Reklama:

Mezinárodní federace IFBB: řada březnových a dubnových soutěží zrušena!

5.243 zhlédnutí
Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Soutěže

V posledních několika hodinách došlo k tomu, k čemu dění posledních dnů v Evropě v souvislosti s šířením nemoci COVID-19 způsobené koronavirem SARS-CoV-2 směřovalo. Několik nejbližších mezinárodních amatérských soutěží IFBB bylo zrušeno a neodehraje se ani část plánovaných klání IFBB Elite profesionálů. Bez bližších informací z kalendáře závodů mezinárodní federace IFBB zmizely soutěže IFBB President Santonja Cup a IFBB Elite Pro Turkey, které se měly odehrát během prvního dubnového víkendu v turecké Antalyi. Na první události měli přitom amatéři svést souboj o 20 IFBB Elite profesionálních karet, druhá byla určena k tomu, aby na ní profíci nastupující v kulturistice mužů open, physique mužů a bikiny fitness žen poměřili sily v boji o kvalifikaci na podzimní mistrovství světa profesionálů. Vypsány zde zároveň byly finanční odměny v celkové výši 15.000 eur.

Zrušena byla také mezinárodní amatérská soutěž IFBB First International Bellux Cup Luxembourg plánovaná na dny 28. a 29. března v Lucembursku. Prezident lucemburské IFBB Guy Kridel v souvislosti s tímto krokem vysvětlil: "Po zvážení zhoršující se situace v několika evropských zemích, včetně Lucemburska, a po doporučení naší vlády jsme se rozhodli zrušit IFBB First International Bellux Cup Luxembourg! Je to velmi těžké rozhodnutí, ale cítíme, že to je v nejlepším zájmu všech. Naše sympatie patří všem sportovcům, kteří se s entusiasmem připravovali s cílem závodit nejenom v Lucembursku, ale i na dalších akcích IFBB, které byly pro tuto chvíli zrušeny. Děkujeme vám a hluboce se omlouváme, ale tato situace je mimo naši kontrolu. Doufáme, že to chápete a že se potkáme 12. a 13. června na našem IFBB Diamond Cupu Luxembourg a International Newcomer Cupu." Na IFBB First International Bellux Cup Luxembourg se původně mělo bojovat o devět IFBB Elite profesionálních karet.

Stejný postup musel ve vztahu k soutěžím IFBB Diamond Cup Malta a IFBB Elite Pro Malta (původně plánované na 12. dubna) zvolit také prezident maltské IFBB Ralph Decelis: "Po zvážení zhoršující se situace v několika evropských zemích, včetně Malty, a po diskusi s IFBB jsme se rozhodli zrušit Diamond Cup & Elite Pro Malta. Bylo to velmi těžké rozhodnutí, ale cítíme, že je to v nejlepším zájmu všech. Naše sympatie patří všem sportovcům, kteří se s nadšením připravovali s cílem závodit na Maltě a na dalších akcích IFBB. Děkujeme a hluboce se omlouváme, ale tohle je situace mimo naši kontrolu. Doufejme, že některé události IFBB v jarní části sezóny budou zachráněny. Stejně tak doufáme, že se s vámi setkáme na naší další mezinárodní akci, a to IFBB International Grand Prix Malta, která je plánována na 5. září," uvedl muž, který patří ke známým tvářím evropského bodybuildingu nejenom v roli funkcionáře, ale také závodníka. V propozicích IFBB Diamond Cupu Malta jste se mohli dočíst, že na soutěži mělo být ve hře hned 28 IFBB Elite profesionálních karet. Profíci na Maltě měli dostat prostor v kulturistice mužů open, bodyfitness žen a wellness fitness žen. Celkem se na IFBB Elite Pro Malta 2020 mělo bojovat o finanční odměny ve výši 13.000 eur.

Dalšími v pořadí v kalendáři soutěží byla klání IFBB Oslo Grand Prix a IFBB Elite Pro Norway. Konat se měla ve dnech 24. až 25. dubna. Ani na ta ale nakonec nedojde. "Dnes bohužel přišla zpráva, že v březnu a dubnu je národní zákaz velkých akcí. Nevidíme proto jinou cestu než IFBB Oslo Grand Prix a IFBB Elite Pro Norway zrušit. S touto zprávou přicházíme s velkým smutkem. Víme velmi dobře, kolik úsilí všichni sportovci a trenéři do přípravy dali," píše se na facebookových stránkách norské IFBB. Pro amatéry bylo v Norsku připraveno deset IFBB Elite profesionálních karet. Na IFBB Elite Pro Norway se mělo závodit v mužském physique, bikiny fitness a wellness fitness žen. Celkem se mělo bojovat o finanční odměny ve výši 15.000 eur.

Situace kolem nového koronaviru a bezpečnostně-zdravotních opatření přijímaných úřady na národní i místní úrovni se nepřetržitě vyvíjí. Že tato opatření nebudou mít vliv i na jiné soutěže než na ty, které jsme právě zmínili v článku, samozřejmě není vyloučeno.


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

13.03.11:30amoresPE - ...to sa dalo čakať.
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínWings of Strength Chicago 2021 - výsl...
jiijk (22:03) • tak asi jej jen na pangaminu
magazínJ&M podcast: Zhodnocení Mr. Big Evolution Pro 2021 a naše "kauzy"
soichiro (18:21) • Chlapi vase podcasty sleduju ma to slusnou uroven i ty rozhovory se zavodniky jsou pove...
magazínJ&M podcast: Zhodnocení Mr. Big Evolution Pro 2021 a naše "kauzy"
jari (17:18) • Ahoj, díky za tvou reakci. Shrnul jsi to perfektně a nelze k tomu dodat opravdu nic. Sa...
magazínWings of Strength Chicago 2021 - výsl...
Zodiak411 (17:16) • Hlavně i to pózování zhoršil. Takto naposled pózoval v roce 2012 a dřív.
magazínJ&M podcast: Zhodnocení Mr. Big Evolution Pro 2021 a naše "kauzy"
scorpionus (14:41) • Kluci, kulturistika je nejegoističtější a nejnarcističtější a zároveň nejsubjektivnější...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2021 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2021 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie