Reklama:
Vitamíny a minerály pro imunitu
Vitamín D3, multivitamíny a minerály, ale třeba i probiotika. Klikněte zde.

Foto: formy profesionálních kulturistů, jejichž soutěže byly zrušeny

6.857 zhlédnutí
Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Osobnosti

Dosud jsme byli zvyklí, že závodníci v kulturistice a fitness přípravu na soutěž byli nuceni tu a tam předčasně ukončit kvůli zranění, anebo třeba z rodinných důvodů. Teď tu však máme zásah vyšší moci. Kvůli celosvětové pandemii způsobené novým koronavirem a přijímaným bezpečnostním opatřením se ruší soutěže po celém světě a třeba v takové profesionální lize IFBB Jima Maniona se nebude závodit nejméně do 10. května. V původních termínech se tak například neodehrají Arnold Classic Australia, New Zealand Pro, St. Louis Pro, Arnold Classic South America ani Indy Pro. Jakkoliv to může mrzet nás novináře a jakkoliv to může být líto fanouškům, nejvíce zasaženi současnými omezeními jsou, co se sportovního a finančního hlediska týká, samozřejmě pořadatelé a samotní závodníci. Jejich často několik měsíců trvající příprava a práce zkrátka přišly jako mávnutím kouzelného (a pořádně zákeřného) proutku vniveč. Aby to, v jakých formách se v okamžiku, kdy jejich závody byly zrušeny či odloženy, nacházeli, úplně nezapadlo, sestavili jsme pro Vás následující článek. V něm Vám přiblížíme, v jaké formě své soutěžní plány muselo přehodnotit hned dvanáct profesionálních kulturistů!

Fred Smalls

Samozřejmě, čím závodníci byli soutěži v době jejího zrušení blíže, tím pro ně celá situace byla horší. Zkušený americký profesionál Fred Smalls se to, že nebude moci 21. března nastoupit k Arnold Classic Australia, dozvěděl týden před vstupem na pódium. Na australském Arnold Classic se přitom plánoval vrátit k závodění po bezmála dvouleté odmlce způsobené zraněním paže, přičemž se podle Freda jednalo o jeho dosud nejvážnější úraz kariéry. Účastníka Mr. Olympia z let 2012, 2014 a 2015 celá věc mrzela o to více, že nemohl dotáhnout do konce svou první přípravu pod vedením vyhlášeného specialisty v tomto oboru Chrise Aceta, když věřil, že je díky jeho radám blízko své dosud nejlepší připravenosti. Krátce na to, kdy byly australské profesionální závody zrušeny, chtěl svou přípravu nově směřovat k St. Louis Pro, ale i to brzy potkal stejný osud.

Forma Freda Smallse týden před zrušeným Arnold Classic Australia 2020

Jake Nikolopoulos

Fred Smalls se ve čtyřiačtyřiceti letech nachází už asi na sklonku své sportovní kariéry. To takový o jedenáct let mladší Australan Jake Nikolopoulos si právě na zmiňovaném Arnold Classic Australia naopak plánoval připsat profesionální debut. I on ale přišel zkrátka a dnes tak musel vzít zavděk alespoň exhibičním vystoupením na amatérském australském Arnold Classic, které se přes veškerou nepřízeň osudu odehrálo. Jake svou přípravu na zmíněné zrušené závody označoval za opravdu snovou a říkal, že jeho tělo vypadalo lépe než kdykoliv předtím. Nyní, když jeho příprava skončila, dopřeje si několik týdnů odpočinku a spolu s přítelkyní bude očekávat narození dcerky.

Forma Jaka Nikolopoulose krátce po zrušení Arnold Classic Australia 2020

Ahmed Wardany

Egyptský profík Ahmed Wardany se na rozdíl od Smallse a Nikolopoulose neřadí mezi těžkotonážníky, když v Manionově profesionální lize IFBB působí v kategorii do 212 liber (96,2 kg). Nedopadlo na něj tak zrušení Arnold Classic Australia, ale odložení New Zealand Pro, které se mělo konat 28. března v Aucklandu. Ahmed by přitom jako druhý nejlepší účastník podzimního Monsterzym Pro na soutěži jistě patřil k favoritům na nejvyšší příčky.

Forma Ahmeda Wardanyho 2 týdny před zrušeným New Zealand Pro 2020

Luis Rodriguez

Zrušení St. Louis Pro, plánovaného na sobotu 11. dubna, pak zasáhlo třeba i účastníka Mr. Olympia z roku 2018 Luise Rodrigueze. Borec s kořeny v Dominikánské republice právě na tomto klání plánoval vstoupit do letošní sezóny a snímky z jeho přípravy napovídaly, že si pro své vystoupení na nadcházejících závodech chystá opravdu zajímavou formu. Zatímco v pátek Luis ještě trénoval a doufal v lepší zítřky, včera do zavřené posilovny již nemohl, a jak říkal, napumpování mu už v tu chvíli chybělo.

Forma Luise Rodrigueze 4 týdny před zrušeným St. Louis Pro 2020

Lucas Ede

O brazilském profesionálním nováčkovi Lucasovi Edem jsme v posledních týdnech psali především v souvislosti s jeho účastí na Arnold Classic South America. Lucas se mezitím ale rozhodl svou kariéru profíka odstartovat už na dnes vzpomínaném St. Louis Pro, ale jak víme, to bylo následně zrušeno. Ede myšlenky na nějaké prodlužování přípravy a doufání v to, že by brzy mohl závodit, rychle zahnal a v současnosti podle svých slov začíná s objemovkou.

Forma Lucase Edeho 4 týdny před zrušeným St. Louis Pro 2020

Oleh Kryvyi

Ve stejném termínu jako St. Louis Pro se v Limericku mělo konat Musclecontest Ireland Pro, na němž měli dostat prostor závodníci nastupující v kulturistice mužů do 212 liber. K soutěži svou přípravu směřoval třeba i účastník loňské Olympie Oleh Kryvyi, ale i toto klání muselo být odloženo.

Forma Oleha Kryvyiho 4 týdny před odloženým Musclecontest Ireland Pro 2020

Antoine Vaillant

Samozřejmě to že se soutěže, ke kterým kulturisté směřovali svou přípravu, neuskuteční, pro všechny znamená, že si vybrali kus smůly. Takový kanadský profík Antoine Vaillant má ale pořádný pech už druhou sezónu po sobě. Vloni se krátce před vstupem do soutěžního ročníku zranil, letos je tu zase celá ta nešťastná věc s koronavirem a Arnold Classic South America, na kterém měl koncem dubna závodit, bylo odloženo. Antoine sice následně poupravil své plány a chtěl závodit na Indy Pro, ale ani to se v původně plánovaném termínu konat nebude.

Forma Antoina Vaillanta 6 týdnů před odloženým Arnold Classic South America 2020

William Martins

Antoine pochopitelně nebyl zdaleka jediným těžkotonážníkem, který chtěl na Arnold Classic South America 25. dubna závodit. Svůj profesionální debut si zde kupříkladu měl připsat brazilský kulturista William Martins. Absolutní vítěz loňského ročníku Musclecontest Brazil Pro Qualifier podle specialisty na předsoutěžní přípravu Chrise Aceta nyní své úsilí nově bude směřovat k Boston Pro, plánovanému na 20. června.

Forma Williama Martinse 6 týdnů před odloženým Arnold Classic South America 2020

Mohamed Foda

Důvěra v to, že se v červnu bude závodit, představuje v současnosti, zdá se, ten optimističtější přístup. Ten ale nesdílí další profesionální nováček, který původně také chtěl bojovat o přízeň rozhodčích na Arnold Classic South America, Mohamed Foda. Ten si myslí, že se soutěžit nebude možná až do srpna, a tak svou účast na jarních kláních rovnou odpískal. Profesionální debut si připíše buď na podzimním Wings of Strength Romania Muscle Fest Pro, anebo až příští rok.

Forma Mohameda Fody 6 týdnů před odloženým Arnold Classic South America 2020

Joe Seeman

Jak už z textu výše víte, ani Indy Pro, plánované na 9. května, se konat nebude. To je špatná zpráva třeba pro kanadského těžkotonážníka Joea Seemana, který právě zde chtěl vstoupit do své druhé sezóny mezi profíky.

Forma Joea Seemana 8 týdnů před zrušeným Indy Pro 2020

Austin Karr

Zatímco Joe Seeman na třetím ročníku Indy Pro měl závodit v kulturistice mužů open, ve dvěstědvanáctce se zde chtěl představit třeba americký profík Austin Karr. Ten úplně původně ladil formu už pro účast na New Zealand Pro, ale ještě předtím, než novozélandské úřady v souvislosti s onemocněním COVID-19 zpřísnily podmínky pro vstup do země, se rozhodl, že si za současných okolností cestování na takovouto vzdálenost raději odpustí. Poté, kdy došlo ke zrušení soutěže v Indianapolis, doufal ve start na New York Pro, které je stále plánované na 16. května. Otázkou je, jak to s jeho ambicí závodit na newyorské profesionální show bude teď, když kvůli zavřené posilovně musí stejně jako spousta jeho kolegů trénovat v domácích podmínkách.

Forma Austina Karra 9 týdnů před zrušeným Indy Pro 2020

Nathan Epler

V lehčí hmotnostní kategorii na Indy Pro chtěl závodit i profesionální nováček Nathan Epler. Ten teď doufá, že soutěž bude přeplánována na jiný termím (což se v tuto chvíli nezdá pravděpodobné), ale říká, že má už plán i pro případ, že by se tak nestalo. Jaký, ale zatím neprozradil.

Forma Nathana Eplera 8 týdnů před zrušeným Indy Pro 2020


Foto:
www.instagram.com/fredbiggiesmalls
www.instagram.com/staceylee.w
www.instagram.com/ahmedwardany
www.instagram.com/lucasfiuzaede
/www.instagram.com/olehkryvyi
www.instagram.com/antoinev87
www.instagram.com/williammartinspro
www.instagram.com/mohamed0foda
www.instagram.com/coachlittlejoe
www.instagram.com/ifbbproaustin_k
www.instagram.com/ifbb_nathan_epler


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvky







Jméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínTomáš Mach - ramena a bicepsy v přípr...
GunarGustafson (13:42) • Mas pravdu, nastavil si mi zrkadlo. Zamyslim sa nad tym, preco sem chodievam, ked kultu...
magazínTomáš Mach - ramena a bicepsy v přípr...
Archa (13:13) • Pamatuji, jak tady Rando vykřikoval, že sem už nikdy nepřijde, nikdo ho tu neuvidí a žá...
magazínVeronika Zemanová - trénink nohou a h...
Archa (13:11) • Solidní trénovat v zimní bundě*2* kde je vůle, tam je cesta*79*
magazínDalší foto z archivu: Mamdouh Elssbia...
Marczus (16:16) • Ten šek na 30.000USD z EVLS dole ve vitríně našince celkem potěší, co vy na to? Je od n...
magazínTomáš Mach - ramena a bicepsy v přípr...
ygg (14:49) • Nechcete s tím jít do někam? OBA? Jo, já vím, akce a reakce a někdo začal a někdo napsa...



Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2020 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2020 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra