Reklama:

IFBB Gulf Classic 2019
očima Ladislava Kurčíka

5.921 zhlédnutí
Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Soutěže

Dny 5. až 7. prosince v prostorách Dubai World Trade Centre patřily multisportovnímu festivalu Dubai Muscle Show, jehož součástí bylo také mezinárodní klání v kulturistice a fitness IFBB Gulf Classic. Zmíněné soutěže se letos jako jediný Čech zúčastnil Bohumil Kolář, jenž v klasické kulturistice mužů nad 180 cm dosáhl na čtvrté místo. Bohumila na místě doprovázel jeho trenér Ladislav Kurčík, jenž pro Vás přichystal následující ohlédnutí za celou dubajskou událostí!

[Text: Ladislav Kurčík] Akce, při níž byla propojená soutěž s prodejní a prezentační výstavou, pro kterou se již i v našich končinách zažil každému dobře povědomý termín expo. Taková byla ve zkratce letošní Dubai Muscle Show. Nechyběly workshopy, semináře jednotlivých značek z oblasti kulturistiky a fitness, strongman a bojových sportů a pochopitelně došlo i na meet and greet s hvězdami světového bodybuildingu toho nejvyššího levelu, kterých byla mezi VIP hosty opravdu spousta. Obzvlášť pokud vezmete v úvahu, že zde neprobíhal žádný profi závod! A protože organizátoři nechávali značnou volnost pohybu po hale či okolo ní jak závodníkům, tak i nám, jejich koučům, běžně jsme potkávali VIP hosty, jimiž nebyli nikdo menší než např. "Big Ramy", Phil Heath, Kai Greene, Ronnie Coleman nebo úřadující Mr. Olympia Brandon Curry. A vůbec přitom nebylo nutné tlačit se někde u stánků nebo toužebně doufat, že se na vás dostane, až vystojíte nekonečnou frontu na fotku s profesionálním šampiónem.

Ladislav Kurčík s úřadujícím šampiónem Mr. Olympia Brandonem Currym, se kterým měl v Dubaji možnost promluvit několik slov

Registrace

Nicméně na Dubai Muscle Show, resp. na IFBB Gulf Classic 2019, jsme byli primárně kvůli závodům, které začaly čtvrteční registrací. Ve výstavních halách Dubai World Trade Centre se ve třech dnech odehrávaly prezentace a registrace, závody všech mužských a na oddělené stagi i ženských kategorií. Ale teď k té registraci, protože vězte, že pokud uvažujete o účasti na téhle velmi příjemné a závodníkům opravdu přátelsky nastavené akci, měli byste vědět několik užitečných doporučení. Ta Vám v první den eventu, právě během zmiňované registrace, usnadní život.

Nám podobná doporučení předal Aleš Bursa, který v Dubaji závodil rok před námi. Ale rovnou Vám řeknu, realita byla ještě o mnoho neuvěřitelnější. Znovu zmíním, že IFBB Gulf Classic je opravdu moc fajn soutěž, ale její úvod, kterým je ona omílaná prezentace, je něco šíleného! Začátek je v 10:00, a pokud budete mít štěstí, budete ve večerních hodinách odprezentovaní. Pokud ne, pak je konec někdy v 1:30 i později krutou, nicméně ne nemožnou realitou. Registraci prostě pořadatelé nezvládají kvůli nepříliš smysluplnému systému a zkrátka ne právě fungujícímu smyslu pro organizaci. Popravdě, je to peklo, kde pravá neví, co dělá levá a jestli vůbec existuje. Ale dá se na to připravit a udělat pro sebe taková opatření, abyste z toho neskončil v blázinci. K ubytování vřele doporučuji hotel Ibis, který je od World Trade Centre 50 kroků. Poskytne Vám naprosté pohodlí, velmi dobrou úroveň a ochotu personálu, kdy máte vše, co je třeba, po ruce. Kulturisté všech kategorií musí počítat s tím, že nesmí nastoupit v běžných kulturistických pózovačkách, nýbrž jen v těch pro classic physique. A to prosím všichni kulturisté!

Ladislav Kurčík se svým svěřencem Bohumilem Kolářem na Dubai Muscle Show 2019

Soutěž

Po takové zkušenosti očekáváte další den stejný zmatek a chaos, jaký se odehrával při registraci, ale v soutěžní dny jako mávnutím proutku všechno funguje, všechno odsejpá. Samozřejmě je třeba si vyhledat rozpis s časem nástupu jednotlivých kategorií a operativně si hlídat průběh, ale to je normální a na velkých "mezinárodkách" samozřejmé. Je potřeba taky počítat u kulturistických kategorií s tím, že finalisté nejdou sestavy na svoji vlastní hudbu, ale na jakýsi předem daný podkres, který určuje pořadatel. Ještě jednou připomenu, že v Dubaji není možno závodit v tradičních kulturistických pózovačkách, nýbrž v těch určených pro classic physique. Bez nich se o kulturistiku ani nepokoušejte. Ženské kategorie závodí na úplně jiném pódiu a pochopitelně se pohybují v oddělené backstagi. Prostě jste v Arábii, a přesto, že celá nálada závodů je velmi prozávodnická (letos tedy určitě byla), přes některé věci vyplývající z odlišné kultury nejede vlak. Samotný závod má ale spád a vše funguje naprosto v pohodě.

Závodníci

Především v mužském physique bylo početné a kvalitativně velmi silně zastoupení. V několika kategoriích se šla eliminace a borci v top 6 až top 8 byli vždycky velmi kvalitní. Upřímně, pokud nejste alespoň na úrovni medaile na mistrovství České republiky nebo do 10. místa na mistrovství Evropy a "mezinárodkách", pak na IFBB Gulf Classic nepočítejte, že Alláh dá a motyka vystřelí. Jinak si myslím, že naši přední kulturisté a klasici jsou v maximálních formách konkurenceschopní. My jsme v klasicích byli reálně okolo 3. až 4. místa, bylo z toho čtvrté.

Ladislav Kurčík se členy Extrifit týmu Tomášem Kašparem a Radkem Loncem na Dubai Muscle Show 2019

Atmosféra

IFBB Gulf Classic je, jak už jsem řekl, rozhodně prozávodnicky naladěná soutěž, resp. celá akce. Všude jste vítáni. My jsme jeli do Dubaje s určitými záměry a ty se nám podařilo naplnit. Tenhle perský event je skvělý. A pokud se opravdu připravíte, dokážete zvládnout velký mezinárodní závod, kde můžou být pravidla, na která jste zvyklí z evropských závodů, značně poupravena a necvrnknete si z toho do textilu, můžete uspět. Ale především udělat velikou soutěžní zkušenost, která Vás posune nepochybně dál.


IFBB Gulf Classic 2019 očima Ladislava Kurčíka


Foto:
Ladislav Kurčík


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
Víte, že...
...poslední objednávka v obchodě
Ronnie.cz byla před 17 sekundami?Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2020 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2020 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra