Reklama:

Jedenáct profesionálů
v přípravě na letošní Olympii!

7.442 zhlédnutí
Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Osobnosti

Pohled do kalendáře napovídá, že se další ročník Olympia Fitness & Performance Weekend Joea Weidera už nezadržitelně blíží. Za čtyři týdny touto dobou již budeme znát vítěze Olympia 212 Showdown, nové šampiónky Fitness Olympia, Figure Olympia i Olympia Women's Physique Showdown a budeme rozebírat, jak jsou rozdané karty po semifinále Mr. Olympia. Prozatím se ale ještě závodníci nacházejí v plné přípravě na tuto vrcholnou událost profesionálního bodybuildingu a my pro Vás máme fotografie, které Vám přiblíží, jak na tom je aktuálně s formou jedenáct z nich! Jedná se přitom o profíky, kteří v rámci Olympia Weekendu nastoupí nejenom ke zmiňovaným soutěžím Mr. Olympia a Olympia 212 Showdown, ale i o ty, kteří budu závodit na Classic Physique Olympia nebo Olympia Men's Physique Showdown.

Patrick Moore

Začneme, jak se sluší. Tedy u královské kategorie, za kterou je považována kulturistika mužů open a ve které se závodí v rámci Mr. Olympia. Ačkoliv někteří škarohlídi v posledních týdnech říkají, že nás čeká jeden z nejhorších ročníků Olympie v historii, může tomu být zcela naopak. Nacházíme se totiž v situaci podobné té z roku 1998. K soutěži poprvé od té doby nenastoupí úřadující šampión a vše je tak zcela otevřené. Vybojuje titul v posledních letech výrazně se zlepšující Brandon Curry? Dokáže Dexter Jackson něco, co by se ještě před několika lety pokládalo za nemyslitelné a zvítězí krátce před padesátými narozeninami? Anebo se dočkáme podobného překvapení jako ve zmiňovaném osmadevadesátém roce a uspěje někdo, s kým se skoro vůbec nepočítá? Inu, uvidíme. Stát se totiž může zkrátka cokoliv a právě to dává soutěži náboj. Ostatně není ani vyloučeno, že se některý z úplných nováčků klání hned probojuje k nějakému opravdu dobrému výsledku a to by jistě přineslo oživení nejenom do letošního ročníku Olympie, ale i do těch budoucích. Vzpomenout v souvislosti s nadějnými nováčky letošní Olympie je potřeba zejména Brita Luka Sandoa, a pak také Američana Patricka Moora. Ten se na jaře při svém vítězství na California Pro prezentoval výrazným celkovým zlepšením a určitě k Mr. Olympia 2019 nebude nastupovat s pouhým cílem zúčastnit se.

Patrick Moore 4 týdny před Mr. Olympia 2019

Jonathan Delarosa

Podobně, co se týká ambicí před startem na letošní Olympii, na tom bude i Jonathan Delarosa. Americký profík na vítězství a na kvalifikaci na vrcholnou akci sezóny čekal od roku 2015. Letos se mu obojí konečně podařilo, když se díky spolupráci s trenérem Neilem Hillem dokázal dostat do své dost možná prozatím životní formy, kterou se prezentoval během svých vítězných vystoupení na Wings of Strength Yamamoto Nutrition Puerto Rico Pro a Toronto Pro Supershow. Po takto vydařeném jaru si ani Jonathan jistě do Las Vegas, kde se Mr. Olympia odehraje, nepojede pro poslední místo.

Jonathan Delarosa 5 týdnů před Mr. Olympia 2019

Nathan De Asha

S vědomím, že se i pro něj může jednat o zlomovou Olympii, se na soutěž připravuje i britský profík Nathan De Asha. Také on ví, že pravděpodobně dojde na střídaní stráží, a určitě chce být v tomto ohledu jedním z aktérů. Bude v silách tohoto šampióna červnového The Battle of Britain Pro probojovat se na Mr. Olympia 2019 do nejlepší šestice? V posledních dvou letech tomu nebyl daleko, a tak ani on jistě myšlenku na posun výsledkovou listinou směrem vzhůru nemůže dostat z hlavy.

Nathan De Asha 4 týdny před Mr. Olympia 2019

Bela Kokeny

Opusťme ale pro tuto chvíli kulturistiku mužů open a pojďme se věnovat borcům z kategorie do 212 liber. Také v případě dvěstadvanáctky se nacházíme v situaci, kdy se vrcholu sezóny nezúčastní úřadující šampión. Ze startovního pole soutěže dále vypadli zkušení Jose Raymond, Charles Dixon a Guy Cisternino, a tak se možná i zde zrodí několik nečekaných výsledků. A třeba se o některý z nich postará nějaký z jedenácti úplných nováčků startovního pole. Jedním z nich bude Maďar Bela Kokeny, který se k účasti nominoval díky vítězství z Wings of Strength Romania Muscle Fest Pro.

Bela Kokeny 5 týdnů před Olympia 212 Showdown 2019

Fahad Zaid

Mimochodem, startovní pole Olympia 212 Showdown bude i díky přílivu nováčků národnostně velmi pestré. Po boku Maďara tu tak bude stát třeba i Fahad Zaid ze Saúdské Arábie, jenž na jaře zvítězil na profesionální show v Libanonu. Fahad se podobně jako třeba hvězdní Brandon Curry s Roellym Winklaarem na své soutěže připravuje v kuvajtských Oxygen Gymech pod vedením tamních trenérů a bude zajímavé vidět, zda se i díky jejich přispění od Lebanon Pro propracoval k dalším zlepšením postavy.

Fahad Zaid 4 týdny před Olympia 212 Showdown 2019

Oleh Kryvyi

K přednostem zmiňovaného Fahada Zaida patří pěkný "V" tvar trupu a solidní tvary. Objemy a hustota svalů pak zdobí dalšího borce, který bude letos na Olympia 212 Showdown debutovat, a tím je Oleh Kryvyi. Ukrajinský kulturista zatím prožívá sezónu snů, když se v ní probojoval nejenom k profesionální kartě, ale také k vítězství a kvalifikaci na Olympii při profesionálním debutu. Může to být ještě lepší? Samozřejmě. Právě Oleh patří ze všech nováčků letošní Olympie borců nastupujících v lehčí váze k těm nejslibnějším. Pokud mu vyjde forma a rozhodčí ho nepřehlédnou, mohl by se umístit vysoko.

Oleh Kryvyi 4 týdny před Olympia 212 Showdown 2019

Ahmad Ahmad

Dalším borcem, do jehož přípravy na letošní Olympia Weekend Vás necháme nahlédnout, je Ahmad Ahmad. A přesně v tomto bodu článku jej nevzpomínáme náhodou. Osoba tohoto kulturisty nám totiž může posloužit jako oslí můstek mezi Olympia 212 Showdown a Classic Physique Olympia. Zkušený švédský profík se celkem čtyřikrát zúčastnil Olympie v lehčí hmotnostní kategorii. Vloni na podzim si však poprvé vyzkoušel start v classic physique, zvítězil, a tak se letos vrcholné akce sezóny zúčastní v pro něj nové disciplíně.

Ahmad Ahmad 4 týdny až 5 týdnů před Classic Physique Olympia 2019

Damion Ricketts

Soupeřem Ahmadovi přitom bude třeba Američan Damion Ricketts. I on se závoděním mezi profíky sice začínal ve dvěstědvanáctce, ale mezi kulturisty rozhodně nebyl tak úspěšný jako jeho příští soupeř. Damion musí totiž skutečnost, že classic physique existuje, určitě kvitovat. Na účast na Olympii by totiž jinak zřejmě mohl jenom těžko pomýšlet. V kategorii, ve které závodníci musí splňovat hmotnostní limit ve vztahu k jejich výšce, je však úspěšný a ve startovním poli Classic Physique Olympia jej tak uvidíme už podruhé.

Damion Ricketts 5 týdnů před Classic Physique Olympia 2019

Jordan Plantiko

Svůj vůbec první start na Classic Physique Olympia před sebou naopak má pouze dvaadvacetiletý Jordan Plantiko, který letos zvítězil na Omaha Pro i na Wings of Strength Chicago a naznačil, že s ním především do budoucna bude potřeba pořádně počítat. Ostatně už při svém vystoupení na Olympii by se Jordan rád prezentoval dotaženější a separovanější než v Chicagu, to vše při udržení potřebné plnosti svalů. Uvidíme, zda se mu to povede.

Jordan Plantiko 4 týdny před Classic Physique Olympia 2019

Khaled Chikhaoui

Jordan Plantiko při svém mládí bude na Olympii samozřejmě především sbírat zkušenosti. Podstatně ostřílenějším členem startovního pole pak bude třeba Kanaďan Khaled Chikhaoui. Ale i on připouští, že se na Classic Physique Olympia pokaždé jedná o trochu jinou hru, a v přípravě tak rozhodně nic nepodceňuje. Patrné to je i z následujících fotografií, které napovídají, že se už čtyři neděle před vstupem na pódium nachází ve velmi dobré formě.

Khaled Chikhaoui 4 týdny před Classic Physique Olympia 2019

Brandon Hendrickson

Na závěr zabrousíme do mužského physique a pozornost přitom nebudeme věnovat jen tak ledajakému závodníkovi. Naopak můžete posoudit současnou formu Brandona Hendricksona, který k Olympia Men's Physique Showdown nastoupí v roli obhájce loňského vítězství!

Brandon Hendrickson 4,5 týdne před Olympia Men's Physique Showdown 2019

Na výsledky Mr Olympia a Olympia 212 Showdown 2019 si
na Ronnie.cz budete moci krátce před závody vsadit v tipovací soutěži.
Ve hře budou ceny od Extrifitu v celkové hodnotě přes 32.000 Kč!


Foto:
www.instagram.com/patricktmoore
www.instagram.com/ifbbjondelarosa
www.instagram.com/nathandeasha
www.instagram.com/kokenybela.ifbbpro
www.instagram.com/fhf13
www.instagram.com/kareemelbanna
www.instagram.com/vadymdovhanyuk
www.instagram.com/ifbbpro_ahmad
www.instagram.com/ifbbpro_damionricketts
www.instagram.com/ifbbpro_jordanplantiko
www.instagram.com/khaledoft1
www.instagram.com/brvndonflexx


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2020 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2020 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra