Reklama:

Cesta za vysněnou postavou Tomáše Kopela (I.)

9.974 zhlédnutí
Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Motivace

Tato série článků dokumentuje Tomášovu cestu za lepší postavou a kondicí. Nejedná se o rady
zkušeného výživového poradce či trenéra. Pokud si myslíte, že by Tomáš mohl
v něčem postupovat jinak a lépe, neváhejte mu poradit.

Radikální změna (XVI.): Ze dne na den bez jídla, pouze o vodě
[Text: Tomáš Kopel] Zdravím všechny nadšence zdravého pohybu a dobrého jídla. Skončil nám rok 2019 a hodně z nás si dalo do roku 2020 nějaká ta předsevzetí. Nebyl jsem jiný, ale přesně 1. leden mi přinesl do života nový smysl. Tím smyslem bylo narození syna a s tím přišlo přehodnocení plánů v novém roce, ale i v celém životě.

Hodně z Vás mi psalo, že největší problém je skloubení času s rodinou, práce a jiných koníčků právě s formováním postavy a zdravou stravou. Rozhodl jsem se tedy přizpůsobit většině z Vás a pokusit se následujících 12 týdnů, počínaje 20. lednem 2020, najet na následující tréninkový a stravovací model.

Tréninkový plán

 • pondělí: záda + prsa + břicho
 • úterý: volno
 • středa: biceps + triceps + břicho
 • čtvrtek: volno
 • pátek: nohy + ramena
 • sobota: kardio
 • neděle: volno

Každá tréninková jednotka nezabere déle než 60 minut s tím, že silová část bude trvat 40 minut a po každém cvičení bude následovat kardio v délce 20 minut, konkrétně chůze na páse (rychlost 6,5 km/h a 5% sklon - dle vlastních možností).

Rozhodl jsem se pro tento model z toho důvodu, že mnoho z Vás nemá kvůli rodině čas trávit ve fitku 2 a více hodin denně. Trénink Vám takto zabere maximálně 1,5 hodiny i se sprchou a cestou - mám ověřené.

Záměrně jsem v sobotu napsal pouze "kardio". Zde je důležitý pohyb. Nemusí se jednat primárně o cestu do fitka, abyste chodili na páse, ale může to být i procházka s rodinou, návštěva aquaparku, blížící se sezóna golfu, futsal, fotbálek s kamarády… Víkend je čas pro Vás, Vaše přátele a rodinu.

Nepočítám s tím, že tento trénink a způsob života zaujme profíky, dívám se na nás, na běžné rekreační sportovce, kteří chtějí do léta vyformovat postavu a zapracovat na nedostatcích.

Bude Vás jistě zajímat i proces tréninků, frekvence, počet cviků a váhy. Tak tady je máte, ale doporučuji si najít svůj systém, případně se na mě můžete obrátit v diskusi pod článkem, ale založil jsem i instagramový profil ronnietomkopel, kde se pokusím sdílet tipy na jídlo, trénink i komplikace, které Vás můžou potkat, stejně tak jako potkají určitě i mě.

Teď už tedy k tréninku a jeho modelu, který bude jednoduchý:

 • Trénink každé partie bude obsahovat pouze 3 série, 4 cviky a 8 - 10 opakování. Pauza bude 60 sekund.
 • Kardio - chůze na páse v každý tréninkový den. Příklad: záda 15 minut cvičení + prsa 15 minut cvičení + břicho 10 minut cvičení + 20 minut kardio.
 • Jaké cviky a jaké váhy? Cviky nechávám na Vás, někdo raději benč, někdo je zastáncem tlaků na lavici, důležité ovšem je procítit každý pohyb v daném svalu. Pokud Vám tedy vyhovuje vyšší váha, volte vyšší, pokud více cítíte sval s menší váhou, volte menší, ale nejdůležitější je soustředit se na danou partii a mít aktivní dobu, po kterou vykonáváte cvik, alespoň v délce 30 vteřin.
 • Dodržujte pauzy!

Každý týden se zde s Vámi podělím o výsledky, jaké daný týden přinesl. Cestu samozřejmě můžete sledovat pod profilem na Instagramu ronnietomkopel, kde mi můžete posílat Vaše pokroky, které mezi sebou můžeme následně sdílet a tím se motivovat!

Co se týká jídla, doporučuji si přečíst můj předchozí příspěvek, budu se snažit pokračovat v nastoleném režimu, který vánoční svátky samozřejmě ovlivnily - nejsme stroje.

Co se týká suplementace, v tomto období, neskutečně mi pomohla BCAA Instant od MaxxWinu. Nebyl jsem zvyklý suplementovat BCAA při tréninku, ale rozdíl člověk pozná hlavně v regeneraci, a jelikož se nechystám chodit do fitka denně, tak i na ochraně svalové hmoty. S tím jsem naprosto spokojený. Samozřejmostí je protein, nejlépe v co nejvyšší kvalitě, ale o tom už příště.

Budu rád, když se Vás přidá co nejvíc, nemám ambice být youtuber, influencer, nebo jak si dneska děti říkají. Mou ambicí je motivovat sebe a ostatní v cestě za vysněnou postavou. Potěší mě samozřejmě Vaše reakce jako doposud, a pokud budu schopen poradit, rád Vám předám své zkušenosti a rady, samozřejmě zdarma.

Těším se na Vaše výsledky! #ronnietomkopelLíbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

20.01.18:54th.0th - Ještě nevím, jestli si dám ten benč, nebo raději ty tlaky ..
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínLazar Angelov: Bral anabolické steroi...
moab (09:28) • Proč by to dělal? S vysokou pravděpodobností by končil v poli poražených, což by jeho b...
magazínJak se stát závodníkem v powerlifting...
Palec077 (07:23) • `Vykoná dřep s takovou hloubkou, kdy je střed kyčelního kloubu níže než vrchol kolene,...
magazínLazar Angelov: Bral anabolické steroi...
Arnold Strong (23:14) • A proc Angel nezavodil v nejake kategorii ?kvuli zdraví?
magazínJ&M podcast: Jak se bude letos dařit českým kulturistům?
Mikuc (10:44) • Díky za info. Půl hodinka bez komentu proběhlé soutěže je akorát.) Uvidíme, co sezóna p...
magazínNedožité sedmdesátiny legendy kulturi...
Ronnie (14:27) • Také bych byl moc rád, kdyby kniha vyšla letos, ale bohužel tím, jak je složitá situace...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2021 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2021 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra