Reklama:
Arašídové máslo 1000 g + 500 g ZDARMA!
Pochutnejte si na jemné nebo křupavé variantě másla Big Boy! Více zde.

Cesta za vysněnou postavou Tomáše Kopela (VI.)

8.737 zhlédnutí
Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Motivace

Tato série článků dokumentuje Tomášovu cestu za lepší postavou a kondicí. Nejedná se o rady
zkušeného výživového poradce či trenéra. Pokud si myslíte, že by Tomáš mohl
v něčem postupovat jinak a lépe, neváhejte mu poradit v diskuzi pod článkem.

[Text: Tomáš Kopel] Jaké jiné téma zvolit než to, které aktuálně hýbe celým světem. Ano, je to koronavirus. Stalo se bohužel to, čeho jsme se všichni obávali. Karanténa, která se postupně rozšiřovala každým dnem, omezila všechny, které baví trávit čas ve fitku. Ať už se nám toto rozhodnutí zdá správné, či špatné, musíme jej respektovat a využít těch 30 dní k tomu, abychom co nejvíce minimalizovali dopady, které toto omezení přináší. Nejste na stránkách, kde Vás budu informovat o aktuálním čísle nakažených ani co máte dělat a nedělat v případě infekce, pojďme tedy řešit, jak využít daný čas v rámci fitness.

Co k tomu říct, do posilovny nemůžeme, na workout moc nejsem, ale nějaké činky jsem v garáži oprášil, našel hrazdu, podložku a mám i spinningové kolo. Nejpravděpodobnější bude tedy využit těch 30 dní k tréninku středu těla, posílení břišních svalů, kruhovým tréninkům a kardiu. Ano, toho kardia, které máme všichni tak rádi a na které se teď nebudeme moct vymlouvat.

Není ale potřeba hned začít bláznit a nakoupit 100 kg prsních řízků (i když nebudou na škodu), ale určitě bude dobré se právě v tomto období trochu zásobovat suplementy, které omezí ztrátu již tak pracně nabrané svalové hmoty. Já budu ujíždět pravidelně na proteinu, BCAA a rozhoduji se nad dalšími suplementy, které bych v právě nastávajícím období mohl využít. Zkuste mi napsat, co by to podle Vás mohlo být a na čem budete ujíždět Vy. Tyčinky? Ovesné vločky? Docela mě to zajímá, tak se zkuste podělit, třeba tím inspirujete i další.

Co se týká tréninku, jak jsem již zmiňoval, nebude možné (v mém případě) zvedat velké váhy, tudíž se musím zaměřit na kruhové tréninky o vysoké intenzitě, jelikož 30násobná opakování s menší váhou nejsou pro mě to pravé ořechové.

Trénink bude probíhat každý den pouze po dobu 30 - 40 minut a následně to vidím na počátky mé běžecké kariéry u nás v Těrlicku. Těším se, až ucítím vítr ve vlasech při běhu čí jízdě na kole. Nakonec to není tak špatná alternativa, ne? Kdo z nás do tohoto rozhodnutí chodil běhat ven místo na pás a kdo jezdil na kole místo rotopedu?

Uvidíme, jaké změny tento nečekaný "benefit" přinese, a budu rád za Vaše poznatky, zda dochází k úbytku váhy, nebo naopak příbytku (tuku?). Dnes pouze takto ve zkratce, ale hlavu vzhůru, blíží se léto a my máme možnost podívat se i mezi lidi. Takže přeji všem pevné zdraví a těším se na Vaše názory!

TomLíbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ INZERÁTYbazar Posilovací stroje - výprodej
Prodám stroje ve výborném stavu: Stroj na břicho-poloha leh 14.900,- Stroj na záda 4.900,- Sto...
bazar Časopisy M&F + Svět kulturistiky
Nabízím časopisy M&F + Svět kulturistiky. (Bez plakátů) Cena dohodou. Brno. Svět kulturistiky 2000 - 3 2001 - 1, 3, 4, 5, 6 2003 - 10 M&F 2000 - 11 2001 - 3, 7, 8, 9, 10, 12 2002 - 1, 3, 4, 5, 6, 8, 10, 11, 12 2003 - 1, 3, 4, 5, 8, 11 2004 - 2, 7, 10, 11
bazar ROGUE echo bike
Prodávám ROGUE ECHO BIKE - pouze rozbalený, odzkoušený, kupovaný v květnu, mohu doložit doklad o...
bazar Concept2 D PM5/černý
Prodávám Concept2 D PM5/černý - pouze rozbalený, odzkoušený, kupovaný v květnu, mohu předat dokla...
seznamka Svalnatý kamarád??
Ahoj , hledam zvedaveho svalnateho chlapa. Pokec ? Traveni volneho casu, cviceni, zkouseni noveho...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2021 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2021 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra