Reklama:

Video: Mamdouh
Elssbiay zpět na pódiu!

11.720 zhlédnutí
Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Osobnosti

Mamdouh Elssbiay za sebou nemá nejvydařenější období své sportovní kariéry. Egyptský profi kulturista, který se do myslí fanoušků bodybuildingu zapsal jako jeden z nejmohutnějších borců historie, se vloni na Mr. Olympia kvůli ne zcela optimální formě nevešel do první pětice. To pro něj byla nepříjemná zpráva i z toho pohledu, že pouze pět nejlepších borců se z Olympie přímo kvalifikuje na další ročník, a bylo tak jasné, že "Big Ramy" o postup na Mr. Olympia 2019 v příštích měsících ještě bude muset bojovat na některé z menších profesionálních show.

Jenomže přišla komplikace v podobě potíží s ramenem. Čtyřiatřicetiletý borec kvůli nim nemohl nějakou dobu trénovat horní polovinu těla a začalo mu být zřejmé, že pokud by se podle původních plánů chtěl představit na Wings of Strength Yamamoto Nutrition Tampa Pro, nemusel by se stihnout dostat do konkurenceschopné formy. A další blamáž na pódiu by byla tím posledním, co by Mamdouh potřeboval.

Přesto, že si právo startu na zmiňované vrcholné události sezóny Elssbiay nevydobyl, přednedávnem uvedl, že od chvíle, kdy se mu podařilo dát bolavé rameno dohromady, trénoval a držel dietu, jako by na Mr. Olympia měl závodit. Doufal, anebo snad dokonce stále doufá, že by ještě od pořadatelů Olympie mohl na poslední chvíli dostat pozvánku k účasti? Možná, ale mnohem pravděpodobnější je, že Mamdouh ladí formu pro start na některé ze soutěží pořádaných po Olympia Weekendu, což by mohl být chytrý tah. Mohl by se tu s předstihem kvalifikovat na Mr. Olympia 2020 a pak by měl dost času na to dosáhnout před příští Olympií dostatečného progresu, tak aby zde znovu mohl pomýšlet na nejvyšší příčky.

Že by tento už zkušený profík mohl nastoupit k některé z podzimních profesionálních show, napovídá jeho výborná forma, kterou se prezentoval v noci na dnešek během exhibice na amatérské soutěži NPC Victor Martinez Legends Championships v Bronxu. Ostatně, on se po zmiňovaném exhibičním vystoupení Elssbiay sám vyjádřil tak, že se zdá, že bychom na jeho první soutěžní start od Mr. Olympia 2018 opravdu už nemuseli dlouho čekat. Na svém instagramovém účtu totiž napsal: "Lidi, stát znovu na pódiu je dobrý pocit, a to i když je to jenom v rámci exhibice. Budu závodit velmi brzy s cílem přinést na pódium mou životní formu, když Alláh dá."

Během podzimu se v termínech po Mr. Olympia pro Elssbiayovu kulturistiku mužů open odehrají Yamamoto Cup, Fit Parade Pro Grand Prix, Monsterzym Pro, Wings of Strength Romania Muscle Fest Pro a Japan Pro. Příležitostí k závodění a k boji o kvalifikaci na Olympia Weekend 2020 tak Mamdouh bude mít dost. Objeví se opravdu na pódiu některé z těchto profesionálních show? Inu, uvidíme. Prozatím Vám nabízíme video z jeho vzpomínané včerejší exhibice, které jistě stojí za zhlédnutí!


Mamdouh Elssbiay - exhibice na NPC Victor Martinez Legends Championships 2019


Video:
www.youtube.com


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

25.08.17:31Zodiak411 - Vypadá skvěle dle těchto fotek. Snad lépe, než loni během ..
25.08.13:29ironfighter - Tak kdyz mu to Allah zaridi :-D.
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2020 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2020 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra