Reklama:

Cesta za vysněnou postavou Tomáše Kopela (IV.)

5.653 zhlédnutí
Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Motivace

Tato série článků dokumentuje Tomášovu cestu za lepší postavou a kondicí. Nejedná se o rady
zkušeného výživového poradce či trenéra. Pokud si myslíte, že by Tomáš mohl
v něčem postupovat jinak a lépe, neváhejte mu poradit v diskuzi pod článkem.

[Text: Tomáš Kopel] Tak se nám sešly další dva týdny a nezbývá nic jiného než se pustit do jejich hodnocení. Abych řekl pravdu, tak představa, že vše půjde podle navrženého harmonogramu, samozřejmě nebyla reálná a již druhý den jsem musel řešit zdravotní problémy. Potýkal jsem se s celou řadou vyšetření od EKG, CT a magnetické rezonance až po vyšetření gastroduodenoskopické.

Tato vyšetření mě bohužel vyřadila na týden z možnosti pravidelného cvičení, ale beru to jako plus, protože jsem si alespoň uspořádal hodnoty a plán na další dny. V posledním týdnu jsem hodně cestoval a díky tomu jsem mohl vyzkoušet posilovny v rámci celé ČR, počínaje Brnem, Prahou, Chomutovem a Olomoucí konče.

Musím říct, že nikdy nebyla důležitější příprava jídla než právě v období, kdy se chystáte na pracovní nebo turistické cestování. Pokud ovšem obětujete čas v kuchyni, vrátí se Vám to v rámci pohodového dne bez hladovění a přemýšlení, kde se zrovna budete stravovat (na rovinu, většina skončí v "mekáči").

Každopádně v rámci mého snažení a dohánění restů ze zimního období se mi podařilo shodit něco kolem 3 kg, což v rámci měsíce a půl odpovídá nastolenému tempu. Pokud se vše vydaří, váhu 85 - 90 kg bych mohl začátkem léta mít, ale nechci se zároveň dostat do stavu, kdy bych přišel o velkou část svalové hmoty.

Co se týká formy, pomalu, ale opravdu pomalu se začínají objevovat náznaky toho, že i já jsem tvořen z nějaké části i svaly, ne jen tukem, vodou a kostmi. Proto přibližně za 14 dní absolvuji vyšetření na InBody přístroji a nechám si změřit patřičné hodnoty tuku, svalové hmoty a vody v těle. Nejsem sice zastáncem tohoto měření, pokud jste aktivně cvičící jedinec, ale pro srovnání před a po je to ideální nástroj, který Vám nelže a nezkresluje výsledek.

Aby nedošlo ke ztrátě zmíněné svalové hmoty, rozhodl jsem se zařadit postupně protein Whey Cream 100, Micellar Casein 80 Fair Power, HMB 5000 Fair Power a Thermogenic Fair Power, vše od společnosti Survival.

Výrobky mě oslovily hlavně z hlediska jejich stravitelnosti (obsahují tolerázu - zlepšené trávení mléčného cukru), využitelnosti kaseinu v rámci posledního jídla před spaním, kombinací HMB + zinek + B6 + železo, vysokým obsahem synefrinu při dietě a v neposlední řadě také dostupnou cenou na trhu.

Musím říct, že nerozumím tomu, jak jsem doteď mohl přežít bez šejkru, který kombinuje zásobník tablet a zásobník na protein. Jedná se ovšem o doplňky výživy, tudíž hlavní podíl výsledků se odehrává v kuchyni a ve fitku.

Nastolený režim se snažím dodržovat naplno a každý trénink odmakám na 100 %. Byl bych rád, pokud byste se se mnou v komentářích podělili, jaká forma tréninku vyhovuje Vám a jestli bych měl frekvenci tréninku zvýšit, abych dosáhl svého cíle. Na Instagramu jsem od Vás dostal impulz k přidání bílkovin do stravy, což se snažím aplikovat, ale potýkám se s problémy, které doprovázejí právě navýšení bílkovin, a tím jsou trávicí obtíže. Musím ale říct, že přidáním bílkovin ze zmíněných suplementů se trávení upravuje a tělo si zvyká, takže se těším na výsledky, které změna přinese.

Nastává ale zásadní otázka, kterou řeší snad každý z Vás a na kterou reagovali trenéři ve fitku rozdílně - kardio před, nebo po cvičení?

Pokud bychom vycházeli z toho, že musíme vypálit glykogenové zásoby a až poté efektivněji pálíme tuky, vychází lépe kardio po tréninku. Když se ale na celý proces podíváme "matematicky", kde je rozhodující poměr přijatá energie vs. vydaná energie, tak na tom nezáleží a můžete zařadit kardio před cvičením.

Takže jak to celé s tím kardiem je? Stačí 20 minut před nebo po? Musím tomu dát alespoň 40 minut denně? Jaké máte zkušenosti Vy?Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2020 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2020 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra