Reklama:

Cvičení s vlastní vahou
z dílny KB5 (II.)

6.453 zhlédnutí
Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Trénink

Cvičení s vlastní vahou z dílny KB5 (I.)

[Text: Pavel Macek, KB5] Druhý díl cvičení s vlastní vahou je ukázkou dnes již legendárního programu Pavla Tsatsoulina, zakladatele mezinárodní prestižní školy síly StrongFirst, který se jmenuje Nahý bojovník, a bude věnován dvěma ultimátním "bodyweight powerliftům", a sice striktnímu kliku na jedné ruce a dřepu na jedné noze, tzv. pistoli.

Pavel píše: "Klik na jedné ruce řeší spoustu otázek ohledně symetrie a reflexivní stability, což je jeden z důvodů, proč je Gray Cook (renomovaný fyzioterapeut a spoluzakladatel FMS) fanouškem Nahého bojovníka. Učí dovednosti vysokého zpevnění. Kromě práce na "tlačících svalech" dává brutálně zabrat středu těla." Klik na jedné ruce je gymnastickým ekvivalentem populárního bench-pressu. Gymnastickým, v původním slova smyslu "nahým", tj. bez vybavení. Je možno jej tedy cvičit kdykoliv a kdekoliv. Co více, je zároveň i ukazatelem tzv. relativní síly, tj. poměru Vaší síly a tělesné hmotnosti.

Dřep na jedné noze trefně označil slavný popularizátor bojových umění Donn Draeger jako krutopřísný cvik pro zvýšení síly a pružnosti svalů na noze a okolo kyčelního kloubu. Gray Cook na základě dřepu na jedné noze mnohé posuzuje. Bez skvělé pohyblivosti kloubů a reflexivní stability je totiž dřep na jedné noze bez zátěže zcela nemožné provést. Dřep na jedné noze, stejně jako klik na jedné ruce, vzdává hold ideálu zdraví a síly našich předků. Gray Cook uzavírá: "Pavel Tsatsouline využívá klik na jedné ruce a dřep na jedné noze, aby Vás naučil dobře se hýbat a získat skutečnou a využitelnou sílu."

Posilování s vlastní vahou je paráda, nebuďte ale kalisteničtí puristé a cvičte jak s vlastní vahou, tak se železem. Vlastní váha, kettlebell, velká činka, jednoručky - super. To, čemu staří siláci říkali univerzální síla.


Cvičení s vlastní vahou z dílny KB5 (II.)Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínJan Kareš - kulturistika na hrazdách
Turakam (21:27) • Kareša mám rád, ale na videe skôr len vypočuť, lebo sa naň dívalo veľmi ťažko, kmital t...
magazínJan Kareš - kulturistika na hrazdách
th.0th (14:18) • Asi první video na tomto webu, které jsem skouknul celé bez přeskakování...*79*
magazínJak to bude s letošním EVLS Prague Pr...
hary97 (00:16) • Já bych v tom neviděl problém. Stačí, když budou závodníci v rouškách a dodržovat 2m ro...
magazínTréninkový videolog: Věra Mikulcová (...
reveira (18:30) • Zdravím Věrku a přeji ať se daří ve všem co dělá,a že toho není málo,jinak nohy pěkný,i...
magazínTréninkový videolog: Věra Mikulcová (...
Paulie02 (14:51) • Je to dříč!!! ...jen se narodila ve špatném těle...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2020 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2020 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra