Reklama:
Nejprodávanější protein je zpět!
100 % Whey protein 1+1 za 777 Kč
Skladem všech 8 variant! Více zde.

Wings of Strength Romania Muscle Fest Pro 2019: výsledky a fotografie

27.717 zhlédnutí
Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Soutěže

Celá neděle 3. listopadu v prostorách bukurešťského Face Convention Center patřila druhému ročníku profesionální show Wings of Strength Romania Muscle Fest Pro. Klání se v roli hlavního organizátora ujal Tim Gardner, jenž ve chvíli, kdy to okolnosti jen trochu dovolí, na svých závodech zpravidla dává prostor profesionálům z většiny kategorií, jaké pravidla popisují. V Rumunsku se tak rozhodčím nepředstavily vlastně pouze fitnessky, a to jen proto, že by jim pódium neumožnilo bezpečně provést jejich volné sestavy. Ve všech kategoriích, ve kterých se na Wings of Strength Romania Muscle Fest Pro závodilo, byla kromě finančních odměn ve hře také kvalifikace na Olympia Weekend 2020. Vítězové na tuto vrcholnou událost sezóny měli postoupit přímo, další členové prvních pětic pak měli získat po několika bodech do kvalifikačního žebříčku.

Wings of Strength Romania Muscle Fest Pro 2019 - záznam semifinále


Wings of Strength Romania Muscle Fest Pro 2019 - kulturistika mužů open


Semifinálová vyvolávání:
1.Charles, Grimes, Hollingshead, Ivanov, McMillan, Morel
2.Altarkait, Emam, Muzi, Olejniczak, Osladil, Toth
3.Agrinskiy, Istomin, Jaramillo, Kujala, Kulaev, Maghiar, Pancorbo, Alhashmi
4.Altarkait, Hollingshead, Ivanov, Osladil
5.Charles, Grimes, McMillan, Morel

Ve startovním poli těžkotonážníků na poslední chvíli došlo k několika změnám. K soutěži nenastoupili Igor Illés, Vahid Baharlou ani Theo Leguerrier a naopak proti původním předpokladům přicestovali Boyan Ivanov a Sayed Alhashmi. Za favorita soutěže mohl jistě být považován americký profík Cedric McMillan, jenž závodil i přesto, že má kvalifikaci na Mr. Olympia 2020 již v kapse díky svému nedávnému triumfu z Fit Parade Pro Grand Prix. Když jste se jej zeptali proč, odpověděl, že to, jak někteří ostatní borci soutěží pouze proto, aby se na Olympii nominovali, nebere. Závodí proto, že chce a kde chce. Každou soutěž bere tak, že jej někam může v jeho kariéře posunout. V neposlední řadě se pak netajil ani tím, že mu zkrátka jde o finanční odměnu, což je u profesionálního závodníka ostatně i dobře pochopitelné.

Podle papírových předpokladů Cedricovi nejvýraznějšími soupeři měli být další profíci, kteří podobně jako on už mají zkušenosti se závoděním na Mr. Olympia, a to Juan Morel, Lukáš Osladil a Max Charles. První okamžiky semifinále ukázaly, že český profesionál tentokrát v ostrosti za svým standardem zaostane. Na tom svůj podíl mělo asi jak to, že Lukáš se svým startem v Rumunsku původně už ani nepočítal, a pak šlo také o to, že za sebou má extrémně náročnou sezónu. Rumunská profesionální show pro něj představovala už osmou soutěž během čtyř měsíců, což je zkrátka brutální porce, která se na schopnosti optimálně vyladit formu musí projevit. Čekalo se tak na to, jak si s dnešní Lukášovou formou poradí rozhodčí. Ti jej nakonec nepustili do prvního semifinálového vyvolávání, které je pro šance závodníků na dobrý výsledek na soutěžích v bodybuildingu určující.


Finanční odměny:
1. místo10.000 $
2. místo4.000 $
3. místo3.000 $
4. místo2.000 $
5. místo1.000 $
celkově20.000 $

Místo něj v něm pózovali Mohamed El Emam, Regan Grimes, James Hollingshead a už vzpomínaní Max Charles, Cedric McMillan a Juan Morel. Další průběh prejudgingu ukázal, že Lukáš v nejlepším případě bojuje o páté a v tom pro něj nejméně příznivém případě o osmé místo. Pro vítězství si naopak v souladu s předsoutěžními přepoklady šel celkem v poklidu dvaačtyřicetiletý Cedric. Ne, že by snad jeho dnešní největší soupeř Juan Morel nezávodil ve výborné formě, ale fazóna vyšla i McMillanovi. Ten na pódium přinesl plné kvadricepsy, což pro něj mnohdy představuje problém, tradičně výbornou stavbu těla, a hlavně charisma šampióna. To i dnes u Cedrica bylo namixováno s jistou dávkou svéráznosti. Volnou sestavu na vlastní žádost odpózoval bez hudebního doprovodu, když chtěl publiku nabídnout něco jiného. A když ve finále ostatní během posedownu pózovali na pódiu, on z něj okamžitě seskočil, sebral nejblíže sedícímu divákovi kšiltovku, narazil si ji na hlavu a několik minut s ní pózoval v publiku. U Cedrica se zřejmě nedá ani pochybovat o tom, že ji pak zase poctivě vrátil.

Druhé místo bral tedy tentokrát Juan Morel, jenž se dere vzhůru kvalifikačním žebříčkem. Jenomže jeho osm bodů a ani těch deset, která má v současnosti Lukáš Osladil, zatím pro závodníky nic neřeší. K postupu na Olympii to určitě stačit nebude a oba borci tak v nadcházejících deseti měsících ještě budou muset závodit. Tedy alespoň pokud na příštím ročníku Mr. Olympia nechtějí chybět. Třetí příčku při svém návratu mezi těžkotonážníky bral Regan Grimes. Mladý Kanaďan, který si vloni odskočil do kategorie classic physique, na pódiu bojoval jako lev a to mu v kombinaci s pěknými tvary a slušnou připraveností vyneslo velmi pěkný výsledek. Max Charles v Rumunsku obhajoval loňské vítězství, a tak se čtvrtou příčkou, která mu nakonec patří, těžko bude spokojený. Jenomže na víc tentokrát zcela objektivně neměl. Pohled do výsledkové listiny ukazuje, že Lukáš Osladil vzpomínané páté příčce nebyl vůbec daleko. Dělil jej od ní jediný bod, který ve svůj prospěch ve finále urval James Hollingshead.


Výsledky Wings of Strength Romania Muscle Fest Pro 2019 - kulturistika mužů open:

  1. Cedric McMillan*
  2. Juan Morel
  3. Regan Grimes
  4. Max Charles
  5. James Hollingshead
  6. Lukáš Osladil
  7. Boyan Ivanov
  8. Sulaiman Altarkait
  9. Daniel Toth
  10. Marek Olejniczak
  11. Mohamed El Emam
  12. Andrea Muzi
  13. Kille Kujala
  14. Raul Maghiar
  15. Cristian Pancorbo
  16. Vladimir Agrinskiy
  16. Leonid Istomin
  16. Rafael Jaramillo
  16. Sergey Kulaev
  16. Sayed Alhashmi

* kvalifikace na Mr. Olympia 2020


Kulturistika mužů open na Wings of Strength Romania Muscle Fest Pro 2019

Více fotografií z Wings of Strength Romania Muscle Fest Pro 2019
naleznete zde na stránkách Npcnewsonline.com.


Závodníci kvalifikovaní na Mr. Olympia 2020 k 3. listopadu:

jméno stát soutěž um.*
Brandon Curry USA Mr. Olympia 2019 1.
William Bonac Nizozemsko Mr. Olympia 2019 2.
Hadi Choopan Írán Mr. Olympia 2019 3.
Dexter Jackson USA Mr. Olympia 2019 4.
Roelly Winklaar Curacao Mr. Olympia 2019 5.
Phil Heath USA Mr. Olympia 2011 1.
Cedric McMillan USA Fit Parade Pro Grand Prix 2019 1.
Nathan De Asha Velká Británie Monsterzym Pro 2019 1.

* um. = umístění dosažené na příslušné soutěži

Kulturistika mužů open - žebříček pro rok 2020 k 3. listopadu 2019:

p. jméno stát body
1. Lukáš Osladil Česká republika 10
2. Juan Morel USA 8
3. Andrea Muzi Itálie 7
4. Vahid Baharlou Írán 5
4. Han Jin Choi Kanada 5
6. Peter Boncardo Kanada 4
7. An Nguyen USA 3
7. Regan Grimes Kanada 3
9. Marek Olejniczak Polsko 2
9. Mohamed El Emam Rusko 2
9. Max Charles USA 2
12. Daniel Toth Maďarsko 1
12. James Hollingshead Velká Betánie 1

Pravidla platná pro kvalifikaci na Olympia Weekend 2020 najdete detailně rozepsaná v tomto článku.


Wings of Strength Romania Muscle Fest Pro 2019 - kulturistika mužů do 212


Semifinálová vyvolávání:
1.al Haddad, Frias, Cisternino, Cristian, Tabačiar, Kagramanyan
2.Fuquene, Chamoun, Fawzi, Yakovlev, Fierro, Quoida
3.Angelov, Graatrud, Darby, Heydari, Iushchenko, Sommerfeld
4.Fuquene, Cristian, Quoida, Kagramanyan
5.al Haddad, Frias, Cisternino, Tabačiar

Také ve dvěsvědvanáctce se složení startovního pole během posledních hodin před soutěží dost proměnilo. Nedorazili Rumuno-Američan Vlad Petric, Egypťan Mohamed Khaled Embaby ani slibný Íránec Arash Eskandari. Jejich místo na pódiu ovšem zaplnili jiní. O kvalifikaci na Olympia 212 Showdown se v Bukurešti rozhodl na poslední okamžik zabojovat i Guy Cisternino a možnost připsat si v Rumunsku profesionální debut si nenechal ujít ani absolutní vítěz připojeného kvalifikačního klání pro přestup do profesionální ligy IFBB Jima Maniona Ashot Kagramanyan. Kulturistika mužů do 212 liber představovala jednu z mála kategorií, ve kterých Česká republika na Wings of Strength Romania Muscle Fest Pro neměla svého zástupce. Přesto bylo komu držet palce. V kategorii totiž nastoupil i slovenský profík Tomáš Tabačiar, který na pódium přinesl formu jako hrom a od začátku bojoval o některou z předních příček!

Angel Calderón Frias na Wings of Strength Romania Muscle Fest Pro 2019 (foto: Instagram.com/wingsofstrength)


Finanční odměny:
1. místo3.000 $
2. místo2.000 $
3. místo1.000 $
celkově6.000 $

Pro vítězství si došel masivní Angel Calderón Frias, jenž se prezentoval i pořádnou svalovou tvrdostí. V souboji Tomáše Tabačiara se Samim al Haddadem o druhé místo rozhodčí před připraveností slovenského závodníka nakonec upřednostnili jeho plnějšími svaly disponujícího bahrajnského soupeře. Nutno říci, že jak Frias, tak i al Haddad mají proti Tomášovi tu výhodu, že jsou o několik centimetrů nižší a hmotnostní limit kategorie je určitě netrápí tolik jako právě jeho. Čtvrté místo za nakonec tedy třetím Tomášem Tabačiarem poněkud sporně bral Guy Cisternino, jenž své nejlepší formě zůstal pořádný kus vzdálen a mohl se klidně umístit i mimo top 5. Jako poslední se do nejlepší pětice vešel vzpomínaný Ashot Kagramanyan, který se mohl chlubit spoustou svalů i jejich zajímavou plasticitou. Dvěstědvanáctka v něm rozhodně získala dobrého kulturistu!


Výsledky Wings of Strength Romania Muscle Fest Pro 2019 - kulturistika mužů do 212 liber:

  1. Angel Calderón Frias*
  2. Sami al Haddad
  3. Tomáš Tabačiar
  4. Guy Cisternino
  5. Ashot Kagramanyan
  6. Dan Cristian
  7. Esteban Fuquene
  8. Adolph Quoida
  9. Pierre Chamoun
  10. Felipe Fierro
  11. Ahmed Fawzi
  12. Vladimir Yakovlev
  13. Mike Sommerfeld
  14. Marius Graatrud
  16. Radoslav Angelov
  16. Chris Darby
  16. Mahdi Heydari
  16. Roman Iushchenko

* kvalifikace na Olympia 212 Showdown 2020


Kulturistika mužů do 212 liber na Wings of Strength Romania Muscle Fest Pro 2019

Více fotografií z Wings of Strength Romania Muscle Fest Pro 2019
naleznete zde na stránkách Npcnewsonline.com.


Závodníci kvalifikovaní na Olympia 212 Showdown 2020 k 3. listopadu:

jméno stát soutěž um.*
Kamal Elgargni Libye Olympia 212 Showdown 2019 1.
Derek Lunsford USA Olympia 212 Showdown 2019 2.
Shaun Clarida USA Olympia 212 Showdown 2019 3.
John Jewett USA Olympia 212 Showdown 2019 4.
Ahmad Ashkanani Kuvajt Olympia 212 Showdown 2019 5.
Hidetada Yamahishi Japonsko Monsterzym Pro 2019 1.
Angel Calderón Frias Španělsko Romania Muscle Fest Pro 2019 1.

* um. = umístění dosažené na příslušné soutěži

Kulturistika mužů do 212 liber - žebříček pro rok 2020 k 3. listopadu 2019:

p. jméno stát body
1. Ahmed Wardany Egypt 4
1. Sami al Haddad Bahrajn 4
3. Tomáš Tabačiar Slovensko 3
3. Jafar Ghaffar Nezhad Írán 3
5. Sami Troudi Švédsko 2
5. Guy Cisternino USA 2
7. Peter Castella Hongkong 1
7. Ashot Kagramanyan Rusko 1

Pravidla platná pro kvalifikaci na Olympia Weekend 2020 najdete detailně rozepsaná v tomto článku.


Wings of Strength Romania Muscle Fest Pro 2019 - classic physique


Semifinálová vyvolávání:
1.Ammari, Hansen, Pizana, Szotkowski, Timoshin, Vissers, Jin
2.Abdulnabi, Chen, Drescher, Martinez, Saadatnia, Sousa
3.Ammari, Vissers, Jin

Letošní ročník rumunské profesionální show se do historie zapíše jako soutěž, na které si v Manionově profesionální lize v kategorii classic physique připsal start vůbec první český závodník. Pavel Szotkowski, který před několika týdny na FitParade Classic vybojoval profi kartu, se rozhodl se svým prvním startem mezi profíky nečekat a absolvoval jej právě v Rumunsku. V kategorii, ve které závodníci musejí splňovat hmotnostní limit ve vztahu k jejich výšce, od rozhodčích dostal prostor hned v prvním semifinálovém vyvolávání, což je při profesionálním debutu vždycky úspěch.


Finanční odměny:
1. místo2.000 $
2. místo1.000 $
3. místo500 $
celkově3.500 $

Nakonec z toho pro 199 cm vysokého profíka je šesté místo, a tedy výborný výsledek. Pro Pavla soutěž navíc nebyla rozhodně žádnou procházkou růžovým sadem, když se během ní potýkal s krvácením z nosu, které se nedařilo zastavit, a hrozilo, že mu kvůli tomu nebude umožněn ani start ve finále. V takovém případě by byl pravděpodobně diskvalifikován, a to by při dobře rozjetém profesionálním debutu byla obrovská škoda. Pátý skončil Rus Mikhail Timoshin, před kterým čtvrtou příčku vybojoval Roberto Martinez Pizana ze Španělska. Že se na soutěži dařilo profesionálním nováčkům, podtrhla třetí příčka celkového šampióna letošního Musclecontest Japan Pro Qualifier Abdelkarima Ammariho a stříbrná pozice Číňana Shichenga Jina. Ten profi kartu získal na k akci připojeném Wings of Strength Romania Muscle Fest Amateur.

Wesley Vissers na Wings of Strength Romania Muscle Fest Pro 2019 (foto: Instagram.com/wingsofstrength)

Vítězem byl vyhlášen výborně pózující a dobře připravený Wesley Vissers, který si pro svůj druhý triumf mezi profíky došel poměrně jasným způsobem. Ostatně už během prvního semifinálového vyvolávání jej rozhodčí postavili doprostřed řady, což bylo jasnou známkou toho, že nizozemský závodník má soutěž rozjetou více než dobře.


Výsledky Wings of Strength Romania Muscle Fest Pro 2019 - classic physique:

  1. Wesley Vissers*
  2. Shicheng Jin
  3. Abdelkarim Ammari
  4. Roberto Martinez Pizana
  5. Mikhail Timoshin
  6. Pavel Szotkowski
  7. Mathias Hald Hansen
  8. Klaus Drescher
  9. Javier Martinez
  10. Tiago Sousa
  11. Neng Chen
  12. Ahmed Abdulnabi
  13. Amir Hossein Saadatnia

* kvalifikace na Classic Physique Olympia 2020


Classic physique na Wings of Strength Romania Muscle Fest Pro 2019

Více fotografií z Wings of Strength Romania Muscle Fest Pro 2019
naleznete zde na stránkách Npcnewsonline.com.


Závodníci kvalifikovaní na Classic Physique Olympia 2020 k 3. listopadu:

jméno stát soutěž um.*
Rickey Moten USA San Antonio Pro 2019 1.
Chris Bumstead Kanada Classic Physique Olympia 2019 1.
Ali Shamsghamar Írán Asia Grand Prix Pro 2019 1.
Ahmad Ahmad Irák Hurricane Pro 2019 1.
Breon Ansley USA Yamamoto Cup 2019 1.
R. D. Caldwell USA Ben Weider Natural Pro 2019 1.
Danny Hester USA Classic Physique Olympia 2016 1.
Dani Younan USA Ultimate Warriors Pro 2019 1.
Wesley Vissers Nizozemsko Romania Muscle Fest Pro 2019 1.

* um. = umístění dosažené na příslušné soutěži

Classic physique - žebříček pro rok 2020 k 3. listopadu 2019:

p. jméno stát body
1. George Peterson USA 11
2. Keone Pearson USA 10
3. Chen Kang Čína 9
4. Dmitry Vorotyntsev Rusko 5
4. Kim Seonghwan Jižní Korea 5
4. Nicholas Austin USA 5
4. Alejandro Cambronero USA 5
4. Arash Rahbar USA 5
4. Shicheng Jin Čína 5
10. Jayson Rivera Perez Portoriko 4
10. Hany Saeed Egypt 4
10. Panexce Pierre USA 4
10. David Hoffmann Německo 4
10. Dimitri Williams Kanada 4
10. Jason Strayhand USA 4
10. Abdelkarim Ammari Maroko 4
17. Cris Murray USA 3
17. Vahid Nazari Írán 3
17. Jose Marte USA 3
17. Keyvan Rezapour Írán 3
17. Daniel Strong USA 3
17. Bryan Jones USA 3
17. Roberto Martinez Pizana Španělsko 3
24. Jason Martinez USA 2
24. Mahdi Parvani Írán 2
24. Keith Lanier USA 2
24. Giuseppe Zagarella Itálie 2
24. Ramone Haye Kanada 2
24. Vladimir Sizov USA 2
24. Mikhail Timoshin Rusko 2
31. Justin Freeman USA 1

Pravidla platná pro kvalifikaci na Olympia Weekend 2020 najdete detailně rozepsaná v tomto článku.


Wings of Strength Romania Muscle Fest Pro 2019 - physique mužů

Ve physique mužů jsme měli hned tři želízka v ohni. Čáru přes rozpočet našim udělalo první semifinálového vyvolávání, do kterého rozhodčí ani jednoho z trojice Ondřej Kmošťák, Miroslav Juríček a Miroslav Přibáň nevybrali. Místo našich na pódiu v tu chvíli dostali přednost Luca Biolo, Youcef Djoudi, Jonathan Bueno, Ryan John-Baptiste, Andrei Lincan a Maxime Villatte. Podle rozestavení borců na pódiu se zdálo, že o vítězství souboj svádějí v barvách Velké Británie závodící Andrei a Ryan.

Andrei Lincan po boku trenéra Hanyho Ramboda na Wings of Strength Romania Muscle Fest Pro 2019


Finanční odměny:
1. místo2.000 $
2. místo1.000 $
3. místo500 $
celkově3.500 $

Vítězem byl při svém profesionálním debutu nakonec vyhlášen Andrei Lincan, jenž mezi elitu zamířil díky úspěchu z Olympia Amateur San Marino 2017. V Rumunsku jeho vítězství diváci hlasitě ocenili, což bylo dáno tím, že ačkoliv Andrei na klání reprezentoval britské barvy, tak pochází z rumunského Valašska. Další místa v první pětici si za tímto svěřencem trenéra šampiónů Hanyho Ramboda v uvedeném pořadí rozdělili Baptiste, Djoudi, Bueno a Villatte. Ondřejovi Kmošťákovi patří sedmé místo, Miroslav Juríček a Miroslav Přibáň se umístili mimo klasifikované pozice.


Výsledky Wings of Strength Romania Muscle Fest Pro 2019 - physique mužů:

  1. Andrei Lincan*
  2. Ryan John-Baptiste
  3. Youcef Djoudi
  4. Jonathan Bueno
  5. Maxime Villatte
  6. Luca Biolo
  7. Ondřej Kmošťák
  8. Keyvan Shahgholi
  9. Elton Mota
  10. Thomas Kunz
  11. Alexis Gonzalez
  12. Nikolay Rashkov
  13. Joaquim Camps Angel
  14. Denis Gusev
  15. Ahmad Adel Dokhy
  16. Kenneth Guevara
  16. Miroslav Juríček
  16. Pontus Koskelainen
  16. Ballas Mustapha
  16. Maxime Parisi
  16. Miroslav Přibáň
  16. Jose Luis Rivas
  16. Alex Segati
  16. Mohammed Al Kindy

* kvalifikace na Olympia Men's Physique Showdown 2020


Physique mužů na Wings of Strength Romania Muscle Fest Pro 2019

Více fotografií z Wings of Strength Romania Muscle Fest Pro 2019
naleznete zde na stránkách Npcnewsonline.com.


Závodníci kvalifikovaní na Olympia Men's Physique Showdown 2020 k 3. listopadu:

jméno stát soutěž um.*
Khali Quartey USA San Antonio Pro 2019 1.
Long Wu Čína Musclecontest Vietnam Pro 2019 1.
Raymont Edmonds USA Olympia M. P. Showdown 2019 1.
Ryan Terry Velká Británie Asia Grand Prix Pro 2019 1.
Carlos DeOliveira USA Yamamoto Cup 2019 1.
Brandon Hendrickson USA Olympia M. P. Showdown 2018 1.
Ismael Martinez Dominguez Mexiko Monterrey Pro 2019 1.
Camaren Harris USA Kentucky Muscle Pro 2019 1.
Stan Morrison USA Titans Grand Prix 2019 1.
Corey Morris USA San Antonio Classic 2019 1.
Khalid Shewaiter Egypt NZ Pro 2019 1.
Aundre Benson USA Sacramento Pro 2019 1.
Andrei Lincan Velká Británie Romania Muscle Fest Pro 2019 1.

* um. = umístění dosažené na příslušné soutěži

Physique mužů - žebříček pro rok 2020 k 3. listopadu 2019:

p. jméno stát body
1. Andre Ferguson USA 12
2. Kyron Holden USA 11
3. Rashaud Watson USA 6
3. Greg Brant USA 5
3. Tran Tuan Anh Vietnam 5
3. Omid Eskandari Írán 5
3. Ondřej Kmošťák Česká republika 5
3. Felipe Franco Brazílie 5
3. Luca Biolo Itálie 5
3. Derrick Stevenson USA 5
3. Antonio Smothers USA 5
3. Rodrick Clark USA 5
3. Sam Andrews Nový Zéland 5
3. Diogo Montenegro Brazílie 5
3. Frank Worley USA 5
3. Ryan John-Baptiste Velká Británie 5
17. Daniel Ammons USA 4
17. Alex Segati Itálie 4
17. Sepehr Hajighorbani Írán 4
17. Riccardo Croci Itálie 4
17. Mu Ying Zhai Čína 4
17. Ramses Rams Španělsko 4
17. Benquil Marigny USA 4
17. Will Sage USA 4
17. Clarence Mcspadden USA 4
17. Ponpaisan Ruangsangpen Thajsko 4
17. Jason Huynh USA 4
17. Youcef Djoudi Francie 4
29. Decha Sangaree Thajsko 3
29. Nicolas Koeu USA 3
29. Davide Mazzolari Itálie 3
29. David Odom USA 3
29. Jared Thompson USA 3
29. Paco Hunain Saqib USA 3
29. Junaid Kaliwala Indie 3
29. Jonathan Bueno Španělsko 3
37. Charjo Grant USA 2
37. Ahmed Shokry Egypt 2
37. Bader Almualim USA 2
37. Kola Ayeni USA 2
37. Alessandro Cavagnola Itálie 2
37. Michael Thomas USA 2
37. Brian Taylor USA 2
37. Viet Doan Austrálie 2
37. Alexander Quimson USA 2
37. Maxime Villatte Francie 2
47. Torre Washington USA 1

Pravidla platná pro kvalifikaci na Olympia Weekend 2020 najdete detailně rozepsaná v tomto článku.


Wings of Strength Romania Muscle Fest Pro 2019 - kulturistika žen


Semifinálová vyvolávání:
1.Buck, Cross, Gioiosa, Hatvani, Hreapca, Kuznetsova, Partenza
2.Hillis, Knysh, Law, McCready, Sella, Silmari
3.Buck, Cross, Hreapca, Law
4.Gioiosa, Hatvani, Kuznetsova, Partenza

Kulturistika žen přečkala velmi těžké období, kdy byla po několik let vyřazena z programu Olympia Weekendu. Do něj se ale v roce 2020 vrátí, a tak se na Wings of Strength Romania Muscle Fest Pro už zase bojovalo o kvalifikaci na Ms. Olympia. Podle jakého klíče, zatím není jasné, stejně jako to, jak to bude se soutěží Wings of Strength's Rising Phoenix World Championships, která během posledních pěti sezón roli vrcholné akce roku za Olympii pro kulturistky suplovala. Dá se ale předpokládat, že minimálně vítězka se z rumunské profesionální show na příští Olympia Weekend nominovala.

Šestice nejlepších kulturistek na Wings of Strength Romania Muscle Fest Pro 2019 (foto: Instagram.com/wingsofstrength)

O prvenství souboj svedly lépe připravená a ženštěji působící Monia Gioiosa a Natalia Kuznetsova, pro kterou lidstvo ještě zřejmě nevmyslelo slova, jakými by se ji dalo dost dobře popsat. Svými objemy a "X" siluetou postavy připomínala nejvíce ze všeho asi nějakou postavu z komiksu, kterou ovšem ani v Marvelu ještě neměli odvahu uvést na filmové plátno nebo ji nakreslit na stránky časopisu. Neexistuje totiž papír, film ani jakýkoliv jiný záznamový materiál, který by Vám umožnil pochopit, na co že se to vlastně díváte.

Rozhodčí souboj obou kulturistek chytili za správný konec. Ačkoliv je Natalia Kuznetsova výbornou sportovkyní, má-li mít ženská kulturistika budoucnost a nemá-li být považována pouze za souboj monster, upřednostňovány jednoduše musí být jiné typy závodnic. A Natalia, která profi kartu získala na loňském Wings of Strength Romania Muscle Fest Amateur, tentokrát porotcům tuto volbu usnadnila, když na pódium nenastoupila zcela optimálně připravená. Z vítězství se tak radovala Monia Gioiosa, pro kterou se stejně jako pro Natalii jednalo o její první profesionální start. Profi kartu získala na letošním ročníku Olympia Amateur Spain a strategie s prvním startem mezi elitou příliš nevyčkávat se jí vyplatila.

Monia Gioiosa na Wings of Strength Romania Muscle Fest Pro 2019 (foto: Instagram.com/wingsofstrength)


Finanční odměny:
1. místo4.000 $
2. místo2.500 $
3. místo1.500 $
4. místo1.000 $
5. místo500 $
celkově9.500 $

Když už jsme u toho, co se komu vyplatilo, tak je potřeba říci, že začínající české profesionálce Aleně Hatvani vyšla sázka na to, aby svou cestu v profesionální lize IFBB Jima Maniona odstartovala právě mezi kulturistkami. Volit mohla ještě mezi physique žen, ale těžko říci, zda by se jí v této kategorii vedlo tak dobře jako v konkurenci kulturistek. V Rumunsku totiž svedla naprosto vyrovnaný souboj o třetí místo s Claudií Partenzou a o tom, že nakonec byla o něco šťastnější její italská soupeřka, rozhodly maličkosti. Čtvrté místo při profesionálním debutu pro naši závodnici představuje fantastický výsledek, a to tím spíše, že překonala i nositelky známých jmen Oanu Hreapcu, Lisu Cross a nebo třeba Kim Buck.


Výsledky Wings of Strength Romania Muscle Fest Pro 2019 - kulturistika žen:

  1. Monia Gioiosa*
  2. Natalia Kuznetsova
  3. Claudia Partenza
  4. Alena Hatvani
  5. Oana Hreapca
  6. Lisa Cross
  7. Kim Buck
  8. Siufung Law
  9. Viktoria Knysh
  10. Wendy McCready
  11. Robin Hillis
  12. Clara Sella
  13. Marie Silmari

* Pravidla pro kvalifikaci na Ms. Olympia 2020 budou teprve upřesněna


Kulturistika žen na Wings of Strength Romania Muscle Fest Pro 2019

Více fotografií z Wings of Strength Romania Muscle Fest Pro 2019
naleznete zde na stránkách Npcnewsonline.com.


Wings of Strength Romania Muscle Fest Pro 2019 - physique žen


Semifinálová vyvolávání:
1.Halby, M. Henriquez, Mishina, Redman, Tristante, Zámolová
2.Barnett, Brylewski, Dvořáková, Dzafic, Mikhailovskaia, Moutopoulou, Spatarescu
3.Adlouni, Boschero, Brooks, Correia, N. Henriquez, Pena, Pierpont
4.Halby, M. Henriquez, Redman, Tristante
5.Mishina, Zámolová

Že našich na soutěži závodilo opravdu hodně, jste už z článku určitě vyčetli a hned dvě závodnice jsme měli také ve physique žen, když se v kategorii představili Margita Zámolová a Ivana Dvořáková. Margita, která za sebou má bohaté zkušenosti i se závoděním na Olympia Women's Physique Showdown, patřila spolu s Ruskou Valentinou Mishinou k favoritkám soutěže a mezi oběma závodnicemi také opravdu nakonec proběhl vyrovnaný souboj o vítězství. Ten mohl dopadnout jakkoliv a Margita mohla své soupeřce nedávnou porážku z Olympie klidně oplatit. Rozhodčí ale přeci jenom nakonec upřednostnili Valentinu, která tak navázala na své letošní vítězství z Wings of Strength Chicago.

Šestice nejlepších závodnic ve physique žen na Wings of Strength Romania Muscle Fest Pro 2019
(foto: Instagram.com/wingsofstrength)


Finanční odměny:
1. místo2.000 $
2. místo1.000 $
3. místo500 $
celkově3.500 $

Třetí místo brala Mirea Henriquez, ke čtvrté příčce se při svém prvním startu mezi profesionálkami probojovala Modesta Halby z Dánska, která právo na žádost o profi kartu získala ještě před odlukou mezinárodní federace IFBB a profesionální ligy IFBB Jima Maniona. Také páté místo patří začínající profesionálce. Brala jej Irene Tristante, která vloni uspěla na Olympia Amateur UK. Ivana Dvořáková dostala od rozhodčích šanci ve druhém vyvolávání. To sice znamenalo, že se do první pětice neprobojuje, ale rozhodně jí to nebránilo v tom, aby ze všech sil bojovala o co nejlepší výsledek. Nakonec je z toho sedmé místo, které se v konkurenci devatenácti soupeřek určitě počítá!


Výsledky Wings of Strength Romania Muscle Fest Pro 2019 - physique žen:

  1. Valentina Mishina*
  2. Margita Zámolová
  3. Mirea Henriquez
  4. Modesta Halby
  5. Irene Tristante
  6. Maria Redman
  7. Ivana Dvořáková
  8. Felicia Spatarescu
  9. Zeljka Dzafic
  10. Hayley Brylewski
  11. Vicky Moutopoulou
  12. Liudmila Mikhailovskaia
  13. B Barnett
  14. Tye Pierpont
  15. Gabriela Pena
  16. Sahar Adlouni
  16. Paola Boschero
  16. Briatney Brooks
  16. Diana Correia
  16. Nadia Henriquez

* kvalifikace na Olympia Women's Physique Showdown 2020


Physique žen na Wings of Strength Romania Muscle Fest Pro 2019

Více fotografií z Wings of Strength Romania Muscle Fest Pro 2019
naleznete zde na stránkách Npcnewsonline.com.


Závodnice kvalifikované na Olympia Women's Physique Showdown 2020 k 3. listopadu:

jméno stát soutěž um.*
Penpraghai Tiangngok Thajsko Arizona Pro 2019 1.
Shanique Grant USA Olympia W. P. Showdown 2019 1.
Sarah Villegas USA Olympia W. P. Showdown 2019 2.
Natalia Abraham Coelho USA Olympia W. P. Showdown 2019 3.
Daniely Castilho Brazílie Olympia W. P. Showdown 2019 4.
Laura Pintado Chinchilla Španělsko Olympia W. P. Showdown 2019 5.
Victoria Myslik Kanada Ben Weider Natural Pro 2019 1.
Valentina Mishina Rusko Romania Muscle Fest Pro 2019 1.

* um. = umístění dosažené na příslušné soutěži

Physique žen - žebříček pro rok 2020 k 3. listopadu 2019:

p. jméno stát body
1. Margita Zámolová Česká republika 5
2. Sonia Domingue Kanada 4
3. Jennifer Taylor USA 3
3. Liz Pottruff Kanada 3
3. Mirea Henriquez Nizozemsko 3
6. Trish Wood USA 2
6. Toni West USA 2
6. Modesta Halby Dánsko 2
9. Leslie Gurr Kanada 1
9. Irene Tristante Španělsko 1

Pravidla platná pro kvalifikaci na Olympia Weekend 2020 najdete detailně rozepsaná v tomto článku.


Wings of Strength Romania Muscle Fest Pro 2019 - figure žen


Semifinálová vyvolávání:
1.Bamdad, Bergen, Djordjevic, Prause, Prior, Szczesniak, Thestrup
2.Bitiyeva, Kiss, Linhartová, Maiorana, Berenguer
3.Aves, De Simone, Knights, Lin, Ponce, Cucchia
4.Djordjevic, Kiss, Prause, Szczesniak
5.Bamdad, Bergen, Prior, Thestrup

Platí, že profesionálek v kategorii figure Česká republika zatím měla poskrovnu.

Na Wings of Strength Romania Muscle Fest Pro po Vlastě Gruberové a Petře Měrtl do bojů na pódiu v této kategorii zasáhla Gabriela Linhartová a uvedla se dobrým vystoupením.

Při svém profesionálním debutu bojovala o umístění na hranici top 10 a ze soutěže si nakonec odváží jedenácté místo.

Šestice nejlepších závodnic ve figure žen na Wings of Strength Romania Muscle Fest Pro 2019
(foto: Instagram.com/wingsofstrength)


Finanční odměny:
1. místo3.000 $
2. místo2.000 $
3. místo1.000 $
celkově6.000 $

V osmnáctičlenném startovním poli se dalo napočítat hned deset začínajících profesionálek, ale zkušenější Maryam Bamdad, Frida Thestrup a Asher Prior žádnou z nich k medaili nepustily. Cenné kovy si v uvedeném pořadí rozdělily právě ony. Nejlépe profesionální debut vyšel Ance Bergen, která profi kartu vybojovala koncem léta na NPC North American Championships. Patří jí čtvrté místo před pátou Barbarou Kiss. Také ona v Rumunsku v konkurenci profesionálek závodila vůbec poprvé. Profesionální kartu přitom vlastní už od loňského Ben Weider WorldWide Classic British Championships, kde se jí podařilo celkově zvítězit.


Výsledky Wings of Strength Romania Muscle Fest Pro 2019 - figure žen:

  1. Maryam Bamdad*
  2. Frida Thestrup
  3. Asher Prior
  4. Anca Bergen
  5. Barbara Kiss
  6. Hannah Prause
  7. Una Djordjevic
  8. Tamara Szczesniak
  9. Eva Berenguer
  10. Zulfiya Bitiyeva
  11. Gabriela Linhartová
  12. Elisa Maiorana
  13. Carmen Knights
  14. Claire Aves
  15. Rahel Cucchia
  16. Manuela De Simone
  17. Xue Lin
  18. Ivonne Ponce

* kvalifikace na Figure Olympia 2020


Figure žen na Wings of Strength Romania Muscle Fest Pro 2019

Více fotografií z Wings of Strength Romania Muscle Fest Pro 2019
naleznete zde na stránkách Npcnewsonline.com.


Závodnice kvalifikované na Figure Olympia 2020 k 3. listopadu:

jméno stát soutěž um.*
Cydney Gillon USA Arizona Pro 2019 1.
Latorya Watts USA Figure Olympia 2019 2.
Nadia Wyatt USA Figure Olympia 2019 3.
Jessica Reyes Padilla Portoriko Figure Olympia 2019 4.
Carly Starling-Horrell USA Figure Olympia 2019 5.
Asmaa Salimi Kanada Ben Weider Natural Pro 2019 1.
Martina Yabekova Kanada Border States Pro 2019 1.
Maryam Bamdad Kanada Romania Muscle Fest Pro 2019 1.

* um. = umístění dosažené na příslušné soutěži

Figure žen - žebříček pro rok 2020 k 3. listopadu:

p. jméno stát body
1. Belinda Hope USA 4
1. Bojana Vasiljevic USA 4
1. Frida Thestrup Dánsko 4
4. Sharon Brown Kanada 3
4. Shelace Shoemaker USA 3
4. Asher Prior Austrálie 3
7. Anca Bergen Rumunsko 2
8. Chelsea Larson USA 1
8. Osiris Trumpe USA 1
8. Barbara Kiss Velká Británie 1

Pravidla platná pro kvalifikaci na Olympia Weekend 2020 najdete detailně rozepsaná v tomto článku.


Wings of Strength Romania Muscle Fest Pro 2019 - bikiny fitness žen


Semifinálová vyvolávání:
1.Breide, Ciobu, Facchin, Frits, Kaczmarek, Mahonen, Pajares Torres, Tapu
2.Ciobu, Frits, Merone, Pajares Torres, Perez, Sanz, Serrano, Tapu
3.Ammirato, Da Costa, Lamhauge, Liang, Pena, Szala, Taccani
4.Bissoli, Klement, Lapteva, Majlinger, Puraye, Vintu, Biagini
5.Frits, Pajares Torres, Sanz, Tapu
6.Breide, Facchin, Kaczmarek, Mahonen

Ačkoliv se v bikiny fitness během prvního listopadového víkendu závodilo ještě také v Iowě a Sacramentu, i tak se rumunské profesionální show zúčastnilo šestadvacet sportovkyň.

Rozhodčí v početné startovním poli do prvního semifinálového vyvolávání vybrali hned osm profesionálek, ve kterém nejvíce obstály Evita Breide, Alessia Facchin, Adrianna Kaczmarek a Noora Mahonen, které později už pouze takto ve čtyřech v boji o medaile poměřily síly v posledním vyvolávání prejudgingu.

Šestice nejlepších závodnic v bikiny fitness žen na Wings of Strength Romania Muscle Fest Pro 2019
(foto: Instagram.com/wingsofstrength)


Finanční odměny:
1. místo2.000 $
2. místo1.000 $
3. místo500 $
celkově3.500 $

Na své druhé podzimní vítězství nakonec dosáhla Finka Noora Mahonen, která tak navázala na svůj nedávný triumf z Musclecontest Philippines Pro 2019.

O další místa v top 5 se dále v uvedeném pořadí rozdělily Alessia Facchin, Evita Breide, Adrianna Kaczmarek a Cristobalina Pajares Torres.

Zajímavostí je, že kromě Noory Mahonen před soutěží už jistotu kvalifikace na Bikini Olympia 2020 měly také Alessia a Cristobalina.


Výsledky Wings of Strength Romania Muscle Fest Pro 2019 - bikiny fitness žen:

  1. Noora Mahonen*
  2. Alessia Facchin
  3. Evita Breide
  4. Adrianna Kaczmarek
  5. Cristobalina Pajares Torres
  6. Anna Tapu
  7. Natalia Sanz
  8. Patricia Frits
  9. Leonida Ciobu
  10. Elisabeth Perez
  11. Nora Majlinger
  12. Jessica Serrano
  13. Ewelina Szala
  14. Elsa Pena
  15. Cecilia Liang
  16. Valeria Ammirato
  16. Aurelia Bissoli
  16. Jessica Da Costa
  16. Ameera Klement
  16. Helene Kirstine Lamhauge
  16. Ekaterina Lapteva
  16. Martina Merone
  16. Elodie Puraye
  16. Giuditta Taccani
  16. Ana Maria Vintu
  16. Matilde Biagini

* kvalifikace na Bikini Olympia 2020


Bikiny fitness žen na Wings of Strength Romania Muscle Fest Pro 2019

Více fotografií z Wings of Strength Romania Muscle Fest Pro 2019
naleznete zde na stránkách Npcnewsonline.com.


Závodnice kvalifikované na Bikini Olympia 2020 k 3. listopadu:

jméno stát soutěž um.*
Monica Ellis USA San Antonio Pro 2019 1.
Casey Torres USA Portland Classic 2019 1.
Sethia Daigle USA Pacific USA Pro 2019 1.
Camile Periat USA Golden States Pro 2019 1.
Elisa Pecini Brazílie Bikini Olympia 2019 1.
Angelica Teixeira USA Bikini Olympia 2017 1.
Ashley Kaltwasser USA Bikini Olympia 2013 1.
Daraja Hill USA Hurricane Pro 2019 1.
Janet Layug USA Asia Grand Prix Pro 2019 1.
Lauralie Chapados Kanada Yamamoto Cup 2019 1.
Maia Gordon Kanada Ben Weider Natural Pro 2019 1.
Noora Mahonen Finsko Musclecontest Philip. Pro 2019 1.
Alessia Facchin Itálie Fit Parade Pro Grand Prix 2019 1.
Cristobalina Pajares Torres Španělsko San Antonio Classic 2019 1.
Sara Choi Jižní Korea Monsterzym Pro 2019 1.
Claire Lehndorf Nový Zéland NZ Pro 2019 1.
Katya Nosova Nový Zéland Sacramento Pro 2019 1.
Natoshia Coleman USA Iowa Pro 2019 1.

* um. = umístění dosažené na příslušné soutěži

Bikiny fitness žen - žebříček pro rok 2020 k 3. listopadu 2019:

p. jméno stát body
1. Jasmine Gonzalez USA 10
1. Adrianna Kaczmarek Polsko 10
3. Jennifer Dorie Kanada 9
3. Amy Landry USA 9
3. Evita Breide Španělsko 9
6. Ashlyn Brown USA 8
6. Hye Kyeong Hwang Jižní Korea 8
8. Hazel Hernandez USA 7
8. Juli Lopez USA 7
8. Breena Martinez USA 7
11. Juliana Dantas Brazílie 5
11. Jessica Palmer USA 5
11. Breana Turner USA 5
11. Beatriz Biscaia Portugalsko 5
11. Regina Tan Singapur 5
11. Svetlana Elina Rusko 5
11. Ashley Humiston USA 5
11. Chen Qi Liu Čína 5
19. Joanrae Miller USA 4
19. Tiffany Jensen USA 4
19. Kim Gutierrez Chile 4
19. Liana Martinez USA 4
19. Cynthia Benoit Kanada 4
19. Nittaya Kongthun Thajsko 4
19. Vania Auguste USA 4
19. Bola Seo Jižní Korea 4
19. Chloe Hunter Nový Zéland 4
19. Lucia Malavaze Itálie 4
19. Susana Aramayo Argentina 4
30. Shannyn Creekmore Kanada 3
30. Mercedes Fernandez USA 3
30. Jennifer Ronzitti USA 3
30. Jenn Scott Kanada 3
30. Geri Berger USA 3
30. Patricia Frits Maďarsko 3
30. Jisun Kim Jižní Korea 3
30. Rebecca Mooney Nový Zéland 3
38. Lauren Dannenmiller USA 2
38. Carla Garthwaite USA 2
38. Nicole Verdugo Mexiko 2
38. Ashley Parker USA 2
38. Francesca Stoico Itálie 2
38. Emily Hayden USA 2
38. Elsa Pena Portugalsko 2
38. Stephanie Sequeira USA 2
38. Lastuti Usman Gumanti Singapur 2
38. Rhiannon Morgan Gumanti Nový Zéland 2
38. Eli Fernandez Mexiko 2
38. Marissa Bell USA 2
50. Diane Brunet Kanada 1

Pravidla platná pro kvalifikaci na Olympia Weekend 2020 najdete detailně rozepsaná v tomto článku.


Foto:
www.npcnewsonline.com / Dan RaySouvisející články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

08.11.11:13Majka - Zdravíčko, vyjdou na začátku příštího týdne :)
07.11.16:28Zodiak411 - Kdy budou prosím výsledky tipovačky? :)
05.11.20:59jari - Strašně mu uškodil ten snovej debut. Vzal to za špatnej ko..
05.11.20:25LeToucan - Jestli čeká na nějakou vysněnou formu tak taky nemusí nast..
05.11.16:10jari - Protože asi tak před měsícem vypadal líp, než teď.
05.11.09:49amoresPE - Nema niekto info o tom, preco nenastupil v open Igor Illes?
04.11.01:15Zodiak411 - Škoda, že to Lukášovi teď nevyšlo, moc jsem mu přál získat..
03.11.20:17Arnold Strong - Byl tam.Kmostak nebo nebyl ?
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínTomáš Klíč - párty ve Vegas, soudy, I...
Pikto (17:21) • Okej, po vypocuti rozhovoru berem spat moj debilny komentar
magazínTomáš Klíč - párty ve Vegas, soudy, I...
Pikto (17:00) • Vzdy som chcel mat postavu ako on. Stacilo len pockat :D
magazínTomáš Klíč - párty ve Vegas, soudy, I...
zborka2 (14:25) • Tomáš je sympaták . Přeju mu ať drží zdraví a ´úspěšný návrat .
magazínAntidopingový seminář ADV ČR a SKFČR...
Ondra Hájek (09:21) • Na Instagramu a Facebooku bylo víckrát lidmi okolo svazu řečeno, že ten seminář dělá sv...
magazínTréninkový videolog: Milan Šádek (02/...
Paulie02 (06:29) • Nějak vylepšenou verzi Milana asi neuvidíme, ale mě to vůbec nevadí. Naopak respektuj...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2024 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2024 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu zakázáno.
MAGAZÍN OBCHOD AKADEMIE
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie