Reklama:

Richard Hynek mistrem světa v Trifecta Spartan Race 2019

3.598 zhlédnutí
Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Soutěže

[Tisková zpráva ČAPS] Historického úspěchu dosáhnul mladý český závodník Richard Hynek, když o víkendu získal titul mistra světa v tzv. trifecta víkendu v řecké Spartě (Trifecta World Championship). Za sebou nechal řadu zvučných jmen z celého světa, včetně úřadujícího několikanásobného mistra světa Roberta Killiana.

„Stále tomu nemohu uvěřit, nemám slov, nikdy by mě nenapadlo, že jsem tohoto schopný. Určitě chci poděkovat všem za podporu! Bez ní bych nikdy nebyl tam, kde jsem. Podporu všech, kteří mi fandili, i rodiny, bez které bych se sportu nemohl věnovat na této úrovni,“ prohlásil v cíli evidentně dojatý 21letý Richard.

Trifecta víkend se skládá ze tří závodů ve dvou dnech. V sobotu ráno závodníci nejprve nastoupili na trasu středního závodu Spartan Super. Čekalo je 15,3 km terénního běhu a cca 30 překážek, přírodních (např. několik km běhu v řece) i umělých (nošení břemen, ručkovací překážky, balanční překážky, hod oštěpem a jiné). Brzy po poledni se vydali na Sprint o délce 7,3 km s 25 překážkami. Výsledné časy z těchto dvou závodů se sečetly a podle výsledného pořadí se v neděli startovalo na nejdelší trať Beast o délce 25 km s cca 40 překážkami. Start probíhal Gundersenovou metodou - to znamená v časových odstupech dle ztráty na vítěze.

Richard Hynek k průběhu závodů říká: „Sobotní Super mi nevyšel podle představ. Měl jsem dojem, že soupeři tempo hrozně přepálili a nemohou to vydržet... Ale nestalo se a oni v tomto tempu dotáhli závod až do cíle. Nakonec jsem byl rád za 6. místo. Zato odpolední Sprint už byl o něčem úplně jiném, nohy šly hezky, navíc jsem opět šel celý závod čistě a doběhnul si pro 2. místo.“

To 21letému závodníkovi z Moravan u Pardubic zajistilo průběžně 5. místo a na trať závěrečného závodu vyrážel se ztrátou necelých 3 minut na průběžně vedoucího amerického závodníka Ryana Woodse (mimochodem také medailisty z předchozích MS). Ovšem nakonec se pomalejší start v prvním závodu ukázal jako ideální (i když možná ne záměrná) taktika. Hynkovi zbyl dostatek sil na nejdůležitější závod víkendu, v poměrně krátké době dotáhnul všechny soupeře před sebou a na „chain carry“ (běh s těžkým řetězem jako závažím) si vybudoval rozhodující náskok.

Nedělní závod byl neskutečný. Vyšlo mi vše podle představ, běželo se mi krásně. Navíc trať i překážky mi maximálně seděly.
Richard Hynek

„Nedělní závod byl neskutečný. Vyšlo mi vše podle představ, běželo se mi krásně. Je pravda, že letos jsem v tréninku odvedl obrovský kus práce a vím, že s vytrvalostí a více závody za víkend nemám problém. Navíc trať i překážky mi maximálně seděly. Opět jsem dal všechny překážky a za celý víkend jsem tedy nedělal žádné trestné angličáky. Navíc je to hodně běžecká trať, kde nejsou extrémně prudká stoupání. Ta asi jako jediná nemám moc rád,“ doplnil Richard Hynek.

Mezi ženami se při absenci loňské vítězky Zuzany Kocumové, která plní mateřské povinnosti, nejlépe z českých žen umístila Adéla Voráčková. Ta si připsala krásné 6. místo. O lepší umístění ji připravil 3x netrefený oštěp, což za víkend znamenalo jen na této překážce 90 trestných angličáků + dalších 30 na jedné z ručkovacích překážek.

„Běžecky jsem se bohužel necítila moc dobře, sezóna už je dlouhá a poslední dobou už na mě dost dolehla únava. Nakonec jsem ale s výsledkem v tak velké konkurenci spokojená. A až se naučím házet oštěp, bude to ještě lepší,“ okomentovala svůj výsledek s úsměvem 26letá závodnice z Ostravy. „Na druhou stranu těsně před cílem jsem dala všechny těžší ručkovací překážky a v závěrečných metrech se posunula o 3 místa dopředu, což jsem úplně nečekala.“

Pořadí Elite muži:
1. Richard Hynek (CZE) 4:02:47
2. Sergei Perelygin (RUS) 4:06:50
3. Albert Soley (SPA) 4:08:04
4. Ryan Woods (USA) 4:09:35
5. Robert Killian (USA) 4:09:45
6. Ryan Atkins 4:14:03 (CAN)
další čeští závodníci: 24. Tomáš Satinský 4:41:50

Pořadí Elite ženy:
1. Nicol Mericle (USA) 4:36:27
2. Eszter Hortobagyiová (SVK) 4:46:45
3. Alisa Petrová (RUS) 5:08:10
4. Janka Pepová (SVK) 5:09:47
5. Miriam Guillot-Boisset (FRA) 5:18:13
6. Adéla Voráčková (CZE) 5:23:59
další české závodnice: 20. Lenka Butorová 6:14:18, 26. Veronika Krásná 6:48:41, 31. Martina Pavlíková 7:16:19

V kategorii age 35 - 39 let vybojovala skvělé 3. místo Olga Roučková.
Můžete se těšit na rozsáhlou reportáž přímo od ní!


Trifecta World Championship - Beast (Elite)Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
Víte, že...
...poslední objednávka v obchodě
Ronnie.cz byla před 34 sekundami?
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínPravda o steroidech: Upřímná výpověď...
Arnold Strong (20:46) • Kdopak je ten mistr republiky ktery zemřel na rakovinu?
magazínJan Kareš - kulturistika na hrazdách
Turakam (21:27) • Kareša mám rád, ale na videe skôr len vypočuť, lebo sa naň dívalo veľmi ťažko, kmital t...
magazínJan Kareš - kulturistika na hrazdách
th.0th (14:18) • Asi první video na tomto webu, které jsem skouknul celé bez přeskakování...*79*
magazínJak to bude s letošním EVLS Prague Pr...
hary97 (00:16) • Já bych v tom neviděl problém. Stačí, když budou závodníci v rouškách a dodržovat 2m ro...
magazínTréninkový videolog: Věra Mikulcová (...
reveira (18:30) • Zdravím Věrku a přeji ať se daří ve všem co dělá,a že toho není málo,jinak nohy pěkný,i...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2020 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2020 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra