Reklama:

Tomáš Brabec v přípravě na jarní mistrovské soutěže 2020 (I.)

4.709 zhlédnutí
Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Osobnosti

Jméno: Tomáš Brabec
Věk: 27 let
Trenér: Vladimír Holub
Tým: Fitness club Jařest Cheb
Aktuální forma: 96 kg, 14 % tuku
Plánované závody: mistrovství Čech (11. dubna 2020), mistrovství ČR (25. a 26. dubna 2020)
Lednový cíl: dostat se na tuk kolem 10 %, zlepšit ruce

Cvičit jsem začal už na škole, byl jsem hubený kluk, mým cílem bylo hlavně přibrat. Po studiích jsem začal cvičit sám v chebské posilovně. Po pár měsících jsem si tréninky tak zamiloval, že se staly důležitou součástí mého života. Po roce mě napadlo zkusit závody. A teď už se připravuji na třetí sezónu v kategorii physique do 182 cm. Tato kategorie se hodí k mé stavbě těla nejlépe. Hlavním důvodem jsou především nohy, které nemám tak svalově připravené, abych mohl do váhové nebo klasické kulturistiky. Tuto kategorii jsem začal brát jako cestu, po které se musím vydat, a snažit se udělat maximum.

Závodit jsem začal v roce 2018, kdy jsem jako první závody absolvoval mistrovství Čech, poté MČR a jako poslední BFC Cup v České Lípě. V roce 2019 jsem znovu závodil na mistrovství Čech, MČR a nově na Extrifit Cupu. Můj zatím nejlepší výsledek je 4. místo na MČR 2019.

Od listopadu 2017 cvičím a připravuji se pod vedením bývalého závodníka a už pár let zkušeného trenéra Vladimíra Holuba. Trénujeme v chebské posilově Fitness club Jařest. Dvě sezóny jsem se připravoval jako jediný závodník, ale letos budeme dva.

Od 2. ledna 2020 jsem začal přípravu na jarní sezónu, která pro mě začíná 11. dubna 2020. S trenérem jsme probrali, jak se k letošnímu roku postavíme, rozjeli jsme kardio a sesumírovali jídlo. Jedeme sacharidové vlny, na které moje tělo reaguje velmi dobře. Takhle to budeme držet do konce ledna a uvidí se, jak se to bude měnit.

Co se týká tréninků jedu 2+1, 3+1, střídavě zaměřené na větší intenzitu oproti objemovému období, ale stále pod těžší váhou. Teď mám trénink nastavený tak, že zvlášť jedu nohy, poté ramena, záda, prsa a komplet ruce. Ve volný den dávám kardio nalačno. Aktuální váhu mám 96 kg a něco okolo 14 % tuku. Do konce ledna mám v plánu dostat se na tuk okolo 10 %, další postup se uvidí. Letos je mým hlavním úkolem mít lepší ruce než minulou sezónu a přijít vetší a celkově být perfektně připravený. Dále je pro mě důležité mít lepší nohy, aby byly lépe vykreslené a celkově mohutnější. Nohy sice neukazujeme, ale proč na nich nemakat a třeba se neposunout do kategorie, kde je ukazovat musím.

Připravujete se i Vy na jarní mistrovské soutěže,
nebo máte v oddílu závodníka v přípravě na ně? Dejte o sobě vědět i Vy!


Tomáš Brabec - soutěžní fotografie a příprava na jarní sezónu 2020Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínWings of Strength Chicago 2020 - výsl...
KralByciaZlaza (17:53) • *** [admin] Tak jo, Rando, stačilo. Šanci „vrátit se a zůstat“ jsi dostal, zahodil j...
magazínWings of Strength Chicago 2020 - výsl...
PavelV (16:23) • To je fantastickej komentář...`vypadat jak oni a videt to na fotkach, tak si to priste...
magazínMilan Šádek: rozhovor po European Pro...
Mikuc (16:03) • Myslím, že Lukáš počítal s tím, že mu bude stávající forma stačit na body a kvalifikaci...
magazínMilan Šádek: rozhovor po European Pro...
1boris111 (13:30) • Šádka mám rád a hodně mu fandím,ale tentokrát mě zklamala jeho reakce na Zřejmě zaslouž...
magazínMilan Šádek: rozhovor po European Pro...
tomášekp (12:52) • Milan Šádek je borec. Osobně ty kluky obdivuji, protože tohle ´´šílenství´´ bych už neb...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2020 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2020 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra