Reklama:

Gladiator Race (Lanškroun) 2020 - reportáž a fotografie

9.075 zhlédnutí
Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Soutěže

Gladiator Race se přesunul ve svém letošním druhém dějství do malebného podhůří Orlických hor. U Lanškrouna se nachází soustava rybníků, sloužící dnes k rekreaci a sportovnímu vyžití. Tentokrát ale rozmanitý terén našel své využití v OCR závodě.

Pořadatelé si na závodníky v sobotu 22. února připravili 6,5 km dlouhou trať s komplexní škálou 32 překážek. Pěšiny v rákosí a lesní cesty v okolí rybníků doplnil brutální výběh sjezdovkou k rozhledně s břemenem, kde byla taky šikovně položená občerstvovačka.

Zkušený Gladiator Race tým se nebojí inovací, což taky ukázal v lanškrounském závodě, kde si na nás připravil nejednu novou překážku. Za mě byla top překážka Niceboy, kde bylo zapotřebí potrénovat objímání. U této překážky byl jako dobrovolník i Tomáš Plíhal (OCR tým Pardubáci), který si střihnul rovnou i závod a ve své věkové kategorii doběhl třetí. Pořídila jsem s ním pro Vás krátký rozhovor.

Rozhovor s Tomášem Plíhalem

Organizátoři využili i statických překážek, které se nacházejí na bývalém hasičském cvičišti v lokalitě u lanškrounských rybníků. Tréninkové hřiště se skládá ze dvou velkých víceúčelových boxů o rozměru 4 x 6 m, vysoké zdi vytvořené z klád, která má 2 m na výšku a 4 m na šířku, osmi přeskokových překážek umístěných za sebou, zabudovaných do země, o výškách 70 cm a 150 cm, dřevěného rámu s pneumatikami a překážkou pro plazení. Na překážkách bylo vidět, že se jedná o stálé překážky, které si zde může vyzkoušet během roku každý, a závod to dle mého názoru pěkně okořenilo.

Že se Gladiator Race těší i mezinárodní účastí, už víme, v Lanškrouně se na trati proháněli Maďaři, Slováci, Poláci, ale i závodníci z celé České republiky. A my jsme vyzpovídali v cíli Jana Zabloudila, který přijel z Českých Budějovic.

Rozhovor s Janem Zabloudilem

Dokonalou atmosféru v nádherném prostředí dokreslilo počasí. Sluníčko, bezvětří, no prostě co víc si přát. Asi to známe všichni, suchá překážka - dobrá překážka.

Když to vezmu chronologicky, tak hned od startu byly nasazené luxusní překážky. Monkey bar hodně závodníků vyslal do handicapů, on taky přechod ze širokého kruhu na "ementál" už je vyšší dívčí. Hned pak následovala hodně zábavná překážka Corny a šup na piny. Sem jsme přiběhli s chumlem závodníků, takže jsme se malé frontě nevyhnuli.

Gladiator Race (Lanškroun) 2020 - monkey bar

Tady jsme si dali druhý handicap a to už mi bylo jasné, že závod musíme urvat běžecky, což v Lanškrouně šlo, běžeckých pasáží bylo požehnaně a nějaký ten výstup se tu taky našel. Jak Vám chutnala sjezdovka? Nejdřív dolů, opatrně do pat, mně osobně to strašně klouzalo. Pak do třetiny s břemenem a po odložení nás čekala sjezdovka v plné síle. Jedním slovem - au!

Gladiator Race (Lanškroun) 2020 - vlna

Když jsme se blížili k cíli, v prostoru festivalky na nás čekala nová překážka Niceboy. Tu jsem poprvé viděla na internetu, tak jsem se na ni šíleně těšila. Kluci organizátoři mi dali instrukce. Hop, plác a jsem na pytli, držím se, cinkám a běžíme dál. Závěrečná vlna nám přinesla poslední handicap, kterých jsme měli celkem šest.

Já osobně už se těším na další závodní víkend. Ještě než se vrhnu na soupis nejlepších závodníků, přikládám další rozhovor z akce, který s Kateřinou Korytovou pořídil můj týmový kolega Zdeněk Pokorný.

Rozhovor s Kateřinou Korytovou


Gladiator Race (Lanškroun) 2020 - nejlepší smíšené týmy
p. členové týmu název týmu
1. Ollie Roučková, Zdeněk Pokorný CZEXXX
2. Barbora Stejskalová, Tomáš Kučera OCRUNITED
3. Petra Václavíková, Petr Zběhlík Gladiator Race

Gladiator Race (Lanškroun) 2020 - nejlepší závodníci do 29 let
p. muži ženy
1. Milan Průša Natálie Housková
2. Ihor Babenko Veronika Varcholová
3. Patrik Pekař Miroslava Vocetková

Gladiator Race (Lanškroun) 2020 - nejlepší závodníci 30 - 39 let
p. muži ženy
1. Martin Vepřek Petra Langerová
2. Ondra Ptáček Iva Kadeřábková
3. Libor Vavrečka Marta Pospíšilová

Kompletní výsledky najdete zde.


Gladiator Race (Lanškroun) 2020 - fotogalerieLíbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínLazar Angelov: Bral anabolické steroi...
moab (09:28) • Proč by to dělal? S vysokou pravděpodobností by končil v poli poražených, což by jeho b...
magazínJak se stát závodníkem v powerlifting...
Palec077 (07:23) • `Vykoná dřep s takovou hloubkou, kdy je střed kyčelního kloubu níže než vrchol kolene,...
magazínLazar Angelov: Bral anabolické steroi...
Arnold Strong (23:14) • A proc Angel nezavodil v nejake kategorii ?kvuli zdraví?
magazínJ&M podcast: Jak se bude letos dařit českým kulturistům?
Mikuc (10:44) • Díky za info. Půl hodinka bez komentu proběhlé soutěže je akorát.) Uvidíme, co sezóna p...
magazínNedožité sedmdesátiny legendy kulturi...
Ronnie (14:27) • Také bych byl moc rád, kdyby kniha vyšla letos, ale bohužel tím, jak je složitá situace...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2021 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2021 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra