Reklama:
2 balení multivitamínu Extrifit za 399 Kč!
Multivitamín Imun Vita Shock 2x 20 sáčků za akční cenu! Více zde.

Jaká byla soutěž Arnold Classic 2020 mýma očima

16.231 zhlédnutí
Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Soutěže

Arnold Classic 2020: výsledky a fotografie
Zdravím všechny fanoušky profesionální kulturistiky a vítám Vás u mého (už to můžu říct) tradičního review. Klasické otevření sezóny v Columbusu s sebou nese velké očekávání a dle mého to letošní bylo o něco větší než ty předešlé. Byť jména byla všem dobře známá, otázek se nabízelo mnoho a bohužel ne všechny byly zodpovězeny. Tím myslím hlavně neúčast Nathana De Ashy, který tak vynechává další velký závod, a já jen doufám, že mu to po delší stagnaci pomůže zase nahoru. Druhým nesoutěžícím je pak Lionel Beyeke. Věřím, že zpráva o jeho neúčasti nechala drtivou většinu chladnou, protože Lionel už nějaký ten rok "hledá formu" a mnozí už přestali věřit na překvápka. Ale přeci jen, mě osobně to mrzí, protože on má prostě ten x faktor, že když se to tam sejde, dokáže vyhrát každou soutěž. Největším očekáváním byl ten největší. "Big Ramy". Rok a půl je natolik dlouhá doba k tomu, aby napnul všechny své fanoušky až v podstatě do fáze "win or die". Jak to dopadlo ve výsledku, už víme, ale pojďme si to ještě jednou projít trošku podrobněji.

13. Johnnie Jackson

Upřímně jsem vůbec nechápal, když jsem si přečetl jeho jméno na soupisce. Jasně, comebacky byly a vždy budou populární a u takového Levroneho jsem zažíval něco podobné orgasmu, ale u Johnnieho a ještě po tak krátké době po zranění... Nějak mi to nesedělo a přišlo mi to takové nijaké, zbytečné. Důležité je samozřejmě, jak to viděl on, jen nevím, jestli je poslední místo to, které si chtěl odvézt. Věřím, že jeho nová videa z tréninků z Metroflexu s Branchem Warrenem rozplesala nejedno srdce fandy potu, dřiny, mozolů a třískání železa, ale ve výsledku to má trošku trpčí konec. Byl jsem jeho velký fanda, měl plasticitu, která si nic nezavdala se špičkou, a člověk mu rád odpustil ty slabší nohy. Ale musela být forma. Tentokráte nebylo to ani to, a tak z toho nemohlo být jiné místo. Škoda. Co plánuje dál, netuším, ale celé mi to připadá jako výstřel do tmy.

12. Morgan Aste

Byl mým jasným tipem na poslední místo. Okoukával jsem ho ještě jako amatéra a je to teda hovado. :-) Na pódiu to ale nikdy žádná sláva nebyla a opravdu jsem nikdy nevěřil, že by někdy mohl nakouknout k profesionálům. Loni ale překvapil, přišel hodně štíhlý, čímž více vylezly jeho konstruční vady, ale na stále slabší úrovni Arnold Classic Amateur získal absolutní prvenství, profesionální kartu a od Arnolda místenku na letošní profi klání. Nečekal jsem od něho vůbec nic, a i když skončil předposlední, tak mě více než překvapil. A to hlavně naprosto brutální formou, kterou se snažil vykompenzovat svou nehezkou postavu, a to se mu opravdu povedlo. Jeho zadek byl snad z granitu, vyřezaný na kost. Celkově působil daleko lepším dojmem než posledně. Solidní hrudník z boku a zádové postoje byly ostré jak břitva. Leč ty přední ve velké míře kazí nehezký tvar kvadricepsů.

11. Joshua Lenartowicz

První velké zklamání. Vlastně jsem od něho nějaké překvapení nečekal. Je to pro něj kruté umístění, ale šel mu hodně naproti. Jednak vyloženě nestíhal, což prokázala nedávná srovnávačka, v jakém stavu se nacházel ještě na začátku roku. Pravda, proměna to byla opravdu neskutečná, ale Josh chtěl hrát určitě vyšší hru. Loňský rok mu pokazily zdravotní nesnáze, a to nemalé. Prodělal operaci nádoru na mozku a je v podstatě zázrak, že soutěžil. V jeho případě se ale nabízí otázka, kde je ta hranice mezi láskou ke sportu, co miluje, nebo čirým bláznovstvím a zahráváním si se zdravím. V očích mnohých měl s přípravou na soutěž ještě počkat. A jak vidno, nevím, zda to mělo pro Joshe tu cenu. Jednoduše řečeno, v takhle špatné formě jsem ho ještě neviděl. Bavíme se o někom, kdo měl našlápnuto k topce na Olympii, a mám trošku strach, že se přehodila výhybka. Bude se těžko dostávat zpět. Uvidíme.

10. Patrick Moore

Patrick asi hodně lidem zkazil tipovačku. Nechci říkat, že jsem rád, to by bylo špatně. I mně se na Olympii líbil, tam byl famózní a možná mohl skončit ještě lépe. Ale sleduji kulturistiku 25 let a vím, jak snadno se zchladí nadšení a jak křehká dokážou být slova proroka o zářné budoucnosti v profesionálním bodybuildingu. Ani já jsem neočekával, že by odcházel s desátým místem. Z fleku jsem ho tipnul na hranici top 5. V první řadě si myslím, že tahle zkouška je pro něj dobrá, pořád má hodně času na to, aby se jeho hvězda pořádně rozzářila. Ne, že by v Columbusu úplně neudělal formu, při bližším zkoumání se zase tolik od té z Olympie neliší, vezmeme-li v potaz jiné osvětlení a možná jiný olej na pokožce. Přesto byl zde nějak více přehlédnutelný. Je to tím, že mu de facto toho chybí pořád hodně. Ano, v některých pózách to lahodí oku a sahá to po dokonalosti. Ale to se bavíme o samostatně pózujícím závodníkovi. Ono se pak v porovnávačkách snadno ukáže, jak moc jsou ty nohy dlouhé, nejsou plné a záda nejsou široká. V kombinaci s obřími pažemi jsou jaksi ještě slabší a to je asi ta největší slabina, kterou má - postoje zezadu. Věřím, že ty slabiny bude pomalu zlepšovat a přitom si zachová své přednosti. Nedivil bych se, kdyby letošní sezónu už vynechal a soustředil se na větší zlepšení a šel si s jistotou pro nějaké prvenství. Budu ho sledovat.

9. Victor Martinez

Strašně jsem chtěl a čekal jeho "last magic", protože se nechal slyšet, že tohle bude jeho poslední sezóna, možná i soutěž. Navždy si ho budu pamatovat jako někoho, kdo byl krůček od toho absolutního vrcholu a nikdy se už na něj nedokázal vrátit. To ale nevadí, byl tam, to mu nikdo nevezme. A to hlavní, nikdy to nevzdal. Potkaly ho trable za tři kariéry, a přesto tu teď stojí. Týden "před" poslal ven fotku a popisek, kterým dal jasně najevo, jak moc vážně to myslí. Ten největší problém je ten, že soupeří nejvíc se svým starým já, a je třeba si uvědomit, že už to nikdy nebude Victor z roku 2007. Je mu 46 let. Určitě přišel plnější než loni, ale evidentně se v posledních dnech něco pokazilo. Mám dojem, že ho mohly postihnout žaludeční problémy nebo něco takového, protože jeho střed těla byl nafouklý a zavodněný, přitom loni byl v pase ok. Stává se to a v angličtině to většinou popisují jako "blocky". Velká škoda, ale i tak si nemyslím, že by mu ostřejší břišáky pomohly k lepšímu místu. Ta devítka je v konkurenci, jaká zde letos byla, přijatelná.

8. Maxx Charles

Wow. Tohle byl best ever Maxx. Spolupráce se Šarčevem přinesla své ovoce. Spolu s Astem nejlepší forma na pódiu. Žilnatý, proužkatý a zlepšené pózování. Takhle jsme ho chtěli vidět. Důvod, proč bere "až" osmé místo, je ten, že si za poslední dva roky své jméno dost pošpinil stagnací a špatnými vystoupeními. A před ním figurují už jen jména, která byla dle měřítka Olympie před ním. S takovou formou bez problémů vyhraje menší soutěž.

7. Akim Williams

Pozitivní překvapení u mě vyvolal i Akim. Je vidět, že konečně našel ten patřičný recept, jak dotáhnout přípravu do konce, a že mu proklouznutí do desítky na Olympii vůbec neuškodilo a opět ho posunulo. V semifinále se mi líbil natolik, že jsem ho měl na 4. - 5. místě. Pak mi ale připadlo, jako by byl už unavený, a bylo to znát i na svalech. Stále má menší rezervu v detailech zad, ale zbytek už se mu opravdu podařilo vyladit. Objemy už zlepšovat vážně nepotřebuje. Změna v pózování mě vždy potěší. Pokud takhle vydrží, je to pro mě kandidát možná i na přímý postup na Mr. Olympia.

6. Cedric McMillan

Ó bože, Cedric. Zaslechl jsem zvěsti, že tuto přípravu bere opravdu vážně a udělá věci, které nikdy nedělal. No nevím. Zrovna jsme s kamarádem probírali jeho mindset. Do hlavy mu samozřejmě nikdo nevidí, ale je prostě tak nějak škoda, že někdo s takovými předpoklady nedokáže naplnit svůj potenciál (podobně se hovořilo o Currym, ten svou "cestu" našel). Tím rozhodně nechci říct, aby Cedric absolvoval přípravu v Kuvajtu, tohle opravdu není někdo, kdo by tohle dal. Jo, mám ho snad i rád, je pořád pozitivně naladěn, srandista, určitě bude dobrej kámoš. Ale když už věnuje tolik úsilí do tohoto sportu, divím se, že mu je tak nějak jedno, jestli se mu to nějakým způsobem vrátí, nebo ne. Nemá v sobě to, co třeba Cutler nebo Heath, takovou tu zarputilost, zbořit to, jít "přes mrtvoly". Na druhou stranu si to soutěžení vždycky užívá, obzvláště na AC. Ale taky se může stát, že bude končit na chvostu, a to v případě jeho kalibru potenciálního vítěze Mr. Olympia je trošku smutné. Měl jsem ho za černého koně soutěže - díky těm zvěstem a díky tomu, co předvedl loni v Austrálii. Tady to byl ale opravdu horší průměr, protože i jeho silná zbraň (záda) ztratila při double bicepsu kresbu, jakou běžně disponovala. Byl si toho vědom, a tak se snažil ta záda tolik neroztahovat a tlačit lopatky k sobě, což vypadalo směšně. A v neposlední řadě, pokud někdo jako Cedric nedokáže zatnout břišní svaly, to už je hodně špatné. Zklamání.

5. Sergio Oliva

Jsem strašně rád za Sergia. Otcův odkaz ctí s grácií. Byl skvělý. Opravdové zlepšení, měl nějaké to kilo navíc, perfektní formu a jeho volná sestava byla pastvou pro oči. Dokonce bych si ho dokázal představit o příčku lépe. Při předávání ceny za nejlepší sestavu a společném pózování s Arnoldem mi ukápla slza. Opravdu velká škoda, že se toho Sergio senior nedožil. Pokud v tomto progresu přetrvá, zabydlí se v užší špičce. Dokonalost mu kazí jen poměrně širší pas, to jediné se mu nepodařilo podědit. Jinak se mi líbí v každé póze, a že jich umí opravdu hodně. Kéž by se někteří závodníci inspirovali.

4. Steve Kuclo

Trošku očekávané (dle výsledků Olympie). Už je to snad obecný fakt, že Kuclo je americký oblíbenec a mnohokrát dostal dárek od rozhodčích. Na druhou stranu, pokud tenhle fakt pomineme, nevidím zde nikoho krom snad Sergia, koho bych šoupnul před něj. Steve je velký, opravdu velký, široký, dobrá žilnatost, hlavně na nohách, a žádná výrazná slabina. Je to přesně, jak říkali v komentáři při přenosu. Některý závodník je super, když je sám (příkladem může být třeba takový Patrick Moore), a někteří jsou nepřehlédnutelní v porovnávačkách. A to je Kuclo. Nikdy nebude mít detaily a plasticitu jako Bonac, ale poslední roky prostě chodí s formou a jeho postava nese známky zlepšení, sice drobného, ale ano, obzvláště naživo a na videu to vypadá dobře. Při bližším zkoumání fotek je pak jasné, že kvalitativně jsou lepší třeba někteří borci za ním. Tím vším chci říct, že ho akceptuji, ale myslím si, že tohle už jsou jeho stropní možnosti. Tím myslím hlavně umístění.

3. Mamdouh Elssbiay

Favorit číslo jedna... nebo ne? Předem chci za sebe říct, že tohle byl nejlepší "Big Ramy", co jsme mohli na soutěžním pódiu vidět co do kombinace objemů a formy, dám za to ruku do ohně. Tak proč ne vítězství? Je zde hodně aspektů. Zaujal mě nadpis z jednoho videa. "Big Ramy on AC - too big?" Velmi zajímavá otázka. Naposledy se nám ukázal na Mr. Olympia 2018, kde po velmi nepřesvědčivém semifinále ztratil možnost umístění v topce a byl tak odkázán na pozdější možnou kvalifikaci, ke které nakonec nedošlo, a vynechal tak celou sezónu. Já mu to nezávidím. Vemte v úvahu, že jste prostě obrovští, víc než kdokoli jiný, a přesto vám toho spousta chybí. Je evidentní, že to "Ramy" hledá, důkazem budiž jeho časté střídání trenérů. Nejsem si jistý, jestli to je dobrá cesta, každopádně všechny překvapil, když den před soutěží prozradil, s kým že to absolvoval přípravu. A není to nikdo jiný než aktuálně internetem probíraný Chad Nicholls. Ne, nemyslím si, že Chad zabíjí své klienty, tak jak to říká Shawn Ray. Pravdou je, že Chad to s velkými jmény umí, a když jsem se dozvěděl o jejich spolupráci, byl jsem si jistý, že "Ramy" bude vypadat dobře. Vypadal, ale nestačilo to.

První věc - pózování. Pořád to není dobré, zejména v základním postoji a v dvojitém bicepsu zepředu, což jsou dvě první pózy, prostě ztrácí. Tohle musí vyladit. Druhá věc - střed těla. "Ramy" má v poměru s rameny super pas, nemá vypouklé břicho, přesto jeho břišáky jsou někdy dobře zatlé a někdy ne a stejně jako u Cedrica při póze břicho - stehna nedokáže břišáky patřičně zatnout, protože to jednoduše dělá špatně a špatně přitom dýchá, zejména výdech, pak se dostane do takové jakoby křeče a vše kromě břišních svalů je zatlé, což je paradox. "Flex" Lewis tohle dobře zná. Přesto byl "Ramy" vážně vynikající a ukazatelem pro dobrou formu jsou pro mě zadní postoje, zejména zadek a hamstringy, a ty měl zde nejlepší, co jsem u něj viděl. I biceps zezadu vypadal moc pěkně. Co se týče širokého zádového zezadu, tak to už dobré nebylo. Buď mu někdo poradil záda neroztahovat, aby nebyly ploché (něco podobného dělal Kai Greene v letech 2014 a 2016) nebo možná nějaké drobné zranění, které mu nedovolilo latissmy roztáhnout naplno, každopádně to vyvolávalo otázku proč. Tak jako tak, měl jsem Ramyho na jasném druhém místě. Tradičně se během soutěže zlepšuje, takže ve finálové porovnávačce byl vážně o poznání lepší než v semifinále. Za mě druhý, ale asi snad chápeme, proč to tak nebylo. Malou útěchou mu mohla být tradiční cena Most Muscular Man. Bral jsem u něj tuto soutěž jako jednu z posledních šancí udržet se v boji o Olympii. Při nezdaru jsem ho měl odepsaného. A nemám, i když skončil "až" třetí, byl vážně dobrý a ještě tu ta šance pořád je.

2. Dexter Jackson

49 let. Mr. Olympia 2008. 5x vítěz Arnold Classic USA, 29 profesionálních vítězství. 91 profi soutěží. Průměr umístění na soutěži 2,8! Je třeba vůbec nějak pokračovat? Vzpomínám si někdy před deseti lety, kdy jsem poprvé někde psal o brzkém konci, to jsem byl ale bláhový. Tento rok oznámil jako svůj poslední. V jeho případě mám takové drobné svědění koutků a prostě tomu lehce nevěřím. Nicméně zakončit kariéru s 30 tituly je na dosah a jsem přesvědčený, že zejména na AC South America si pro to jde. Pojďme se ale podívat na jeho nynější vystoupení. Nechci tvrdit, že to druhé místo dostal jen za zásluhy, protože by to nebyla úplně pravda. Po vydařené Olympii vypadal i v Columbusu opravdu skvěle. Tím největším problémem je (podobně jako jsem psal u Victora), že ho podvědomě porovnáváme s jeho mladší verzí, kdy ty svaly byly plnější a svěžejší. Ono je pro běžného fanouška kulturistiky někdy těžké pochopit, jak může někdo jako Dexter porazit někoho, jako je "Ramy". Ten rozdíl poznáte nejlépe naživo a z dálky dvou až pěti metrů. Nicméně i když tato verze Dextera v mých očích na dobře připraveného "Ramyho" neměla, alespoň ne tak jasným bodovým rozdílem, chápu, že to dopadlo takhle.

1. William Bonac

Více fotografií z Arnold Classic 2020 naleznete zde na stránkách Npcnewsonline.com.

To, co nebylo jasné u "Ramyho" a u Dextera, bylo jasné u Williama. Jasný vítěz od prvního nástupu. Nejsem jeho nějaký velký fanoušek, ale uznávám a vlastně i obdivuji, co dělá, jak to dělá a jak to prezentuje. Protože, přátelé, Bonac měl možná nejhorší kosterní stavbu startovního pole, přesto nabízí takovou svalovou vyzrálost, co jsme viděli naposledy u Heatha. Byť na Olympii našel pouze jediného přemožitele, byl jsem trošku zklamaný ze ztráty hmoty. To do určité míry ovlivnilo zranění nohy. Těšil jsem se tedy, co předvede tady, a dočkal jsem se. Objemy jsou zpátky, forma jak řemen, plné kulaté svaly a dobrá prezentace. Trošku bych chtěl vidět "něco" navíc, něco zapózovat jinak, ale na druhou stranu staré pravidlo říká "neměň to, co funguje". Zajímavým faktem je, že v době trenérských guru se William po roztržce se svým dlouholetým trenérem Neilem Hillem stále připravuje sám, a tomu docela fandím. Určitě má potenciál navýšit svou sbírku titulů. Nejsem si ale jistý, zda dokáže ulovit i ten nejcennější. Ne, že by nebyla šance, ta je de facto obrovská, ale pozice "korunního prince" je pro každého závodníka velice těžká, protože je to krůček před vrcholem. Za sebe řeknu, že by se mi Bonac jako Mr. Olympia nelíbil, ale pokud by se tak stalo, jsem si na sto procent jistý, že by to bylo zaslouženě, protože jak jsem řekl, dělá to dobře.

Na letošní Arnold Classic jsem se těšil opravdu hodně. Miluji ty Arnoldovy průpovídky a vůbec takovou tu auru kolem celé soutěže. Přenos přes YouTube je konečně spolehlivou volbou. Ale! Do pr*ele, který amatér se staral o páteční přenos a sobotní semifinále? To, že to dělají lidé, kteří nemají o kulturistice páru, na to už si asi musíme zvyknout, takže detailní pohledy na kotníky závodníků při porovnávačkách jsou opět příjemným bonusem (ironie). Ale tady se stal ještě jiný průser. Někdo jaksi zanechal běžet zvuk z reklam, či co to bylo, v pozadí, takže pokud jste nebyli zrovna v drogovém opojení nebo fandové brutálních hudebních techno mixů, tak jste si přenos moc neužili. A tak se třeba stalo, že u nejlepšího classic physique závodníka historie, pana Terrence Ruffina, který pózoval na lahodné melodie, jsme se dočkali rytmického mixu. Neuvěřitelné, že si toho nikdo za celý den nevšimnul a pokračovalo to tak následující den. Finále už bylo v pořádku. Když už jsem ty klasiky načal, tak se trošku pozastavím. Alexandro Cambronero byl skvělý vítěz, takovou formu jsem u něj ještě neviděl, ale pořád se nemůžu ubránit dojmu, že rozhodčí pořád nevědí, podle jakých kritérií mají v této kategorii hodnotit. Cambronero byl vyřezaný, plastický, symetrický. Nelze mu nic vytknout. Ale přesně takový byl Breon Ansley na loňské Olympii. Byl rozhodně svalnatější než Chris Bumstead, přesto nevyhrál. Proč? Protože ta Chrisova postava a kombinace svalů a prezentace je "víc classic". Rozhodnutí chápu. Proč to ale nefungovalo zde? Nejenže Terrence Ruffin má jednoznačně lepší klasickou postavu než Cambronero, ale jeho linie považuji za naprosto unikátní a učebnicové v této kategorii. Pokud někdo stále neví, jak se má na tuto kategorii dívat, nechť si prohlédne Ruffina, jeho fotky, jeho pózování, jeho sestavu, přechody mezi pózami, to není jen kulturista, to je umělec!!

Tak to by bylo k letošnímu Arnold Classic vše. Děkuji za Vaši pozornost, přátelé, a těším se u nějakého další review.


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

29.03.18:31tomášekp - Milane A. ano to máš pravdu, nelze s Tebou být v této věci..
29.03.12:50Milan A. - Tomášku ty to vidíš takhle, většina lidí jinak. Každý má p..+1
29.03.12:25tomášekp - dzdorn2 Děkuji za odpověď, hodně toho vypovídá. to K..-3
29.03.11:53Kebab - tomášekp - absolutně nerozumím vaší `argumentaci`, v obhaj..+1
28.03.17:56dzordn2 - Tomáškup, mám pro Vás jedno doporučení. Jestli se Vám nelí..+6
28.03.17:47tomášekp - p.s. omlouvám se za chyby v textu viz jakby - jakoby -1
28.03.17:46tomášekp - Právě, že nedělá. Jeho ´´reportáž´´ z AC 2020 se bohužel n..-3
25.03.18:48jari - Yggu, velmi zajímavý nápad ;)
25.03.18:47jari - Marczusi: Úplně v pohodě. To, že můj názor zpochybňuješ, n..+2
25.03.16:18ygg - A tak já myslím, že by Marcsuz mohl vyhlásit nějakou sbírk..+2
25.03.12:40Hockey1000 - Aneb nechci hejtovat, ale hejtuju.*24* Tak to nečti a je ..+2
25.03.12:32roky - Chci se přidat na stranu pozitivních ohlasů. Sice se v pří..+4
25.03.12:31Marczus - Milý Jari, úvodem ti děkuji za ocenění mé vnímavosti. Od e..-3
25.03.10:56xroll - Za mě skvělé. Hlavně se nenechat zviklat komunitou interne..+4
25.03.10:11Jan777 - jari děláš to dobře a vím, že drtivá většina čtenářů si Tv..+2
25.03.09:24dzordn2 - Díky, jari. :-)+2
25.03.08:48jari - Děkuji za hezká slova ;) Já myslím, že Míra Jordán dělá sv..+4
24.03.21:22tomášekp - Děkuji autorovi za článek. Někteří diskutéři by se měli ..
23.03.16:59GunarGustafson - Mal natrhnutu.....externu cast nechtu....
23.03.16:07Arnold Strong - Jaký zraneni mel johnnie jackson jak jsi o tom psal?
22.03.18:46jari - To Marczus: Jsi vnímavý ;) Můj článek je zcela rozhodně su..+2
22.03.16:0370mMyW!53 - Samozrejme, je to jen ciste jeho subjektivni pohled jako m..+1
22.03.15:39Ronnie - Jari svá ohlédnutí za soutěžemi začal psát jen tak do disk..+3
22.03.15:27Marczus - To jari: Takze tvuj clanek je kompilace subjektivniho shrn..-3
22.03.14:4370mMyW!53 - Byt v kuzi Charlese a slyset od rozhociho jak Důvod, proč..+1
22.03.09:27jari - To Marczus: Na té soutěži jsem osobně nebyl. +2
22.03.00:32Hockey1000 - Ve druhé.+1
21.03.23:10Marczus - To autor Jaroslav Kvěch: Byl si na te soutezi osobne? Pakl..-2
21.03.19:49GunarGustafson - Opravim sa : ze VERI TOMU, ze to drepol nacisto..... A kol..+1
21.03.19:48GunarGustafson - KAVALIR na MF trepe, ze veri, ze tsn 17 rocny chalan co dr..+2
21.03.14:4770mMyW!53 - GunarGustafson: PRESNE TAK, ja uz necvicim vubec, protoze ..
21.03.14:4070mMyW!53 - tys me nepochopil ....napsal sem absolutne se nedivam na n..
21.03.14:08Hockey1000 - Rando? *2*
21.03.12:43GunarGustafson - Môžme to uzavrieť tak, že kulturistika je strata času, veľ..+1
21.03.12:26Zodiak411 - Tommy ten tvůj prázdný mozeček opět úřaduje. Sleduješ post..
21.03.12:1070mMyW!53 - sleduju to proto ze jinde jaksi kulturisti nez na nejakych..
20.03.23:58Hockey1000 - Všichni, kdo sem chodí dlouhodobě, víte, že 70mMyW!53 má v..+4
20.03.23:41Zodiak411 - A proč to teda ty tupane sleduješ, když je to taková šašká..
20.03.22:0270mMyW!53 - tak o tomhle sportu víš kupodivu pěkný ho? XD Tohle neni s..-2
19.03.22:50maxpoint97 - Tommy, na to, jak dlouho sleduješ kulturistiku, resp. vysk..
19.03.17:2270mMyW!53 - který díky tomu,že se stal překvapivým vítězem AC, získal..-2
19.03.16:37jari - Ještě k tomu Charlesovi. Osobně bych ho dal výš, jen jsem ..+1
19.03.16:34jari - Neříkám s čím já se stotožňuju, jen vím, co popisuju a co ..+2
19.03.15:5570mMyW!53 - Důvod, proč bere `až` osmé místo, je ten, že si za posledn..-1
19.03.11:50Lukana - Kulturistiku sleduji už jen sporadicky, ale tohle si vždyc..+1
19.03.07:40jari - Děkuji :)
18.03.21:23elrubio - snad se letos té Olympie dočkáme.. *4* i když to teď asi..
18.03.21:01th.0th - Pěkný... *79* +2
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
Víte, že...
...poslední objednávka v obchodě
Ronnie.cz byla před 24 sekundami?
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínPatrick Moore: exhibice na NPC Fox Ci...
Zodiak411 (21:39) • Ten široký zádový zepředu je parádní. Jsem zvědavý, kolik toho na něm zůstane po dietě....
magazínSedm profesionálů v přípravě na květn...
Neutralni typ (18:51) • Mostafa ma totane predimenzovane nohy
magazínTréninkový videolog: Jan Turek (04/20...
ironfighter (23:34) • 2x covid, pekne, hlavne ze s normalnim prubehem. Honzovi drzim palce a at se dari nejen...
magazínMonika Špačková - trénink nohou 6 týd...
eSko (12:52) • Nízký počet spálených kalorií při silovém tréninku je zcela správně. Odborné studie s k...
magazín"Big Ramy" vystoupil na slavnostním o...
md (13:42) • No cvičení mu jde evidentně lépe jak zpěv, ale i tak 💪😁👍Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2021 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2021 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra