Reklama:
DNES končí 12 akcí Extrifit 1+1!
V noci definitivně končíme, poslední šance k nákupu! Více zde.

Cesta za vysněnou postavou Tomáše Kopela (III.)

6.231 zhlédnutí
Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Motivace

Tato série článků dokumentuje Tomášovu cestu za lepší postavou a kondicí. Nejedná se o rady
zkušeného výživového poradce či trenéra. Pokud si myslíte, že by Tomáš mohl
v něčem postupovat jinak a lépe, neváhejte mu poradit v diskuzi pod článkem.

Cesta za vysněnou postavou Tomáše Kopela (I.)
Cesta za vysněnou postavou Tomáše Kopela (II.)
[Text: Tomáš Kopel] Tak se nám týden s týdnem sešel a já mám pro Vás další aktuální informace z mé "přípravy". Postupné hledání té správné stravy a tréninku, který by zrovna u mě zabíral, samozřejmě zabralo nějaký ten čas a myslím si, že pro mě ideální stav je následující.

Tréninková jednotka zůstává na cca 4 x týdně dle aktuální situace v domácnosti a péče o syna. Trénink jsem upravil nakonec tak, abych měl alespoň dvě dané partie v každé jednotce, pauzu pouze 30 vteřin, abych byl v neustálém zápřahu, a váhu jsem upravil tak, abych dokázal v rámci frekvence odcvičit 10 - 12 opakování. Většinou se pohybuji okolo 3 - 4 sérií s váhou okolo 70 % maxima.

Myslím, že čas na pořádné nabrání maximální síly ještě nadejde a nechávám pro toto období vyčleněný červenec a srpen. Je to hlavně z důvodu, že když zrovna já cvičím maximální sílu, svaly se i zdají plné, pevné a já se cítím skvěle. Samozřejmě je to i z důvodu větší suplementace v tomto období, delších pauz mezi sériemi a základními cviky, které mě vždy baví nejvíc. Ovšem zpět k výsledkům od počátku mého snažení.

Za poslední dva týdny jsem zhubnul cca 1,5 kg. Pokud by tempo bylo lineární k mému cíli (forma na léto), byl by postupný pokles ideální. Na konci 12týdenního období se pokusím dostat na přístroj InBody a pokusím se porovnat výsledky z předchozího roku, pokud došlo k nějakému zlepšení.

Každopádně jsem si uvědomil, že tělo potřebuje po vánočním období asi nějaký restart. Příští týden tedy volím absolutně bez cvičení (ideální období, jelikož končí "permice" a majitel fitka v Havířově nakázal přestat topit, tak se snad za týden oteplí), přidám 60minutové kardio nejlépe každý den a první 3 dny využiji pro zeleninovo-ovocnou stravu. Dám odpočinout zažívacímu systému od množství bílkovin ve stravě, zvýším příjem ovoce a zeleniny a pokusím se nějakým způsobem detoxikovat organismus. Co v tomto případně svědčí Vám? Napište mi níže, abych se mohl inspirovat. Letos plánuji vystřídat všechny cykly forem tréninku a tím se přizpůsobit daným požadavkům.

Leden až květen - tyto měsíce využiji hlavně k úpravě jídelníčku, pokusím se nastolit rovnováhu mezi prací, rodinou, volným časem a tréninkem, tréninky budou probíhat s nižšími váhami, ovšem ve větší intenzitě.

Červen až srpen - zde se pokusím zvýšit maximální sílu, upravím pauzy na 3 - 5 minut mezi sériemi, zvýším množství bílkovin a upravím suplementaci. Přidám mnou oblíbené HMB, krealkalyn, Peptides Arginine a uvidíme, jaký nárůst díky tomu nastane.

Září až prosinec - měsíce, kdy již dochází k úbytku slunečního záření, přibývá jídla, začíná plesová sezóna atd. Využiji tedy toto období k budování svalové hmoty. POZOR! Myslím opravdu svalové hmoty, ne jako doteď, kdy jsem budoval pouze tukový polštář.

Rád bych věděl, co si myslíte o rozložení daných plánů. Jsou některé zbytečně dlouhé? Jak a co suplementujete Vy? Uvítám každou radu a doporučení na případné cvičení, stravu i suplementy.

Sleduji mnohé profily a je Vás hodně, kteří jsou ve fitness světě jako ryby ve vodě, ale jsou i takoví jako já, proto věřím, že každá rada je dobrá a každý názor je vhodné zvážit.

Děkuji za Vaše reakce!
Tom


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínMr. Olympia 2020 s Mamdouhem Elssbiay...
Paulie02 (22:16) • Snad jednou přijde tvrdý a totálně vyrýsovaný... Potřeboval by poradit od Doriana *2*
magazínSissy dřepy - ideální cvik pro domácí...
DAVID.KOVACIK96 (16:29) • Já jsem například sissy dřepy zařadil a naopak mi to pomohlo (y) a žádný poškození nepo...
magazínSissy dřepy - ideální cvik pro domácí...
AxelX1 (14:51) • A taky je mnoho videí od trenérů, kteří varuji, že právě tento cvik je horší jak předko...
magazínWorld Fit Model Championship 2020 - k...
moab (12:02) • Ženský pěkný. Chlapi... No...
magazínWings of Strength Chicago 2020 - výsl...
KralByciaZlaza (17:53) • *** [admin] Tak jo, Rando, stačilo. Šanci „vrátit se a zůstat“ jsi dostal, zahodil j...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2020 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2020 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra