Reklama:

Mr. Olympia 2019:
výsledky a fotografie

144.998 zhlédnutí
Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Soutěže

Hlavní program letošního Olympia Fitness & Performance Weekendu Joea Weidera je u konce! Každoročně největší událost profesionálního bodybuildingu v sobotu večer zámořského času završily finálové boje na Mr. Olympia, Classic Physique Olympia, Olympia Men's Physique Showdown a Bikini Olympia. V tuto chvíli je dobojováno a my tak už s definitivní platností víme, komu se na pódiu v lasvegaské Orleans Areně dařilo a kdo naopak výsledkově propadl.

Přejít k výsledkům:
Mr. Olympia 2019 Classic Physique Olympia 2019
Olympia Men's Physique Showdown 2019 Bikini Olympia 2019

Mr. Olympia 2019

Mr. Olympia 2019: jaké bylo semifinále?

Ve světě kulturistiky neexistuje větší, důležitější a napínavější soutěž, než je Mr. Olympia. Klání poprvé v roce 1965 zorganizoval spoluzakladel mezinárodní federace IFBB Joe Weider, když jeho cílem bylo udržet ve sportu borce z tehdejší absolutní špičky, především celkové šampióny IFBB Mr. Universe. Ti podle tehdejších pravidel nesměli svůj titul obhajovat a vlastně po svém úspěchu neměli kde dále závodit. Skutečnost, že na Olympii od začátku nastupovali ti nejlepší z nejlepších, soutěži vtiskla nezaměnitelnou atmosféru, kterou si klání drží dodnes. A tak ačkoliv letos na pódiu chyběli poslední dva vítězové Phil Heath a Shawn Rhoden i egyptský kolos Mamdouh Elssbiay, jenž je zřejmě tím nejmasivnějším borcem, jaký se kdy na pódiu Olympie objevil, soutěž právem stále budila ve fanoušcích očekávání.


Přejít na:
 • fotografie
 • výsledky

 • Ostatně, aby taky ne! Jak jsme už naznačili, na pódiu chyběl vítěz posledního ročníku, což se naposledy stalo v roce 1998, kdy pověsil soutěžní plavky na hřebík Dorian Yates a začala éra Ronnieho Colemana. Soutěž díky tomu byla zcela otevřená a v napětí fanoušci, novináři, a dokonce i samotní závodníci byli i po semifinále. Minimálně z pohledu nezaujatého diváka se totiž zdálo, že o nejcennější kulturistický titul bojují hned tři borci. A to tu dlouho nebylo.

  Posedown účastníků Mr. Olympia 2019 (foto: Instagram)


  Semifinálová vyvolávání:
  1.Bonac, Choopan, Jackson, Kuclo, Curry, Winklaar
  2.Osladil, Sandoe, McMillan, Williams
  3.Charles, Lockett, Shaaban, Moore, Delarosa, Morel
  4.Osladil, Jackson, Kuclo, Williams
  5.Bonac, Choopan, Curry, Winklaar

  V prvním semifinálovém vyvolávání, které na soutěžích v bodybuildingu o šancích závodníků na dobrý výsledek rozhoduje, od rozhodčích dostali prostor William Bonac, Hadi Choopan, Dexter Jackson, Steve Kuclo, Brandon Curry a Roelly Winklaar. Před soutěží byl za favorita na vítězství považován nejčastěji Brandon, který se za poslední tři roky pod vedením kuvajtského trenéra Abdullaha Al Otaibiho propracoval ze závodníka, jenž na Olympii končil na děleném šestnáctém místě, v borce, s nímž se musí počítat jako s kandidátem na získání nejcennější kulturistické trofeje. Brandon na pódium nastoupil nejmohutnější v kariéře a vyzařovalo z něj sebevědomí. Prezentoval se plnými svaly, famózními pažemi, masivními, širokými zády a úžasným dvojitým bicepsem zepředu. Nebyl ale ideálně ostrý a zřejmě právě vzpomínaná plnost jeho svalů si vybrala svou daň v tom, že jeho břicho nepůsobilo tak ploše, jak by mělo, aby byl v některých pózách ještě impozantnější.

  "Lidi říkají, že je soutěž otevřená. Ale já mám v ruce kliku od dveří a jsem připravený je zavřít," nechal se Brandon slyšet na tiskové konferenci před soutěží. Řekněme, že v semifinále ty dveře přivřel, ale nohu mu do nich strčili William Bonac s Hadim Choopanem a o to, zda je dovře, jej ještě měla čekat přetlačovaná ve finále. Williama přes jeho kratší torzo nelze totiž díky 3D vzhledu jeho svalů a vždy dobré formě nikdy podceňovat. Výborný závodil na Olympii Bonac i letos. A to přesto, že jeho stehna vypadala jinak než v posledních letech, když zdaleka nebyla tak plná jako v minulosti. Nicméně stále byla dost dobrá na to, aby nizozemský profík na pódiu nepůsobil nevyváženě.

  Bronzový medailista Mr. Olympia 2019 Hadi Choopan se svým trenérem Hanym Rambodem.
  Hany má přes rameno Hadiho pás pro vítěze ankety, v níž si svého šampióna volili fanoušci. (foto: Instagram)

  Hadi Choopan pak Brandonovi i Williamovi při prejudgingu na záda dýchal díky své připravenosti. I když možná nebyl tak ostrý jako před několika týdny při svém vítězném vystoupení na Vancouver Pro, stále po stránce vyladěnosti formy patřil k nejlepším kulturistům na pódiu. Pomohla mu k tomu jeho papírově tenká kůže, kterou mu třeba takový další účastník letošní Olympie Akim Williams může jenom tiše závidět. Jak fantastickým kulturistou Hadi je, pak dokreslovala skutečnost, že s hmotností kolem 100 kg na pódiu nepůsobil o nic méně mohutně než jeho výrazně těžší soupeři a ve skutečnosti díky své schopnosti vytvořit iluzi mohutnosti třeba takového až 127 kg vážícího Steva Kucla pohodlně strčil do kapsy. Kromě jeho svalové hustoty, napruhování a detailů mu k tomu pomohl také jeho zkušený pózing, který k Hadiho postavě zkrátka dokonale sedí.


  Finanční odměny:
  1. místo400.000 $
  2. místo150.000 $
  3. místo100.000 $
  4. místo45.000 $
  5. místo40.000 $
  celkově735.000 $

  Zda a jaké odměny byly udělovány borcům na dalších příčkách, dostupné zdroje neuvádějí.

  Finále tedy bylo možné vyhlížet s očekáváním, a to nejenom s ohledem na to, jak dopadne souboj Hadiho, Williama a Brandona, ale i proto, že se mělo definitivně rozhodnout o tom, jaký výsledek si ze soutěže odnese Lukáš Osladil. Český profík k Mr. Olympia nastoupil už počtvrté v řadě a v semifinále reálně bojoval o umístění v první osmičce, což by pro něj i pro celou českou kulturistiku představovalo fantastický úspěch! Finálový večer v Orleans Areně odstartoval proslovem Davida Peckera, výkonného ředitele espolečnosti American Media, Inc., která celý Olympia Weekend v současnosti stoprocentně vlastní a ve spolupráci s profesionální ligou IFBB Jima Maniona jej provozuje.

  Zemřel Franco Columbu

  Pecker zmínil, že Olympia Weekend už dávno neláká pouze kulturisty, když se na něm letos v nejrůznějších rolích objevili třeba Mark Wahlberg anebo Shaquille O'Neal. Vzpomněl také předchozí vítěze Mr. Olympia a věnoval dnešní soutěž památce nedávno zesnulého Franca Columba. Hovořil o tom, že se snaží pokračovat v odkazu Joea Weidera a usiluje o to, aby se Olympia Weekend rozvíjel a zvyšovaly se finanční odměny pro závodníky. Letos tomu tak bylo především v dalších kategoriích mimo kulturistiku mužů open, které si už nějaké to navýšení peněz, o které se na pódiu bojuje, zasloužily. Zvláštní pozornost pak věnoval tomu, že se soutěže letos účastní Hadi Choopan, jehož cesta za vízem, které mu umožnilo do Spojených států z Íránu vycestovat, připomínala epickou bitvu. Že se Hadi objevil na pódiu Olympie, je podle Peckera důkazem, že Olympia Weekend není o politice, rase anebo původu.

  Mr. Olympia 2019 - umístění závodníků v semifinále vs. ve finále
  um. semifinále jméno body um. finále jméno body
  1. Brandon Curry 7 1. Brandon Curry 7
  2. William Bonac 10 2. William Bonac 11
  3. Hadi Choopan 17 3. Hadi Choopan 12
  4. Dexter Jackson 18 4. Roelly Winklaar 20
  5. Roelly Winklaar 25 5. Dexter Jackson 25
  6. Steve Kuclo 30 6. Steve Kuclo 30
  7. Akim Williams 37 7. Cedric McMillan 35
  8. Lukáš Osladil 40 8. Patrick Moore 41
  9. Cedric McMillan 46 9. Lukáš Osladil 44
  10. Luke Sandoe 49 10. Akim Williams 49
  11. Patrick Moore 55 11. Luke Sandoe 55
  12. Jonathan Delarosa 60 12. Jonathan Delarosa 60
  13. Maxx Charles 67 13. Maxx Charles 67
  14. Juan Morel 68 14. Juan Morel 68
  15. Michael Lockett 75 15. Michael Lockett 75
  16. Mohamed Shaaban 80 16. Mohamed Shaaban 79

  Co se týká vlastního dění ve finále Mr. Olympia, pak se potvrdilo, že o medaile bojují Hadi, Brandon a William. Podle toho, že v předposledním finálovém vyvolávání uprostřed řady stáli první dva zmínění borci, se zdálo, že jsou to právě oni, kteří svádí souboj o vítězství. Kdo by si něco takového ještě před dvěma nebo třemi lety pomyslel! Hadi byl lépe připravený i kompletnější než Brandon, Curry byl ale zase tak neuvěřitelně plný v horní polovině těla, že to až bralo dech. Bylo jasné, že ať už rozhodčí vyberou vítězem jednoho nebo druhého, Olympie bude mít skvělého šampióna!

  Brandon Curry se svým trenérem Abdullahem Al Otaibim (vlevo) po vyhlášení výsledků Mr. Olympia 2019
  (foto: Team-andro.com / Thomas Koch; více fotografií najdete zde)

  Patnáctým vítězem Mr. Olympia v historii se nakonec stal Brandon Curry, jenž si za svůj výsledek odnesl šek na 400.000 dolarů. Celá sezóna k vítězství šestatřicetiletého Američana směřovala už od jeho březnového úspěchu na severoamerickém Arnold Classic, od kterého se Brandon navíc dokázal ještě zlepšit. S Currym na pódium jeho největší sportovní úspěch přišla oslavit celá rodina, přičemž Brandon přiznal, že právě odloučení od ní sehrálo v tom, že dnes vybojoval sošku Sandowa, klíčovou roli. Když je totiž doma, je otcem svých čtyř dětí na plný úvazek a kulturistika jde stranou. V Kuvajtu, kde po velkou část roku se svolením své ženy žije, se může bodybuildingu věnovat na sto procent. Curry zároveň nenechal nikoho na pochybách, že se příští rok do Las Vegas vrátí, aby se zde pokusil svůj letošní titul obhájit. S ohledem na to, že má program pro příští měsíce nabitý exhibicemi, závodit znovu pravděpodobně bude opět až na Olympii.

  Před Hadiho Choopana se ve výsledkové listině nakonec přeci jenom ještě dostal William Bonac. Paradoxně svého nejlepšího výsledku na Mr. Olympia dosáhl v roce, kdy asi nezávodil ve své životní formě, ačkoliv k ní neměl příliš daleko. Přesto, že se Hadi Choopan tedy nakonec umístil "až" na třetí příčce, má za sebou fantastický debut na Olympii a svým vydařeným vystoupením napsal jeden z příběhů soutěže. A nejde jenom o to, že se stal, co se výsledku týká, nejlepším nováčkem Mr. Olympia od startu Phila Heatha v roce 2008. Na soutěž se doma v Íránu připravoval s vědomím, že existuje asi jenom desetiprocentní šance na to, že by vízum potřebné pro cestu do Spojených států mohl získat. Když se to díky práci jeho manažerů, trenéra, pořadatelů Olympie a vedení Manionovy profesionální ligy podařilo, nemohl tomu ani uvěřit.

  Že je Hadi světová extratřída dokazuje i skutečnost, že se letos jako jediný závodník k účasti na Olympii kvalifikoval v obou hmotnostních kategoriích. Ačkoliv celý svět s napětím několik dnů čekal na rozhodnutí, v jaké kategorii jednatřicetiletý závodník nastoupí, samotný "Perský vlk" měl dávno jasno. Od dětství snil, že se jednoho dne stane vítězem Mr. Olympia a start na Olympia 212 Showdown tak pro něj neměl žádný smysl ani za předpokladu, že by zde měl zvítězit. Teď Choopana, jenž za svůj výsledek dostal šek na 100.000 dolarů, čeká cesta zpět domů, kde jej podle všeho na letišti bude čekat pořádně bouřlivé přivítání.

  Čtvrté místo bral za několik týdnů padesátiletý Dexter Jackson, jehož letos někteří dokonce řadili mezi kandidáty na vítězství. Dexter k semifinále nenastoupil ve své nejlepší formě, ale s průběhem soutěže se dokázal průběžně zlepšovat, a tak ustál i atak Roellyho Winklaara, o němž platilo totéž. Dexterův výsledek je s přihlédnutím k jeho věku fantastickým počinem. Při svém neuvěřitelném dvacátém startu na Mr. Olympia se popatnácté probojoval do první pětice! Pátý Roelly Winklaar na letošní Olympii nezávodil zdaleka tak dobrý jako vloni, což je pro něj obrovská škoda, protože v opačném případě by pravděpodobně s Brandonem Currym bojoval o vítězství. Podle zákulisních zpráv by to, že k semifinále nastoupil extrémně měkký, mohlo souviset se zraněním hamstringu, které údajně utrpěl krátce před soutěží.

  Lukáš Osladil při volné sestavě na Mr. Olympia 2019
  (foto: Team-andro.com / Thomas Koch; více fotografií najdete zde)

  Lukáš Osladil to dokázal a poprvé v kariéře se na Mr. Olympia probojoval do první desítky! Ba co víc, dosáhl na fantastické osmé místo, kterým se vepsal do dějin české kulturistiky. Žádný česko-slovenský kulturista se na Olympii v královské kategorii open nikdy neprobojoval tak vysoko. Lukáš za sebou má extrémně náročnou sezónu, ve které o kvalifikaci na Olympia Weekend musel do poslední chvíle bojovat. Celkem letos absolvoval pět soutěží a za svou vytrvalost dnes sklidil zaslouženou odměnu.

  Nejlepší umístění českých a slovenských závodníků na Mr. Olympia
  rok místo konání jméno umístění
  2019 Las Vegas Lukáš Osladil 8.
  1986 Columbus Josef Grolmus 10.
  2004 Las Vegas Pavol Jablonický 11.
  2002 Las Vegas Jaroslav Horváth 23.
  1993 Atlanta Pavel Grolmus **

  ** mimo klasifikované příčky

  Objevem letošního ročníku Mr. Olympia je bezpochyby Patrick Moore. Američan, který se kulturistice začal věnovat v roce 2012, byl při svém prvním startu na Olympii nejlépe připraveným závodníkem startovního pole. To ale není všechno. Patrik k tomu přidal fantastické paže, elegantní, klasické linie, úzký pas, výbornou kontrolu břišních svalů a fantastickou volnou sestavu, jejíž choreografii mu dal dohromady legendární Lee Labrada. Patrick si ze soutěže nakonec domů veze desáté místo, ale mohl se umístit i výše. Nejenom vzpomínaný Lee, ale třeba i Miloš Šarčev by jej rádi viděli v první šestici. Co se nepodařilo letos, je jistě v Patrickových silách do budoucna. Pokud se mu budou vyhýbat zranění a bude se dále zlepšovat, pravděpodobně o něm ještě hodně uslyšíme!


  Výsledky Mr. Olympia 2019:

   1. Brandon Curry*
   2. William Bonac*
   3. Hadi Choopan*
   4. Dexter Jackson*
   5. Roelly Winklaar*
   6. Steve Kuclo
   7. Cedric McMillan
   8. Lukáš Osladil
   9. Akim Williams
   10. Patrick Moore
   11. Luke Sandoe
   12. Jonathan Delarosa
   13. Max Charles
   14. Juan Morel
   15. Michael Lockett
   16. Mohamed Shaaban

  Zpět na začátek článku

  * kvalifikace na Mr. Olympia 2019


  Vybraní účastníci Mr. Olympia 2019

  Rozsáhlou fotogalerii z Mr. Olympia 2019 tvořenou
  snímky z objektivu Thomase Kocha naleznete zde na stránkách Team-andro.com.

  Zpět na začátek článku


  Závodníci kvalifikovaní na Mr. Olympia 2020 k 14. září:

  jméno stát soutěž um.*
  Brandon Curry USA Mr. Olympia 2019 1.
  William Bonac Nizozemsko Mr. Olympia 2019 2.
  Hadi Choopan Írán Mr. Olympia 2019 3.
  Dexter Jackson USA Mr. Olympia 2019 4.
  Roelly Winklaar Curacao Mr. Olympia 2019 5.

  * um. = umístění dosažené na příslušné soutěži

  Pravidla platná pro kvalifikaci na Olympia Weekend 2019 najdete detailně rozepsaná v tomto článku.

  Zpět na začátek článku


  Classic Physique Olympia 2019


  Finanční odměny:
  1. místo30.000 $
  2. místo10.000 $
  3. místo5.000 $
  4. místo3.000 $
  5. místo2.000 $
  celkově50.000 $

  Classic Physique Olympia, vrcholné klání profesionálů nastupujících v classic physique, součástí Olympia Weekendu bylo počtvrté v historii. Zatím vždy platilo, že soutěž měla s každým rokem podstatně větší kvalitu, a nejinak tomu bylo i letos, kdy se očekávalo, že by se mezi trojici nejlepších borců z posledních dvou let ve složení Breon Ansley, Chris Bumstead a George Peterson mohl vklínit i nějaký jiný závodník. Jenomže Breon, Chris i George znovu předvedli, že jsou světová extra třída, a tak si všechny medaile opět rozdělili oni!

  Překvapivé je pouze pořadí. Dvojnásobný šampión Classic Physique Olympia Breon Ansley totiž nevyhrál! Titul mu sebral Kanaďan Chris Bumstead, jenž se může chlubit opravdu klasickou postavou se vším všudy, což v classic physique navzdory názvu kategorie zdaleka není samozřejmostí. Chris si dal záležet, aby na pódiu působil co nejklasičtěji v každém ohledu, a tak pózoval inspirován tím, jak na soutěžích své postavy předváděli borci v sedmdesátých a osmdesátých letech, a dokonce si nechal narůst i pro sedmdesátky typický knír. Určitou slabinou, obzvláště při porovnání s Breonem a Georgem, v Bumsteadově podání byl svalový rozvoj zad. Přesto jeho forma jako celek dnes podle rozhodčích na vítězství stačila.

  První semifinálové vyvolávání na Classic Physique Olympia 2019

  Druhé místo při Chrisově úspěchu tedy bral kompletní postavou disponující Breon Ansley, jenž zřejmě doplatil na příliš tmavou úpravu pokožky, která zakryla jeho detaily. Možná i proto nepůsobil tak ostře jako při svých předchozích vystoupeních. Už potřetí v řadě na Olympii třetí George Peterson je toho, že ne všichni profíci v classic physique musí mít klasické linie, zářným příkladem. Své soupeře ale válcuje dokonanou iluzí mohutnosti, připraveností a fantastickými zády. To dnes jenom znovu potvrdil a ustál tak útok nováčků letošní Olympie Keona Pearsona a Chena Kanga, kteří si rozdělili zbývající místa v první pětici. Mimochodem, Chen o svou premiérovou účast na Classic Physique Olympia letos málem přišel, když dlouho nebylo jasné, zda tomuto čínskému profíkovi americké úřady udělí vízum potřebné po vstup do země.


  Výsledky Classic Physique Olympia 2019:

   1. Chris Bumstead*
   2. Breon Ansley
   3. George Peterson
   4. Keone Pearson
   5. Chen Kang
   6. Alejandro Cambronero
   7. Dani Younan
   8. Arash Rahbar
   9. Courage Opara
   10. Stanislas DeLongeaux
   11. David Hoffman
   12. Danny Hester
   13. Ahmad Ahmad
   14. Henri Pierre-Ano
   15. Khaled Chikhaoui
   16. Abdullah Al Sairafi
   16. Abner Logan
   16. Antwane Hamlett
   16. Damion Ricketts
   16. Dancovea Anderson
   16. Fabio Lopes
   16. Giuseppe Zagarella
   16. Grego Francisca
   16. Hany Saeed
   16. Jason Lowe
   16. Jonathan Hambrick
   16. Jordan Plantiko
   16. Kirill Khudaiev
   16. Marvin Cornejo
   16. Panexce Pierre
   16. Piotr Borecki
   16. Rovonte Moody
   16. Rylon Mcduell-Batiste
   16. Seonghwan Kim
   16. Woilid Baatout

  * kvalifikace na Classic Physique Olympia 2020


  Vybraní účastníci Classic Physique Olympia 2019

  Rozsáhlou fotogalerii z Classic Physique Olympia 2019 tvořenou
  snímky z objektivu Thomase Kocha naleznete zde na stránkách Team-andro.com.


  Závodníci kvalifikovaní na Classic Physique Olympia 2020 k 14. září:

  jméno stát soutěž um.*
  Rickey Moten USA San Antonio Pro 2019 1.
  Chris Bumstead Kanada Classic Physique Olympia 2019 1.

  * um. = umístění dosažené na příslušné soutěži

  Classic physique - žebříček pro rok 2020 k 14. září 2019:

  p. jméno stát body
  1. Breon Ansley USA 12
  2. George Peterson USA 11
  3. Keone Pearson USA 10
  4. Chen Kang Čína 9
  5. Dmitry Vorotyntsev Rusko 5
  6. Jayson Rivera Perez Portoriko 4
  7. Cris Murray USA 3
  8. Jason Martinez USA 2

  Pravidla platná pro kvalifikaci na Olympia Weekend 2020 najdete detailně rozepsaná v tomto článku.

  Zpět na začátek článku


  Olympia Men's Physique Showdown 2019


  Finanční odměny:
  1. místo35.000 $
  2. místo12.000 $
  3. místo8.000 $
  4. místo4.000 $
  5. místo2.000 $
  celkově61.000 $

  Na Olympia Men's Physique Showdown se letos závodilo posedmé a jednou z otázek bylo, zda loňský šampión Brandon Hendrickson dokáže zvítězit podruhé. Nedokázal. Titul poprvé v kariéře vybojoval Raymont Edmonds, za nímž se na dalších medailových příčkách srovnali Andre Ferguson a Kyron Holden. Na Brandona tak tentokrát zbylo "jen" čtvrté místo, které obsadil před pátým Ryanem Terrym.

  Do bojů na pódiu na Olympii borců nastupujících v mužském physique potřetí v řadě zasáhl i český profík Ondřej Kmošťák, jenž ve druhém semifinálovém vyvolávání úspěšně svedl boj o postup do finálové desítky. Nakonec z toho je skvělé desáté místo a další fantastický výsledek pro Českou republiku z letošní Olympie. Všichni tři naši profesionálové se v Las Vegas letos probojovali do první desítky, což je něco zcela unikátního.

  Semifinálové boje na Olympia Men's Physique Showdown 2019


  Výsledky Olympia Men's Physique Showdown 2019:

   1. Raymont Edmonds*
   2. Andre Ferguson
   3. Kyron Holden
   4. Brandon Hendrickson
   5. Ryan Terry
   6. Carlos Deoliveira
   7. Anthony Gilkes
   8. Xavisus Gayden
   9. George Brown
   10. Ondřej Kmošťák
   11. Joseph Lee
   12. Fernando Chala
   13. Akeem Scott
   14. Carl Presendieu
   15. Anthony Woods
   16. Ahmed Abdul Jalil
   16. Arya Saffaie
   16. Bhuwan Chauhan
   16. Corey Morris
   16. Dean Balabis
   16. Julian Colley
   16. Kimani Victor
   16. Ramses Rams
   16. Suraqah Shabazz

  * kvalifikace na Olympia Men's Physique Showdown 2020


  Vybraní účastníci Olympia Men's Physique Showdown 2019

  Rozsáhlou fotogalerii z Olympia Men's Physique Showdown 2019 tvořenou
  snímky z objektivu Thomase Kocha naleznete zde na stránkách Team-andro.com.


  Závodníci kvalifikovaní na Olympia Men's Physique Showdown 2020 k 14. září:

  jméno stát soutěž um.*
  Khali Quartey USA San Antonio Pro 2019 1.
  Long Wu Čína Musclecontest Vietnam Pro 2019 1.
  Raymont Edmonds USA Olympia M. P. Showdown 2019 1.

  * um. = umístění dosažené na příslušné soutěži

  Physique mužů - žebříček pro rok 2020 k 14. září 2019:

  p. jméno stát body
  1. Andre Ferguson USA 12
  2. Kyron Holden USA 11
  3. Brandon Hendrickson USA 10
  4. Ryan Terry Velká Británie 9
  5. Greg Brant USA 5
  5. Tran Tuan Anh Vietnam 5
  7. Daniel Ammons USA 4
  7. Alex Segati Itálie 4
  9. Rashaud Watson USA 3
  9. Decha Sangaree Thajsko 3
  11. Charjo Grant USA 2
  11. Ahmed Shokry Egypt 2

  Pravidla platná pro kvalifikaci na Olympia Weekend 2020 najdete detailně rozepsaná v tomto článku.

  Zpět na začátek článku


  Bikini Olympia 2019


  Finanční odměny:
  1. místo50.000 $
  2. místo20.000 $
  3. místo12.000 $
  4. místo7.000 $
  5. místo6.000 $
  celkově95.000 $

  Na Classic Physique Olympia i Olympia Men's Physique Showdown loňští vítězové neuspěli a stejně tomu bylo také na Bikini Olympia. Favoritkou už desátého ročníku soutěže byla vítězka z let 2017 a 2018 Angelica Teixeira, jenomže ta skončila "až" třetí, když se před ni ve výsledkové listině dostala druhá Janet Layug a vítězná Elisa Pecini. Do top 5 se dále vešly ještě Lauralie Chapados a Jennifer Dorie, rekordmanka v počtu vítězství z Bikini Olympia Ashley Kaltwasser si tentokrát domů veze šesté místo.


  Výsledky Bikini Olympia 2019:

   1. Elisa Pecini*
   2. Janet Layug
   3. Angelica Teixeira
   4. Lauralie Chapados
   5. Jennifer Dorie
   6. Ashley Kaltwasser
   7. Jennifer Ronzitti
   8. Etila Santiago
   9. Maureen Blanquisco
   10. Marcia Goncalves
   11. Camile Periat
   12. Beatriz Biscaia
   13. Priscila Leimbacher
   14. Cristobalina Pajares
   15. Monica Ellis
   16. Alexandria Ross
   16. Breena Martinez
   16. Eli Fernandez
   16. Francesca Stoico
   16. Jasmine Williams
   16. Jessica Palmer
   16. Jourdanne Lee
   16. Karina Skowronska
   16. Kim Gutierrez
   16. Mariella Pellegrino

  * kvalifikace na Bikini Olympia 2020


  Vybrané účastnice Bikini Olympia 2019

  Rozsáhlou fotogalerii z Bikini Olympia 2019 tvořenou
  snímky z objektivu Thomase Kocha naleznete zde na stránkách Team-andro.com.


  Závodnice kvalifikované na Bikini Olympia 2020 k 14. září:

  jméno stát soutěž um.*
  Monica Ellis USA San Antonio Pro 2019 1.
  Casey Torres USA Portland Classic 2019 1.
  Sethia Daigle USA Pacific USA Pro 2019 1.
  Camile Periat USA Golden States Pro 2019 1.
  Elisa Pecini Brazílie Bikini Olympia 2019 1.

  * um. = umístění dosažené na příslušné soutěži

  Bikiny fitness žen - žebříček pro rok 2020 k 14. září 2019:

  p. jméno stát body
  1. Janet Layug USA 12
  2. Angelica Teixeira USA 11
  3. Lauralie Chapados Kanada 10
  4. Jennifer Dorie Kanada 9
  5. Alessia Facchin Itálie 8
  6. Hazel Hernandez USA 7
  7. Juli Lopez USA 5
  7. Juliana Dantas Brazílie 5
  7. Jessica Palmer USA 5
  7. Amy Landry USA 5
  11. Joanrae Miller USA 4
  11. Tiffany Jensen USA 4
  11. Kim Gutierrez Chile 4
  14. Shannyn Creekmore Kanada 3
  14. Mercedes Fernandez USA 3
  14. Jennifer Ronzitti USA 3
  17. Lauren Dannenmiller USA 2
  17. Carla Garthwaite USA 2
  17. Nicole Verdugo Mexiko 2
  17. Ashley Parker USA 2
  17. Ashlyn Brown USA 2

  Pravidla platná pro kvalifikaci na Olympia Weekend 2020 najdete detailně rozepsaná v tomto článku.

  Zpět na začátek článku


  Foto:
  Team-andro.com / Thomas Koch  Související články:

  Diskuse k článku:
  Reklama:
  Uživatelské jméno:
  Heslo:
  Text:
  ...
  Upozornit na novou odpověď e-mailem.
  Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

  25.09.12:16Spazik - Řekl bych že Milan to myslel tak, že pro někoho je kulturi..
  22.09.23:19Zodiak411 - Teď jsem si ještě uvědomil, že měl startovat Clarence DeVi..
  22.09.21:40Zodiak411 - tomášekp: Pokud se nepletu, tak poslední byl snad Mishin n..
  21.09.21:28Mikuc - Byly podstatně rozpačitější a kontroverznější Olympie, rok..
  21.09.20:26tomášekp - Kolik si viděl Rusů na Mr. Olympia?????
  21.09.20:25tomášekp - Ať se koukám jak se koukám, je to vítězství B.C. takové z ..
  19.09.18:04Nasser - Nemecko ma velmi dobre zavodniky jako Tim Budesheim a Roma..
  19.09.17:53Turakam - Bonac ako druhý je dobrý vtip, zamrzela trošku finálna faz..
  19.09.15:11jari - Jsi hodně vnímavý, i tohle samozřejmě hraje velkou roli :)
  19.09.14:36Spazik - Potom v USA je hodně černochů -> lepší genetika pro BB :)
  19.09.09:37KKarmasin - S tím hodnocením Německa zapomínáte na jednu věc a to, že ..
  19.09.02:07Jay32 - Vše je relativní. Němci tam taky měli v OPEN svého času ně..
  17.09.13:53Marczus - Ahoj Milane, vzhledem k tomu, že Ty do toho vidíš dost hlu..
  17.09.13:07Bernarteen - Som spokojný s odpoveďou, díky ;-)
  17.09.12:13Mikuc - Myslím, že zrovna Němci to tam mají vše až moc organizovan..
  17.09.11:57Nasser - Protoze to neni jen o penezich.
  17.09.10:21Spazik - Těžko říct. Podle mě na TOP kulturistiku musí být člověk t..
  17.09.10:20Zodiak411 - Zdravíčko Rando. Už jsi se zase vrátil s novým nickem? :)
  16.09.22:59Bernarteen - Udivuje ma jedna vec..... Prečo žiadny nemec, talian, špan..
  16.09.22:46Bernarteen - Veď asi aj z tohto dôvodu je tu tak málo komentárov.... Hi..
  16.09.22:27md - Kdo by to řekl, že si to za pár let prohodí :-)) https:..
  16.09.20:04siorac - Sleduji Olympii čtvrtstoletí, většinou jen z fotek. Letos ..+1
  16.09.10:57petr m. - ty jseš dobrej mimoň
  16.09.10:04Bernarteen - Hadi by sa mohol naučiť dobre aktivovať široký chrbtový zp..
  16.09.09:39Bernarteen - `....a urcite se jeste vyrazne posune.` A v čom, prosím ťa..+2
  16.09.00:41m1ro - S poradim naprosto souhlasim. A Curry vypada skvele! Ma ve..
  15.09.22:53Sidic - Letos bez zbytečný kontroverze.....TOP5 plná skvělejch kul..+1
  15.09.21:16Jay32 - je pravda že to bude mít asi těžší než ostatní, ale zase s..
  15.09.21:02matesthegreat - Nejhnusnější a nejnudnější Olympie jakou pamatuju.To je mů..+1
  15.09.20:34Mikuc - Mně se nejvíc líbí Hadi, vše je na něm nádherně vidět. Jen..
  15.09.20:04dzordn2 - Na YouTube je x-krát nahraný přímý přenos, ale protože tam..
  15.09.19:53ZdenekRazic - Tak sup nejaky videa z vyhlaseni apod.. *8* *1* *1*
  15.09.10:46Turabean - Tak tady bych to zrovna dokázal pochopit+1
  15.09.09:47ironfighter - Lukas super vysledek - gratulace, ale ze byl pred nim Cedr..
  15.09.09:26Turabean - Za mě příjemně překvapil Osladil, krásně to pasovalo do to..
  15.09.09:03Seva98 - 6.-10. byl ve finale, ale blizsi info o bodech jeste neni...
  15.09.08:58Arnold Strong - A jak dopadnou Kmostak v mens physique?
  15.09.08:10petr m. - Sice jsem to tipoval jinak,ale Mr O my vyšel na 100% a Luk..
  15.09.07:53Zodiak411 - Naprostá spokojenost. Lukáš bomba a z Brandona mám velkou ..
  Zobrazit všechny příspěvky  Jméno: pamatovat
  Heslo:
  NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínBFC Cup Fitness Show 2023 - startovní...
  LeToucan (12:44) • Nebude spíš hrát roli to, že ty závody jsou strašně pozdě? Většina lidí jde na Čelákovi...
  magazínBFC Cup Fitness Show 2023 - startovní...
  Valasekjakub123 (12:20) • 13 elite pro karet. Ty nemají žádnou váhu jen další amatérská liga. Škoda bývalý to pěk...
  magazínBFC Cup Fitness Show 2023 - startovní...
  Bažant (11:08) • Se leda přešaltovat k Maniona federaci.
  magazínBFC Cup Fitness Show 2023 - startovní...
  Ondra Hájek (10:26) • Jo ale díky Petrovi Březnovi, že tuhle soutěž dál pořádá. Ale je mi ho i ostatních pořa...
  magazínBFC Cup Fitness Show 2023 - startovní...
  Ondra Hájek (10:26) • To jako fakt? Kulturistika do 80 kg - JEDEN závodník. Kulturistika do 90 kg - JEDEN z...  Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
  Copyright © 2010-2023 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2023 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
  Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu zakázáno.
  MAGAZÍN OBCHOD AKADEMIE
  Vyhledávání:
  RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie