Reklama:
PROTEINOVÉ HODY - klikněte zde!
Akční slevy na proteinové suplementy a proteinové tyčinky! Více zde.

Gladiator Race Run (Český ráj) 2019 - reportáž a fotografie

7.491 zhlédnutí
Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Soutěže

Jakou znáte definici ráje? Tu náboženskou, tu evoluční, tu geografickou, či nějakou jinou? Já Vám tu teď svoji definici psát nebudu. A vůbec, já vlastně o tamtom ráji psát nechci. Ono to v tomto článku vůbec není důležité. Zato Vám chci napsat o Českém ráji. O tom jednom konkrétním, který je okolo Jičína a kde se 14. září odehrál další závod Gladiator Race.

Není tomu tak dávno, jen pár (stovek) tisíc let, co se po Českém ráji proháněli neandrtálci, a teď se tu proháněli gladiátoři. A jak jim to šlo? Český ráj už jako takový zaručuje krásnou krajinu, takže nikdo zklamaný nebyl. Plocha Komárovského rybníka byla vyhřátá, do žádné hloubky nás nehnali, takže žádné hluboké, studené vody a zamrzlé úsměvy na rtech, sluníčko svítilo, ptáci zpívali a ani vichr nefoukal. A to, že vlastně šlo o nejlehčí závod série, vyloudilo i pár úsměvů navíc.

Zázemí

Jako vždy bylo o všechny postaráno. Velké parkoviště spolklo všechna auta a od nich už to bylo jen coby kamenem dokopl k centru závodu. Než se člověk dostal k registracím, tak si mohl prohlédnout pár překážek a pomalu se začít těšit na to, co ho čeká. Všude bylo plno lidí, ale nikde se nikdo netlačil, žádné dlouhé banánové fronty. Až to bylo divné. Lidé se prostě mezi borovicemi tak rozmístili, že jich všude bylo plno, a přitom Vám nikde nikdo nepřekážel. Kdo chtěl něco zakousnout, mohl si vybrat od zmrzliny až po burger. Oboje bylo perfektní. No, nebudu Vám to tady všechno vyprávět. Kdo nevěří, že to stálo za to, ať příště taky běží!

Trasa

Nešlo o dlouhý závod, jen nějaké čtyři kilometry, ale tím, že bylo 25 překážek, tak čekalo na každém kiláčku průměrně šest překážek. Takže vážně pěkně překážkový závod. Kilometrově to sice nevypadalo na moc běhání, ale i tak to na mnohé bylo dost a někteří si z toho udělali procházku.

Aby to nebylo jen tak, tak se startovalo do vody. Ručkování (monkey business) bylo první vodní překážkou, po kterém následovala další vodní. Kdo nemá rád vodu, tak ten měl docela potíž. Navíc voda se na Gladiator Race vždycky nějaká najde, ať už je zima, nebo teplo.

Pak to už byla cesta po jehličí mezi kapradím, po kopcích, kládách, hrazdách, závěsech, kanystrech Alpy, barelech Alpy přes pneumatiky a tak dále. Terén se krásně vlnil, takže jen čistě z běžeckého pohledu nešlo vůbec o žádnou nudu.

Překážky

Překážek bylo požehnaně a podělím se s Vámi o ty, které mi utkvěly v paměti. Ano, ano, já jsem běžel taky, tak budete mít informace z první ruky (i nohy).

Alpa

Sudy a kanystry už jsou takovou gladiátorskou klasikou. Rajská výhoda však spočívala v tom, že nikde na dohled od sudů nebylo bláto, a to je hodně, hodně velké plus. Sud totiž neklouže, není obalený horou bláta (takže je i podstatně lehčí), nohy se vám po kolena neboří do bahna, takže nakonec ani vlastně nevíte, že nějaký sud nosíte. Pro nováčky to může být děs, ale pro staré gladiátory je to jako procházka rajskou zahradou. Prostě sud do každé rodiny.

Kanoing

Nejde o slézání hlubokých kaňonů. Jde o staré dobré plavení. Šup do loďky, maximálně po třech, pádla do ruky a vzhůru obeplout - ne Ameriku, ale barel nějakých 20 metrů daleko. Úkol zní jednoduše, ale když se potkají dva, kteří pádlo viděli akorát na obrázku, tak je to docela potíž a leckdo se i udělal.

Skate park

Poslední překážkou nebyl celý skate park, jen jedna dřevěná vlna. Kousek bez pomoci pro zdatné vlniče a větší kus s nataženou sítí pro zbylé ryby. Co myslíte, co je jednodušší? Vyskočit rovnou nahoru na vlnu a vytáhnout se, nebo se vyšplhat po provazové síti? Já vyzkoušel obě varianty a na rybí způsob to bylo o hodně jednodušší.

Antonie a Emma

Bez bláta? Bez vody? Já takhle ty holky ani poznat nemohl.

Corny

Nevím, co má společného systém stupňujících se klád s tyčinkou Corny. Nevíte to někdo? Kdyby šlo třeba o hořické trubičky, tak to bych pochopil. Třeba taková tlustá dřevěná deska, zavěšená horizontálně, kterou zespodu obejmete, a šnekujete se vpřed, to bych jako Corny pochopil. Asi jde čistě jen o sponzorskou volbu.

Ani tak jsem nechtěl zmiňovat ten název, jako výkon jednoho závodníka. Pán ve středních letech, který měl pár kilo navíc, takže klasický případ pánského jablka. Kolem něj bylo pár mladých borců, kteří si asi drží linii (možná i prolinii), a většina z nich měla s kládami docela problém. Pár jich i spadlo jako hrušky a šlo holt na hendikep. Zmiňovaný pán měl chvílemi také namále, neměl to jednoduché, ale nevzdal se. Jakmile se vyhoupl zpod klády, pokaždé to vypadalo, že to bylo z posledních sil, ale vždycky našel další a bez otálení šel vpřed. Dal to. A všichni okolo čuměli jako puci.

Head shot

Nečekejte panáky, ale spíš kolíky. A ne jen tak ledajaké kolíky, ale kroužící kolíky. Jeden konec (samozřejmě ten špičatější) zapíchnete do země, druhý (kulatý a neostrý) si přiložíte k čelu a točíte se a točíte a točíte dokola kolem kolíku jako káča (bez čerta). Máte za úkol udělat deset otoček, ale už u čtvrté jsem myslel, že vypustím snídani na svobodu. Naštěstí se to zvládnout dalo, člověk si pak pohověl na všech čtyřech a po chvilce se už mohl rozběhnout dál.

Závěr

Vážně to bylo jako procházka rajskou zahradou (teď nemyslím tu čtvrť v Praze). Lehký a krátký závod, který nováčky krásně zasvětí do tajů a nástrah překážkových závodů. Navíc je nevystraší, takže se rádi vrátí a zkusí i trošku obtížnější variantu závodu. Já si závod moc užil. Bylo to také tím, že jsem měl docela dlouho závodní pauzu, takže mě moc nevyděsil. Rodinka si závod užila také. Sice jen z té druhé strany, té divácké, ale spokojení jsme prostě odjížděli všichni. Takže run, gladiátoři, run!

Gladiator Race Run (Český ráj) 2019 - nejlepší závodníci do 39 let
p. muži ženy
1. Martin Šulc - 0:27:58 Aneta Pecharová - 0:38:36
2. Tomáš Labuda - 0:30:13 Monika Zatřepálková - 0:39:43
3. Filip Kubina - 0:30:36 Klára Svobodová - 0:40:08

Gladiator Race Run (Český ráj) 2019 - nejlepší závodníci nad 40 let
p. muži ženy
1. Aleš Vitásek - 0:29:52 Stanislava Babušková - 0:31:51
2. Honza Kotyk - 0:30:03 Markéta Valentová - 0:36:35
3. Dušan Nohynek - 0:34:50 Jana Faulová - 0:37:58

Gladiator Race Run (Český ráj) 2019 - statistiky závodu


Gladiator Race Run (Český ráj) 2019 - fotogalerie
Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínSoutěž o vstupenky na IFBB Diamond Cu...
Zodiak411 (22:27) • Mohl by taky pořadatel vysvětlit, proč se cena vstupného zvedla z původních 20 € (necel...
magazínIFBB Grand Prix Malta 2023 - kompletn...
jamenek (13:56) • A Patrik Šerý vybojoval pro Českou Republiku, Olomoucký kraj, a České dráhy, i přes vše...
magazínMichal Križánek - trénink zad a bicep...
jiiriik (10:50) • aspoň top 6 !!!!*79*
magazínIFBB Grand Prix Malta 2023 - kompletn...
Hockey1000 (08:35) • Tak to je s cílem aby pořadatelé, mezinárodní IFBB i národní federace vyddělali co nejv...
magazínDominik Kopečný a Pavel Červinka - tr...
koli78 (07:55) • super video Pavel je frajer, preju mu at se mu splni sen dostat se na olympii a hlavne...Supertelo.cz, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 03222543 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2023 Supertelo.cz, s. r. o. • Copyright © 2001-2023 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu zakázáno.
MAGAZÍN OBCHOD AKADEMIE
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie