Reklama:
Vitamíny a minerály pro imunitu
Vitamín D3, multivitamíny a minerály, ale třeba i probiotika. Klikněte zde.

Adidas mění význam slova rychlost. Není to číslo. Je to pocit

1.493 zhlédnutí
Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Ostatní

Rychlost není číslo na hodinkách. Rychlost není čas ve výsledkové listině. Rychlost je osobní pocit, který si může při běhu užít každý z nás. Proto se značka adidas rozhodla ve své nejnovější běžecké kampani Faster Than_ (rychlejší než…) inspirovat běžce, aby si pocit z vlastní rychlosti naplno uvědomili. V celosvětovém průzkumu, který byl při té příležitosti realizován, totiž jen 19 % běžců uvedlo, že běhají kvůli rychlým časům.

Adidas dlouhodobě věří, že běh nás dokáže měnit - tvoří z nás lepší i silnější osobnosti. Tuto filozofii se nyní rozhodl ověřit prostřednictvím celosvětové studie, která byla realizována v rámci kampaně Faster Than_. Zapojilo se do ní šest tisíc běžců běhajících alespoň jednou týdně*. Výsledky průzkumu potvrdily, že motivací pro většinu z nich není stát se tím nejrychlejším. Daleko častěji se totiž běžci soustředí na jiné benefity, které jim pravidelný pohyb může přinést - pro 87 % respondentů je největším přínosem běhu zlepšování sebe samotného.

Rychlejší než stres - 60 % respondentů souhlasilo, že pravidelné běhání jim pomáhá po psychické stránce. Díky pohybu se dokáže od denního stresu odpoutat 47 % běžců. 68 % účastníků uvedlo, že se jedná o jediný moment, při kterém odkládají telefony.

Rychlejší než výmluvy - s novou inspirací se z tréninku vrací 18 % běžců. 14 % z nich říká, že jim běh dodává pocit hrdosti, a 32 % uvádí, že bezprostředně po doběhu cítí větší sebedůvěru.

Rychlejší než samota - součástí studie je také sociální aspekt běhu. 34 % účastníků uvedlo, že díky běhu poznalo nové přátele, a 20 % se dokonce seznámilo s partnerem či partnerkou.

Rychlejší než očekávání - studie odhalila i další pozitivní přínos běhu. V euforickém stavu po doběhu někteří dotáhli do konce odkládané věci (34 %), byli kreativnější nebo dostali nové nápady (30 %), a dokonce našli odvahu, aby někoho pozvali na schůzku (17 %).

Získejte inspiraci od skutečných běžců

V rámci kampaně Faster Than_ přizval adidas ke spolupráci běžce z celého světa a všech výkonnostních kategorií, aby se podělili o to, co pro ně znamená rychlost, a inspirovali tak další běžce.

Globálními tvářemi této kampaně jsou například vytrvalec Martinus Evans, který přetvořil posměšky od svého lékaře v silný motivační nástroj. Aktuální mistr světa v běhu na 200 metrů Noah Lyles zase potvrzuje, že i pro ty nejrychlejší z nás je rychlost především o osobním pocitu. Inspirativní rozměr mají také příběhy plus-size fitness modelky Chinae Alexander, která se musela vyrovnat s různými předsudky, nebo legendární maratonkyně Kathrine Switzer, která se v roce 1967 stala první ženskou účastnicí bostonského maratonu a kterou někteří muži vyháněli z trati. Ona se ale nevzdala a závod dokončila.

V Česku pak bude běžce inspirovat modelka Andrea Bezděková, která začala trénovat s běžeckou komunitou adidas Runners Prague v rámci programu Get ready for #praguehalf. Nejlépe ji přitom vystihuje heslo Faster Than I Look (rychlejší než vypadám). „Faster Than I Look je moje vzpoura proti předsudkům. Mám ráda svoji práci. Je plná individualit a zajímavých osobností. Někteří lidé to ale nevidí nebo nechtějí vidět. Často se setkávám s tvrzením, že modelky jsou jen křehké dívky, které nedokážou překonat bolest nebo diskomfort. Chci ukázat, že nás podceňují. Vím, že dokážu být silnější a rychlejší, než vypadám a než si mnozí mohou myslet,“ říká Andrea.

Jiří Homoláč je dlouhodobě nejrychlejším českým maratoncem. Do letošní sezóny vstoupil s cílem ukázat, že je Faster Than Ever Before (rychlejší než kdy dřív).

Užívejte si rychlost s novými adidas SL20

V rámci kampaně adidas představuje nový model běžeckých bot, které pomohou běžcům užít si pocit z vlastní rychlosti. Mimořádně lehké tempové boty SL20 poskytují výbušnou akceleraci a pomohou udržet maximální rychlost, a to nejen díky mezipodešvi Lightstrike. Generální manažer divize adidas Running Alberto Uncini Manganelli říká: „Rychlost je a vždycky byla osobní pocit jedinečný pro toho, kdo ho právě zažívá. V DNA značky adidas i nadále zůstává zapsaný výkonnostní běh, a to nejen díky bohaté sbírce maratonských vítězství a světovým i osobním rekordům. Pro mnoho lidí včetně mě je ovšem sen o světovém rekordu něčím nedosažitelným. To ale mě ani nikoho dalšího nediskvalifikuje od toho, abychom si užívali rychlost. V adidas Running chceme upozornit na to, že rychlost má pro každého z nás jiný význam - ať už to znamená „být rychlejší než včera“ nebo třeba „být rychlejší, než ostatní očekávají“. Chceme běžce inspirovat, aby dosáhli svého vlastního pocitu rychlosti a poskytnout jim k tomu ty nejlepší boty. Buďte rychlí, ať už to pro vás znamená cokoliv.“

A jaké je vaše Faster Than_?

Sledujte Faster Than_ na Instagramu, Facebooku a Twitteru díky hashtagu #FasterThan a označení @adidasrunning.

* Do průzkumu se zapojilo 6000 respondentů, kteří běhají alespoň jednou měsíčně. Uskutečnil se v Los Angeles, New Yorku, Londýně, Šanghaji, Tokiu a Paříži.


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínTomáš Mach - ramena a bicepsy v přípr...
GunarGustafson (13:42) • Mas pravdu, nastavil si mi zrkadlo. Zamyslim sa nad tym, preco sem chodievam, ked kultu...
magazínTomáš Mach - ramena a bicepsy v přípr...
Archa (13:13) • Pamatuji, jak tady Rando vykřikoval, že sem už nikdy nepřijde, nikdo ho tu neuvidí a žá...
magazínVeronika Zemanová - trénink nohou a h...
Archa (13:11) • Solidní trénovat v zimní bundě*2* kde je vůle, tam je cesta*79*
magazínDalší foto z archivu: Mamdouh Elssbia...
Marczus (16:16) • Ten šek na 30.000USD z EVLS dole ve vitríně našince celkem potěší, co vy na to? Je od n...
magazínTomáš Mach - ramena a bicepsy v přípr...
ygg (14:49) • Nechcete s tím jít do někam? OBA? Jo, já vím, akce a reakce a někdo začal a někdo napsa...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2020 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2020 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra