Reklama:

Giovanni Arendsz Classic Elite
Pro 2019: výsledky a fotografie

5.316 zhlédnutí
Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Soutěže

V neděli 18. srpna se na Arubě odehrála letošní dvanáctá IFBB Elite profesionální soutěž, když zde bylo na programu Giovanni Arendsz Classic Elite Pro. Závodníci nastupující v kulturistice mužů open, physique mužů, bikiny fitness žen, bodyfitness žen a wellness fitness žen se na klání zapojili nejenom do boje o postup na podzimní mistrovství světa profesionálů určený vítězům, ale usilovali také o finanční odměny. Jejich výše byla stanovena na 24.000 dolarů (557.000 Kč), přičemž kulturisté měli získat hned třetinu tohoto obnosu.

Giovanni Arendsz Classic Elite Pro 2019 - kulturistika mužů open

Poslední dvě soutěže, na kterých se mezi IFBB Elite profesionály závodilo v kulturistice mužů open, měly popravdě řečeno, co se startovního pole týká, mizernou kvalitu. Na Giovanni Arendsz Classic Elite Pro to bylo ale lepší a na pódiu se objevili i někteří velmi dobří závodníci. Platí to samozřejmě i o vítězi, kterým se senzačně, avšak zaslouženě stal pouze 150 cm vysoký a zřejmě ne více než 75 kg vážící Soepe Koese ze Surinamu! Tento pětatřicetiletý kapesní Herkules, jenž je dost možná nejnižším profi kulturistou od dob Itala Flavia Baccianiniho, rozhodčím nabídl úplně všechno od dostatečných objemů přes svalovou vyzrálost až po výborné paže s parádními vrcholky bicepsů. Dosaženým výsledkem se Koese, jenž si na Arubě připsal svůj třetí start mezi profesionály, kvalifikoval na podzimní mistrovství světa, kde by teoreticky mohl nastoupit i po boku Michala Križánka, Jana Turka či Tomáše Kašpara v kategorii bez rozdílů vah. Pravděpodobnější ovšem bude, že se na šampionátu představí v lehčí váze, kde by přeci jenom jeho naděje na dobrý výsledek měly být výrazně větší. Samozřejmě ještě ale nevíme, zda se Soepe vzpomínané listopadové soutěže vůbec rozhodne zúčastnit.

Druhé místo vybojoval pěknými tvary disponující Jimson Janga z Curacaa, jenž na pódium přinesl také velmi slušnou formu, třetí pak při svém teprve druhém vystoupení mezi profesionály skončil Wendel Setropawiro. Ačkoliv Wendel, který stejně jako vítěz závodí v barvách Surinamu rozhodčím nabídl solidní svalovou tvrdost i slušný rozvoj kvadricepsů, na Jimsona se Soepem po stránce objemů už viditelně ztrácel. Robustnost, a to zejména v čelních postojích, naopak nechyběla čtvrtému Leemu Beatricemu z Trinidadu a Tobaga. Ten ovšem po zásluze doplatil na horší zadní postoje a především na vyložené špatnou kontrolu břišních svalů. Jako poslední se do nejlepší pětice vešel domácí Guido Carlo.

Giovanni Arendsz Classic Elite Pro 2019 - výsledky kulturistiky mužů open
p. č. jméno stát celk.
1. 51 Soepe Koese Surinam 15
2. 19 Jimson Janga Curacao 38
3. 24 Wendel Setropawiro Surinam 42
4. 21 Lee Beatrice Trinidad a Tobago 63
5. 23 Guido Carlo Aruba 72
6. 25 Patrick Jean Haiti 62
7. 20 Charly Cruz Dominikánská republika 64
8. 22 Carlos Rivera Dominikánská republika 75

Giovanni Arendsz Classic Elite Pro 2019 - physique mužů

V mužském physique na Giovanni Arendsz Classic Elite Pro závodilo hned patnáct borců a jednalo se tak o jednoznačně nejpočetněji obsazenou kategorii soutěže. Rozhodčí při svém prvním letošním soutěžním startu nejvíce zaujal Luis de Rosario z Dominikánské republiky, který tak slaví postup na mistrovství světa profesionálů. Do první pětice se kromě něj dále vešli také Hélder Marinho, Reynold Mendes, Edgar Minaya a Jean Ganot.

Giovanni Arendsz Classic Elite Pro 2019 - výsledky physique mužů
p. č. jméno stát celk.
1. 5 Luis de Rosario Dominikánská republika 9
2. 17 Hélder Marinho Portugalsko 12
3. 2 Reynold Mendes Haiti 17
4. 7 Edgar Minaya Dominikánská republika 17
5. 15 Jean Ganot Haiti 19
6. 1 Shon Roberson USA
7. 16 Ednildo Turatti Brazílie
8. 9 Djibril Yade Kanada
9. 10 Gideon Hellement Curacao
10. 3 Endierich Rahming Bahamy
11. 8 Darrick Farro Aruba
12. 11 Dexter Simon Trinidad a Tobago
13. 6 Cristian Julian Garcia Aruba
14. 12 Jesser Pichardo Aruba
15. 14 Gonzalo Andres Muñoz Hernández Chile

Giovanni Arendsz Classic Elite Pro 2019 - bikiny fitness žen

V bikiny fitness žen rozhodčí posuzovali formy pouhých pěti závodnic. V nepočetné konkurenci na své druhé vítězství mezi IFBB Elite profesionálkami dosáhla Španělka Ivanna Escandar, když tak navázala na svůj nedávný úspěch z IFBB Elite Pro Chile. Druhé místo při svém letošním prvním soutěžním vystoupení brala Marilena Strati, a protože vítězka kvalifikaci na mistrovství světa již před soutěží měla jistou, postoupila na něj díky výsledku z Aruby právě tato řecká profesionálka. Dalšími členkami startovního pole byly Esther Garcia, Mayrobi De la Cruz a Noemi Mercure.

Giovanni Arendsz Classic Elite Pro 2019 - výsledky bikiny fitness žen
p. č. jméno stát celk.
1. 42 Ivanna Escandar Španělsko 6
2. 36 Marilena Strati Řecko 11
3. 38 Esther Garcia Španělsko 15
4. 39 Mayrobi De la Cruz Portoriko 20
5. 41 Noemi Mercure Kanada 23

Giovanni Arendsz Classic Elite Pro 2019 - bodyfitness žen

V bodyfitness žen na vítězství dosáhla Kristen McGregor z Jamajky, která tak dokázala navázat na svůj vítězný profesionální debut z IFBB Elite Pro Saint Martin. Kristen na svých prvních dvou profesionálních soutěžích naznačila, že s ní zřejmě bude potřeba počítat jako s kandidátkou na nějaký dobrý výsledek i na mistrovství světa, a rozhodně bude zajímavé sledovat, jak si na vrcholné akci sezóny povede. S druhým místem se tentokrát musela spokojit šampiónka IFBB Elite Pro Chile Agnes Junqueira, třetí skončila domácí Estefania Zapata. Ta se při svém profesionálním debutu hned kvalifikovala k účasti na zmiňovaný světový šampionát, protože zlatá a stříbrná medailistka si postup na tuto soutěž vybojovaly už dříve.

Giovanni Arendsz Classic Elite Pro 2019 - výsledky bodyfitness žen
p. č. jméno stát celk.
1. 45 Kristen McGregor Jamajka 8
2. 44 Agnes Junqueira Brazílie 13
3. 49 Estefania Zapata Aruba 14
4. 48 Sher-Rhonda Braithwait Antigua a Barbuda 18
5. 46 Patricia Correa Kolumbie 20

Giovanni Arendsz Classic Elite Pro 2019 - wellness fitness žen

Ve wellness fitness žen závodila největší hvězda celé soutěže, Brazilka Angela Borges. Na Giovanni Arendsz Classic Elite Pro si došla už pro své čtrnácté vítězství mezi IFBB Elite profesionálkami a stále si drží neporazitelnost. Druhé místo při svém profesionálním debutu vybojovala Viola Elba z Dominikánské republiky, která se dosaženým výsledkem nominovala na mistrovství světa, další místa v první pětici si pak rozdělily Deydania Rodriguez, Elena Vasquez a Karla Porter.

Giovanni Arendsz Classic Elite Pro 2019 - výsledky wellness fitness žen
p. č. jméno stát celk.
1. 30 Angela Borges Brazílie 6
2. 29 Viola Elba Dominikánská republika 12
3. 32 Deydania Rodriguez Curacao 13
4. 26 Elena Vasquez Mexiko 18
5. 28 Karla Porter Aruba 24
6. 33 Melissa Lopez Kolumbie
7. 31 Katherine Lebrón Portoriko


Foto:
Facebook.com/IFBB-ELITE-PRO
Facebook.com/sportszonearuba


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
Víte, že...
...poslední objednávka v obchodě
Ronnie.cz byla před 88 sekundami?Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2020 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2020 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra