Reklama:
PRODLOUŽENO! Celkem 12 akcí Extrifit 1+1!
Ve čtvrtek definitivně končíme, poslední šance k nákupu! Více zde.

Profesionální liga IFBB Jima Maniona: závodit se nebude do 10. května!

2.975 zhlédnutí
Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Soutěže

V posledních týdnech bylo z kalendáře soutěží profesionální ligy IFBB Jima Maniona salámovou metodou odsekáváno jedno klání za druhým. Důvodem je samozřejmě situace kolem nového koronaviru a jím způsobené pandemie, která pořadatelům ve většině případů zkrátka nedala jinou možnost než jejich závody rušit. Bylo ale jasné, že takový neorganizovaný způsob rušení soutěží není dlouho udržitelný. Závodníci do poslední chvíle často nevěděli, zda o několik dnů později budou mít výsledky své práce kde zužitkovat, a tento stav zkrátka nevyhovoval už asi nikomu.

Přišlo tedy to, co muselo. Z rozhodnutí Jima Maniona, prezidenta profesionální ligy IFBB a organizací NPC a NPC Worldwide, se všechny soutěže plánované ve Spojených státech od 16. března do 10. května ruší! Jim Manion vše blíže vysvětlil v oficiálním prohlášení publikovaném na webu Npcnewsonline.com: "S neustále se měnícími informacemi týkajícími se koronaviru (nemoci COVID-19) a rozhodnutími, která učinila vláda Spojených států amerických jsme se rozhodli zrušit všechny soutěže profesionální ligy IFBB a organizace NPC plánované na území USA od 16. března do 10. května. Některé z těchto závodů budou posunuty na další část roku, zatímco některé se znovu odehrají až v roce 2021. Prosím, podívejte se na stránky jednotlivých pořadatelů, kde najdete aktualizované informace o konkrétních soutěžích."

"Tyto akce rušíme s velkým zklamáním, ale jako vždy je zdraví a bezpečí našich závodníků, funkcionářů a fanoušků naší hlavní prioritou. Vedení NPC a profesionální ligy IFBB v souvislosti s COVID-19 denně sleduje novinky zveřejňované Světovou zdravotnickou organizací i Centrem pro kontrolu a prevenci nemocí. Informace o koronaviru budeme na denní bázi sledovat i nadále. V tuto chvíli připravujeme všechny americké soutěže NPC a profesionální ligy IFBB po 10. květnu 2020 podle původního plánu. Nic by nám neudělalo větší radost než vás vidět všechny znovu na pódiu, jak zde předvádíte výsledky vaší tvrdé práce. Budeme však nadále průběžně sledovat informace poskytované vládou USA, místními úřady i Centrem pro kontrolu a prevenci nemocí pro případ, že by muselo dojít k dalším změnám nebo odkladům. Víme, že informace o koronaviru (COVID-19) se mění každý den a všichni máme obavy. Tyto obavy budeme i nadále brát v úvahu s tím, jak se budeme dále posouvat v čase tímto neprobádaným územím. Děkuji vám všem za trpělivost."

Výše uvedeným rozhodnutím Jima Maniona byly zrušeny následující soutěže:

soutěž datum místo konání vypsané kategorie
Fitworld Pro 14. 03. Culver City physique mužů
San Diego Pro 28. 03. San Diego classic physique
Governors Cup 28. 03. Sacramento physique mužů, bikiny fitness žen
Los Angeles Grand Prix 04. 04. Los Angeles physique mužů
World Klash Pro 04. 04. Aiken bikiny fitness žen
Minneapolis Pro 04. 04. Minneapolis bikiny fitness žen
St. Louis Pro 11. 04. St. Louis kulturistika mužů open, physique žen
Savannah Pro 11. 04. Savannah classic physique, kulturistika žen, figure žen
Salt City Showdown 18. 04. Salt Lake City physique mužů, bikiny fitness žen
Upper Midwest Pro 18. 04. Fargo figure žen
Pittsburgh Pro 02. 05. Pittsburgh classic physique, physique mužů, figure žen, bikiny fitness žen, wellness žen
City Limits Pro 02. 05. Waxahachie physique mužů
J. L. Night of Champions 02. 05. San Diego bikiny fitness žen
Indy Pro 09. 05. Indianapolis kulturistika mužů open, kulurisitka mužů do 212 liber
Battle at the Falls Pro 09. 05. Sioux Falls bikiny fitness žen

V uplynulých dnech došlo také ke zrušení či odložení některých profesionálních soutěží, které se měly odehrát mimo území Spojených států. V původně plánovaných termínech se neodehrají Arnold Classic Australia (21. března), New Zealand Pro (28. března), Musclecontest Ireland Pro (11. dubna) ani Arnold Classic South America (25. dubna). Pro tuto chvíli je nejasný osud dvou stejnojmenných soutěží United Kingdom Pro (28. března a 3. května), které se měly uskutečnit ve Velké Británii. První byla určena závodnicím v ženském physique, druhá profesionálním kulturistům. Pořadatelé zatím zrušení nebo odložení těchto klání neohlásili.

K podobnému rozhodnutí ve smyslu odložení či rušení plánovaných jarních soutěží přistoupilo také vedení konkurenční mezinárodní federace IFBB. Informace o tom jsme Vám přinesli v samostatném článku.


Použité elektronické zdroje:

 • NPC & IFBB Professional League President Jim Manion Addresses Coronavirus Concerns For Contests In The United States [online] [cit 2020-03-17]. Dostupné na http://npcnewsonline.com/

 • Líbil se Vám článek?
  Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

  Související články:

  Diskuse k článku:
  Reklama:
  Uživatelské jméno:
  Heslo:
  Text:
  ...
  Upozornit na novou odpověď e-mailem.
  Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

  Zobrazit všechny příspěvky  Jméno: pamatovat
  Heslo:
  Víte, že...
  ...poslední objednávka v obchodě
  Ronnie.cz byla před 42 sekundami?
  NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínWings of Strength Chicago 2020 - výsl...
  KralByciaZlaza (17:53) • *** [admin] Tak jo, Rando, stačilo. Šanci „vrátit se a zůstat“ jsi dostal, zahodil j...
  magazínWings of Strength Chicago 2020 - výsl...
  PavelV (16:23) • To je fantastickej komentář...`vypadat jak oni a videt to na fotkach, tak si to priste...
  magazínMilan Šádek: rozhovor po European Pro...
  Mikuc (16:03) • Myslím, že Lukáš počítal s tím, že mu bude stávající forma stačit na body a kvalifikaci...
  magazínMilan Šádek: rozhovor po European Pro...
  1boris111 (13:30) • Šádka mám rád a hodně mu fandím,ale tentokrát mě zklamala jeho reakce na Zřejmě zaslouž...
  magazínMilan Šádek: rozhovor po European Pro...
  tomášekp (12:52) • Milan Šádek je borec. Osobně ty kluky obdivuji, protože tohle ´´šílenství´´ bych už neb...  Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
  Copyright © 2010-2020 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2020 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
  Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
  Vyhledávání:
  RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra