Reklama:

Typy lidí, které potkáte po Novém roce v posilovně

9.807 zhlédnutí
Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Ostatní

Chcete zakoupit knihu Daniely Krčové
Sportovní výživa na míru?
KOUPIT ZDE
Další články autorky na Ronnie.cz naleznete zde.
K dispozici je i její výživová NutriD poradna,
kterou najdete také na Facebooku.

Nový rok je tady a s ním i nová předsevzetí o lepším já. Většina lidí tak začíná s úpravou svého jídelníčku a v rámci touhy po dokonalém těle se rozhodnou navštívit i posilovnu. V lednu se tak v posilovnách potkáme se spoustou různých lidí se zajímavými a podivnými návyky, jejichž chování je pro většinu z nás často až nepochopitelné. S jakými typy lidí se tam nejčastěji setkáme?

Vymlouvač

Tohoto člověka ve fitku vlastně ani neuvidíte, protože si vždycky najde důvod, proč nejít. Je moc velká zima, na trénink je moc brzo, je špatná konstelace hvězd, ještě se suší prádlo na cvičení, ve fitku je moc lidí, zrovna mám hlad, jsem naopak moc přejedený nebo nemám vhodné boty na cvičení. Pokud už se stane ten zázrak, že vymlouvače do fitka dostanete, tak se místo cvičení pouze vybavuje s ostatními a opět hledá důvody, proč necvičit.

Netušič

Příhodné pojmenování pro ty, kteří absolutně netuší, co ve fitku dělají. Do posilovny buď zabloudili velkým omylem, nebo dostali permanentku do fitka jako vánoční dárek, takže tam jdou jen z povinnosti. Vůbec nechápou, jak se co používá, a před každým použitím stroje pečlivě zkoumají návod k jeho použití. Mezitím se na stroji vystřídá dalších deset jiných cvičenců a místo toho, aby se netušič přiučil něco od ostatních, stále nechápavě hledí do návodu. Když se konečně odhodlá cvičit, vypadá to, jako kdyby se na stroji houpala divoká opice. Po odcvičení několika krátkých a špatně provedených sérií si hlasitě odfoukne, jak si dal skvěle do těla, a zmoženě odchází do šatny. Během ledna ho ještě určitě několikrát potkáte, ale pokud nemá netušič sám motivaci se učit správně cvičit buď pod dohledem zkušenějšího trenéra, nebo podle tréninkových videí, velmi rychle to vzdá a už ho ve fitku neuvidíte.

Shromažďovač

Člověk, který ke svému cvičení potřebuje dvacet párů jednoruček, čtyři vzpěračské osy, tři běžecké trenažery, deset kettlebellů, čtyři hrazdy a nejlépe všechny lavičky. A ne abyste mu cokoliv vzali nebo se jen něčeho z toho dotkli! Vždyť on přece se vším cvičí a jede svůj nejdůležitější workout na čas. To, že si chtějí zacvičit i ostatní, ho vůbec nezajímá. Kdo něco chce, tak si přece počká. Shromažďovače tak ve fitku nejčastěji potkáte obklopeného zástupem netrpělivě čekajících lidí, kteří odpočítávající minuty, kdy se konečně uvolní činky.

Byznysmen

Při tréninku je neustále na telefonu a pořád něco vyřizuje ohledně chodu firmy. Je svou prací tak posedlý, že by mu nepřišlo ani divné přijít na trénink v obleku, čímž by si vlastně ušetřil čas převlékáním se. Jak vypadá jeho trénink? Najdete ho většinou při svižnější či pomalé chůzi na trenažeru nebo cvičit na strojích, u kterých se moc nezadýchá a může při nich vyřizovat telefony, platit faktury, odpovídat na SMSky a sledovat své bitcoiny či akcie.

Vejral

Ve fitku sice stráví 3 - 4 hodiny, ale neposiluje tam své tělo, nýbrž svůj zrak. Sleduje všechny ostatní, kouká na cizí tréninky, ale sám téměř necvičí, a v neposlední řadě okukuje sexy protějšek, který by mohl pozvat na rande. Myslí si, jak strašně je nenápadný, ale jeho zírání brzo prokoukne každý.

Selfie král či královna

Nechodí do posilovny ani tak cvičit, jako nafotit si nová selfíčka, a pak svým internetovým fanouškům a známým namlouvá, jak žije zdravě. Naložit si, vyfotit se a jít domů. Hashtag #dnesmakam, #nopainnogain a #hardcoretraining a je to! Přece by své fanoušky neochudili o takovou důležitou informaci, že si šli zacvičit. Hlavně přidat spoustu filtrů, ať tam nejsou vidět špeky, zvýraznit svaly, no a člověk vlastně nemusí jít ani trénovat - hlavně, že má fotku ve fitku u naložené činky a pózu biceps nebo našpulený zadek.

Proteinový mág

"Takhle si to nasypeš a jde to přímo do svalů, chápeš? No vidíš, ani vodu k tomu nepotřebuješ." Proteinový mág sype protein kde se dá, a i všechny jeho věci jsou posypané od proteinového prášku. Není prakticky chvíle, kdy byste ho viděli bez šejkru s proteinovým nápojem. Protein je prostě jeho životní láska.

Pan brokolice

Kluk nebo holka, co v rohu pojídá brokolici. Opravdu existují a po odvysílání filmu Game Changers je jich ještě mnohem více. Tak jako proteinový mág přesvědčuje ostatní, že proteiňák jde přímo do svalů, pan brokolice (krycí jméno pro urputného vegana) přesvědčuje ostatní, že jim ta brokolice nafoukne bicáky třikrát více než půl kila hovězího steaku.

Čvachtal

Cvičí tvrdě a intenzivně, ale taky se dost potí. Ručník a dezinfekce mu bohužel nic neříkají. Celé stanoviště po jeho zásahu vypadá jako rybník, a když se k němu chcete dostat, čvachtá to tam jako po povodni. Opravdu není nic lepšího než si sednout do cizího potu.

Rychlík a lenoch

Dva protichůdné extrémy. Rychlík střídá bleskově jedno stanoviště za druhým a bláznivě skáče z jedné série na druhou. Jeho cílem je všechny cviky odcvičit co nejrychleji, technické provedení cviků ho příliš nezajímá. Možná má příznaky hyperaktivity, spěchá na autobus nebo to jen přehnal s kofeinem. Jeho opakem je lenoch, který si dává při cvičení na čas. Rád dělá cviky poctivě, což je dobře, ale také si dopřává až extrémně dlouhé pauzy, při kterých zírá kolem sebe a zdržuje ostatní.

Kecal

Prostě k vám jen tak přijde a začne povídat o něčem, co vás absolutně nezajímá.

"Jak se máš? Co děláš? Ty, hele, byl jsem včera v tom novým klubu, víš?"
"Zkoušel jsi ten nový protein?"
"Normálně, zařadil jsem teď novou dietu a to neuvěříš…"

Vy chcete cvičit, a ne se s někým vybavovat, jenže kecal je velmi neodbytný a je tak postrachem vašeho progresu, protože vás zdržuje od plynulého cvičení.

Mr. Biceps

Cvičí biceps, kde se dá, a to i na legpressu. Trénink nohou mu nic neříká, zato vršek jeho těla neprojde dveřmi. Neustále se prohlíží v zrcadle a nebojí si říkat nahlas: "Páni, to jsou ale pracky" nebo: "Hmm, jako skála." Nerozvíjet dolní polovinu těla silovými cviky je ale velká škoda, protože když pak před ostatními ukáže nohy, všichni se akorát leknou a utečou, protože vypadá jako slepice.

Kouč

Všechno ví, všechno zná, ale všem radí špatně. Ukazuje druhým lidem špatnou techniku cviků, dává nesmyslná doporučení, tvrdí, že nejlepší je jíst 7 - 8x denně, a hlavně při cvičení na toho druhého pořád řve: "Pojď, ještě jeden dáš," přestože už mele z posledního. Může jít jak o běžného člověka, který se nevyzná ve cvičení ani stravě a jen rád poučuje ostatní, ale může to být i špatný trenér, který by sám potřeboval trenéra a kouče.

Opravovač

"Padesát na předkopy jsi dal, jo? Dobrý. Ale je ti jasné, že ti to úplně pokazí kolena a ztratíš kompletně mobilitu? A co budeš dělat pak jako? No, to nemůžeš cvičit na tomhle stroji, to přece nejde..."

Barbína

Do posilovny přichází maximálně upravená, s dokonalým make-upem, umělými řasami a natetovaným obočím. Bez značkového oblečení by to samozřejmě taky nešlo, protože styl je základ. Jejím cílem není určitě se nějak zapotit, takže ji nejčastěji uvidíte na běžícím trenažeru, jak se v klidném tempu prochází i hodinu s telefonem v ruce a čte si příspěvky na Instagramu a Facebooku.

Řvoun

Tohoto člověka je opravdu těžké přehlédnout, respektive přeslechnout. Při každém cviku vydává zvuky, jako "uuu", "aaa" či "oou", ať už je to dřep, mrtvý tah, nebo jen pumpuje biceps. Ačkoliv to ze začátku působí vtipně, každého to postupně omrzí a začne akorát otravovat.

Maratonec

Jejich revírem je kardio, jejich tempo není vražedné, jejich protivníkem jsou jakékoliv činky a posilovací stroje. Ano, jsou to urputní milovníci běžeckých pásů, rotopedů, stepperů a jiných strojů pro aerobní aktivity, kterým prostě nevymluvíte, že to každodenní dvouhodinové kardio o stejné intenzitě je prostě neposune nikam dál. Jejich postava je věčně stejná i po několika měsících snažení, tělesný tuk nikam nezmizel, svaly ve výsledku téměř žádné a funkční síla je také na minimu.

Vzpěrač

Chlapík, který zvedá těžké váhy. Tedy alespoň si to myslí. Uvidíte ho nakládat si buď na mrtvý tah, dřep, nebo bench-press, a když se konečně po patnácti minutách příprav odhodlá váhu zvednout, pohne s ní tak o centimetr, šíleně zařve a vrátí činku zpátky na místo. Tím to ale nekončí. Normální člověk by si váhu snížil nebo se cvikem pro tento trénink skončil, ale "vzpěrač", ten si váhu ještě přidá! Takto to pokračuje ještě několik sérií, při kterých mohutně heká, a skončí teprve, až se ujistí, že si ho všichni v posilovně všimli.

Galon vody

Na trénink jedině s barelem vody, šejkr je přece pro slabochy. Vždyť pitný režim, to je základ. Opravdu ale musíte všude s sebou tahat galon vody, když ho pravděpodobně za trénink ani nestihnete vypít a většinou z toho se stejně jen pocintáte? Pitný režim je skutečně důležitý, ale není potřeba to s ním tolik přehánět. Podle typu a intenzity zátěže by měl člověk během tréninku přijmout ideálně 0,5 - 2 l tekutin za hodinu rozvržených do intervalů po 5 - 15 minutách. Není dobré být jak dehydrovaný, tak opačný extrém - přepíjet se vodou.

Fitness zloděj

Cvičíte si svojí sérii, pak se otočíte nebo se jdete na chvíli napít a najednou vám zmizne činka, kotouč nebo odporová guma. Co to? Práce fitness zloděje, který nenápadně krade cvičební pomůcky v průběhu vašeho tréninku bez optání, zda je náčiní volné. Je to k naštvání, takže pokud to děláte i Vy, přestaňte krást jiným jejich činky a pomůcky bez dovolení - nebuďte fitness zlodějíčci!

Závistivec

Často cvičí vedle o dost zkušenějších lidí ve fitku a potichu závistivě obhlíží jejich trénink. Myslí si při tom: "No jasně, to se mu cvičí, když má na to geny," případně: "Ale houby geny, beztak si tam něco píchá, přímo do bicáku."

Solárkáč

Pravidelně po cvičení chodí do solárka, což je vlastně jeho hlavním smyslem návštěvy fitka. O jedno "malé později" (aneb o hodinu později po malém nechtěném šlofíku) pak vychází ze solárka čert, který někde ztratil Mikuláše a anděla.

Rocky Jr.

Boxování je sice fajn, ale pokud k němu nemá fitko připravené speciální prostory, vypadáte pak jako psychopat, co utekl z blázince. Podivín, který hopsá sem a tam, ze strany na stranu přes celé fitko a představuje si při tom, že boxuje do pytle nebo bojuje proti imaginárnímu nepříteli, akorát omezuje plynulý provoz posilovny. Neustále do někoho naráží, někomu překáží a někoho dokonce i ohrožuje (například drobnější ženy).

El Smraďoch

Zápach, který se šíří do všech zákoutí posilovny a nelze před ním nikam utéct. El Smraďoch je jedno z nejobávanějších stvoření ve fitku, které vyvolává tolik nezodpovězených otázek. Nesprchuje se? Neumí si snad vyprat? Je možné, že mu chybí čichové buňky a necítí se? Jí snad jenom česnek a zrající sýry? El Smraďoch zanechává své stopy v každé posilovně, do které chodí, i na každém vybavení, kterého se dotýká, takže pozor na něj! Nechcete přece být i Vy jeho obětí.

Rozumný fitness člověk

Ano, i takoví lidé se v řadách nováčků najdou a jedná se o tu nejvítanější skupinu ve fitku. Tato skupina nevymýšlí žádné hlouposti, nechodí do fitka jen kvůli módě, neobtěžuje ostatní svými výstřelky a jejich cílem je zlepšit svou fyzičku a dosáhnout vysněné postavy. Nepodléhají žádným módním trendům ve stravě ani cvičení, ale strategicky plánují svůj cvičební protokol a jídelníček. Mají odhodlání, vůli, motivaci a jsou otevřeni tomu nechat si poradit od zkušenějších lidí. Na rozdíl od ostatních se těmto lidem jejich dlouhodobý cíl s velkou pravděpodobností splní a u cvičení dlouhodobě vytrvají.

Poznali jste se v některém z těchto typů lidí v posilovně? Nebuďte jen lednoví nadšenci a zastánci hloupých módních výstřelků, cvičte s rozumem, nadšením a vytrvejte u toho - teprve pak se Vaše snažení podaří! A nezapomeňte také na to, že nejste ve fitku sami, a myslete i na druhé. Pevně věřím, že Vás článek alespoň trochu pobavil a naladil do nového roku humorem. Za sebe i za celý tým Ronnie.cz Vám do roku 2020 přeji jen to nejlepší a spoustu úspěchů ve cvičení i v životě!


Foto:
https://unsplash.com/photos/NxZzwsH0PHg
https://pixabay.com/photos/dumbbells-weights-weight-lifting-1634750/
https://www.pexels.com/photo/photography-of-a-woman-listening-to-music-783243/
https://www.pexels.com/photo/man-holding-brown-rope-3253501/
https://www.pexels.com/photo/blue-and-red-superman-print-tank-top-shirt-38630/
https://pixabay.com/photos/boxing-sport-sports-boxer-battle-4676980/
https://www.pexels.com/photo/adult-athlete-body-bodybuilding-414029/


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínJay Cutler - tipy a triky k předsoutě...
Zodiak411 (12:17) • Nesmysl. Jak to přirovnání, které jsi napsal, tak tvůj názor na tyto články. Nikdo nepí...
magazínJamie Christian-Johal den před Britis...
Neutralni typ (11:27) • tohoto si celkem vazim, je jasny ze kazdy to do sebe vali a tak ten kdo to prizna je vl...
magazínLukáš Osladil a Tomáš Mach - trénink...
Neutralni typ (11:18) • Priste to muzou natocit ve trojce s Kai Greenem a bude to komplet :D
magazínTréninkový videolog: Milan Šádek (12/...
Neutralni typ (10:57) • neni to jeho bracha? https://www.youtube.com/watch?v=dmoMJtutRbE
magazínJay Cutler - tipy a triky k předsoutě...
Neutralni typ (10:55) • smysl tehle clanku je asi jako kdyby mi servisak a technik ze staje Formule 1 zacal rad...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2021 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2021 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra