Reklama:

Co bude s českými jarními soutěžemi v kulturistice? (II.)

11.374 zhlédnutí
 VÍME PRVNÍ 
Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Soutěže


Pozor, informace v článku níže již nejsou platné!
Aktuální informace o zrušení jarní soutěžní sezóny najdete zde.


Následující zpráva je převzata z webových stránek
Svazu kulturistiky a fitness České republiky.


Doplněno (čtvrtek, 12. 3., 17:00) • Následující článek a informace v něm byly vytvořeny před dnešním oznámením Vlády ČR o zpřísnění podmínek konání akcí a o omezení vstupu veřejnosti do sportovních zařízení. S ohledem na neustále se měnící situaci doporučujeme pravidelné sledování našich stránek, kde budeme informace o vývoji jarní soutěžní sezóny průběžné aktualizovat. V tuto chvíli nelze bohužel vyloučit ani zásadní změny.


S ohledem na nařízení vlády ze dne 10. března 2020 reagující na šíření COVID-19 se SKFČR vzhledem k nejisté situaci dalšího vývoje rozhodl přesunout mistrovské soutěže mužů, žen a masters, které jsou v kalendáři SKFČR naplánovány v termínu 11.-26. dubna 2020, na zcela nové termíny. Nová data a místa konání jsou následující:

  • Mistrovství Čech mužů a žen - 31. 5. 2020 (Mladá Boleslav)
  • Mistrovství Moravy a Slezska mužů a žen - 7. 6. 2020 (Ostrava)
  • Mistrovství České republiky mužů a masters - 13. 6. 2020 (Frenštát pod Radhoštěm)
  • Mistrovství České republiky mužů, žen, párů a masters - 14. 6. 2020 (Frenštát pod Radhoštěm)

K tomuto rozhodnutí SKFČR dospěl po zvážení veškerých nabízejících se reálných možností. Ačkoliv k termínovému posunutí rozhodně nepřistupujeme s radostí a uvědomujeme si veškeré dopady, které to na mnoho připravujících se soutěžících může mít, jedná se o jedinou reálnou a uskutečnitelnou možnost, jak soutěže v rámci jarní soutěžní sezóny zachovat.

Všichni si musíme uvědomit, že v dané situaci není vhodné uvažovat, jakým způsobem by bylo možné nařízení vlády obejít. Ačkoliv v České republice panika zdaleka není namístě, podcenit v aktuální globální situaci riziko nákazy by bylo zcela nepřijatelné zahrávání si se zdravím všech zúčastněných, ať již závodníků, rozhodčích, organizačního personálu, nebo osob závodníky doprovázejících.

Vzhledem k velice různorodé situaci v zahraničí samozřejmě nikdo nemůže predikovat vývoj v nejbližším nebo i delším období u nás. Nicméně období dubna je v současné chvíli nejrizikovějším z hlediska možnosti prodloužení zákazu konání hromadných akcí. V tomto smyslu se naopak jako nejméně rizikový jeví právě červen a my věříme, že větší jistotu, že soutěže skutečně budou moci proběhnout, většina z Vás jedině uvítá.

Červnové soutěže mužů, žen a masters budou v tomto případě zcela přirozeně navazovat jak na mistrovské soutěže juniorů, tak i na mezinárodní soutěže konané v druhé polovině května a začátkem června 2020. Dojde tak naopak k jejich většímu termínovému stmelení a všichni soutěžící budou moci v maximální možné míře zúročit úsilí, které do své přípravy každoročně vkládají a jehož si nesmírně vážíme.

V tomto nelehkém období Vás všechny prosíme o pochopení aktuální situace. Věříme, že nebezpečí bude do začátku května zažehnáno a soutěžní sezóna tak bude moci, i když v poněkud nestandardním konceptu, proběhnout bez dalších omezení nebo potíží. Jako každý rok se i letos těšíme na Vaše skvělé soutěžní formy prezentované nejen novými soutěžícími, ale i těmi, bez nichž si již konání mistrovských soutěží ani nedokážeme představit.

Vzhledem k množícím se četným dotazům na konání mistrovství Evropy v květnu ve španělské Santa Susanně bychom Vás rádi ujistili, že jsme v úzkém kontaktu se zástupci IFBB. Před několika dny jsme obdrželi informaci, že přípravy na mistrovství Evropy jsou stále v plném proudu a jeho organizátoři denně pracují na tom, aby se i v letošním roce konalo na minimálně stejně vysoké úrovni jako v letech předešlých. O případných změnách bychom Vás samozřejmě neprodleně informovali. Bližší informace o letošní nominaci budou ještě upřesněny (původní termín 4. dubna může být změněn).


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

13.03.09:15Milan A. - Nově se dá předpokládat, že soutěže budou zrušeny. Zavřené..
13.03.05:35Zodiak411 - To jsem taky už dlouho neviděl, že by někdo tak brečel :D ..
12.03.17:07Ronnie - Do článku byly doplněny do úvodu upřesňující informace (17..
12.03.14:38TomvandeDvor - Nikdo neví jak se to bude vyvíjet,takže si nikdo nemůže bý..+1
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínWings of Strength Chicago 2021 - výsl...
jiijk (22:03) • tak asi jej jen na pangaminu
magazínJ&M podcast: Zhodnocení Mr. Big Evolution Pro 2021 a naše "kauzy"
soichiro (18:21) • Chlapi vase podcasty sleduju ma to slusnou uroven i ty rozhovory se zavodniky jsou pove...
magazínJ&M podcast: Zhodnocení Mr. Big Evolution Pro 2021 a naše "kauzy"
jari (17:18) • Ahoj, díky za tvou reakci. Shrnul jsi to perfektně a nelze k tomu dodat opravdu nic. Sa...
magazínWings of Strength Chicago 2021 - výsl...
Zodiak411 (17:16) • Hlavně i to pózování zhoršil. Takto naposled pózoval v roce 2012 a dřív.
magazínJ&M podcast: Zhodnocení Mr. Big Evolution Pro 2021 a naše "kauzy"
scorpionus (14:41) • Kluci, kulturistika je nejegoističtější a nejnarcističtější a zároveň nejsubjektivnější...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2021 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2021 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie