Reklama:
CFM protein Extrifit v akci 2270 g + 1000 g!
Nejprodávanější protein v ČR nyní v extrémní akci! Vybírejte z 12 skvělých příchutí! Více zde.

Mistrovství Čech mužů - reportáž

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Soutěže

[Text: Pavel Vacek] V sobotu 21. dubna 2007 se v litvínovském kulturním domě Citadela konalo Mistrovství Čech v kulturistice mužů. Zúčastnilo se ho celkem 34 závodníků rozdělených do sedmi kategorií, můj pohled na ně společně s fotografiemi a stručnou výsledkovou listinou vám nabízím níže (připomínám, že výsledky kompletní najdete zde).


Kulturistika mužů do 67,5 kg

V nejlehčí váhové kategorii nastoupili celkem 4 závodníci. Nevím, zda zdůrazňovat handicap Tomáše Martinovského, ale prostě - nemůžu si pomoci. Tomáš mě přivádí v úžas tím, jak se se svým postižením dokáže špičkově připravit. Měl nejlepší kvalitu z celé kategorie, nejlépe prokreslená stehna a jakým způsobem dokázal vybudovat paže na dostačující úroveň, mi je záhadou. Myslím, že nejen pro mě to byl jak morální tak i skutečný a zasloužený vítěz této kategorie. • Jediným soupeřem mu byl Petr Pechánek. Jeho postava byla přesně taková, jakou míval v počátcích své kariéry jeho bratr Dan; slušné končetiny, výborná vyrýsovanost (i když ne taková, jako výše jmenovaný Martinovský), nejlepší objemy kategorie. Co bylo ovšem zarážející byla Petrova gynekomastie, horší než rap Libora Boučka, která jinak výborný dojem z jeho postavy prostě zkazila. • Co říci o třetím v pořadí Manfrédu Jaklovi? Určitě bych se opakoval, všichni jsme tohoto veterána viděli na pódiu nejméně 367tisíckrát a vždy ve stejné formě, která je co do vyrýsovanosti perfektní, ale bez svalových objemů. Stejně ale doufám, že ho ještě na pódiích 367tisíckrát uvidíme.

-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-


Kulturistika mužů do 75 kg

Špičkovou formou, tvrdostí a hustotou svalů a i podařenou úpravou pokožky se prezentoval Tomáš Nosek. Z jeho póz je třeba vyzdvihnout zejména hrudník z boku, na kterou by si mohl založit společnost „Likvidace soupeřů s.r.o.“ • Nádhernou symetrii a estetiku postavy korunovanou útlým pasem přecházejícím ve špičkové véčko trupu ukázal velký talent Aleš Zelinka. Skutečně vyvážené postavě chyběla jen s věkem související kvalita a tvrdost svalů. • Milana Bodláka jistě těší, že dokáže i v tomto věku udržet tak kvalitní rozvoj nohou. Zdálo se mi ovšem, že možná utrpěl nějaké zranění vrchní části trupu, neboť pravý prsní sval byl viditelně poškozen a všeobecně měl Milan už i lepší formu. • Michal Bohůnek na čtvrtém místě bude muset zapracovat na objemech, aby si příště v umístění polepšil. Budiž mu prozatím útěchou, že byl jakž takž konkurenceschopný alespoň v bočních pózách.

-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-


Classic bodybuilding do 175 cm

Přiznávám se, že pro mě měla dosud tato kategorie přitažlivost zmuchlané igelitky. Pavel Bartoníček ale můj pohled poněkud poupravil. Byl to opravdu plnohodnotný kulturista, který se prostě vešel díky své špičkové připravenosti i přes své objemy do váhových limitů této kategorie. Na druhou stranu závodit stylem „příchod – 3 první pózy – vítězství“ musí být pro Pavla stejně zábavné jako prohlížení pornofotek Diany Kobzanové. • Marek Vomáčka těžil hlavně ze svého jména a promakaného vystupování na pódiu, protože až na hezký V-tvar trupu byl v podstatě ve všech ohledech horší než obvykle. • S vítězem kategorie nesnesl srovnání ani třetí Dan Xaver, který byl masivnější než Vomáčka, ale limitovala ho úzká kosterní stavba.

-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-


Classic bodybuilding nad 175 cm

Hned na začátek chci předeslat, že tato kategorie byla jasně nejvyrovnanější z celé soutěže a pokud by vyhrál kterýkoliv z níže uvedených čtyř závodníků, zřejmě by to žádný ze soupeřů nemohl brát jako křivdu. • Nejhezčí základní postoj a nejhezčí siluetu s největšími objemy měl Lukáš Šebesta, zároveň byl ale nejvíce zatažený. • Naopak, super vyrýsovanost (a nejlepší úpravu pokožky), měl Daniel Malý. • Třetí v konečném pořadí Petr Froněk vlastnil druhý nejlepší svalový rozvoj, zároveň ale také přílišnou nedotaženost. • Pěkně prorýsovaný, ovšem s nejmenšími svaly, byl Jan Klanica na konečném čtvrtém místě. Mínusem mu byla také mizerná prezentace zádových svalů.

-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-


Kulturistika mužů do 82,5 kg

Nervydrásající souboj se odehrál mezi Michalem Bendou a Otakarem Hrdličkou v kategorii mužů do 82,5 kg. Michal Benda předvedl absolutně špičkové nohy napumpované tolika hektolitry krve, že by ji nespotřeboval ani Chuck Norris ve svých filmech. Tvrdé, husté, žilnaté - zkrátka špica. Ani vršek nepostrádal žádnou položku z žádaných kulturistických komodit. Snad by jen mohl mít o trochu větší V-tvar trupu. Michal získal od rozhodčích stejné bodové hodnocení jako Ota Hrdlička, toho pak na první příčku vyneslo lepší bodové hodnocení ve finále. Ota opět ukázal perfektní končetiny a ramena, navrch pak ještě přihodil zlepšené prsní svalstvo. Slabinou ale zatím stále zůstává jistá měkkost a horší rozvoj zádových svalů. • Při takovéto vysoké konkurenci jasně třetí bez přímých soupeřů skončil Martin Adam, takový souměrný, dostatečně osvalený borec, ale příliš nevýrazný na to, aby ohrozil Otu nebo Michala. • Čtvrtý v pořadí Josef Kašpar byl sice o něco estetičtější, nicméně se soutěžní formou se ještě nepotkal. • Pátý v pořadí Martin Novotný vyslal do boje ne moc pěkně stavěný hranatý vršek bez odpovídajícího rozvoje nohou, k lepšímu umístění mu nemohla pomoci ani zajímavá vaskularita paží.

-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-


Kulturistika mužů do 90 kg

Protože rozhodčí viděli pořadí mužů do 90 kg jinak než já (což respektuji), nabízím níže svůj pohled na tuto kategorii a vy si ho už nějak v porovnání s konečnými výsledky přeberte. • Ukrutný progres jsem zaznamenal u Tomáše Macha. Přibral tam, kde měl, a přitom si zachoval estetiku a souměrnost postavy, aby vyhovovala těm nejpřísnějším kritériím. Na čem bude muset zapracovat jsou nohy, záda - a mimika obličeje, příliš křečovitý výraz mu ubírá na jinak dobrém dojmu z jeho vystoupení. • Pravděpodobně nejlepší kvalitu svalů v této kategorii předvedl Jiří Váša, bohužel vykoupenou menšími objemy. Své soupeře bil především v zádových postojích, kde byl naprosto vyřezaný. Nicméně jeho postavení dolních končetin při zmíněných zadních pózách připomínalo přípravu na vykonání jisté potřeby na turecké toaletě. • Jan Tomášek představuje takový muskulaturní krabicový typ závodníka s velkým množstvím svalů. Ty ale nejsou bohužel poskládány příliš esteticky, čemuž pak vévodí dost široký pas. V některých pózách působil jako jasný vítěz, jiné pak ale zmíněný neestetický dojem ještě umocňovaly. • Miroslav Knop (kterého jsem už shodně s rozhodčími viděl na čtvrtém místě) nám všem ukázal nádherný triceps – ale s tím si muselo oko náročného diváka vystačit. S ostatními kulturistickými přednostmi prozatím totiž dost šetřil. • Páté místo muselo patřit Romanovi Adameckému. Nevím, Roman si šel asi nakoupit do nedaleké Billy, cestou zabloudil a skončil na pódiu Mistrovství Čech. Doufám, že má alespoň smysl pro humor, jinak je ze mě mrtvola. Faktem ale zůstává, že na sobě musí ještě pořádně zamakat.

-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-


Kulturistika mužů nad 90 kg

Před začátkem psaní o této kategorii jsem se obával, že budu neobjektivní, neboť v ní startoval můj dobrý přítel Petr Března. Peťa mi to ovšem usnadnil, protože kategorii vyhrál. Nejtěžší, 111 kg vážící závodník soutěže, nám ukázal vyproužkované nohy, triceps a prsa a při této hmotnosti (až na slabší lýtka) vynikající symetrii. Úzký pas přecházel do výrazného véčka korunovaného výborným rozvojem ramen. • Jako absolutní monster mass se jevil v konečném pořadí druhý Pavel Butor. Alespoň co se postavy od pasu nahoru týče. Brutální objemy profi rozměrů, strašlivá ramena a záda, jenž při pohledu zezadu zvedaly diváky za židlí. To bylo prostě peklo! No ale také jsme na jeho postavě viděli přimontované nohy nějakého závodníka z kategorie do 80 kg. Takto výrazně nesouměrná postava až přespříliš bila do očí, ovšem jako žádaná atrakce a zpestření pro diváky perfektní. Své fanoušky si jistě najde. • Libor Kaše, třetí v pořadí, bodoval svým estetickým pojetím postavy, pěkným hrudníkem a ač nejlehčí v této kategorii soupeře v zádových postojích převyšoval svou kvalitou. • Poněkud neesteticky a divně působil v základním postoji Jan Heřman. Ne tak už při pózování, tam se projevila jeho nezměrná hloubka svalů, která byla skutečně výjimečná. • Slavoj Bednář se umístil pátý. Proč? Zkrátka a dobře, formě, ve které proháněl i mistra světa Štefana Havlíka na Aminostar Cupu 2005 se nepřiblížil ani zdaleka. Měl pěknou estetickou postavu s dostatkem svalů, které dominují především paže, ale to při jeho kosterní stavbě v této kategorii nemůže bez odpovídající formy stačit.

-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-


Závěrem

Pro pořadatele byla soutěž jejich prvním počinem na tomto poli, ale i přesto, že především ještě před začátkem samotného závodu docházelo k jistým chybám v organizaci, vše následné nakonec proběhlo bez problémů. Sál pro 500 diváků byl v semifinále naplněn ze čtyř pětin, ve finále ještě o maličko více. Všechny přítomné soutěží provázel jeden z nejlepších moderátorů kulturistických soutěží u nás i na Slovensku Peter Vons, kdy bylo jeho komentování v semifinále (které je v případě jiných soutěží složeno jen z výzev závodníkům k pózování) excelentní. I on tak přispěl k perfektní atmosféře v publiku, která s příchodem finále ještě gradovala.

-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-

Na závěr úplný jen dodávám, že Mistrovství republiky, kam se nominovala většina závodníků z Mistrovství Čech, se koná již tuto sobotu v Orlové. Propozice této soutěže najdete zde, informace pro diváky budou zveřejněny na začátku týdne.


Informace pro závodníky: Chcete-li fotografie z této soutěže na DVD (cca 1300 fotografií v rozlišení 3504x2336px) napište mi SMS na 605 571 745 či e-mail na ronnie@ronnie.cz. Jsou samozřejmě zdarma, vzít je s sebou mohu na republiku do Orlové, případně poslat poštou. Martin Jebas


Žádost SKFČR: Prosíme závodníky, kteří se na Mistrovství Čech mužů o tomto víkendu v Litvínově umístili na medailových pozicích, zda-li by s sebou na Mistrovství ČR do Orlové vzali získané medaile a poháry. Omylem došlo k jejich částečné záměně, tzn. budou vyměněny za správné. Děkujeme.Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

21.06.16:53Ich - Ne vítěz, Pechánek má gynu, ale vyhrál potom.
21.06.16:52Ich - Nejlehčí kategorie - to je hrůza. Vítěz má gynu jak prase ..
25.04.09:35tonynyo - Co takhle lift,to by se tam nenašel někdo co by to chtěl v..
24.04.21:42adnura - Ďakujem ti velmi pekně. Řekl jsi to tak jak já to myslel. ..
24.04.21:05kus.j - Objektivní článek v žádném případě nemůže zesměšňovat závo..
24.04.20:47maria - adnura, nepoznám ťa , ale píšeš a vyjadruješ sa sympaticky..
24.04.19:58adnura - Kritika a zesměšňování jsou diametrálně odlišné věci.
24.04.19:41Wirbl - čau dorostenci, kdo z vás se chystá 26.5 na mistrovství ČR..
24.04.17:43Freimen - na Čerťáku, kdyžtak pm...
24.04.17:20tonynyo - kde je ten oddil,rad se přijdu juknout...:-) ted myslim ko..
24.04.16:00Gunar - Já se vám moc omlouvám, ale přijdete mi tady jako ufňukaný..
24.04.15:53jongi - Jo přijd za mnou a řekni to mě,páč ten špatně stojící závo..
24.04.15:44Freimen - co to tu padá za nehoráznosti??? Takže diváky mimo sport p..
24.04.15:35ygg - po sobě čtu..a doufám, že je z toho patrné co bylo myšleno..
24.04.15:25ygg - v případě profi soutěží o závodníky sice jde, ale zdaleka ..
24.04.15:17adnura - To co říká ygg je naprostá pravda o tom žádná. S Gunarem ..
24.04.15:10jongi - Musím dát Leošovi za pravdu, nevím jak by se komukoliv z v..
24.04.15:05leos boruvka - Nevim jestli nezainteresovani divaci jsou pro nas to prave..
24.04.13:57Gunar - Podle mě se nemáš naprosto za co omlouvat. Chtěl jsi to ud..
24.04.13:49ygg - Fakt je, že napsat celou reportáž v takhle krátkém čase..a..
24.04.12:17PavelV - Leoši jestli se budeme brát příliš vážně,žádné nové nezain..
24.04.12:09PavelV - Jestli jsem někoho urazil,tak se mu do očí upřímě omluvím ..
24.04.08:58adnura - Ach jo tak pro začátek nejsem Andura, ale Adnura:-8 A ta p..
23.04.23:13kus.j - Ono záleží,kdo tu soutěž vede,jaký konferenciér.Na Moravě ..
23.04.22:54leos boruvka - Kulturisticka soutez neni kabaret aby se na ukor zavodniku..
23.04.22:50leos boruvka - Ty jsi asi z jine planety.Ivos byl ve srovnani z Butorem P..
23.04.22:28kus.j - Osobně si myslím,že v reportáži nejde o vtipnost,zvláště n..
23.04.22:26Freimen - je mi záhadou - nebyl ten Buřič z KV?
23.04.22:17Mikuc - Nikde jsem nebyl,ale Butor se mi na fotkách líbí!!!Rozhodn..
23.04.22:07MOOG - Neni clovek ten, aby se zavdecil lidem vsem. Obzvlaste u s..
23.04.21:55mikeelle - Myslim ze reportaz je dobra a vtipna coz obcas chce a o to..
23.04.18:26adnura - Vacku Vacku ty jsi znalec všech znalců. Jsi nevychované pr..
23.04.15:38Freimen - Martin Adam - stačí se podívat do výsledkové listiny - je ..
23.04.15:09tonynyo - Zdar nevite někdo kterej zavodnik byl v -75kg z Varu??:-)
23.04.13:28leos boruvka - Jestli se k nasemu sportu nevrati lidi opravdu v obrazu,ta..
23.04.13:19leos boruvka - Nejak tomu nerozumim.Zavodnik s nejvetsim potencialem (Hrd..
23.04.11:40Freimen - jj, děkuju:-9
23.04.11:38Freimen - koukám na fotky a skutečně nikde nevidím ani široký ze zad..
23.04.11:38Ronnie - Je to takto. Začátek semifinále, v tu chvíli zatímco normá..
23.04.11:31Freimen - děkuju ronnie, to jsem samozřejmě četl(nejdřív se podívám ..
23.04.11:17Ronnie - Lukáši pročti toto: http://www.skfcr.cz/index.php?clanek=4..
23.04.11:07Freimen - a pózing??? Oni dělají v semifinále jen čvrtobraty a pak p..
23.04.09:51Poman - fitness junioři jedna kategorie, nesmí překročit svou těle..
23.04.09:50elrubio - výška -100, čtvrtobraty + možnost použití kostymu při voln..
23.04.09:48kus.j - O tom,že je Března vítěz,tak to je bez debat.Na soutěži js..
23.04.09:25Freimen - Ronnie, prosímtě chtěl bych se tě zeptat na následující - ..
23.04.09:09keba - Super mistrovství:-9 malinká chybka v dobře napsaném článk..
22.04.23:23jirka hutecka - paradni fotky Března fakt super forma :-9
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2019 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2019 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra