Reklama:

Wheelchair Olympia
2019 - výsledky a fotografie

6.685 zhlédnutí
Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Soutěže

Od roku 2011 se v profesionální lize IFBB Jima Maniona závodí také v kulturistice vozíčkářů. Zakladatel a šéf společnosti Wheelchair Bodybuilding, Inc., Nick Scott, jenž je považován za Joea Weidera kulturistiky vozíčkářů, od té doby neúnavně usiluje o to, aby se této kategorii dostalo zaslouženého uznání. V posledních dvou letech se mu přitom v tomto ohledu podařilo dosáhnout nemalých úspěchů. Vloni se v kategorii poprvé závodilo v rámci doprovodného programu Olympia Weekendu na soutěži s názvem IFBB Pro League Pro Wheelchair Championships, která se do historie zřejmě vepíše jako nultý ročník Olympie ve wheelchair bodybuildingu. Pro letošek se pak Nickovi podařilo vyjednat, že kategorie bude mít svou opravdovou Olympii. A tak se v sobotu 14. září v prostorách Las Vegas Convention Center vůbec poprvé odehrály závody s názvem Wheelchair Olympia.

Účastníci Wheelchair Olympia 2019 (foto: Npcnewsonline.com / Jeff Binns)

Původně se na nich mělo představit deset závodníků, jenomže kulturisté na vozíku se musí potýkat s celou řadou potíží, které se jejich kolegům z dalších kategorií samozřejmě vyhýbají. A tak přípravu dokončilo pouze šest profesionálů. Velkým favoritem na vítězství před soutěží byl Američan Harold Kelley, který ve své kategorii zvítězil na šestnácti z dosavadních jednadvaceti profi soutěží. Ještě nikdy ovšem asi v profi kulturistice vozíčkářů nebyla taková konkurence jako letos. Ital Gabriele Andriulli, který je vedle Harolda jediným kulturistou - vozíčkářem, který má na kontě více než jedno profesionální vítězství, se na závody připravoval pod vedením šestinásobného šampióna Mr. Olympia Doriana Yatese. Dalo se předpokládat, že díky jeho zkušenostem Gabriele může zaznamenat další progres.

Na soutěži se měl navíc do boje o přízeň rozhodčích zapojit také Kris Dim. Původem kambodžský závodník, jenž se v roce 2009 na pódium dokázal vrátit po disekci aorty, totéž udělal letos na jaře poté, kdy před několika lety ochrnul na dolní polovinu těla. Start na březnovém Arnold Classic pro něj představoval návrat na soutěžní pódium po deset letech a Kris přitom vůbec nevypadal špatně. Teď, když na své postavě mohl pracovat dalších šest měsíců, to mohl být právě on, kdo by Kelleyho mohl v přímém souboji vyzvat k boji o titul. Vědomí, že jeho soupeři se na pódiu Olympie mohou prezentovat lepší než kdykoliv předtím, ovšem Harolda Kelleyho donutilo nezaspat na vavřínech. V osmačtyřiceti letech se mu podařilo zlepšit už jeho beztak fantastické objemy a svým soupeřům znovu nedal šanci. Kombinace jeho hmoty, tvarů a připravenosti zkrátka pro Gabriela i Krise byla příliš!

Účastníci Wheelchair Olympia 2019 (foto: Npcnewsonline.com / Jeff Binns)

Kelley se tak stal historicky prvním šampiónem Wheelchair Olympia. Za svůj úspěch získal speciální prsten pro vítěze a podobně jako další dva medailisté také vozík Leo II v hodnotě 3.850 dolarů. Ten svému uživateli umožňuje dosáhnout vzpřímené pozice, což s sebou nese celou řadu zdravotních benefitů. Důležité ale také je, že uživateli poskytuje větší nezávislost. Harold to poznal v zákulisí okamžitě po vyhlášení výsledků. Díky novému vozíku prožil okamžik k nezaplacení. Poté, kdy vybojoval titul z Olympie, mohl poprvé od roku 2007, kdy po úrazu ochrnul, vestoje obejmout svou ženu. Gabriele Andriulli i Kris Dim byli skvělí a zejména druhý zmíněný borec se za posledních několik měsíců viditelně zlepšil. V uvedeném pořadí si při Haroldově úspěchu rozdělili druhé a třetí místo. Kompletní výsledky soutěže najdete níže.


Výsledky Wheelchair Olympia 2019

  1. Harold Kelley
  2. Gabriele Andriulli
  3. Kris Dim
  4. Steve Lister
  5. Bradley Betts
  6. Tyler Brey


Foto:
www.npcnewsonline.com / Jeff Binns


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2019 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2019 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra