Reklama:

Divokou vodou až na olympijské hry?

2.009 zhlédnutí
Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Osobnosti

Devatenáctiletý Vojtěch Heger dělá vodní slalom na divoké vodě v kategorii C1 za Duklu Brandýs nad Labem. Pochází z Hradce Králové a v 16 letech se přestěhoval do Prahy na střední školu. Já jsem se ho zeptala na jeho začátky, přípravu a cíle.

Vojto, jak jste se dostal ke sportu a jaké byly vaše začátky?

Ke sportu mě odmala vedli rodiče. Máma jezdila závodně a táta dělal vodu pro zábavu. S vodním slalomem jsem začal už jako malé dítě v Hradci Králové. V 6 letech jsem jel svůj první závod. Takže to dělám už 13 let. Na začátku mě trénovala mamka. Postupem času mě začal trénovat Jiří Karlovský, který byl ve své době nejlepší trenér v ČR. A díky němu jsem se také začal více specializovat na kategorii C1. V 16 letech jsem přestoupil do Dukly a začal jsem trénovat pod Pavlem Foukalem. U Pavla jsem byl 4 roky a absolvoval jsem s ním všechny své juniorské úspěchy.

Nyní trénuji pod Lukášem Kubričanem. Mám zde možnost trénovat se staršími závodníky a tak se posouvat pořád výš.

Na to, kolik vám je, už toho máte dost za sebou. Co považujete za vaše největší úspěchy?

V letošním roce jsem se dokázal probojovat do seniorského týmu. Byl jsem 13. na mistrovství světa a zajistil jsem tak olympijské místo pro ČR. Také jsem se probojoval do finále světového poháru. Dále jsem také mistr Evropy juniorů (C1), bronzový na MS U23 (C2), vicemistr světa U23 (C2 mix), dvojnásobný mistr Evropy juniorů v závodě týmů (C1), mistr světa a vicemistr světa juniorů v závodě týmů (C1), vicemistr Evropy U23 v závodě týmů, bronzový na MS U23 v závodě týmů a několikanásobný český šampión v mnoha kategoriích.

To je opravdu hodně ocenění! Máte nějakou speciální stravu před závody, myslím tím upravený jídelníček nebo suplementaci?

Moje příprava na závody není nijak speciální. Jelikož máme závody víceméně celé léto, tak není moc prostoru vypadnout ze závodního módu. Samozřejmě, že týden před závodem se snažíme už ladit formu, aby byl výsledek co nejlepší.

Těsně před závodem si často dávám Nocco BCAA. A když mám málo času mezi jízdami, tak si dávám proteinové tyčinky Barebells. Jinak v normálních tréninkových dnech užívám iontový nápoj v průběhu tréninku a před nebo po si dávám Nocco BCAA, po těžkých trénincích si dávám gainer. Každý den jím vitamíny, zinek a hořčík.

Kam byste se chtěl dostat a co je váš největší cíl?

V budoucnosti bych chtěl co nejlépe reprezentovat ČR a stát se pravidelným členem české seniorské reprezentace. Mým sportovním cílem jsou samozřejmě olympijské hry, bohužel z našeho sportu na ně může jet pouze jedna loď z kategorie.

Zmínil jste produkty Nocco a Barebells. Co vám na nich vyhovuje?

Jsem velice rád, že jsem mohl navázat spolupráci s firmami Nocco a Barebells. Produkty od těchto firem mají vynikající složení a může je využívat i profesionální sportovec z jakéhokoliv odvětví. Nocco BCAA mají skvělý poměr BCAA, kofeinu a vitamínů, které obsahují. Tyčinky Barebells jsou vynikající, protože jsou bez cukru, ale mají vysoký obsah proteinu. A mají vynikající chuť. Nejde u nich téměř vůbec poznat, že se jedná o proteinové tyčinky.

Vojto, moc vám děkuji za rozhovor. Chtěl byste i vy někomu poděkovat?

Jsem moc rád, že mám možnost dělat vodní slalom a mám možnost cestovat po světě. Obrovské díky patří mé rodině a mým sponzorům, bez kterých by to nešlo.

Produkty od společností Nocco i Barebells jsou nově k dostání v našem e-shopu!Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2020 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2020 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra