Reklama:

Rozhovor: Petr Fric o své
přípravě na podzimní soutěže

5.562 zhlédnutí
Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Osobnosti

Podzimní část sezóny se rozbíhá a my Vám průběžně přinášíme rozhovory s našimi závodníky, kteří do ní plánují zasáhnout. Už na IFBB Diamond Cup Warsaw FIWE a na Arnold Classic Europe teď v září původně měl závodit i kulturista Petr Fric. Jenomže okolnosti tomu chtěly jinak a Petr musel své plány poupravit. Jakým způsobem, se už dozvíte z následujícího rozhovoru, kde se kromě jiného dočtete i to, jak na něj reagoval personál nemocnice, když se zde nevešel do tunelu magnetické rezonance!

Petr Fric

Vybrané úspěchy:

IFBB Diamond Cup Ostrava 2019 - 5. místo v kulturistice mužů do 90 kg
BFC Cup 2017 - 2. místo v kulturistice mužů do 80 kg
Mistrovství České republiky 2015 - 5. místo v kulturistice mužů do 75 kg
Mistrovství Čech 2015 - 2. místo v kulturistice mužů do 75 kg

Petře, je před Vámi podzimní část sezóny. Na jakých soutěžích a v jakých kategoriích Vás uvidíme?

Na úvod bych chtěl pozdravit čtenáře Ronnie.cz. Původně jsem plánoval IFBB Diamond Cup Warsaw FIWE 2019 a Arnold Classic Europe v Barceloně. Bohužel okolnosti tomu chtěly jinak a na těchto závodech startovat nebudu. Rád bych startoval na Diamond Cup Prague 2019, který se koná 22. až 23. listopadu, ale to se ještě uvidí.

Vytkl jste si před sebe před nadcházejícími závody nějaký konkrétní cíl, co se týká výsledků, kterých byste rád dosáhl?

Jako každý sportovec, který vynaložil během přípravy mnoho dřiny, odříkání, bolesti, potu a nemalých finančních prostředků, bych velmi rád udělal výsledek co nejlepší. Jsem si vědom, že konkurence je vzhledem k prestižnosti závodů, které jsme zvolili, opravdu veliká.

Petr Fric (foto: Martin Valdhans)

Závodil jste i na jaře, a to až do června. Měl jste vůbec čas dopřát si nějaké volno od diety? Jak Vaše příprava od ostravského Diamond Cupu až po současnost vypadala?

Pravdou je, že toho času moc nebylo, ale vše fungovalo dobře, tak jsem to chtěl zkusit. Po Diamond Cupu v Ostravě jsem měl trochu volnější režim, který trval necelé tři týdny, a poté jsem začal znovu striktním režimem. Ze začátku se vše jevilo jako v naprostém pořádku a vše šlo, jak má. Ale zhruba týden před nominací na Arnold Classic se tělo začalo bránit. Svaly působily unaveně, neostře a byly zalité vodou. Nominací jsem sice prošel, ale po zralém uvážení a zvážení všech okolností jsme dospěli k závěru nestartovat ani ve Varšavě, ani na Arnold Classic. S trenérem Martinem Novotným jsme se domluvili, že na dva tři týdny trochu zvolním v jídle i intenzitě tréninku a uvidíme, jak bude tělo reagovat.

Od letoška už můžete nastupovat v kategorii masters. Mění se s věkem nějak Váš přístup k tréninku?

Věk si tak nějak nepřipouštím, pravdou ale je, že tělo nefunguje jako před léty. Domnívám se, že s trenérem Martinem Novotným jsme letošní přípravu nastavili a vychytali tak, že podle mého nemá zatím smysl něco měnit. Myslím si, že progres proti loňské sezóně byl na první pohled viditelný. Podařilo se nabrat pár kil kvalitní svalové hmoty, hmotu zkvalitnit a zatvrdit. S letošní formou jsem byl spokojený, i když je stále co zlepšovat a na čem pracovat. Rád bych "do nové sezóny" zase nějaké to kilo svalů nabral.

Petr Fric (foto: Martin Valdhans)

Zaslechl jsem, že jste se přednedávnem nevešel do tunelu magnetické rezonance. To mohla být i docela zábavná situace. Jak na Vás reagoval v nemocnici personál?

Ano, máte pravdu. Šlo o vyšetření ramen, se kterými mám dlouhodobé problémy. Už ošetřující lékař měl určité pochybnosti, abych se do tunelu vůbec vešel. To se mi zdálo jako liché, vůbec si nepřipadám jako někdo tak nadrozměrný, že by se mi to vůbec mohlo stát. Už při vyplňování dokladů před vyšetřením mi zdravotní sestřička avizovala, že to asi nepůjde. Při převlékání do jednorázového obleku, do kterého jsem se nevešel, jsem začal mít určité pochybnosti i já. Po ulehnutí na lůžko a zaseknutí se při vjezdu do tunelu bylo vše jasné. O týden později jsem byl na ultrazvuku a personál se smíchem: "Tak to jste vy, co se nevešel do tunelu?"

Je někdo, komu byste touto cestou chtěl poděkovat za pomoc nebo podporu v přípravě?

Největší díky patří Ivetě Forsterové a naší malé dcerce Vendulce za podporu a trpělivost. Obrovský dík patří trenérovi Martinovi Novotnému - Fitness při CVČ Most. Firmě Butchtrade za neuvěřitelnou podporu špičkovými doplňky výživy značky SynTech, Davidovi Slevinskému (Natur sport), Petru Weinlichovi a Sport Studiu Prima Karlovy Vary za podporu a personálu za kamarádský přístup. Martinovi Valdhansovi za fotografie. Všem kamarádům, přátelům a fanouškům za přízeň, které si velice vážím.


Petr Fric v přípravě na podzimní soutěže

Zpět na přehled


Foto:
Martin Valdhans


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2019 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2019 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra