Reklama:

Mr. Olympia 2019:
jaké bylo semifinále?

41.959 zhlédnutí
Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Osobnosti

V lasvegaské Orleans Areně před několika desítkami minut proběhlo semifinále pětapadesátého ročníku Mr. Olympia. To mělo kromě jiného napovědět, kdo bude mít při absenci Phila Heatha, Shawna Rhodena a Mamdouha Elssbiaye šanci bojovat o titul šampióna. Jsme po prejudgingu v tomto ohledu moudřejší? Ne o moc a svou roli v tom hraje i skutečnost, že jen málokterý z šestnácti účastníků soutěže na pódium přinesl stoprocentní finální dotaženost ve smyslu optimální kombinace vysušenosti a plnosti svalů.


Semifinálová vyvolávání:
1.Bonac, Choopan, Jackson, Kuclo, Curry, Winklaar
2.Osladil, Sandoe, McMillan, Williams
3.Charles, Lockett, Shaaban, Moore, Delarosa, Morel
4.Osladil, Jackson, Kuclo, Williams
5.Bonac, Choopan, Curry, Winklaar

V prvním semifinálovém vyvolávání, které na soutěžích v bodybuildingu zpravidla rozhoduje o nadějích závodníků na dobrý výsledek, dostali prostor William Bonac, Hadi Choopan, Dexter Jackson, Steve Kuclo, Brandon Curry a Roelly Winklaar. Pro někoho, jako třeba pro Brandona, se letos jednalo o splněnou povinnost. Steve si naopak svou účastí v prvním vyvolávání splnil to, o čem před závody snil. Uprostřed řady na pozicích číslo jedna a dvě pózovali nejprve Roelly a William, pak Brandon a William, a dokonce také Brandon a Hadi.

Mr. Olympia 2019: výsledky a fotografie

Čeští fanoušci kulturistiky měli už počtvrté v řadě možnost při Mr. Olympia držet palce Lukášovi Osladilovi, který do soutěže vkročil fantasticky! Díky své připravenosti, napruhovaným kvadricepsům a famóznímu dvojitému bicepsu zezadu pózoval spolu s Lukem Sandoem, Cedricem McMillanem a Akimem Williamsem ve druhém vyvolávání a v tu chvíli se zdálo, že je v top 10! Věci se pro našeho kulturistu ale měly odvíjet ještě lépe. Rozhodčí si jej s Dexterem Jacksonem, Stevem Kuclem a Akimem Williamsem vyžádali do čtvrtého vyvolávání, kde Lukáš s Akimem pravděpodobně sváděli souboj o sedmé místo! Lukáš na tiskové konferenci hovořil o tom, že pokud by letos dosáhl na umístění v první osmičce, mohl by slavit. Věřme, že se ve finále nic nepokazí a oslavy budou moci začít!

První fotografie ze semifinále Mr. Olympia 2019
(foto: Npcnewsonline.com / Jeff Binns. Více fotografií naleznete zde)

Poslední vyvolávání bylo soubojem o to, jak se závodníci poskládají do první čtveřice. Tedy alespoň po prejudgingu. Roelly byl vloni na Olympii podstatně lepší. Ačkoliv je stále neskutečně mohutný, tak jeho svaly tentokrát působily příliš měkce. Pokud se během čtyřiadvaceti hodin nestane nějaký zázrak, bude mít co dělat, aby letos získal medaili. Takový Hadi Choopan, který letos závodí na Olympii poprvé a neváží zřejmě více než 100 kg, svými detaily totiž Winklaara strčí pohodlně do kapsy. Ačkoliv zmiňovaný íránský profík je asi nejlehčím borcem startovního pole, objemy na špičku kategorie open vůbec neztrácí a ukázal, že ve dvěstědvanáctce, ve které letos také k Olympii mohl nastoupit, by jenom ztrácel čas.

V zajímavé formě závodí William Bonac. Zejména jeho kvadricepsy viditelně ztratily na objemu, ale stále ne natolik, aby jeho postava působila jakkoliv nevyváženě. Pro umístění v první trojici si zřejmě bezpečně dojde. Otázkou jen zůstává, jaká konkrétní příčka to bude. Brandon Curry závodí ve své asi nejlepší formě. Na pódiu působil sebevědomě, jeho svaly byly plné, nabídl famózní paže, brutální, masivní široká záda a úžasný dvojitý biceps zepředu. Ale i on by stejně jako celá řada dalších členů startovního pole potřeboval být ostřejší. Nechal určitou nedotažeností Hadimu a Williamovi otevřené dveře k tomu, aby mu velkou šanci na získání nejcennějšího kulturistického titulu sebrali? Po semifinále je to ještě těžké soudit.

První fotografie ze semifinále Mr. Olympia 2019
(foto: Npcnewsonline.com / Jeff Binns. Více fotografií naleznete zde)

Mírným zklamáním je forma Dextera Jacksona. Ten na kulturistu před padesátkou sice stále vypadá zatraceně dobře, ale jeho naděje na to, že by letos na Olympii mohl vybojovat svůj druhý titul, se rozplynuly. Dexter dnes postrádal svou pověstnou ostrost, a navíc od nedávné účasti na profesionální show v Tampě nezlepšil kontrolu břišních svalů, což jej určitě stálo nějaké ty body. Ještě o něco větším zklamáním je pak vystoupení Cedrica McMillana. Kulturista s výjimečnou stavbou těla na pódiu sice působil jako nějaký bájný gigant, ideální formě byl však zejména v zadních postojích poměrně daleko. Velmi vydařený debut na Olympii za sebou naopak má Patrick Moore, a to minimálně po stránce předvedené formy. Vítěz letošního California Pro byl totiž asi nejlépe připraveným borcem na pódiu a připomínal tak trochu hvězdy přelomu osmdesátých a devadesátých let. Na nejlepší sice nějaké to kilo svalů ztrácel, ale díky své stavbě těla, výborným pažím, úzkému pasu, skvělé kontrole břišní stěny a vzpomínané připravenosti by si asi zasloužil být ve druhém vyvolávání. Nakonec dostal prostor až v tom třetím a po semifinále podle všeho může pomýšlet nejlépe na jedenácté místo.

Finále Mr. Olympia 2019 začíná v neděli od 4:00 našeho času.


Foto:
www.npcnewsonline.com / Jeff Binns


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

16.09.14:2970mMyW!53 - Este ze to nevyhral Bonac, nechcu porad mluvit o kostre al..+1
14.09.22:22arnoldschw - NO NAZDAR SNAD NÉ https://generationiron.com/olympia-201..
14.09.16:39ironfighter - Curry, Hady, Bonac, Dexter ... zatim ...
14.09.13:02Jay32 - Mi se zdá nejlepší Bonac, který sice není zrovna největší,..-1
14.09.12:06ZdenekRazic - Podle prvnich fotek pro me nejlepsi Hadi! Sorry jako...*2*
14.09.09:45deiw - Lukáš v TOP 8? Bomba! Snad mu vyjde i finále.
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2020 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2020 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra