Reklama:
Vitamíny a minerály pro imunitu
Vitamín D3, multivitamíny a minerály, ale třeba i probiotika. Klikněte zde.

Foto: brutální dvouměsíční
proměna Joshuy Lenartowicze

12.075 zhlédnutí
Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Osobnosti

Arnold Classic 2020
se dvěma dalšími těžkotonážníky?
Ze seznamu účastníků Arnold Classic vypadlo zvučné jméno
Arnold Sports Festival 2020 bude nabitý hvězdami!
Australský profesionální kulturista Joshua Lenartowicz přes své vítězství na Bigman Weekend Pro a přes radostnou událost v podobě narození syna Williama vloni neprožíval právě jednoduchý rok. Potýkal se během něj totiž s nezáviděníhodnými zdravotními problémy, když se musel podrobit operaci, při které mu lékaři odstranili nádor z lebeční dutiny. Brzy se ukázalo, že kvůli těmto potížím Joshuův start na Mr. Olympia, k němuž se díky výsledku z Bigman Weekend Pro kvalifikoval, nepřipadá v úvahu. Už beztak náročný zákrok se totiž neobešel bez série pooperačních komplikací, které jej dlouho trápily. Ve skutečnosti tento šampión čtyř profesionálních show musel svést tvrdý boj o to, aby se vůbec dokázal připravit k účasti na letošním Arnold Classic, na němž se nakonec přese všechno, co jej potkalo, představí už příští sobotu. Proměna, kterou Joshuova postava za poslední dva měsíce prošla, je obdivuhodná, stejně jako je pozoruhodné jeho odhodlání se na pódium rychle vrátit. Co Joshuu Lenartowicze v přípravě na nadcházející profesionální show motivovalo a čím vším si prošel, Vám přiblíží jeho vlastní slova, jimiž okomentoval tři následující snímky, které jej zachycují vždy v rozmezí osmadvaceti dní.

Dvouměsíční proměna Joshuy Lenartowicze v přípravě na Arnold Classic 2020


Co je supratentoriální kraniotomie:
Supratentoriální kraniotomie je nejčastější způsob přístupu k mozku. Jedná se o odstranění části lebky a zpřístupnění potřebné oblasti mozku. Důvodem supratentoriální kraniotomie jsou nejčastěji nádory, krvácení (mozkové, subdurální, epidurální), onemocnění tepen a žil (aneuryzmata, malformace), úrazy, infekční onemocnění (absces) a vrozené vývojové vady. Odstraněná kostní ploténka se po skončení výkonu ve většině případů vrací zpátky a připevní pomocí speciálních dlažek nebo stehů.

"Moje zdraví je na prvním místě. Vloni jsem ze zdravotních důvodů vynechal start na Mr. Olympia, seděl jsem v hledišti a byl pořádně skleslý z toho, že nemůžu být tam nahoře a prezentovat se v nejlepším možném světle. Jakmile jsem se vrátil do Austrálie, začal jsem přípravu na Arnold Classic 2020, abych ale záhy zjistil, že se kraniotomie nezhojila dobře a zákrok musím podstoupit znovu. Listopad bil na dveře, já byl v nejlepší pozici k tomu, abych začal přípravu, ale na prvním místě muselo být znovu zdraví a já šel na další kraniotomii, která dopadla úspěšně. Dostal jsem od svého neurochirurga veškerá svolení k tomu, abych se mohl vrátit k tréninku, tak jsem se vydal do Doherty’s Gymu v melbournském předměstí Dandenongu a přišel další díl seriálu, který otřásl mým světem. Vzpomínám si jenom na záchranáře, jak mi říkají, že jsem v posilovně prodělal pooperační záchvat, a tak jsem na cestě do nemocnice. Tam mi předepsali dexametazon, léky proti záchvatům, léky proti bolesti, antibiotika atd. Během několika týdnů vedly vedlejší účinky těchto léků k přeměně mého těla na to, co vidíte na první fotografii pořízené 1. ledna 2020. Nejsem na to pyšný a nechtěl jsem to zveřejnit, ale důležitější je to, že tohle může lidi inspirovat a že se díky tomu dozvědí více o tom, kým jsem."

"Po několika pravidelných týdenních kontrolách u mého týmu neurochirurgů jsem dostal svolení k závodění, což mě přivádí ke druhé fotografii. Ta byla pořízena osmadvacet dnů po té první a jsem na ní o 20 kg lehčí. Trpěl jsem a strádal jsem, abych se sem dostal. Jsem lepší než v minulosti? Ne. Pomohlo by mi k tomu, abych byl lepší, sedět doma? Ne. Změnilo by to, když bych se rozhodl Arnold Classic vynechat, něco k lepšímu? Ne. Mohu inspirovat svého syna, stejně jako mnohé další, když se nevzdám? Ano. Takže bez ohledu na bolest jsem do toho šel naplno. S tím, jak jsem mohl přestat užívat některé z těch všech léků a výsledky se začaly dostavovat rychleji, jsem navázal spolupráci s Patrickem Tuorem a týmová práce přinesla své ovoce, což je vidět na třetí fotografii pořízené o dalších osmadvacet dnů později. Vím, že to nejlepší teprve přijde a jsou přede mnou lepší dny. Do Ohia se vydávám v pondělí, poprvé jako závodník sponzorovaný společností Black Skull. Po všech mých problémech se mě mohli snadno zbavit, ale místo toho za mnou po celou tu dobu stáli. S tím, jak se mi vloni narodil syn William, cítím ještě větší povinnost být lepší verzí sama sebe a chtěl bych poděkovat všem, kteří mi dodávali sílu a odvahu a pomáhali mě rozptýlit ve chvílích, kdy jsem trpěl bolestmi. Speciálně mé ženě, rodině a mým přátelům," uvedl Joshua Lenartowicz ke vzpomínaným fotografiím.

Na výsledky Arnold Classic 2020 si na Ronnie.cz budete moci příští týden vsadit v tipovací soutěži.
Ve hře budou ceny věnované společností MaxxWin v celkové hodnotě přes 15.000 Kč!


Foto:
www.instagram.com/josh_lenartowicz


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

29.02.10:00Mikuc - Hmmm... Srdcař:)) Držím palce!
28.02.11:22Arnold Strong - Holt po všech silných lekach se nabírá voda jak to má tedk..
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínJaká byla soutěž Arnold Classic 2020...
dzordn2 (17:56) • Tomáškup, mám pro Vás jedno doporučení. Jestli se Vám nelíbí moje články, tak je prostě...
magazínJaká byla soutěž Arnold Classic 2020...
tomášekp (17:47) • p.s. omlouvám se za chyby v textu viz jakby - jakoby
magazínJaká byla soutěž Arnold Classic 2020...
tomášekp (17:46) • Právě, že nedělá. Jeho ´´reportáž´´ z AC 2020 se bohužel nedá srovnat s Vaší. Pořád mi...
magazínDalší foto z archivu: Mamdouh Elssbia...
Marczus (16:16) • Ten šek na 30.000USD z EVLS dole ve vitríně našince celkem potěší, co vy na to? Je od n...
magazínTomáš Mach - ramena a bicepsy v přípr...
ygg (14:49) • Nechcete s tím jít do někam? OBA? Jo, já vím, akce a reakce a někdo začal a někdo napsa...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2020 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2020 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra