Reklama:

Abdullah Al Otaibi: Marc Hector se letos probojuje do top 10 na Mr. Olympia!

8.411 zhlédnutí
Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Osobnosti

Kuvajtský trenér Abdullah Al Otaibi si údajně už před mnoha lety vysnil Brandona Curryho jako svého svěřence. Poté, kdy s ním konečně navázal spolupráci, se Brandon začal výsledkovými listinami rychle posouvat směrem vzhůru a během tří let se propracoval z borce, který na Mr. Olympia bral dělené šestnácté místo, až na pozici nejlepšího profesionálního kulturisty světa. Nyní si Abdullah vyhlédl dalšího sportovce, ve kterém vidí neuvěřitelný potenciál, a to začínajícího britského profíka Marca Hectora.

Marc Hector a Abdullah Al Otaibi před Oxygen Gymem (foto: Instagram.com/marc__hector)

Asi 178 cm vysoký závodník si jméno udělal díky svému absolutnímu vítězství na předloňském ročníku Olympia Amateur UK. Úspěch na této soutěži pro Marca zároveň znamenal zisk profi karty, kterou ovšem tento těžkotonážník dosud nezužitkoval. Prsty v tom tak trochu má právě Abdullah. Někdy během minulého roku s Hectorem mluvil a při té příležitosti se jej zeptal, proč s profesionálním debutem tak dlouho otálí. Marc na to odpověděl, že proto, že se chce nejprve ještě o něco zlepšit. Kdo by si snad myslel, že na to konto Al Otaibi začne Hectora k závodění přemlouvat, šeredně by se mýlil. Abdullah mu naopak se vší vážností řekl, aby nezávodil, dokud nenabere dalších dvacet kilo. Marc s tím souhlasil a snažil se nějak na dalších objemech pracovat zčásti sám a zčásti pod vedením trenéra Simona Fana, ale ne úplně se mu to dařilo.

Marc Hector a Abdullah Al Otaibi před Oxygen Gymem (foto: Instagram.com/marc__hector)

Od konce roku 2019 ale spolupracuje už přímo s Al Otaibim a od té doby údajně nabral asi 10 kg! A to se dosud jednalo pouze o spolupráci na dálku. Do Kuvajtu se za novým trenérem v těchto dnech asi 120 - 122 kg vážící Marc vydal až začátkem února, přičemž zde samozřejmě trénuje v síti Oxygen Gymů Badera Boodaie. Mimochodem, Abdullah svému britskému svěřenci, zdá se, velmi věří. Hector má totiž podle něj již letos na to, aby na Mr. Olympia vybojoval umístění v top 10, a příští rok podle něj klidně může být na Olympii v první trojici! Za hlavní přednosti svého nového svěřence považuje široká ramena, skvělý "V" tvar trupu a úzký pas. Postavou mu přitom připomíná nejvíce ze všeho asi mix Shawna Rhodena, Kevina Levroneho a Brandona Curryho, což pro Marca rozhodně není špatná poklona.

K tomu, aby Hector letos na Olympii mohl bojovat o jakýkoliv výsledek, se ovšem musí stát ještě celá řada věcí. V první řadě si musí konečně připsat profesionální debut, a pak se k účasti na Mr. Olympia musí kvalifikovat. Zdá se, že by o postup na zmíněnou vrcholnou událost sezóny poprvé mohl zkusit zabojovat za nějakých dvanáct nebo šestnáct týdnů. Právě tak dlouho má totiž jeho současný tréninkový kemp v Perském zálivu trvat. My pro Vás Marcovu přípravu na sezónu 2020 samozřejmě budeme bedlivě sledovat, a jakmile vznikne nějaká fotografie před pověstným kuvajtským "magickým zrcadlem", určitě Vám ji přineseme!


Zdroj:
www.musculardevelopment.com / Giles Thomas, A. J. Kelly


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínRadikální změna (XX.): 60 kg za 9 měs...
GeorgeRo (11:07) • Sorry, ja jsem si asi spletl článek, chtěl jsem to napsat pod jiný.
magazínJ&M podcast: Zhodnocení Mr. Big Evolution Pro 2021 a naše "kauzy"
Diegito (09:59) • Kluci, včera jsem si poslechl obě části a díky první části a hodnocení jednotlivých záv...
magazínJ&M podcast: Zhodnocení Mr. Big Evolution Pro 2021 a naše "kauzy"
Diegito (09:53) • ten pohled z druhé strany a rozhovor by byl hodně fajn. Určitě každý rozhodčí má trochu...
magazínPetr Polák: Zápisky z přípravy (07/20...
petrpolak (09:40) • Děkuji moc za zpětnou vazbu, teď už začne sezóna, tak to bude zajímavější. No podle toh...
magazínTréninkový videolog: Pavel Beran (05/...
Dejf111 (06:54) • Na trénik Pavla bych dokázal koukat celý den*2* a ještě déle bych ho zvládnul posloucha...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2021 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2021 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie