Reklama:
Hydro od Smartlabsu 2000 g + 908 g ZDARMA
Nejrychleji stravitelný legendární protein nyní v extrémní akci! Více zde.

Mr. Olympia 2019
bez Nathana De Ashy!

12.198 zhlédnutí
Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Osobnosti

Nathan De Asha se u soudu přiznal k distribuci anabolických steroidů
Když vedení profesionální ligy IFBB Jima Maniona toto pondělí na oficiálních webových stránkách organizace zveřejnilo startovní listinu letošního ročníku Mr. Olympia, chybělo v ní jméno britského profesionálního kulturisty Nathana De Ashy. V tu chvíli se nabízela řada otázek. Jde jen o nedopatření? Anebo se snad stalo něco, co Nathanovi start na vrcholné události sezóny na poslední chvíli znemožní? Po dnešku je, bohužel, jasné, že jde o tu druhou variantu.

V červenci tohoto roku jsme Vás informovali, že jednatřicetiletý závodník čelí problémům se zákonem. Jedná se o případ z roku 2017, kdy byla v britské posilovně Pain and Gain Gym policií nalezena poštovní zásilka s anaboliky při vyšetřování jiného nesouvisejícího případu. Jejím odesílatelem měl být údajně právě De Asha. Nathan následně měl podle britských médií přiznat, že se do distribuce anabolických steroidů zapletl, když se v jednom případě blíže nespecifikovaným způsobem zapojil do distribuce drog třídy C, do které spadají i anabolické steroidy. Za jejich distribuci a výrobu mimochodem ve Velké Británii hrozí trest odnětí svobody až v délce čtrnácti let, pokuta v neomezené výši, anebo obojí.

Nathan De Asha přibližně týden před (nyní už zrušenou) účastí na Mr. Olympia 2019

Nathan byl propuštěn na kauci, na rozsudek a případný trest si měl počkat, než skončí soud s majiteli Pain and Gain Gymu. Richard Green, majitel zmiňované posilovny, byl minulý týden podle dostupných zpráv odsouzen k čtyř a půlletému vězení a nyní by mělo dojít k vyřčení ortelu i nad De Ashou. Bohužel, v pro něj nejméně vhodnou dobu, a to v pondělí po Olympii. Britský profík si byl vědom, že v současném světe sociálních sítí, se taková zpráva dlouho neutají a bez toho, že by sám vydal nějaké prohlášení, si začne žít ještě o to spíše vlastním životem.

Na YouTube proto dnes zveřejnil video, kde fanouškům sdělil, že z důvodu, že by po účasti na Mr. Olympia nebylo v jeho silách dostavit se včas k soudu v hrabství Devon, se soutěže nezúčastní. Uvedl přitom, že se do celé věci zapletl z naivity a nezkušenosti, když s majitelem vzpomínané posilovny před dvěma lety vedl seminář na téma užívání anabolických steroidů. Policie Greena v tu dobu už sledovala, protože byl součástí britského podsvětí a do sítě jeho problémů se zákonem se zkrátka zamotal i Nathan, když se jednotlivé věci na sebe začaly tak nějak samy nabalovat.

Ke své neúčasti na Mr. Olympia se pak písmem vyjádřil i na Facebooku a Instagramu. "Zdravím vás, lidi. Bohužel jsem právě dostal špatné zprávy, které ovlivní mou schopnost zúčastnit se letošního ročníku Mr. Olympia. Pokud se to k vám ještě nedostalo, moje jméno v předchozí části letošního roku padlo při policejním vyšetřování v souvislosti s nelegálními látkami zvyšujícími výkon. Chtěl bych velmi jasně říct, že jsem žádná anabolika nedistribuoval. Trochu jsem věděl, že posilovna se podílela nejenom na prodeji anabolik, ale také drog třídy A. Policie toho chlapa i jeho manželku velmi dlouho sledovala. Od té doby byli tito dva lidé už obviněni a usvědčeni. Dotyčná dáma dostala podmíněný trest, přičemž moje obvinění je mnohem méně závažné povahy než její, takže nedojde k tomu, že bych měl jít do vězení.

Nathan De Asha o své neúčasti na Mr. Olympia 2019

Právě jsem dostal dopis, který mě informuje, že rozsudek nade mnou bude vynesen v pondělí v deset hodin dopoledne po Olympii. Abych závodil a vrátil se na tohle včas, je pro mě nemožné. Po rozhovoru s mým právním týmem jsme dospěli k rozhodnutí, že bude nejlepší, když když se slyšením osobně zúčastním se všemi důkazy a doklady. Zmeškat toto jednání, by mohlo přispět k mému odsouzení, a to není v nejlepším zájmu mém ani mojí rodiny. Život vás učí tvrdými lekcemi. Nazývejte mě naivním, ale bavil jsem se o anabolikách s majiteli posiloven na celém světě a nenadál bych se, že se něco takového stane. Je to nešťastné a je to hořká pilulka, kterou musím spolknout, obzvláště s vědomím, že jsem vypadal nejlépe v kariéře a nezbývalo, než to ukázat na pódiu.

Neexistuje ale překážka, kterou bych nedokázal přeskočit. Právě takové překážky nás opravdu testují psychicky i fyzicky. Jsem bojovník a vítěz. Takže vím, že v roce 2020 budu lepší než kdy předtím. Můj pohled na život se rozhodně změnil a moje myšlení je silnější než kdy jindy. Chtěl bych využít této chvíle a poděkovat mým sponzorům, partnerce, rodině a všem přátelům za jejich trvalou podporu a mohu jim slíbit, že se scénář jako tento už nikdy nebude opakovat. Rád bych se také omluvil profesionální lize IFBB a společnosti American Media, Inc., že tento rok nebudu schopen závodit, a chtěl bych jim také slíbit, že do budoucna budu kulturistiku reprezentovat v pozitivním světle, poučen z chyb, které jsme udělal. Hodně štěstí všem, kteří budou tento víkend ve všech kategoriích závodit. Uvidím se s vámi se všemi na soutěžním turné v roce 2020."

Nathan De Asha na pódiu Mr. Olympia o přízeň rozhodčích usiloval dosud třikrát a od roku 2016 zde obsadil dvanácté, sedmé a osmé místo. Letos, kdy se k účasti na soutěži kvalifikoval díky vítězství z domácího The Battle of Britain Pro, jistě doufal, že se ve výsledkové listině Olympie posune výše. Ve chvíli, kdy se soutěže z nejrůznějších důvodů nezúčastní Phil Heath, Shawn Rhoden, Mamdouh Elssbiay, ani Joshua Lenartowicz, by k tomu měl nejlepší možnou příležitost.


Zdroje:
www.liverpoolecho.co.uk/news/liverpool-news/top-bodybuilder-nathan-deasha-admits-16631167
www.liverpoolecho.co.uk/news/liverpool-news/steroid-dealing-body-builder-uses-16879154
www.instagram.com/nathandeasha
www.youtube.com


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

11.09.08:29decarabas - Tento rok je ta moja tipovacka komplet v hajzli *24*
11.09.07:31LeToucan - To mu snad udelali naschval, ze ten soud ma v dobe souteze..
10.09.20:43arnoldschw - https://generationiron.com/watch-nathan-de-asha-out-of-oly..
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínJak to vypadalo před dvaceti lety v z...
Zodiak411 (13:16) • Hodně vše ovlivňuje sentiment. Jsem si jistý, že za dvacet let, když se budu nostalgick...
magazínJak to vypadalo před dvaceti lety v z...
Noremorsedan (12:45) • Naprosto s Tebou souhlasím. To byly zlaté časy bodybuildingu. Coleman, Wheeler, Ruhl, L...
magazínJak to vypadalo před dvaceti lety v z...
pemac (12:39) • To byla osobnost, vedle osobnosti... Pěkné závody...
magazínJana Jeřábková - trénink před Arnold...
Noremorsedan (12:36) • Jeee! Moje milovaná Janička! No konečně jste tu dali taky něco s ní! Janička je prostě...
magazínJak to vypadalo před dvaceti lety v z...
th.0th (12:14) • Asi ze mě mluví sentiment, ale podle mě tehdy měli vyšší úroveň...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2019 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2019 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra