Reklama:

Devět profesionálů a jejich špičkové formy krátce před letošní Olympií

7.827 zhlédnutí
Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Osobnosti

Vzpomínáte si, kdy se toho naposledy před Olympia Fitness & Performance Weekend Joea Weidera dělo tolik jako letos? My jen velmi těžko. Zbavení práva účasti úřadujícího šampióna Mr. Olympia, speciální pozvání pro jednoho ze závodníků, které budí kontroverzi, i úspěšný boj o vízum v podání íránské senzace posledních několika sezón. K tomu šance, že vítězství z Mr. Olympia vybojuje bezmála padesátiletý závodník, či kulturista, který se ještě v roce 2016 na soutěži musel spokojit s děleným šestnáctým místem. Zkrátka o zábavu je tentokrát postaráno ještě dříve, než závodníci vůbec dorazili do Las Vegas, kde se Olympia Weekend po léta koná. I proto pro Vás přípravu borců, kteří se k účasti na Olympii kvalifikovali, letos sledujeme snad ještě s větší pečlivostí než obvykle. Dnes Vám nabízíme snímky, které Vám více napoví o formách hned devíti z nich!

Akim Williams

K Mr. Olympia letos poprvé po šesti letech nenastoupí egyptský kolos Mamdouh Elssbiay, který se k účasti na soutěži nekvalifikoval. Kdo při jeho absenci převezme roli nejmasivnějšího borce na pódiu? Kandidátů je několik. Patří mezi ně třeba takový Roelly Winklaar, kterého někteří vedle Dextera Jacksona a Brandona Curryho řadí k favoritům na vítězství, zapomínat ale nejde ani na Akima Williamse. Ačkoliv ten na Olympii o nejvyšší příčky asi bojovat nebude, svalové hmoty má rozhodně na rozdávání.

Akim Williams 2 týdny před Mr. Olympia 2019

Juan Morel

Zatímco k Akimovým přednostem určitě patří jeho objemy, Juan Morel pochopil, že klíčem k úspěchu v jeho případě bude špičková připravenost. Při svém v pořadí čtvrtém startu na Olympii chce Morel vypadat doslova jako stažený z kůže a dva týdny před závody se zdá, že je naplnění tohoto svého cíle velmi blízko.

Juan Morel 2 týdny před Mr. Olympia 2019 (fotografie)

Juan Morel 2 týdny před Mr. Olympia 2019 (video)

Patrick Moore

Třetím účastníkem Mr. Olympia, do jehož přípravy dnes můžete nahlédnout, je Patrick Moore. Závodník, který se letos zmiňované vrcholné události sezóny v profesionální lize IFBB Jima Maniona zúčastní vůbec poprvé, se může chlubit zase poněkud jinými přednostmi než Akim s Juanem. Na první pohled totiž pozornost upoutá především pěkným "V" tvarem trupu a úzkým pasem.

Patrick Moore 2 týdny před Mr. Olympia 2019

Adolph Quoida

Pro tuto chvíli ale už nechme být členy startovního pole Mr. Olympia a pojďme se zaměřit na účastníky Olympia 212 Showdown, na kterém se představí ti nejlepší borci nastupující v kategorii do 212 liber (96,2 kg). V předchozích článcích věnovaných letošnímu Olympia Weekendu jsme již několikrát psali, že se ve dvěstědvanáctce letos představí celá řada nováčků, a bude se k nim řadit i překvapivý vítěz Toronto Pro Supershow Adolph Quoida. Kanadský závodník dva týdny před soutěží váží necelých 100 kg a je pravděpodobné, že by pro něj limit jeho kategorie nemělo být obtížné splnit. Obzvláště ve chvíli, kdy ví, že jeho tělo v tuto chvíli zadržuje ještě pořádné množství vody.

Adolph Quoida 2 týdny před Olympia 212 Showdown 2019

Sami al Haddad

Zatímco Adolph Quoida letos k Olympia 212 Showdown nastoupí poprvé, Sami al Haddad bude představovat jednoho z nejzkušenějších kulturistů na pódiu. Vítěz pěti profesionálních show v lehčí váze se na Olympia Weekend připravuje už popáté. Znovu přitom spoléhá na pomoc specialisty na předsoutěžní přípravu George Faraha, který na Olympii bude mít hned několik závodníků.

Sami al Haddad 2 týdny před Olympia 212 Showdown 2019

Keone Pearson

Už od roku 2016 se na Olympia Weekendu závodí také v kategorii classic physique, ve které závodníci musejí splňovat hmotnostní limit ve vztahu k jejich výšce. Dosud na Classic Physique Olympia zvítězili pouze dva borci, a to Danny Hester a Breon Ansley. Konkurence v kategorii však letos značně vzrostla, a tak se klidně může stát, že Breon první místo z posledních dvou let neobhájí. Danny pak jako historicky první šampión soutěže může mít co dělat, aby vůbec dosáhl na nějaký pěkný výsledek. K novým nadějným tvářím soutěže bude patřit třeba Keone Pearson, jenž se letos blýskl vítězstvím z New York Pro. Jeho vůbec první konfrontace s Breon Ansleym může jistě být pořádně zajímavá!

Keone Pearson 2 týdny před Classic Physique Olympia 2019

Henri-Pierre Ano

Mimochodem, Keone má v poslední době co dělat, aby se do hmotnostního limitu classic physique vůbec vešel, a tak vůbec není vyloučeno, že jej jednoho dne uvidíme nastupovat v kulturistice mužů do 212 liber. Co dělat, co se týká splnění limitu, bude mít před Classic Physique Olympia 2019 také Henri-Pierre Ano. Kanadskému profíkovi zbývá do oficiálního vážení před soutěží ztratit ještě 9 kilogramů a to necelé dva týdny před soutěží pro tohoto borce, jenž v minulosti nastupoval v kulturistice mužů open, není příliš dobrá zpráva. Může se proto brzy stát, že se Henri-Pierre mezi těžkotonážníky nadobro vrátí, a nebude to jen tak na skok jako na letošním Portugal Pro.

Henri-Pierre Ano 2 týdny před Classic Physique Olympia 2019

Arash Rahbar

Pearson a Ano před letošní Olympií patří k profíkům, se kterými je potřeba určitě počítat, a stejně na tom je i Arash Rahbar. Ostatně jeho výsledky mluví za vše. Nechyběl ve startovním poli žádného z dosavadních ročníků Classic Physique Olympia a vždy se probojoval do první pětice.

Arash Rahbar 2 týdny před Classic Physique Olympia 2019

Danny Hester

Jméno prvního vítěze Classic Physique Olympia Dannyho Hestera jsme už zmínili, a tak se také sluší, nabídnout Vám jemu věnované fotografie. Dnešní classic physique je trochu jiné než to, ve kterém Danny v roce 2016 na Olympii zvítězil, a nedá se zřejmě počítat s tím, že by podobný úspěch mohl ještě někdy zopakovat. Obzvlášť když letos oslavil už padesáté narozeniny. Ale s přihlédnutím právě k jeho věku Danny stále vypadá fantasticky a jistě bude dělat všechno proto, aby to na soutěži několika mladším soupeřům ještě pořádně natřel.

Danny Hester 2 a 3 týdny před Classic Physique Olympia 2019

Na výsledky Mr Olympia a Olympia 212 Showdown 2019 si
na Ronnie.cz budete moci krátce před závody vsadit v tipovací soutěži.
Ve hře budou ceny od Extrifitu v celkové hodnotě přes 32.000 Kč!


Foto:
www.instagram.com/ifbbproakimwilliams
www.instagram.com/juandieselmorel
www.instagram.com/patricktmoore
www.instagram.com/ifbb_pro_adolphus_quoida
www.instagram.com/samialhadad
www.instagram.com/keone_prodigy
www.instagram.com/henripierreano
www.instagram.com/arashrahbar
www.instagram.com/dannyhester
www.instagram.com/ikecatcher


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínJosef Květoň: záda a prsa 6 dní před...
ZdenekRazic (18:10) • Co nadelas.. nevi kam, tak slovickari..ikdyz sam vi odved.. 😉
magazínJosef Květoň: záda a prsa 6 dní před...
Chargy (18:08) • Tak ptát se, jestli někdo z profíků bere AS, je asi zhruba stejně zbytečné, jako ptát s...
magazínJosef Květoň: záda a prsa 6 dní před...
ZdenekRazic (18:00) • Jde videt,ze si fakt vedle jak ta jedle.. dopingovka si bere zavodniky az po vyhlaseni...
magazínJosef Květoň: záda a prsa 6 dní před...
ZdenekRazic (17:53) • Proc jsem vedel, ze tohle napises? 🙈 Pises, ze nekdo, kdo uziva AS a je na `cerne, nic...
magazínJosef Květoň: záda a prsa 6 dní před...
ygg (16:08) • `Bohužel nelze stoprocentně říct, kdo je čistý a komu to jen nezjistili.` ... správně....Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2020 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2020 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra