Reklama:

Ohlédnutí za sezónou 2019: profesionální liga IFBB Jima Maniona

16.256 zhlédnutí
Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Ostatní

Další sezóna závodníků z profesionální ligy IFBB Jima Maniona je za námi a v žádném případě to nebyla nuda! Pořád se totiž něco dělo. My se držíme zaběhnuté tradice a už podeváté Vám přinášíme, věříme, zcela unikátní souhrnné ohlédnutí za tím, co uplynulý soutěžní ročník u profíků ze zmíněné organizace přinesl.

Rok nabitý událostmi

Skandály, odchody legend na věčnost i zajímavá ohlášení týkající se toho, co přinese v profesionálním bodybuildingu rok 2020. Taková také ve zkratce byla uplynulá sezóna. Ještě nikdy v historii jsme nebyli svědky toho, aby úřadující šampión Mr. Olympia nesměl svůj titul obhajovat. Letos se tak stalo. V pořadí čtrnáctý šampión nejvýznamnější kulturistické soutěže Shawn Rhoden od července čelí obvinění ze znásilnění, což přimělo pořadatele Olympia Weekendu, aby jej zbavili práva účasti. Jedná se po všech stránkách o zcela bezprecedentní situaci, která nakonec ale pro kulturistiku určitě neznamená tak tvrdou ránu, jak se prve mohlo zdát. Olympie samozřejmě hladce proběhla i bez Rhodenovy účasti, napsaly se na ní nové zajímavé příběhy a profesionální bodybuilding má nového krále v osobě Brandona Curryho. Ten se pochopitelně může chlubit působivou postavou a zároveň zatím také vystupuje jako dobrý ambasador sportu. Život profesionálního kulturisty, roli otce od brzy pěti dětí a nyní i úlohu šampióna Mr. Olympia se mu totiž dosud daří skloubit více než dobře.

Brandon Curry na cestě za vítězstvím na Mr. Olympia 2019 (foto: Team-andro.com / Thomas Koch)

Mimochodem, Brandonova cesta k titulu Mr. Olympia sama o sobě stojí za pozornost. V roce 2016 jste si možná i Vy lámali hlavu, proč tomu chlapovi stojí za to přiletět do České republiky na EVLS Prague Pro a skončit na závodech poslední. K soutěži totiž opravdu nenastoupil v dobré formě a to se mu v nabitém startovním poli zkrátka muselo vymstít. Jenomže od té doby se všechno změnilo. Brandon po nevydařené sezóně 2016 navázal spolupráci s kuvajtskými trenéry a v roce 2017 vybojoval tři vítězství. Letos na jaře se stal šampiónem tradičního severoamerického Arnold Classic a ve chvíli, kdy na Olympii kromě Rhodena z různých důvodů scházeli i Mamdouh Elssbiay a Phil Heath, to byl právě Brandon, který se na vrcholnou událost sezóny připravoval v roli favorita. Že ji potvrdil, už víme.

Na Olympii Curry sošku Sandowa, tradiční trofej pro vítěze, rozhodně nezískal zadarmo. Důstojnými soupeři mu byli zejména Nizozemec William Bonac a Hadi Choopan z Íránu, jenž senzačně na poslední chvíli získal vízum potřebné pro vstup na území USA. Přesto, že s hmotností pohybující se kolem 100 kg byl pravděpodobně tím nejlehčím borcem ve startovním poli, ostatním závodníkům při svém debutu na Mr. Olympia notně zatápěl. Právě Brandon s Hadim představují dva nezapomenutelné účastníky Olympie pořádané v roce 2019 a vzpomínat se dost možná dlouho bude i na účast Patricka Moora. Ten při svém premiérovém vystoupení na zmíněném klání na pódium vnesl díky své eleganci, připravenosti a schopnosti dobře se prezentovat svěží vánek. Zda jej promění v pořádný uragán, ukážou následující sezóny.

Brandon Curry s rodinou po vítězství na Mr. Olympia 2019 (foto: Team-andro.com / Thomas Koch)

Mimochodem, pokud jde o skandál Shawna Rhodena, pak je nutno říci, že v prekérní situaci nebyl před Olympia Weekendem 2019 sám. O zajímavou taškařici se postaral také britský profík Nathan De Asha. Ten musel svou účast na soutěži na poslední chvíli zrušit, protože by se v pondělí po Olympii nestihl ve své vlasti dostavit včas k soudu. Stíhán byl v souvislosti s tím, že se zapletl do případu distribuce anabolických steroidů. Nakonec pro něj ale vše dobře dopadlo a riziko, že by si snad musel dokonce něco "odsedět", bylo zažehnáno. Dobrý konec snad bude mít i příběh Joshuy Lenartowicze, který je dalším borcem, jenž se letos nemohl Olympie zúčastnit. U něj ale šlo o nezáviděníhodné zdravotní problémy, když se musel podrobit operaci nádoru v lebeční dutině. Později došlo i na reoperaci, přesto se zdá, že by se australský profík mohl na pódium brzy vrátit. Jeho jméno totiž aktuálně figuruje i na seznamu předpokládaných účastníků březnového Arnold Classic.

Pokud jsme věc se soudem Nathana De Ashy s určitou mírou nadsázky nazvali taškařicí, pak pro nezaujatého pozorovatele komediální prvky musel obsahovat i dramatický a poněkud teatrální rozchod profesionálního kulturisty Williama Bonaca s jeho trenérem Neilem Hillem. Jak už to tak často mezi lidmi bývá, šlo o prachy a jak Wiliam, tak Neil na celou věc pochopitelně mají zcela jiný pohled. K událostem letošního roku bohužel patří také ty velmi smutné. Zemřelo hned několik legendárních osobnostní zlaté éry bodybuildingu. Ed Corney, Franco Columbu, Jusup Wilkosz. A kromě nich odešli i Daryl Stafford, Paul Wynter, Gianluca Catapano, Reggie Bennett, Kent Kuehn, David Dearth anebo Daniel Alexander. Poslední zmíněný kulturista zemřel v pouhých třiceti letech, a to jen několik málo týdnů před svou plánovanou účastí na Legion Sports Fest Pro. Z toho stále poněkud mrazí v zádech.

Sezóna těžkotonážníků řečí čísel

V roce 2019 se v Manionově profesionální lize odehrálo celkem 89 soutěží. Že jsme pro Vás dění na poli profesionálního bodybuildingu sledovali poctivě, dokládá skutečnost, že jsme pro Vás ze všech těchto profesionálních show zpracovali výsledky. Na jednadvaceti kláních se závodilo i v kulturistice mužů open, která je ve světě bodybuildingu mnohými považována za královskou kategorii. Celkem na těchto jednadvaceti soutěžích zvítězilo patnáct různých borců. Možná poněkud překvapivá je informace, že hned tři prvenství na kontě má Juan Morel, který se tak v tomto ohledu stal nejúspěšnějším těžkotonážníkem sezóny. Po dvou vítězstvích si připsali Brandon Curry, Cedric McMillan, Jonathan Delarosa a Nathan De Asha. Je ovšem nutné podotknout, že třeba takový Curry samozřejmě vítězil na lépe obsazených soutěžích než Morel.

Hadi Choopan na cestě za vítězstvím z Vancouver Pro 2019 (foto: Team-andro.com / Thomas Koch)

LETOŠNÍ VÍTĚZOVÉ V KULTURISTICE MUŽŮ OPEN
jméno stát soutěž
Brandon Curry USA Arnold Classic
William Bonac Nizozemsko Arnold Classic Australia
Steve Kuclo USA Indy Pro
Juan Morel USA Arnold Classic South America
Joshua Lenartowicz Austrálie Bigman Weekend Pro
Juan Morel USA New York Pro
Jonathan Delarosa USA Wings of Strength Yamamoto Nutrition Puerto Rico Pro
Patrick Moore USA California Pro
Jonathan Delarosa USA Toronto Pro Supershow
Nathan De Asha Velká Británie The Battle of Britain Pro
Michael Lockett USA Wings of Strength Chicago
Hadi Choopan Írán Vancouver Pro
Mohamed Shaaban Egypt Portugal Pro
Dexter Jackson USA Wings of Strength Yamamoto Nutrition Tampa Pro
Brandon Curry USA Mr. Olympia
Roelly Winklaar Curacao Yamamoto Cup
Han Jin Choi Kanada Ben Weider Natural Pro Championships
Cedric McMillan USA Fit Parade Pro Grand Prix
Nathan De Asha Velká Británie Monsterzym Pro
Cedric McMillan USA Wings of Strength Romania Muscle Fest Pro
Juan Morel USA Japan Pro

Na pódiu jsme letos v kulturistice mužů open měli možnost vidět 143 různých závodníků. Řada z nich pochopitelně závodila několikrát. Nejaktivnějším těžkotonážníkem sezóny se stal Lukáš Osladil, který nastoupil k osmi soutěžím, což představuje už opravdu pořádnou porci! Sedmkrát závodil kolumbijský profík Camilo Diaz, šestkrát se na pódiu objevili Akim Williams, Cedric McMillan a Juan Morel. Ze zmiňovaných 143 účastníků letošních profesionálních show v kulturistice mužů open se v sedmatřiceti případech (tedy asi z jedné čtvrtiny) jednalo o nováčky. Pokud odhlédneme od počtem i kvalitou špatně obsazené soutěže Ben Weider Natural Pro Championships, pak si nejlépe při profesionálním debutu vedl Egypťan Hassan Mostafa, který na Indy Pro vybojoval třetí místo. Do top 5 se dále v rámci svých premiérových startů mezi profíky vešli ještě také Joe Seeman, Quinton Eriya (oba Kanada), Florian Poirson (Francie) a Mohamed El Emam (Rusko).

Quinton Eriya (vpravo) při úspěšném profi debutu na Toronto Pro Supershow 2019 (foto: Team-andro.com / Thomas Koch)

LETOŠNÍ PROFESIONÁLNÍ DEBUTY V KULTURISTICE MUŽŮ OPEN
jméno stát umístění soutěž
Han Jin Choi Kanada 1. Ben Weider Natural Pro Championships
Peter Boncardo Kanada 2. Ben Weider Natural Pro Championships
Hassan Mostafa Egypt 3. Indy Pro
Joe Seeman Kanada 4. Toronto Pro Supershow
Florian Poirson Francie 4. Portugal Pro
Mohamed El Emam Rusko 4. Monsterzym Pro
Quinton Eriya Kanada 5. Toronto Pro Supershow
Yasin Qaderi Afghánistán 7. Yamamoto Cup
James Bondi Brazílie 8. Arnold Classic South America
Lu Chen Hui Čína 8. Japan Pro
Lucas Coelho Brazílie 9. Arnold Classic South America
Justin Maki USA 9. New York Pro
Ole Kristian Vaaga Norsko 9. The Battle of Britain Pro
Sibusiso Kotelo Jihoafrická republika 9. Wings of Strength Chicago
Lee Seung Chul Jižní Korea 9. Monsterzym Pro
Park Soo Hyun Jižní Korea 9. Japan Pro
Diogo Nunes Portugalsko 10. Bigman Weekend Pro
Shawn Smith USA 10. Wings of Strength Yamamoto Nutrition Tampa Pro
Ronald Gordon USA 11. Wings of Strength Yamamoto Nutrition Tampa Pro
Jang Sung Yong Jižní Korea 11. Monsterzym Pro
Mikhail Volinkin Uzbekistán 12. Arnold Classic
Jameil Hamilton Bahamy 12. Toronto Pro Supershow
Chris DiDomenico USA 13. New York Pro
Sergio Lima Portugalsko 13. Portugal Pro
Jorge Trejo Mexiko 15. Vancouver Pro
Dan Cristian Rumunsko 15. Portugal Pro
Cristian Pancorbo Španělsko 15. Wings of Strength Romania Muscle Fest Pro
Jang Sung Yeop Jižní Korea 15. Japan Pro
Elias Gutierrez Mexiko 16. Wings of Strength Chicago
Steven Reese USA 16. Wings of Strength Chicago
Raphael Chevallier Francie 16. Portugal Pro
Yunlong Fan Čína 16. Japan Pro
Shin Kodama Japonsko 16. Japan Pro
Jung Soo Park Jižní Korea 16. Japan Pro
Jay Tam Hongkong 16. Japan Pro
Song Zhenhua Čína 16. Japan Pro
Tom Shaw Nový Zéland 17. Vancouver Pro

Jak to bylo ve dvěstědvanátce

V kulturistice mužů do 212 liber se letos až do poloviny září s napětím očekávalo, který závodník v roli šampióna Olympia 212 Showdown vystřídá Jamese "Flexe" Lewise, jenž se rozhodl pro přestup do kategorie open. Zraky fanoušků bodybuildingu, rozhodčích, funkcionářů, novinářů, komentátorů, youtuberů a zkrátka všech, kdo mají ruce a nohy, se v tomto ohledu upínaly zejména k mladému Američanovi Dereku Lunsfordovi. Jenomže tomu forma zle nevyšla, a tak se vítězem Olympie stal závodník, od kterého to čekal málokdo. V sedmačtyřiceti letech zvítězil výborně připravený Kamal Elgargni.

Kamal Elgargni na cestě za vítězstvím z Olympia 212 Showdown 2019 (foto: Team-andro.com / Thomas Koch)

LETOŠNÍ VÍTĚZOVÉ V KULTURISTICE MUŽŮ DO 212 LIBER
jméno stát soutěž
Aaron Polites Austrálie New Zealand Pro
Noel Adame Mexiko Indy Pro
Sami al Haddad Bahrajn Musclecontest Ireland Pro
Fahad Zaid Saúdská Arábie Lebanon Pro
Oleh Kryvyi Ukrajina Musclecontest Nacional Pro
Ahmad Ashkanani Kuvajt New York Pro
Eduardo Correa Brazílie Wings of Strength Yamamoto Nutrition Puerto Rico Pro
Adolph Quoida Kanada Toronto Pro Supershow
Hidetada Yamagishi Japonsko Europa Dallas Pro
Lloyd Dollar USA Wings of Strength Chicago
Zane Watson Kanada Vancouver Pro
John Jewett USA Wings of Strength Yamamoto Nutrition Tampa Pro
Kamal Elgargni Libye Olympia 212 Showdown
Hidetada Yamagishi Japonsko Monsterzym Pro
Angel Calderón Frias Španělsko Wings of Strength Romania Muscle Fest Pro
David Henry USA Legion Sports Fest Pro
Guy Cisternino USA Niagara Falls Pro

Celkem se v roce 2019 ve dvěstědvanáctce závodilo na sedmnácti soutěžích a zajímavé je, že pouze japonskému veteránovi Hidetadovi Yamagishimu se podařilo zvítězit více než jednou, když uspěl na Europa Dallas Pro a Monsterzym Pro. Za zmínku také stojí skutečnost, že jen ve čtyřech případech na prvenství dosáhli Američané. Na dalších kláních uspěli borci ze Saúdské Arábie, Austrálie, Bahrajnu, Brazílie, Kanady, Kuvajtu, Libye, Mexika, Španělska, Ukrajiny a už vzpomínaného Japonska. Ze 135 různých kulturistů, kteří v uplynulé sezóně v kategorii do 212 liber (96,2 kg) předstoupili před rozhodčí, šestatřicet představovalo profesionální nováčky. Ideálně si při svém profesionálním debutu vedli Aaron Polites, Noel Adame a Oleh Kryvyi, kteří hned na první pokus dokázali mezi profíky zvítězit!

Noel Adame (uprostřed) na cestě za vítězstvím z Indy Pro 2019 (foto: Team-andro.com / Andreas Volmari)

LETOŠNÍ PROFESIONÁLNÍ DEBUTY V KULTURISTICE MUŽŮ DO 212 LIBER
jméno stát umístění soutěž
Aaron Polites Austrálie 1. New Zealand Pro
Noel Adame Mexiko 1. Indy Pro
Oleh Kryvyi Ukrajina 1. Musclecontest Nacional Pro
Justin Wessels Austrálie 2. New Zealand Pro
Michael Toscano USA 2. Legion Sports Fest Pro
Enrico Hoffmann Německo 3. Indy Pro
Prince Boabang Kanada 3. Toronto Pro Supershow
Jamie Do Rego Velká Británie 4. New Zealand Pro
Sahar Kazes Izrael 4. Musclecontest Ireland Pro
Galal Reda Egypt 4. Lebanon Pro
Alex Dos Anjos Brazílie 4. Musclecontest Nacional Pro
Nasser Sayed Kuvajt 5. Lebanon Pro
Fabricio Moreira Brazílie 5. Musclecontest Nacional Pro
Shane Stewart USA 5. Wings of Strength Yamamoto Nutrition Tampa Pro
Peter Castella Hongkong 5. Monsterzym Pro
Ashot Kagramanyan Rusko 5. Wings of Strength Romania Muscle Fest Pro
Dwayne Walker USA 6. Indy Pro
Morteza Mashayekh Írán 6. Lebanon Pro
Thomas Ruggini Itálie 7. Musclecontest Ireland Pro
Qassim Lith Saúdská Arábie 7. Lebanon Pro
Esteban Fuquene Kolumbie 7. Wings of Strength Romania Muscle Fest Pro
Abedalrahman Bahlawan Libanon 8. Lebanon Pro
Muneer Al Jassas Saúdská Arábie 9. Lebanon Pro
Issa Al Hassani Omán 9. Toronto Pro Supershow
Devaughn Bartley USA 9. Wings of Strength Chicago
Brett Wilkin USA 10. Wings of Strength Yamamoto Nutrition Puerto Rico Pro
Vladimir Yakovlev Moldavsko 12. Wings of Strength Romania Muscle Fest Pro
Mike Sommerfeld Německo 13. Wings of Strength Romania Muscle Fest Pro
John Whalen USA 14. New York Pro
Eliezer Rey USA 16. Wings of Strength Yamamoto Nutrition Tampa Pro
John Carr USA 16. Wings of Strength Yamamoto Nutrition Tampa Pro
Mahdi Heydari Írán 16. Wings of Strength Romania Muscle Fest Pro
Roman Iushchenko Rusko 16. Wings of Strength Romania Muscle Fest Pro
Arthur Peacock USA 16. Legion Sports Fest Pro
Carlos Rodriguez Mexiko 16. Wings of Strength Yamamoto Nutrition Tampa Pro
Karol Malecki Polsko - New York Pro

Česká stopa

Také letos do bojů v Manionově profesionální zasáhli čeští závodníci a také letos se jim dařilo! K účasti na Olympii se probojovali Lukáš Osladil, Margita Zámolová a Ondřej Kmošťák, přičemž Lukáš se později osmým místem z Mr. Olympia postaral o nejlepší výsledek českého těžkotonážníka na této prestižní soutěži. I nyní, několik měsíců po závodech, se jedná o naprostou senzaci a pro Lukášovy následovníky i pro něj samotného jistě nebude snadné takový úspěch zopakovat, anebo dokonce překonat. O kvalifikaci na Mr. Olympia do poslední chvíle bojoval i Milan Šádek, který si během sezóny připsal několik fantastických výsledků, včetně třetího místa z New York Pro anebo druhé příčky z portorické profesionální show.

Lukáš Osladil při vydařeném vystoupení na Mr. Olympia 2019 (foto: Team-andro.com / Thomas Koch)

Mezi těžkotonážníky svou první úplnou sezónu absolvoval také Slavoj Bednář, který zaznamenal pozoruhodný výkonnostní progres a ukázal, že i v té nejvyšší lize dokáže porážet soupeře. Za pozornost stojí zejména jeho výsledky ze závodů v Chicagu a Vancouveru, kde shodně vybojoval umístění v první polovině startovního pole a poradil si s několika nositeli zvučných jmen. A to včetně borců, kteří za sebou mají i účast na Mr. Olympia. Po vynechané loňské sezóně jsme na pódiu měli možnost znovu vidět i profesionální kulturistku Věru Mikulcovou, která na profesionální show v Torontu nestačila pouze na hvězdnou Margie Martin a vybojovala tak perfektní druhé místo. Během roku dále závodili Karolína Borkovcová, Ivana Dvořáková, Lenka Ferenčuková, Petra Štruncová (všechny physique žen), Alena Hatvani (kulturistika žen), Miroslav Juríček, Miroslav Přibáň (oba physique mužů), Vojtěch Koritenský (kulturistika mužů do 212 liber), Gabriela Linhartová (figure žen) a Pavel Szotkowski (classic physique).

Margita Zámolová při vydařeném vystoupení na Olympia Women's Physique Showdown 2019
(foto: Team-andro.com / Thomas Koch)

ČESKÁ STOPA MEZI PROFESIONÁLY V ROCE 2019
jméno umístění kategorie soutěž
Slavoj Bednář 7. kulturistika mužů open Vancouver Pro
Slavoj Bednář 8. kulturistika mužů open The Battle of Britain Pro
Slavoj Bednář 10. kulturistika mužů open Wings of Strength Chicago
Slavoj Bednář 14. kulturistika mužů open Portugal Pro
Karolína Borkovcová 15. physique žen Portugal Pro
Ivana Dvořáková 7. physique žen Wings of Strength Romania Muscle Fest Pro
Ivana Dvořáková 13. physique žen Portugal Pro
Lenka Ferenčuková 16. physique žen Wings of Strength Yamamoto Nutrition Tampa Pro
Lenka Ferenčuková 16. physique žen Women's Physique International
Alena Hatvani 4. kulturistika žen Wings of Strength Romania Muscle Fest Pro
Miroslav Juríček 4. physique mužů Japan Pro
Miroslav Juríček 16. physique mužů Portugal Pro
Miroslav Juríček 16. physique mužů Wings of Strength Romania Muscle Fest Pro
Ondřej Kmošťák 2. physique mužů Yamamoto Cup
Ondřej Kmošťák 7. physique mužů Wings of Strength Romania Muscle Fest Pro
Ondřej Kmošťák 10. physique mužů Olympia Men's Physique Showdown
Vojtěch Koritenský 14. kulturistika mužů do 212 liber Legion Sports Fest Pro
Gabriela Linhartová 11. figure žen Wings of Strength Romania Muscle Fest Pro
Věra Mikulcová 2. kulturistika žen Toronto Pro Supershow
Lukáš Osladil 2. kulturistika mužů open Portugal Pro
Lukáš Osladil 3. kulturistika mužů open Vancouver Pro
Lukáš Osladil 3. kulturistika mužů open Yamamoto Cup
Lukáš Osladil 3. kulturistika mužů open Fit Parade Pro Grand Prix
Lukáš Osladil 4. kulturistika mužů open Wings of Strength Chicago
Lukáš Osladil 4. kulturistika mužů open Wings of Strength Yamamoto Nutrition Tampa Pro
Lukáš Osladil 6. kulturistika mužů open Wings of Strength Romania Muscle Fest Pro
Lukáš Osladil 8. kulturistika mužů open Mr. Olympia
Miroslav Přibáň 16. physique mužů Wings of Strength Romania Muscle Fest Pro
Pavel Szotkowski 6. classic physique Wings of Strength Romania Muscle Fest Pro
Milan Šádek 2. kulturistika mužů open Wings of Strength Yamamoto Nutrition Puerto Rico Pro
Milan Šádek 3. kulturistika mužů open New York Pro
Milan Šádek 4. kulturistika mužů open The Battle of Britain Pro
Milan Šádek 6. kulturistika mužů open Wings of Strength Yamamoto Nutrition Tampa Pro
Milan Šádek 8. kulturistika mužů open Portugal Pro
Petra Štruncová 5. physique žen Portugal Pro
Margita Zámolová 1. physique žen Wings of Strength Yamamoto Nutrition Puerto Rico Pro
Margita Zámolová 1. physique žen Toronto Pro Supershow
Margita Zámolová 2. physique žen Wings of Strength Romania Muscle Fest Pro
Margita Zámolová 2. physique žen Legion Sports Fest Pro
Margita Zámolová 5. physique žen Women's Physique International
Margita Zámolová 5. physique žen Wings of Strength Arizona Pro
Margita Zámolová 8. physique žen Olympia Women's Physique Showdown

Noví profesionálové

Profesionálové se musí odněkud brát. K tomu v posledních sezónách slouží kvalifikační klání pro přestup do Manionovy profesionální ligy, po léta tu pak jsou také americké amatérské soutěže národní úrovně pořádané pod hlavičkou organizace NPC, na nichž se profi karty udělují rovněž. Celkem se letos konalo 73 soutěží, na nichž byla ve hře profi karta, a platí, že ze všech jsme Vám přinesli alespoň dílčí ohlédnutí. Na těchto akcích profesionální kartu vybojovalo 151 kulturistů z dvaačtyřiceti zemí světa. Tentokrát mezi nimi sice není žádný český hardcore bodybuilder, ale našim se v boji o profi karty dařilo v dalších kategoriích. Právo zamířit mezi elitu si v nich během roku 2019 zajistili Pavel Szotkowski (classic physique), Marie Bouchalová, Alena Hatvani (obě ve physique žen), Gabriela Linhartová (figure žen) a Tereza Šeráková (bikiny fitness žen).

Peter Kováš na cestě za profi kartou na Czech Virus Open Cup 2019 (foto: Ronnie.cz / Hana Hudcová)

CESTU DO PROFESIONÁLNÍ LIGY SI V ROCE 2019 OTEVŘELI
jméno stát soutěž
Hamid Mousavi Írán Olympia Amateur Tunisia
Med Amine Fakhfakh Tunisko Olympia Amateur Tunisia
Qassim Lith Saúdská Arábie Olympia Amateur Tunisia
Jamie Do Rego Velká Británie Nepal Pro Qualifier
Esteban Fuquene Kolumbie Olympia Amateur South America
William Sanchez Curacao Olympia Amateur South America
Gian Santaniello Venezuela Olympia Amateur South America
Vladimir Yakovlev Moldavsko Bengalaru India Pro Qualifier
Meng Yao Chen Čína Musclecontest Japan Pro Qualifier
Morgan Aste Francie Arnold Classic Amateur
Johnny Afoa Nový Zéland New Zealand Pro Qualifier
Jake Nikolopoulos Austrálie Arnold Classic Australia
Julian-Lee Ramdhari Jihoafrická republika Ben Weider Worldwide Classic UK
Oleh Kryvyi Ukrajina Musclecontest Ireland Pro Qualifier
James Bondi Brazílie Arnold Classic South America
Mohamed Foda Egypt Lebanon Pro Qualifier
Adnan Sharahily Saúdská Arábie Kuwait Classic
Pouria Payoun Írán Olympia Amateur South Korea
Hadi Pourhossein Írán Olympia Amateur South Korea
Muzi Maluleke Jihoafrická republika Olympia Amateur South Korea
Marcelo Cruz Brazílie Musclecontest Nacional Pro Qualifier
Sergio Lima Portugalsko Campeonato Nacional Portugal
Aivars Grigjānis Lotyšsko Scitec World Show
Shin Kodama Japonsko Japan Classic
Joe Seeman Kanada Toronto Pro Qualifier
Roman Iushchenko Ukrajina Olympia Amateur Spain
Ludovic Bogaert Belgie Olympia Amateur Spain
Yaroslav Verba Ukrajina Olympia Amateur Spain
Peter Kováč Slovensko Czech Virus Open Cup
Cheng Yishan Čína Olympia Amateur China
Zhou Dawei Čína Olympia Amateur China
Mohammad Mahini Írán Olympia Amateur China
Carlos Rodriguez Mexiko Mexico Supershow 
Mahesh Kumar Indie Sheru Classic Pro Qualifier
Wilfredo Rivera USA NPC Team Universe
Edward Zajac USA NPC Team Universe
William Boemper USA NPC Team Universe
George Thibault USA NPC Team Universe
Charles Mastandrea USA NPC Team Universe
Ron Stevens USA NPC Team Universe
Gregory Lawson USA NPC Team Universe
Peter Daguman USA NPC Team Universe
Daryl Young USA NPC Team Universe
Ivan Cabrera USA NPC Team Universe
Robert Wilmonte USA NPC Team Universe
Kolongi Watford USA NPC Team Universe
Cody Drobot Kanada Vancouver Pro Qualifier
Florian Poirson Francie Olympia Amateur Portugal
Dan Cristian Rumunsko Olympia Amateur Portugal
Raphael Chevaille Francie Olympia Amateur Portugal
Brandon Hatton USA NPC Masters Nationals
Ryan Walters USA NPC Masters Nationals
Christian Santana Otero USA NPC Masters Nationals
Taylor Shigemoto USA NPC Masters Nationals
Kevin Klemm USA NPC Masters Nationals
Carey Jonas USA NPC Masters Nationals
James Ortiz USA NPC Masters Nationals
David Prall USA NPC Masters Nationals
John Hinken USA NPC Masters Nationals
Lee Jin Ho Jižní Korea Korea Nationals
Dimitris Tripolitsiotis Řecko Kai Greene Classic
Zach Merkel USA NPC USA
Nathan Epler USA NPC USA
Tonio Burton USA NPC USA
Jeff Hallenbeck USA NPC USA
Ronald Poe USA NPC USA
Brian Watters USA NPC USA
Eríc Salazar USA NPC USA
William Martins Brazílie Musclecontest Brazil Pro Qualifier
Han Jin Choi Kanada Natural Canada Pro Qualifier
Peter Boncardo Kanada Natural Canada Pro Qualifier
Theiler Linares Peru Super Show Chile
Saman Olfati Írán Musclecontest Vietnam Pro Qualifier
Fan Yunlong Čína Mongolia Pro Qualifier
Cade Zook USA NPC North American Championships
Charlie Williams USA NPC North American Championships
Michael Kleeves USA NPC North American Championships
Justin Yurko USA NPC North American Championships
Immanuel Saraiva USA NPC North American Championships
Derek Duszynski USA NPC North American Championships
Anthony Dellaventura USA NPC North American Championships
Chad Merchant USA NPC North American Championships
Jhovanny Rodriguez USA NPC North American Championships
Jimmy Bryan USA NPC North American Championships
Brian DeGaglia USA NPC North American Championships
Gator Gates USA NPC North American Championships
David Hughes USA NPC North American Championships
Shawn Homans USA NPC North American Championships
Harvey Shapan USA NPC North American Championships
Eduardo Rodriguez Paraguay Sudamerica Pro Qualifier
Robert Taylor Velká Británie British Finals Pro Qualifier
Isaac Orejel Olmos Mexiko Olympia Amateur Las Vegas
Logan Robson Austrálie Olympia Amateur Las Vegas
Luis Diaz USA Olympia Amateur Las Vegas
Charles Harris Velká Británie Yamamoto Pro Qualifier
Daniel Sticco Itálie Yamamoto Pro Qualifier
Kianoush Khorramipour Írán Asia Grand Prix Pro Qualifier
Dennis Glover Kanada Ben Weider Natural Pro Qualifier
Ramil Penaflor Filipíny Musclecontest Philippines Pro Qualifier
Jossue Plascencia Mexiko Monterrey Fitness & Bodybuilding Championships
Laurie Carr Velká Británie Olympia Amateur UK
Alfred Vlad Chiriac Rumunsko Olympia Amateur UK
Jonata Rinaldi Itálie Olympia Amateur UK
Daniel Hibbs Nový Zéland NZ Natural National Championships
Maksim Trzin Srbsko FitParade Classic
Cristian Pancorbo Španělsko Campeonato De España
Gerardo Caballero Honduras Latin American Championships
Jang Sung Yong Jižní Korea Monsterzym Pro Qualifier
Felipe Moraes Brazílie Olympia Amateur Brazil
Marcelo de Angelis Brazílie Olympia Amateur Brazil
Claudio Do Monte Brazílie Olympia Amateur Brazil
Henk Smith Jihoafrická republika Bigman Weekend South Africa Pro Qualifier
Patrick Johnson Dánsko Nordic Pro Qualifier
Eiren Gauley Kanada Canadian National Pro Qualifier
Mike Zylstra Kanada Canadian National Pro Qualifier
Cyrille-Kofi Adja Austrálie Australian National Championships
Matthias Henare Nový Zéland NZ Nationals Pro Qualifier
Toni Kohonen Finsko Iceland Open
Ashot Kagramanyan Rusko Wings of Strength Romania Muscle Fest Amateur
Vladislav Sukhoruchko Ukrajina Dennis James Pro Qualifier
Jang Sung Yeop Jižní Korea Olympia Amateur Japan
Park Soo Hyun Jižní Korea Olympia Amateur Japan
Song Zhenhua Čína Olympia Amateur Japan
Mohsen Mahmoudi Írán Olympia Amateur India
Hamza Jawad Libanon Olympia Amateur India
Zohir Mihoubi Alžírsko Olympia Amateur India
Jonas Giatras USA NPC Nationals
Ben Rafala USA NPC Nationals
Matthew Schmidt USA NPC Nationals
Casey Castro USA NPC Nationals
Fernando Bueno USA NPC Nationals
Steven Wain USA NPC Nationals
Robert Wichman USA NPC Nationals
Johnny McNeal USA NPC Nationals
Orlando Perdomo USA NPC Nationals
Isaiah Hawthorne USA NPC Nationals
Jose Suarez USA NPC Nationals
Christopher Clark USA NPC Nationals
Jason Imamura USA NPC Nationals
Curtis Cruz USA NPC Nationals
Nestor David Diaz Kolumbie Colombia International Natural Pro Qualifier
He Yuxuan Čína Global Classic Superbowl
Jonathan Pieter Nizozemsko William Bonac Classic
Hamada Ahmed Egypt Men of Steel
Pavel Vaschenko Rusko IFBB Pro League International Russia Championship
Yaqiang Li Čína Shawn Rhoden Classic Pro Qualifier
Dan Rolo USA Caribbean Grand Prix Bermuda Pro Qualifier
Maurice Burgess USA NPC Masters USA
Westey Boxley USA NPC Masters USA
Sarhan Nedal Palestina San Marino Pro Qualifier
Ronnie Marc Singson Filipíny IFBB Asia Pro Qualifier

Co by měla přinést sezóna 2020

Jak je patrné z toho, co jste si mohli přečíst výše, sezóna 2019 byla bohatá. A na co je se těšit i s výhledem do té příští. Ve většině kategorií by se totiž mělo odehrát ještě více soutěží než letos. Přispěje k tomu skutečnost, že se do kalendáře po roční odmlce vrací EVLS Prague Pro, a to co do počtu vypsaných kategorií nabitější než kdykoliv předtím. Velká očekávání se pojí k prozatím bezejmenné profesionální show, která by se měla odehrát 10. října v Atlantě. Mělo by jít o závody pořádané v rámci velkolepého festivalu Athleticon, za nímž v roli tvůrců a zakladatelů stojí Dwayne Johnson a Dany Garcia.

Pavel Beran při loňském profi debutu na EVLS Prague Pro (foto: Ronnie.cz / Hana Hudcová)

Poprvé od roku 2014 bude součástí Olympia Weekendu také vrcholná soutěž profesionálních kulturistek Ms. Olympia a budeme svědky vůbec prvních Manionových profi soutěží v nové ženské kategorii wellness. Z pohledu toho, koho uvidíme na pódiu, se můžete těšit na návrat Sergia Olivy Jr., Mamdouha Elssbiaye či Pavla Berana po letošní vynechané sezóně. K událostem soutěžního ročníku by pak měl patřit i profesionální debut Huntera Labrady na New York Pro, kde se mladý americký kulturista pokusí napodobit svého slavného otce Leeho a stejně jako on hned při svém prvním startu mezi profíky zvítězit. Stane se toho ale určitě ještě mnohem více, tak spolu s námi cestu profesionálních závodníků soutěžním ročníkem 2020 pečlivě sledujte!Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínIFBB Elite Pro Czechia 2021 - fotogal...
PrivateBlueVenusTV (12:27) • `Je mi ho líto, ale nemá tam chodit.` ... Keď toto niekde napíšeš o 5 rokov, nie je vyl...
magazínIFBB Elite Pro Czechia 2021 - fotogal...
PrivateBlueVenusTV (12:23) • K tomu získal tretie miesto a zároveň bol posledný, nakoľko súťažili v kategórii len tr...
magazínWorld´s Strongest Man 2021 - výsledky
Bucci (06:50) • fotek i videí je zatím málo, vesměs je dobře, že tam jsou fotky letošní :-) JF Caron m...
magazínWorld´s Strongest Man 2021 - výsledky
decarabas (21:07) • To bude fotka zo základnej skupiny, tam mali drepy/deadlift.
magazínWorld´s Strongest Man 2021 - výsledky
moab (20:26) • A proč ten borec na fotce dělá dřepy???
NOVÉ INZERÁTYseznamka Hledám odvážnou bojovnici, Sparring
Hledám šikovnou holku, ženu, paní na společné fitko. Mám své malé středně vybavené „fitness“ v ob...
bazar Posilovací set
Posilovací set: Multifunkční posilovací stojan -Robustní, stabilní a tuhá konstrukce -Velmi kv...
bazar Prodam vybaveni fitness studia
Prodam vybaveni studia. Vse nove. Trampoliny, bosu, kettlebelly. Idealne vse jednomu zajemci.
práce Osobní trenér pro VIP klientelu
Do týmu BodyBody Home & Office hledáme osobního trenéra se zkušenostmi, vynikajícím přístupem ke klientům a ochotou učit se nové věci. Hledáme trenéra, který bude jezdit za klienty domů nebo do kanceláře.
práce Trenér do domu
Hledáme nové kolegy na spolupráci v projektu „Trenér do domu“. Přidejte se do našeho týmu a začn...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2021 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2021 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie