Protein Smart Whey v akci 1+1
Na výběr ještě 6 příchutí, dvě z nich se dnes vyprodají. Více zde.

Ultimate Ninja Challenge 2019 - reportáž a fotografie

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Soutěže

Poté, co se v České republice rychlostí blesku rozšířily OCR závody, se celkem potichu objevil nový typ závodu, který mnohým připomene netradiční podívanou v podobě japonského Ninja Faktoru (Sasuke). A tak jsme ho vyrazili vyzkoušet i my. Závod Ultimate Ninja Challenge 14. prosince přilákal do Brna 23 nadšenců ze všech koutů České republiky s cílem dostat z každého z nich během několika minut maximum. Pořadatelé připravili opravdovou challenge na třech úrovních, jejichž náročnost se stupňovala geometrickou řadou.

Závod byl tedy relativně krátký. První stage měla limit 3 minuty, druhá, těžší, 5 minut a třetí, extrémní, 10 minut. Jak moc těžké to bylo? Hodně. Nikdo z účastníků nedošel v časovém limitu na konec třetí úrovně. Velkým plusem byla možnost si překážky a jednotlivé úrovně vyzkoušet na VIP tréninku v pátek večer před závodem. Pro ty, kteří se tréninku zúčastnili, to bylo rozhodně plus.

V sobotu na účastníky čekal samotný závod. První stage zvládlo z celkem 23 účastníků pouze 16. Pravidla byla pro všechny stejná, sebemenší chyba znamenala konec. Celkem se závodu zúčastnilo 18 mužů a 5 žen. V časovém limitu 10 minut ve třetí úrovni nedošel (spíš nedoručkoval) do cíle ani jeden z trojice nejlepších mužů, kteří do ní postoupili, takže rozhodlo to, kdo došel na trati nejdál. První místo ukořistil Jonáš Vilikovský, druhé místo obsadil Pavel Krejčí a bronzová příčka zbyla na Marka Kadrmase. Z pěti žen se nejdál dostala Tereza Lomnická, skončila ve druhé úrovni a kategorii žen tak vyhrála, bohužel bez vyhlášení pořadatelů.

Organizace závodu byla skvělá a na místě vše probíhalo hladce, s mírným, ale přijatelným zpožděním. Závodníci byli jako jedna rodina. Podpora a fandění neutuchaly ani v samotném závěru závodního dne.

A jaké dojmy si z Ultimate Ninja Challenge 2019 odnesli někteří z účastníků?

Tereza Lomnická, 1. místo mezi ženami (tým Challenger)

Suprová akce v Brně. Kdo v téhle tělocvičně ještě nebyl a má rád překážky nebo se chce zlepšit, stoprocentně doporučuji! Stage 1 na pohodu, i když trochu zaváhání na lanech, ale nějak jsem to ustála. (smích) Stage 2 - myslela jsem si, že začátek bude i můj konec, ale opravdu jsem překvapila sama sebe a na rybičkách překonala hlavu. Nechápu jak. Když jsem to zpětně viděla, je to fakt vysoko a dala jsem i svůj rekord. (úsměv) Konec přišel hned potom na překážce UFO, ale nemůžu říct, že bych se nesnažila, takže mě trenér poprvé po závodě jen pochválil. (smích) Zbytek stage jsem si ještě zkusila, ale nějaké překážky jsem vynechala (přeskok rybiček, skluzavka). No a do stage 3 postoupili jen 3 borci, ale ani jeden nedokončil. Byl to zážitek vidět, jak Jonymu a Pavlovi vypne předloktí - jsou to lidi. (smích)

Pavel Krejčí

Czech Ninja Community si pro ninja nadšence připravila challenge, a to doslova. Nejednalo se o "OCR ninja závody", které jsou většinou lehké, rychlé, svižné, ale o regulérní ninja soutěž, která se již podobá dalším evropským závodům. Koule, nunčaky, desky, rybí schůdky, přeskoky, balanční překážky a další a další těžší překážky. Jakákoliv chyba znamená konec. Konkrétně si pro nás pořadatelé připravili tři stage. První stage byla rozehřívací, kterou zvládla většina z 23 soutěžících (limit 3 minuty). Ve druhé už se lámal chleba a dokončili pouze tři závodníci (limit 5 minut). Poslední, třetí stage byla opravdu výzva na sílu a vytrvalost úchopu a nedokončil nikdo (limit 10 minut), i když první Jonáš Vilikovský k tomu měl hodně blízko. Czech Ninja Community má opravdu hezký ninja gym (v Brně), který stojí za návštěvu. Na celkem malém prostoru je tolik překážek a vychytávek, které snad ani není možné za jednu návštěvu všechny zkusit.

Celkově byl dle mého názoru závod velmi vydařený. Některé překážky byly velmi náročné, ale rozhodně si myslím, že je to mnohem lepší, než kdyby byly příliš snadné. Svou náročností je závod ovšem určen pro velmi malou skupinu specialistů na tento typ závodů a asi ne překvapivě si dobře vedli i zkušení lezci.

Jakub Zabloudil

Když jsem obdržel registraci na závod Ultimate Ninja Challenge jako dárek od partnera (půjčovna nářadí Kerouš), tak nastala obava, co mě tam bude čekat a jak moc na tom budu špatně s úchopovou silou a obratností, přece jen mé tréninky jsou zaměřené na běh. Ale k mému překvapení jsem přešel do druhého kola a zase tak špatně na tom úplně nejsem. Díky této akci jsem si mohl vyzkoušet jiný typ tréninku a možnosti, jak se dal rozvíjet. Pořadatel připravil úžasné tratě a krásnou podívanou, protože borci, kteří se dostali do finále, předvedli úžasné výkony. Příští rok jsou v plánu další závody, na kterých se zúčastním buď jako závodník, a nebo i klidně jako divák.