Reklama:

Attitude Challenge 2019 - výsledky a reportáž

4.385 zhlédnutí
Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Soutěže

Attitude Challenge 2019 - fotogalerie

Záměrem královéhradecké crossfitové soutěže Attitude Challenge bylo už od jejích prvopočátků to, aby se jednalo o pohodové závody, které si užijí jak atleti, tak organizátoři. To se dle zpětné vazby, které se dostalo organizátorům, i v letošním roce při v pořadí už pátém ročníku opět povedlo.

Soutěž se v letošním roce konala opět v nádherném areálu Tyršova koupaliště, termín konání tentokrát připadl na sobotu 7. září. Kdo zažil minulý ročník, ví, že tehdy celý den propršelo. Stejná předpověď hrozila i ročníku letošnímu, proto organizátoři ještě brzy ráno v den závodu modifikovali připravené soutěžní úkoly, které ve spolupráci vymýšleli hlavní šéf celé akce Roman Rulf a head judge závodu Martin Štěpánek. "S ohledem na počasí jsme v sobotu asi ve 3:30 ráno s Martinem WOD zkracovali. Původně mělo být víc plavání a také poslední workout měl být delší," prozrazuje Roman, kde se dělaly škrty. I když déšť nakonec závodníky "probral" jen po ránu a na zbytek dne si dal volno, byli mu s velkou pravděpodobností mnozí účastníci za zkrácení plavání vděční.

Den plný CrossFitu odstartoval v 8 hodin registrací, v 9 hodin pak všechny závodníky na soutěžní ploše přivítaly angličáky, ruku v ruce s Lady Isabel (crossfitový benchmark). Úkoly pro kategorii RX'd i začátečnickou kategorii scaled byly stejné, jen s rozdílnými váhami na snatch.

WOD 1 & 2
časový limit 3 minuty

 • 45 bar facing burpees

odpočinek 1 minuta

"Isabel"
časový limit 5 minut

 • 30 snatches
muži scaled 40 kg / muži RX'd 60 kg / ženy scaled 25 kg / ženy RX'd 42,5 kg

Do druhého workoutu už se všichni závodníci ponořili, a to doslova. Tady už se totiž plavalo, a to hned ve dvou vstupech. Mezi kettlebell snatchi a pistolemi RX'd kategorie a kettlebell snatchi a goblet dřepy u scaled kategorie. "To je hrozný," neskrývali své pocity někteří závodníci vylézající z vody, lapající po dechu. "Když člověk nemá naplaváno, pěkně ho to sundá," nechal se slyšet jeden z atletů bezprostředně po ukončení WODu. Workout číslo 3 ukázal, že plavání a jeho kombinace s dalšími cviky je zatím ještě slabinou velké části závodících crossfiterů. Přestože plavání bylo možná pro některé závodníky dokonce důvodem, že se Attitude Challenge nezúčastnili, hlavní organizátor Roman Rulf o jeho vynechání napříště nepřemýšlí. "Líbí se nám prostředí Tyršova koupaliště, a když už jsme na koupališti, proč toho nevyužít. Ale s ohledem na to, že jsem zastáncem zveřejnění WODů až v den závodu, tak kdo ví. Třeba by se mohlo stát, že ani plavání nebude. Ale také by se mohlo stát, že by mohly být závody bez osy. Přece jen je tolik možností, které se mohou různě kombinovat, a ne vše jde vměstnat do jednoho soutěžního dne."

WOD 3 RX'd
časový limit 10 minut

 • 30 alt kettlebell snatches
 • 30 alt pistols
 • 100 m plavání
 • 20 alt kettlebell snatches
 • 20 alt pistols
 • 100 m plavání
 • 10 alt kettlebell snatches
 • 10 alt pistols

muži RX'd 24 kg / ženy RX'd 16 kg

Na souši už ale s olympijskou činkou u nohou byla většina soutěžících zase pevná v kramflecích, i když zase tak pevná ne, protože podloží pro complex nebylo z nejstabilnějších. To ovšem vůbec nevadilo Kamilu Bečvářovi z RX'd kategorie, který si ve čtvrtém workoutu "pohrál" se 140kg činkou!

WOD 4

maximální váha na complex

 • 3 deadlifts
 • 2 hang squat cleans
3 opakování
1 minuta na complex / 1 minuta odpočinek

Na začátek pátého a zároveň posledního workoutu dne se soutěžící zahřáli dvěma sty dvojskoky přes švihadlo, po kterých následovaly thrustery kombinované se cvikem toes through rings. Zde se podařilo dosáhnout nejlepšího výsledku opět Kamilu Bečvářovi, kterému rozhodčí uznali celkem 282 opakování.

WOD 5
8 minut AMRAP

buy in:

 • 200 double unders
3-6-9-12-15-...
 • thruster
 • 12 toes through ring

muži scaled 40 kg / muži RX'd 60 kg / ženy scaled 25 kg / ženy RX'd 40 kg

Kdo si mohl v závěru sportovního dne po vší té námaze vychutnat ještě opojný pocitu z vítězství? Byli to Kamil Bečvář a Andrea Skolková v kategori RX'd a Radek Kollár s Kristýnou Růžičkovou v kategorii scaled.

Vítěze překvapilo, že v letošním roce na ně čekala i odměna v podobě prize money. "Kvůli finančním odměnám bylo letos cíleně zvednuté startovné a podpořilo nás i město a několik podnikatelů. I když jsme informaci o finančních výhrách zveřejnili na události, ne všichni tuto informaci zaregistrovali a o to více pak byli překvapeni. Od jedné atletky máme informaci, že část své výhry pošle na dobročinné účely," sdělil potěšeně Roman Rulf.

Na letošní soutěži Attitude Challenge se podílelo kolem 30 lidí, všichni odvedli výbornou práci, ovšem největší zátěž vždy leží na hlavním pořadateli. Bude se mu tedy chtít všechno podstupovat opět v příštím roce? "Jelikož přípravy ne vždy probíhají podle plánu, tak nastávají situace, kdy si říkám, že další ročník už nebude. Ale popravdě, v hlavě mám už pár nápadů, co by v příštím roce mohlo být..." dává naději závodníkům, kteří mají rádi atmosféru Attitude Challenge, hlavní boss celé akce Roman Rulf.


Nejlepší atleti soutěže Attitude Challenge 2019

Kategorie RX'd
pořadí muži ženy
1. Kamil Bečvář Andrea Skolková
2. Ondřej Hach Marie Ostrá
3. Jan Munzar Msrtina Víchová

Kategorie scaled
pořadí muži ženy
1. Radek Kollár Kristýna Růžičková
2. Petr Líbal Monika Petrušková
3. Ngoc Duong Nguyen Martina NovotnáLíbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínOlympia 212 Showdown 2020 bez Keona P...
LeToucan (21:34) • Velká škoda, proporce z říše snů.
magazínMel Chancey: "Mike Matarazzo bojuje o...
tomášekp (22:35) • Zrovna Agel je fakt odbornost sama. Zavádí se stent, BYPASS se našívá, a nejprve perife...
magazínMr. Olympia 2020 s Mamdouhem Elssbiay...
deiw (11:41) • Popravdě minulý rok Cedric byl podobný případ. Měl dost bodů ještě z konce roku 2018 (p...
magazínMr. Olympia 2020 s Mamdouhem Elssbiay...
decarabas (09:06) • No neviem, nie je prvy ani posledny, ktory dostal zvlastne pozvanie. Nic na tom nevidim...
magazínMr. Olympia 2020 s Mamdouhem Elssbiay...
havlic (08:35) • ...no a věřím, že vyhraje...protože `chudáček malý` měl Covid, tak mu to dáme, zaslouž...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2020 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2020 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra