Reklama:
VEGAN protein 2+1 ZDARMA!
Vyberte si 3 balení, každé v jiné příchuti! Více zde.

Olympia Weekend i další
známé značky mění majitele!

9.213 zhlédnutí
Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Ostatní

Na začátek roku 2020 se jednou dost možná bude vzpomínat jako na dobu, ve které se odehrály pro kulturistiku a fitness zcela zásadní události. V pátek 14. února americký magazín Muscle & Fitness zveřejnil totiž tiskovou zprávu, ve které se uvádí, že Olympia Fitness & Performance Weekend Joea Weidera, stejně jako mediální tituly Muscle & Fitness, Flex a Muscle & Fitness Hers, mění majitele!

Mr. Olympia směřuje stoprocentně do rukou American Media, Inc.

Zmíněné magazíny se sportovní tématikou dosud patřily společnosti American Media, Inc. Ta je v roce 2003 odkoupila v rámci akvizice společnosti Weider Publications, Inc., která zároveň do té doby byla také sponzorem kulturistických soutěží Mr. a Ms. Olympia. Cena tohoto obchodu tehdy dosáhla 350 miliónů amerických dolarů a nakladatelství Weider Publications, Inc., se v rámci něj stalo dceřinou společností American Media, Inc. Několik měsíců nato se American Media, Inc., (AMI) stala také polovičním vlastníkem samotné Olympie. V roce 2017 se potom vedení profesionální ligy IFBB Jima Maniona rozhodlo prodat i zbývající podíl Mr. Olympia a od toho okamžiku AMI nejprestižnější klání profesionální bodybuildingu vlastnila zcela. To se ale nyní mění a jak zmíněné mediální tituly, tak i Olympia Weekend od AMI odkupuje Jake Wood, výkonný ředitel a majitel Wings of Strength, Inc.

Z tiskové zprávy ke změně vlastníka Olympia Weekendu:

Společnost American Media, Inc., dnes oznámila, že dosáhla dohody o prodeji kultovní značky Joe Weider's Olympia Fitness & Performance Weekend, stejně jako i mediálních značek Muscle & Fitness, Flex a Muscle & Fitness Hers. Prestižní Olympia Weekend pořádaný každoročně v Las Vegas je domovem jednoho z největších veletrhů ve fitness průmyslu, přičemž také slouží jako nejvýznamnější světový šampionát pro několik profesionálních sportů, v nichž závodníci poměřují své postavy a bojují zde o prestižní tituly, včetně toto z Mr. Olympia.

Logo Olympia Weekendu 2020

Prodej události a mediálních aktiv představuje nejnovější akvizici pro Jakea Wooda, člověka zevnitř fitness průmyslu, jehož rostoucí portfolio zahrnuje digitální média a nejrůznější sportovní eventy. "Mou hlavní motivací k převzetí Olympie je dostat tuto událost znovu blíže k fanouškům," vysvětluje Wood. "Převzít vlastnictví některých nejslavnějších značek fitness průmyslu představuje splněný sen. Naše schopnost získat také mediální portfolio, které zahrnuje i Muscle & Fitness, nám dává šanci oslovit jedno z největších fitness smýšlejících obecenstev na světě. Tohle je skvělý den pro všechny, kteří sdílejí vášeň pro fitness, výživu, trénink a kulturistický styl života."

Zároveň bylo dnes také oznámeno, že Dan Solomon, který byl v roce 2018 najat, aby dohlížel na veškerý majetek Olympie, souhlasil s prodloužením smlouvy o pět let a bude sloužit v roli prezidenta Olympie a Chief Olympia Officera pod novým vlastníkem. Kromě dohledu nad Olympií bude Solomon řídit i integraci a strategii nově získaného portfolia médií, včetně Muscle & Fitness. Solomon vysvětluje: "Dosáhli jsme něčeho neuvěřitelně silného. Celý obchod byl vypracován velmi důkladně, což nám umožňuje nabízet sponzorům a inzerentům jedno z největších publik v celém odvětví. S tím, jak zavádíme rozsáhlou integraci médií a sportovních událostí, zapracováváme také klíčové zdroje, které na stůl přinesl nový majitel. Naši sponzoři, vystavovatelé, sportovci, čtenáři a fanoušci budou mít radost z toho, co nás v bezprostřední budoucnosti čeká."

Konsolidované publikum Mr. Olympia, Muscle & Fitness, Flex a Muscle & Fitness Hers čítá na sociálních sítích téměř 17 miliónů sledujících. V rámci dohody se také sjednalo, že společnost American Media, Inc., bude pokračovat v mediálním pokrytí a propagaci Olympie prostřednictvím svých populárních zábavně orientovaných publikací, a to jak digitálních, tak i tištěných. Společnost American Media, Inc., koupila soutěž Mr. Olympia v roce 2003 a pomohla této události rozvinout se v jedno z největších světových setkání sportovních nadšenců. V roce 2019 během zatím posledního Olympia Weekendu došlo k výraznému nárůstu sponzorských příjmů i návštěvnosti. Kromě několika zlepšení v pódiové produkci došlo i na navýšení finančních odměn, které byly v mužských i ženských kategoriích uděleny v rekordní výši.

Dan Solomon, Jake Wood a Bob Cicherillo

Prezident a generální ředitel společnosti American Media, Inc., David Pecker dodává: "Bylo to privilegium vlastnit a rozvíjet tyto značky od doby, kdy jsme je v roce 2003 získali. Jsem přesvědčen, že pod Jakeovým vedením a při jeho předvídavém plánu založeném na přechodu k plné online integraci a sociálních médiích budou prosperovat."

Titul z Olympie, na nějž lze dosáhnout pouze v profesionální lize IFBB, je pro mnohé závodníky v kulturistice a fitness tím nejvytouženějším. Prezident profesionální ligy Jim Manion řekl: "Jsem hrdý, že mohu stát po boku Jakea Wooda a jeho týmu, když ohlašujeme novou éru. Olympie je už nyní naší nejhodnotnější akcí pořádanou ve vzájemném partnerství a každoročně nejočekávanější událostí, ale myslím si, že pod vedením nového zapáleného a oddaného vlastníka uvidíme něco úžasného. Jakeova láska ke kulturistice je nefalšovaná. On a jeho tým mají moji plnou podporu."

Olympie jako značka v posledních letech celosvětově expandovala díky úspěchu různých licenčních aktivit, včetně programu amatérských Olympií, série akcí, které jsou obecně považovány za jedny z nejúspěšnějších amatérských soutěží na světě. V roce 2019 se jedenácti amatérských Olympií pořádaných v různých státech zúčastnilo téměř 5.000 závodníků. Jake Wood si získal uznání díky své dlouholeté podpoře ženské kulturistiky a ženského fitness coby spoluzakladatel Wings of Strength. Nyní se stává historicky třetím vlastníkem slavného impéria stvořeného Joem Weiderem!

První reakce

Greg Merritt

Dlouholetý bývalý redaktor magazínu Flex a v současnosti šéfredaktor internetového magazínu The Barbell Greg Merritt na konto změny vlastníka Olympia Weekendu a vzpomínaných kulturistických médií uvedl: "Pracoval jsem ve Flexu po dvacet let, takže mám smíšené pocity ze zprávy od našeho zdroje, že všichni newyorští zaměstnanci magazínu byli dnes propuštěni a Muscle & Fitness (poslední přežívající tištěný časopis) nebude v papírové podobě pokračovat. Joe Weider začal časopis Your Physique (předchůdce magazínů Muscle & Fitness, Flex atd.) vydávat před osmdesáti lety, takže je smutné pomyslet si, že v této ikonické linii, kterou založil, již žádné tištěné periodikum nebude existovat. Mnoho mých bývalých kolegů prožívá šokující a smutný den."

Obálky prvního a třetího čísla magazínu Your Physique z let 1940 a 1941

"Přesto, co bylo řečeno, jsem rád, že se Olympie bude konat pod novým vlastníkem a že tento majitel je sám kulturistou a fanouškem bodybuildingu (na rozdíl od Peckera). Věříme, že pod jeho vedením a pod vedením Dana Solomona Olympie poroste a bude prosperovat." Zprávu o propuštění newyorských zaměstnanců vzpomínaných magazínů ani to, že americký časopis Muscle & Fitness již nebude pokračovat v tištěné podobě, se nám prozatím nepodařilo z dalšího zdroje ověřit. Že tištěnému Muscle & Fitness spolu s touto velkou akvizicí nejspíše odzvonilo, se nicméně dá vytušit i z nejrůznějších náznaků uvedených v tiskovém sdělení, jehož překlad jsme Vám nabídli výše.

Giles Thomas

Britský spolupracovník magazínu Muscular Development (konkurence Flexu a Muscle & Fitness) Giles Thomas uvedl, že by se mohlo jednat o skvělou zprávu pro Shawna Rhodena. Šampión Mr. Olympia z roku 2018 byl vloni po vypuknutí sexuálního skandálu, v němž má být údajným hlavním aktérem, společností American Media, Inc., zbaven práva k účasti na Mr. Olympia 2019 i všech budoucích ročnících soutěže. Ovšem to, jak se k Shawnovým obviněním ze znásilnění a sexuálního zneužití postaví Jake Wood, zatím nevíme. Ostatně, důležité slovo v tom, zda na Olympii i dalších soutěžích bude moci závodit, má i vedení Manionovy profesionální ligy.


Použité elektronické zdroje:

 • American Media, LLC Announces Sale of Mr. Olympia and Muscle & Fitness [online] [cit 2020-02-15]. Dostupné na https://www.prnewswire.com/
 • American Media, Inc. Acquires Full Ownership Of Mr. Olympia Competition [online] [cit 2020-02-15]. Dostupné na https://www.prnewswire.com/
 • American Media Acquires Weider Publications [online] [cit 2020-02-15]. Dostupné na https://www.naturalproductsinsider.com/
 • Bardach , A. L.The Hush-Hush Deal that Made Arnold Schwarzenegger Governor [online] [cit 2020-02-15]. Dostupné na https://www.lamag.com/
 • Merritt, G.Olympia & Muscle & Fitness sold to Jake Wood [online] [cit 2020-02-15]. Dostupné na https://www.thebarbell.com/

 • Líbil se Vám článek?
  Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

  Související články:

  Diskuse k článku:
  Reklama:
  Uživatelské jméno:
  Heslo:
  Text:
  ...
  Upozornit na novou odpověď e-mailem.
  Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

  15.02.12:58Marczus - Tak to je dost zajimave a asi i prekvapive. Ted jeste ceka..
  Zobrazit všechny příspěvky  Jméno: pamatovat
  Heslo:  Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
  Copyright © 2010-2020 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2020 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
  Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
  Vyhledávání:
  RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra