Reklama:

Radikální změna (XVII.): Ze dne na den bez jídla, pouze o vodě

22.527 zhlédnutí
Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Motivace

[Text: Tomáš Kopel] Zdravím tímto všechny nadšence, které zajímá zdravý životní styl a fitness! Jmenuji se Tomáš a jsem z Havířova, je mi 29 let a již vstupuji do druhého roku své proměny. Je to přesně 16 měsíců (červenec 2018), kdy jsem vážil 132,8 kg. Mou postavu můžete vidět na fotografii vpravo. Co k tomu říct… Kdo by řekl, že jsem téměř 16 let hrál hokej? Asi nikdo.

A byla to právě tato fotografie, která mě motivovala k tomu udělat razantní změnu. Jenže jak začít? Ano, mám také certifikáty trenér fitness, trenér kulturistiky atd. Ano, vím, jak na to v horizontu několika měsíců. Ale mě nikdy nebavilo čekat dlouho. Rozhodl jsem se k drastické dietě.

Co je pro Vás drastická dieta? Méně tuků? Méně sacharidů? Ale kdeže… Pro mě to byla jednoznačně Water Fasting dieta. V čem spočívá, poznáte již z jejího názvu. Ač to zní neuvěřitelně, ze dne na den, kdy jsem byl schopen sníst kyblík známých smažených kuřat, jsem byl schopen najet na dietu, kdy celý den nejíte nic kromě toho, že pijete vodu!

Nebudu Vám lhát, s odstupem času ve mně jen představa toho, co jsem byl schopen svému tělu udělat, vyvolává vlnu zděšení. Rodina, přátelé (i nepřátelé) mi zdůrazňovali, že s jistotou nastoupí tzv. jojo efekt, ale světe div se, s několika úpravami této diety, kdy jsem zařadil pouze teplé mixované polévky vlastní výroby a vlastnoručně sušené kuřecí maso, jsem dokázal za 3 měsíce zhubnout 23 kg!

Každá mince má ale dvě strany. Za tou první se skrývalo zhubnutí zmíněné váhy, tou druhou byla rovněž ztráta svalové hmoty a samozřejmě také problém, kterým byla naprostá ztráta energie. V ten moment má postava vypadala takto.

Jediný rozdíl v postavě jsem viděl jen na cíleném úbytku váhy, ale přiznejme si, nebyla to žádná hitparáda. Rozhodl jsem se tedy oprášit vědomosti z posilovny a tvorby jídelníčku a rozhodl se jednou provždy, že změním kompletně životní styl.

V mém jídelníčku jsem si hlídal poměr bílkovin, sacharidů a tuků, dle váhy si vypočítal svůj bazální metabolismus a snažil se držet energetickým příjmem pod ním. Společně s mou přítelkyní jsme navštěvovali havířovský Fit Gym a zdejší CrossFit (přítelkyně). Už dávno všichni totiž vědí, že ve dvou se to lépe táhne!

Měsíce ubíhaly a mně se podařilo úpravou všeho zmíněného dosáhnout váhy 96 kg, na které jsem dnes. Podařilo se mi tedy zhubnout 36 kg.

Aktuální snímky postavy

Dostal jsem se do bodu, o kterém jsem snil na začátku hubnutí. Ale co teď? Budu cvičit pořád stejně, nebo se pokusím posunout se ještě dál? A zde, ač se neznáme, se naše cesty mohou propojit. Mnoho z Vás je ve stejném bodě, jako jsem já, nebo se právě rozhoduje, jestli vůbec začít. Někteří jsou již ve stereotypu několik let a nemohou se posunout, ať už silově, nebo objemově.

Ve spolupráci s výživovými poradci, trenéry a hlavně s Vámi, čtenáři, jsem se rozhodl jít s kůží na trh a pravidelně Vás informovat o svých změnách. Můžeme motivovat jeden druhého, proto budu rád za Vaše reakce, postupy, rady a informace. Kromě diskuse pod článkem mě můžete kontaktovat také přímo na mém profilu pod nickem Blizard3.

V celém průběhu Vás budu zásobovat informacemi, které budu podávat jako amatér, tedy jako většina z Vás. Nechci Vás krmit nesmysly, že můžete po 3 dávkách kreatinu zvedat o 20 kg více na bench-press, ale reálnými informacemi o produktech, které mi opravdu pomáhají a které mají výsledky. Jsem naturál, tudíž nečekejte rady o anabolických steroidech.

Pro představu uvedu aktuální skladbu jídelníčku, makroživin a suplementace při váze 96 kg a aktuální silové výkony:

  • bílkoviny: 200 g
  • sacharidy: 100 g
  • tuky: 80 g
  • kalorický příjem: 8000 - 9000 kJ
  • suplementace: 2x denně 100 % Whey Protein, 1x 10 g kreatin monohydrátu, před cvičením 4 tablety Peptides Arginine a 1 dávka Agrezzu
  • silové výkony: dřep 200 kg, mrtvý tah 190 kg, bench-press 150 kg

Těším se na Vaše reakce a věřím, že společným úsilím dokážeme změnit svůj životní styl a také se nám podaří v dnešní době přivést na tuto cestu co nejvíce lidí, kteří se svým začátkem ještě váhají.

Příště se dozvíte, jaké změny jsem udělal a jaké cíle jsem si dal pro rok 2020. Budu Vás informovat o skladbě svého jídelníčku, kterým se můžete inspirovat, a rovněž o svém tréninkovém plánu. Věřím, že s těmi nejaktivnějšími se zde podělíme o jejich pokroky co nejdříve!


Podařil se Vám také podobně skvělý výsledek? Chtěli byste i Vy motivovat ostatní čtenáře a čtenářky? Neostýchejte se nám ozvat na redakce@ronnie.cz, budeme rádi! Ukažte, že i Vy jste to dokázali!Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

05.12.11:19Blizard3 - Ahoj Jáne, děkuji za reakci. Vůle se změnit, je v podstatě..
04.12.15:33Ján Černák - Zdravím premena je to parádna klobuk dole. Taky sa o to po..
30.11.19:30Blizard3 - Ahoj, dekuji za reakci. Urcite je dobre, ze chces udelat n..
30.11.07:38LOW86 - Ahoj, tam za mě gratulace k úspěchu. Chtěl bych se zeptat ..
29.11.18:42Blizard3 - Nene povislá kůže mě netrápí, momentálně začínám celý pros..
29.11.18:09Arnold Strong - A problemy s povislou kuzi mas trochu?Kolik kardia jezdis ..
29.11.18:04Blizard3 - Ahoj, děkuji za reakci, bohužel strie zůstaly. 🤷&#..
29.11.17:00Arnold Strong - Jo vypadá dobře ale ty strie jak mel dříve na tom bríchu t..
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
Víte, že...
...poslední objednávka v obchodě
Ronnie.cz byla před 52 sekundami?Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2020 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2020 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra