Reklama:

Taxis Gladiator Race 2019 - reportáž a fotogalerie

3.705 zhlédnutí
Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Soutěže

Taxis Gladiator Race Original 2019
- reportáž
z týmového závodu
Byla zima, spousta lidí odcházela s fialovými rty. Došlo i na nějaké to bláto, které v kombinaci s vodním korytem zmalovalo nejednoho závodníka. Fyzicky náročnější překážky v rychlém sledu pak vycucaly zbytky energie z mnohých. Přesto všechno byl Gladiator Race Taxis jedním z nej nej nej závodů letošní série od Gladiatoru v mnoha směrech! Dostihové závodiště v Pardubicích, známé u široké veřejnosti také jako Taxis, tak pro téměř dvě tisícovky velkých i malých gladiátorů nabídlo skutečný zážitek.

Trénovat i závodit na gladiátorských překážkách na Taxisu, kde se proháněly legendy českého i světového dostihového pole, jsem měl tu čest už vloni. Je to tu kouzelné! Na nenápadné rovině je na 54 hektarech ukryt běžecký ráj lemovaný různými příkopy, křovisky a místními překážkami. Jsou zde zatravněné plochy, oranice i malý les. Organizátoři Gladiator Race pak na Taxisu rozeseli desítky OCR překážek.

K Taxisu přijíždím už v pátek 29. listopadu. Páteční závod je můj současně i premiérový v OCR týmu CZExxx. Cítím u sebe mírné záchvěvy nervozity, aby úvod nedopadl ostudně. Start nočního závodu Night je naplánován na 18:30. Asi se už fakt nemůžu dočkat, protože tu jsem skoro o dvě hoďky dřív, že ještě nejsou otevřeny ani registrace. Nasávám atmosféru závodiště, které vás samo o sobě pohlcuje. Jdu si prohlédnout ocelové startovní boxy, ze kterých na trať běžně vybíhají koně. Dneska mě a další závodníky čeká cca 3,5 kilometru dlouhá trať s minimálně 15 překážkami. Trochu se do mě dává zima, jdu se rozběhat. Přitom zapomínám na čas a ke startu, který mám krátce po půl sedmé, přibíhám jen tak tak, že v mém startovním boxu už nějací "koně" jsou a musejí je kvůli mně vyhnat. Do startu asi 20 vteřin! Mám čerstvě běžecké hodinky, ještě jsem si na ně nezvykl. V tom zmatku a spěchu na nich místo běhu volím "turistiku" a s otevřením startovního boxu mačkám start. No, na turistiku to moc teda nevypadá. Kolem mě to běží jak o život. Pár přeskoků přes malé zahrádky, prudká doleva a delší běžecká část. Konečně se probouzím a uvědomuji si, že nejsem na procházce, ale na závodě. Řadím za dva a valím to dopředu, co to jde. Po asi 150 metrech mi dojde, že na rozdíl od ostatních ještě nesvítím. Rozsvěcuji čelovku a přemýšlím, jestli jsem si aspoň nezapomněl zavázat boty. Překážky nočního závodu nejsou zatím moc těžké, vše se musí dohánět rychlejším během. Daří se i v oranici. Snažím se u každé překážky přemýšlet a nevrhat se na ni po hlavě, jak to často mívám ve zvyku. Součástí multiringu, řady zavěšených kruhových a jednoho čtvercového segmentu, je zhruba v polovině pro mě nezvyklý malý kroužek. Klouže mi na něm ruka, a když už jsem skoro smířený s tím, že spadnu, zachraňuje mě pravačka, která se nechtěla pustit kruhu předtím. Rozhoupávám se, chytám malý kruh a po chvíli už zvoním na zvonek. Zaváhání házím rychle za hlavu a drtím dál. Před cílovou rovinkou je ještě kovová ručkovačka, konstrukce z dřevěných kulatin Corny a závěrečná vlna. Při náběhu na vlnu mi klouže jedna i druhá noha. Nehodlám si na ní vylámat zuby nebo se zranit hned v prvním závodě a bez přemýšlení mažu na hendikep. Pár metrů do cíle, sprintík a už se mi na krku houpá krásná černá medaile za noční závod. Později zjišťuji, že mi to v OCR poprvé v životě málem "cinklo", když jsem o cca 27 vteřin minul bednu ve své věkovce. Šel bych si sakra zase zaběhat. Bylo to super! Šetřím se ale na další den, ještě je toho dost přede mnou.

Další den, v sobotu, se do boxů stavím krátce po půl jedenácté. Tentokrát bez problémů s hodinkami a dalšími detaily. Počasí je lehce mrazivé, ale svítí slunce. Konečně na překážky vidím! Dnešní challenge je trať dlouhá 6,9 kilometru, svou délkou i vedením tratě kopírující slavnou Velkou pardubickou. Boxy otevřeny! Co se děje? Aha, start! Očividně jsem myslel zase na nějaké blbosti. Snad si to do příště zapamatuji, co otevřená startovní brána znamená. Na střední trať se vyráží ve vysokém tempu. Z boxů se mnou vybíhá Luky Nováků s Tomášem Kecinou a hned od startu nabírají brutální tempo. Chvíli se mi daří za nimi držet na 3. pozici. Hned za nošením pneumatik se ale postupně vzdaluje Lukáš a Tom někde za železnými kontejnery. To je na mě zatím "vyšší dívčí". Nenechávám se strhnout hned na začátku a jdu si svým tempem s cílem dát co nejvíc překážek. V prvním oraništi, jak předbíhám pár závodníků, se mi na boty lepí větší porce bahna. V travnatém kratším úseku se mi za boha nedaří to bláto dostat pryč, i když snaha je zřejmá. Horší než mít ztěžklé boty vodou. Nezbývá nic jiného než s tímto bahnitým černým pasažérem běžet dál. S betonovou koulí Atlas si celkem hraju a v bahnitém úseku se dostávám před pár dalších gladiátorů. Silové překážky, až na Atlas, zatím nebyly. Myslím ale už na konec závodu, kde je blízko sebe šestice techničtějších překážek, které vyžadují i určitou sílu. Všechny za hendikep, když je neuděláte. Moc se na ně teda netěším. Nevím, jak tohle dopadne. Po překonání menší šikmé stěny začínají první překážky za hendikep. Povrch terénu se neustále mění. Bahno, tráva, tráva, bahno, polňačka, lesní cesta. Do toho se střídají menší překážky typu přelez, podlez, přeskoč. U balančních překážek, které jsou na začátku lesa, to poprvé skřípe. Pár závodníků se na nich pěkně trápí. Koho nezlomí tohle, dostává slušnou nálož na dalších za sebou jdoucích technicko-silových překážkách. Pomyslnou odměnou je skok přes Taxisův příkop, který je naštěstí pro nás vypodložen matracemi a molitanem. Tady se moc nezastavuji, menší rozběh po nástupní plošině, odraz a dopadem na nohy a kotoulem přes rameno odbíhám od obávaného skoku.

Přibíhám k vodnímu korytu, kde po několika přeskocích přes položené klády beru za špagát tři pneumatiky a skáču do vody. Moc jí tam není. Zato je bahnitá, černá a dost studená. Trochu se v tom tady s oblibou rochním a táhnu za sebou vodou ztěžklé pneumatiky. Cíl už je v dohledu, ale to pomyslně nejtěžší přijde právě teď! Daří se mi ale na to nijak nemyslet a užívat si závod se vším všudy. Prolézám úzkou trubkou nahoru k ocelovému kontejneru, za kterým zvládám nový gladiátorský kolovrátek, přeskakuji rukama po zavěšené dřevěné traverze a po menší ručkovačce jsem během chvíle u další konstrukce. Na nic nečekám, beru rukama tyč a skáču rybí schůdky. Po dřevěné konstrukci Corny, kterou dávám trochu neforemnou technikou, ale dávám, následuje podplazení pod dvěma auty a závěrečná vlna "Skatepark" jako poslední překážka. Krátký záškub strachu v hlavě mi při náběhu těsně u překážky nedovolí vyskočit dost vysoko a přes skákací hendikep jsem konečně v cíli! Cítím lehkou únavu, zimu i do jisté míry radost. Poslední den, v neděli, běžím v OCR poprvé v týmu (reportáž z týmového závodu si můžete přečíst zde).

Je radost sledovat, jak se Gladiator Race jako OCR závod neustále vyvíjí a posouvá dopředu. Na Taxisu jsme zažili i novější gladiátorské překážky nebo i ty nevšední jako skok přes samotný Taxis nebo tažení pluhu v oranici. Zázemí bylo, dá se říct, až luxusní, neboť zde byly nejen šatny na převlečení, stánky s jídlem, pitím i oblečením, ale zvláště pak sprchy s horkou vodou! Parkovací plocha obří, prostor registrací do závodu přehledný. Gladiator se kromě už tak pěkných medailí blýskl speciálními dřevěnými plaketami pro závodníky na bedně. Díky všem za zpříjemnění uplynulého víkendu, ať už jste závodili, nebo zde byli jako diváci či dobrovolníci u překážek. Všichni jste vytvořili úžasnou atmosféru! Především pak velké díky organizátorům Gladiator Race, kteří zde vytvořili a zrealizovali peckový, masakrózní závod, který bavil snad naprosto všechny! Na viděnou v další sezóně!

A jak jste vnímali Gladiator Race Taxis Vy? Pište do komentářů!

Taxis Gladiator Race Night - nejlepší závodníci do 39 let
p. muži ženy
1. Lukáš Novák - 0:17:55,23 Klára Hervertová - 0:24:40,34
2. Vít Šnopl - 0:19:20,72 Dominika Strejcovská - 0:26:23,83
3. Lukáš Mach - 0:19:32,43 Petra Darebná - 0:26:51,31

Taxis Gladiator Race Night - nejlepší závodníci nad 40 let
p. muži ženy
1. Tomáš Kecina - 0:21:20,40 Zuzana Kocumová - 0:21:51,00
2. Leoš Koďous - 0:21:25,27 Jana Faulová - 0:25:57,90
3. Jiří Brůna - 0:22:56,20 Lucie Tillová - 0:26:16,49

Taxis Gladiator Race Night - nejlepší smíšené dvojice
p. dvojice čas
1. Jan Večeřa, Jana Coufalová 0:23:16,15
2. Petr Pohořalý, Martina Pohořalá 0:25:48,85
3. Petr Zběhlík, Petra Václavková 0:26,13,25

Taxis Gladiator Race Original - nejlepší závodníci do 39 let
p. muži ženy
1. Lukáš Novák - 0:37:35,02 Jana Coufalová - 0:50:09,35
2. Martin Šulc - 0:41:16,78 Tereza Tocháčková - 0:52:41,03
3. Jakub Kolář - 0:41:51,53 Klára Hervertová - 0:57:21,91

Taxis Gladiator Race Original - nejlepší závodníci nad 40 let
p. muži ženy
1. Tomáš Kecina - 0:46:07,67 Stanislava Babušková - 0:46:39,53
2. Tomáš Plíhal - 0:46:08,27 Zuzana Kocumová - 0:48:06,43
3. Aleš Vitásek - 0:46:42,84 Lucie Tillová - 0:57:37,31

Taxis Gladiator Race Original - nejlepší smíšené dvojice
p. dvojice čas
1. Zdeněk Říha, Barbora Stejskalová 0:54:48,90
2. Martin Mach, Veronika Drábková 0:57:23,87
3. Tomáš Kučera, Vendula Soukupová 1:02:04,66

Taxis Gladiator Race Maximus - nejlepší závodníci, kteří absolvovali všechny tři závody
p. dvojice ženy
1. Lukáš Novák - 2:03:37,63 Zuzana Kocumová - 2:31:39,16
2. Lukáš Mach - 2:22:16,18 Klára Hervertová - 2:52:12,63
3. Lukáš Beran - 2:23:50,04 Lucie Tillová - 2:56:28,18


Taxis Gladiator Race 2019 - fotogalerieLíbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínPravda o steroidech: Upřímná výpověď...
Arnold Strong (20:46) • Kdopak je ten mistr republiky ktery zemřel na rakovinu?
magazínJan Kareš - kulturistika na hrazdách
Turakam (21:27) • Kareša mám rád, ale na videe skôr len vypočuť, lebo sa naň dívalo veľmi ťažko, kmital t...
magazínJan Kareš - kulturistika na hrazdách
th.0th (14:18) • Asi první video na tomto webu, které jsem skouknul celé bez přeskakování...*79*
magazínJak to bude s letošním EVLS Prague Pr...
hary97 (00:16) • Já bych v tom neviděl problém. Stačí, když budou závodníci v rouškách a dodržovat 2m ro...
magazínTréninkový videolog: Věra Mikulcová (...
reveira (18:30) • Zdravím Věrku a přeji ať se daří ve všem co dělá,a že toho není málo,jinak nohy pěkný,i...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2020 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2020 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra