Reklama:

Lucie Drahošová získala zlato na Amsterdam Throwdown 2019

5.529 zhlédnutí
Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Osobnosti

Crossfitová atletka Lucie Drahošová, která spolupracuje s trenérem Karlem Polzerem, získala na letos již pátém ročníku evropského závodu Amsterdam Throwdown zlato v kategorii RX ženy. Lucka se již na crossfitové scéně pohybuje poměrně dlouho, často se jí během té doby podařilo dosáhnout velmi kvalitních výsledků, ale ten stupínek nejvyšší jí na závodech zatím unikal. Až v Holandsku se to podařilo. Když česká závodnice zjistila, že je ve vedení, už svou příležitost nepustila. "Řekla jsem si, že tentokrát se budu rvát jak zvíře až do konce. Já totiž nikdy nikde nevyhrála a alespoň jednou jsem to chtěla zažít," říká s úsměvem čerstvá vítězka z Amsterdam Throwdown.

Luci, ty sis nedávno na své konto připsala jeden významný zářez - vítězství na Amsterdam Throwdown, dle pořadatelů jedné z největších evropských crossfitových soutěží. Tvůj trenér Karel Polzer bere tohle tvé vítězství jako největší úspěch tvé dosavadní crossfitové kariéry. Jak ho vnímáš ty sama?

Ani nevím, jestli je Amsterdam Throwdown jedna z největších crossfitových soutěží, do finále brali cca 230 závodníků v různých kategoriích (scaled, RX, elite, teams, masters). Je ale každopádně hodně oblíbený, letos proběhl již 5. ročník. Kvalifikace byla našlápnutá, v mé kategorii bylo přihlášeno asi 120 holek, přičemž na místo nás brali 16, takže jsem se musela opravdu snažit.

Kdy kvalifikace probíhala, z kolikátého místa jsi postupovala a napověděla kvalifikace dostatečně, co vás pak bude čekat naživo v Amsterdamu?

Kvalifikace probíhala v rozmezí 2 týdnů na začátku září a skládala se ze 3 workoutů, které člověk musel odjet a natočit. Nevzpomínám na ni zrovna ráda, protože se časově kryla s kvalifikací na German Throwdown, kam jsem se rovněž hlásila. Čtrnáct dní jsem tudíž nedělala nic jiného, než točila videa, už mi z toho dost hrabalo. (smích) Do "Amstru" jsem postoupila z 8. místa, holka, co ve finále skončila na 2. místě za mnou, postupovala z kvalifikace 15., tak nevím, jestli se z ní dalo něco poznat…

V jakém rozpoložení jsi na závod odjížděla? Byla jsi zdravá, věděla, že máš natrénováno, a tak jsi jela sebevědomě, nebo nebylo všechno tak úplně růžové?

Na tyhle závody jsem snad poprvé v životě odjížděla natěšená. Od května tohoto roku mě trápí zranění kyčlí, proto jsem toho letos ve srovnání s minulým rokem moc neodzávodila. Ale možná i díky tomu čím dál víc chápu, co mi vždy říkal můj trenér Karel Polzer, že závody jsou za odměnu. Pro mě to v minulosti bylo spíš naopak. Ale když si srovnám cvičení "v záři reflektorů" na mezinárodních závodech se všemi těmi osamělými tréninky, které jsou všechno, jen ne zábavné, už tuším, co tím chtěl trenér říci.

Jela jsi sama, nebo jsi s sebou měla nějakou podporu?

Na závody se kvalifikoval ve stejné kategorii i můj stájový kolega Adam Ondroušek, takže jsme jeli i s naším trenérem ve třech. Spolu jsme tvořili sehraný tým, bez kluků bych to tam sama určitě nezvládla.

Jaký dojem na tebe udělaly prostory i komunikace pořadatelů ještě dřív, než samotný závod odstartoval?

Prostor byl nefalšovaná hipsteřina, vypadalo to tam jak ve fabrice, voněla tam káva a předražené avokádové toasty. (smích) Vypíchnout bych chtěla i velkou warm-up zónu, masérské služby, zapůjčení compexu a masážních pistolí a taky prostorné a čisté záchody. (smích) Vytkla bych snad jen to pozvolné vyhlašování disciplín. Teprve v pátek při registraci jsme se dozvěděli workouty na tentýž večer, po eventu byl znovu briefing k sobotním workoutům, v sobotu večer pak briefing na neděli…

Kolik workoutů vás tam dohromady čekalo a kolik z nich by sis dobrovolně vybrala?

Všichni jsme startovali celkem 8x, stejně jako elita. Bylo vidět, že ten, kdo vymýšlel WODy, měl hodně rád činku. Hrazda byla snad jen v jednom workoutu, což je rarita, protože na všech jiných závodech jsem si pokaždé strhala dlaně. Workouty mi celkem sedly, jak je vidět z výsledku, a co si budeme povídat, pro většinu lidí jsou závody mimo jiné o štěstí na workouty.

Jak se pro tebe postupně závod vyvíjel? Sledovala jsi to, nebo spíš jela své maximum bez ohledu na to, jak si stojíš v průběžných žebříčcích?

Na leaderboard jsem se pořádně koukla až v sobotu odpoledne, kdy jsem zjistila, že jsem první. Vlastně jsem držela 1. místo už od pátečního večera. Dost mě to překvapilo a vzápětí znervóznělo, ale řekla jsem si, že tentokrát se budu rvát jak zvíře až do konce. Já totiž nikdy nikde nevyhrála, aspoň jednou jsem to chtěla zažít. (smích)

Co pro tebe bylo nejobtížnějším momentem závodu?

Asi ustát ten psychický tlak, který jsem vnímala celou neděli, tolik jsem to tentokrát nechtěla pokazit.

Co pro tebe bylo nejradostnějším momentem závodu?

Když bylo po všem, to je přece jasný! Úspěch je fajn pocit, každý ho má rád, ale já bych na tomhle místě chtěla zmínit, že na 1 úspěch připadá zhruba 10 neúspěchů, aspoň já to tak mám. Musíte se z toho jen poučit. Strašné klišé, já vím. (smích) A taky jsem ráda, že mám trpělivého trenéra, který mi nikdy nedovolil to vzdát.

Jaké máš pro sebe ještě další vize a cíle v CrossFitu?

Příští rok bych se chtěla znovu kvalifikovat na French Throwdown, protože to jsou nejlepší závody, na kterých jsem kdy byla. Ale vše se bude odvíjet od mého zdravotního stavu. To je totiž můj cíl číslo jedna - celoživotně se udržovat maximálně pohyblivá a zdravá. Závodní CrossFit není úplně nejzdravější sport, nebudu tu lhát, ale zarputile se věnuju kompenzačnímu cvičení a regeneraci, tak snad ještě chvíli vydržím.Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
Víte, že...
...poslední objednávka v obchodě
Ronnie.cz byla před 43 sekundami?
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínZemřel účastník Mr. Olympia 2005 Mich...
Veteran (11:29) • Po rozkliknutí té fotky vpravo nahoře tam není vlevo Rodney St. Cloud ale Garrett Downi...
magazínJ&M podcast: Zhodnocení Olympia Weekendu 2020
Majka (09:04) • Jsme rádi, že se líbilo :) Počet fotek bohužel výrazně omezujeme, a to i v článcích o v...
magazínJ&M podcast: Zhodnocení Olympia Weekendu 2020
Majka (08:53) • Podcasty jsou zatím plánovány cca jednou měsíčně :)
magazínJ&M podcast: Zhodnocení Olympia Weekendu 2020
Zodiak411 (08:15) • Moc povedený podcast, dal jsem to také na jeden zátah a hezky to utíkalo :) Chci se zep...
magazínThor vs. Eddie: Pokračování, příprava...
Bucci (07:36) • pokud se neuskuteční, tak jedině z důvodu pandemie... nevěřím, že by oba borci něco pod...
NOVÉ INZERÁTYbazar Prodám kotouče zn. Jordan
Prodám olympijske kotouče zn. Jordan. 2 ks x 25kg, cena 2000 Kč (1000 Kc/ks). Nejlépe osobní odbě...
bazar Fitness pomůcky
Nabízím k prodeji používané, ale v dobrém stavu fitness pomůcky: 1 kg činky - k dispozici 28 kus...
bazar Posilovací stroje - výprodej
Prodám stroje ve výborném stavu: Stroj na břicho-poloha leh 14.900,- Stroj na záda 4.900,- Sto...
bazar Časopisy M&F + Svět kulturistiky
Nabízím časopisy M&F + Svět kulturistiky. (Bez plakátů) Cena dohodou. Brno. Svět kulturistiky 2000 - 3 2001 - 1, 3, 4, 5, 6 2003 - 10 M&F 2000 - 11 2001 - 3, 7, 8, 9, 10, 12 2002 - 1, 3, 4, 5, 6, 8, 10, 11, 12 2003 - 1, 3, 4, 5, 8, 11 2004 - 2, 7, 10, 11
bazar ROGUE echo bike
Prodávám ROGUE ECHO BIKE - pouze rozbalený, odzkoušený, kupovaný v květnu, mohu doložit doklad o...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2021 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2021 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra