Reklama:
FANTAZIE: Gold Whey protein jen za 249 Kč!
Vyzkoušejte nový lahodný protein za zaváděcí cenu! Více zde.

Rozhovor s vítězem IFBB Elite Pro Nafplio Classic 2019 Pavlem Koukalem

6.760 zhlédnutí
Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Osobnosti

IFBB Elite Pro Nafplio Classic 2019: kompletní výsledky s body!
IFBB Elite Pro Nafplio Classic 2019 očima vítězky Terezy Linhartové
7. - 8. září probíhala v menším řeckém městečku soutěž IFBB Elite Pro Nafplio Classic 2019 a své zástupce na ní měla i Česká republika. Velmi dobře se dařilo našim bikiny fitnesskám Marině Mocanu a Veronice Zemanové, které zde obsadily 2. a 3. místo, ještě o něco úspěšnější v Řecku byli bodyfitnesska Tereza Linhartová a kulturista Pavel Koukal, kteří ve svých kategoriích zvítězili. Ohlédnutí Terezy Linhartové za její zlatou řeckou výpravou jste si u nás již mohli přečíst, vrátíme se ale samozřejmě také k Pavlovi Koukalovi, pro kterého bylo vítězství o to cennější, že se jednalo o jeho vůbec první start mezi Elite profesionály! Pavla po řecké soutěži vyzpovídal Pavel Vacek.

Pavle, v první řadě mi dovol pogratulovat ti k prvnímu místo na Elite Pro soutěži Napflio Classic. Čekal jsi takový výsledek?

Děkuji a všechny vítám u dnešního rozhovoru. Jestli jsem takový výsledek čekal? (smích) Vždyť mně se před měsícem zdál sen, ve kterém jsem nechtěl vystoupit na pódium, protože jsem si přišel oproti ostatním nepřipravený a jako v objemu. Jsem nakonec rád, že to tak nebylo. Do Řecka jsem odjížděl s tím, že si nechci na prvních Elite Pro závodech udělat ostudu a chci být konkurenceschopný, takže asi tak. (úsměv)

Ty jsi sváděl souboj s poměrně masivnějšími dvěma soupeři, a přesto jsi vyhrál. Zvedlo ti to sebevědomí pro další závody?


Foto: Ondřej Čečetka / EastLabs.sk
K tomu sebevědomí… Masivnější byli, a to hlavně v zákulisí v rozcvičovně. (smích) Tam jsem si připadal jako dorostenec. Na pódium se mi s nimi popravdě moc nechtělo, ale když teď koukám na fotky ze soutěže z jednotlivých porovnávaní, nebyl tam takový obří rozdíl, jaký jsem já viděl právě v rozcvičovně. Ano, stojím nohama na zemi a vidím, že hmoty mi na vršku chybí dost, ale zdravé sebevědomí mi to dodalo a nebudu teď tolik stresovat na následující soutěži. Závěry příprav budou pro mě klidnější, takže mi to určitě pomohlo. Jinak bych chtěl zmínit, určitě to většina závodníků zná, že jsou dva typy kulturistů. První ti, kteří jsou v zákulisí brutální, žilnatí a nahání ti v backstagi strach, ale na pódiu jsou vlastně stejní, nebo se projeví to, co jim chybí. A pak je druhý typ, který ti v rozcvičovně přijde nijaký, neslaný, nemastný a ničím na sebe nepoutá pozornost, a na pódiu se to pak při pózovaní změní. Troufám si říct, že to je můj případ. Částečně i proto, že se mě kolikrát na soutěžní prezentaci předešlé roky ptali, jestli jdu do kategorie physique.

Ještě před pár měsíci jsme spolu točili video, kde jsi říkal, že si nejsi vstupem do Elite Pro jistý. Máš teď pocit, že už tam patříš?

Dej mi, prosím tě, ještě jednu soutěž čas, než odpovím, jestli jsem si stoprocentně jistý.

Pojďme se ještě vrátit k řecké soutěži. Ty jsi tam startoval společně se svou přítelkyní Natálií Danielovou. Jak jste si to takhle společně užili?

Ano, letošní soutěže jsme s Natálkou vybírali tak, abychom všude mohli startovat spolu. Já se v sobotu na závodech staral o ni, ona se pak o mě starala v neděli (profesionálně), tím myslím backstage servis - od lidského větráku, podávaní chlebíku přes hlídání harmonogramu apod., takže v tomhle směru to bylo super. No a po závodech jsme si v řeckém městečku Nafplio udělali dvoudenní dovolenou, která byla úžasná. Myslím, že víc už si to užít nešlo. (úsměv)

Co si vlastně myslíš o ženské kulturistice?

Nebudu odpovídat, co si myslím o ženské kulturistice, ale spíš co si myslím o bodyfitness, ve kterém Natálka soutěží. Za mě to je nádherná kategorie. Přesně akorát. Holky zůstávají holkami a zároveň jsou krásně osvalené, že poznáš, že cvičí. Kulaté zadky, nohy, ramena, co víc si přát. (smích) Musíte si taky uvědomit, že když jdou na závody, tak to je cca třídenní vysušený extrém a nevypadají tak celoročně.

Jižní národy obecně nejsou mistři světa v preciznosti a přesném plánování. Probíhala soutěž podle harmonogramu, nebo tak nějak po řecku?

Až na vyzvednutí na letišti, kde jsme po příletu čekali 4 hodiny, a pak další 2,5 hodiny jeli na místo, si nemůžu stěžovat. Soutěž odbíhala velice rychle a tak, jak měla.

V Řecku vás bylo z ČR víc závodníků, zašli jste pak oslavit ty skvělé výsledky?

Potkali jsme se a seznámili s Terkou Linhartovou a jejím přítelem Radkem. Terka je továrna na medaile a v Řecku taky získala zlato. Byl to moc fajn večer a člověk si uvědomí, že závody nedělají jen medaile, ale i přátele.

Ty jsi ještě 14 dní před soutěží byl s dalším Elite profíkem Tomášem Kašparem v Číně na tamějším FIBO. Nenarušil tenhle výlet tvoji přípravu?

Dost jsem se toho ze začátku bál, jak to s mojí přípravou zamává. Ale měl jsem v Číně vše potřebné zařízeno. Vařené maso, rýži a každý den přístup do posilovny. Takže když celý den pózujete (někdy i 1,5 hodiny v kuse), pak jdete cvičit a do toho držíte stravu, jak se má, myslím, že mi to jen pomohlo a formu naopak posunulo.

Ty jsi byl v Číně "s kulturistikou" už podruhé. Jednou na soutěži, teď na tom FIBU. Jak vnímají Číňané kulturistu, když jde po ulici?

Někdy jen koukají, ukazují, v horším případě dojdou a sáhnou si bez zeptání. (smích) Kdybych měl za každou fotku pětikorunu, tak jsem po těchhle dvou návštěvách milionář... V životě jsem nerozdal víc fotek než tady za jeden den na FIBU.

Dokážeš si představit, že bys tam žil? Jak na tebe působila taková megapole, jako je Šanghaj?

Jsem hrozne rád, že jsem v takové zemi byl a že mám představu, jak se žije ve světě. Rozhodně bych tam žít nechtěl, ten režim a strach z něj je tam na každém kroku doslova vidět. Do toho hrozně moc lidí a aut. Všude. Zlaté Brno.

Tím vítězstvím jsi získal právo startu na MS profesionálů. Využiješ ho, budeš tam startovat? Pokud ne, co tě teď čeká dál?

Nedokážu si představit, že bych takovou pozvánku odmítl. I kdybych si tam měl jet pro poslední místo, tak tam pojedu. V nadsázce je to, jako bys sázel Sazku, vyhrál jackpot a řekl si, to mi stačí, výhru si nevyzvednu. (smích) Každý soupeř bude výzva a umístění před ním výhra. Teď je v plánu Nordic Pro ve Finsku 4. - 6. října, potom Elite Pro Madrid ve Španělsku 18. - 20. října a poslední právě zmíněné MS profesionálů 1. - 3. listopadu, se kterým jsem původně nepočítal.

Ty máš za poslední 3 roky poměrně kontinuální progres. Myslíš si, že se budeš dál zlepšovat v tomhle tempu? Kde vidíš nějaké rezervy?

V roce 2015 na MS juniorů jsem vážil 73 kg, dnes v roce 2019 v den závodu 101 kg. Už to tak lehce určitě nepůjde, jak ukázal poslední rok, kdy se tempo zbrzdilo. Ale udělám pro to v následujících letech ještě maximum. (úsměv) Rezerv mám ještě dost, ale shrnu to, na celém vršku mi chybí dost hmoty, hlavně záda, prsa, ruce... Tam zaměřím svoji pozornost po sezóně.

Je nějaký klíčový faktor, který bys vyzdvihl, že ti pomohl v tom úspěšném startu v Elite Pro?

Klíčové byly připravenost, forma a spodní část těla. Za formu vděčím svému trenérovi a kamarádovi Viktorovi Hellovi, děkuji, Viktore. Trénink nohou miluji, takže tam nic měnit nebudu. (smích) A jinak těch dalších faktorů bylo hrozně moc - plavky Filandr, volná sestava, se kterou mi pomáhal Jirka Malíř (díky, Jirko), další a další detaily. Zároveň nemůžu opomenout podporu ze strany Extrifitu, což vlastně souvisí s tou předchozí otázkou. Za poslední roky mám neustálý přísun kvalitních bílkovin, minerálů a prostě všech stavebních látek, které potřebuji. Bez omezování, bez toho, aby mi cokoliv chybělo. To je strašně moc znát. Teď navíc mám díky nové smlouvě pořešené i cestování, takže se nemusím starat o to, jestli si mohu dovolit jeden závod, nebo pět. Všechno prostě sedlo tak, jak mělo, a já věřím, že se budu dál zlepšovat.

Tak nezbývá než popřát, aby se ti dařilo i nadále. Díky za rozhovor.

Já děkuji za rozhovor a budu se snažit. (úsměv)Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínLadislav Kurčík (II.): Trenérství, tr...
1boris111 (19:37) • To už rovnou Putina,to vyjde na stejnou.🥶
magazínLadislav Kurčík (II.): Trenérství, tr...
Arnold Strong (13:12) • Za mě filip grznar ten by určitě prijel
magazínLadislav Kurčík (II.): Trenérství, tr...
LOPO (12:07) • Jednoznačne Lukáš Osladil by bol super hosť a Pavol Jablonicky , Štefan Orosz ,Jaro Hor...
magazínLadislav Kurčík (II.): Trenérství, tr...
petrpolak (11:29) • Děkuju za milou zpětnou vazbu. Pár dalších hostů je už předdomluvených, ale zase vyzývá...
magazínLadislav Kurčík (II.): Trenérství, tr...
petrpolak (11:22) • Kdyby na nás Kryštof za kamerou nemával, že místo vyhrazené hodiny natáčíme už 2 hodiny...Supertelo.cz, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 03222543 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2022 Supertelo.cz, s. r. o. • Copyright © 2001-2022 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie