Reklama:

Cedric McMillan získal speciální
pozvání k účasti na Mr. Olympia!

9.555 zhlédnutí
Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Osobnosti

Arnold Classic 2019:
výsledky a fotografie
Arnold Classic Australia 2019: výsledky
a fotografie
Jednačtyřicetiletý americký profesionální kulturista Cedric McMillan získal od vedení profesionální ligy IFBB Jima Maniona speciální pozvání k účasti na letošním ročníku Mr. Olympia! Informaci včera přinesly webové stránky zmíněné organizace. Cedric se letos na Olympii nekvalifikoval, když díky svým umístěním v první pětici na jarních soutěžích Arnold Classic a Arnold Classic Australia posbíral "pouze" šestnáct bodů do kvalifikačního žebříčku, což mu stačilo jen na nepostupové páté místo.

O speciální pozvání si sám zažádal, když v textu adresovaném vedení Manionovy profesionální ligy kromě jiného uvedl: "Plánoval jsem závodit na jedné z letních profesionálních show s cílem upevnit svou pozici a zajistit si kvalifikaci. Ale má povinnost zúčastnit se několika dlouhodobých cvičení v terénu by mi neumožňovala potřebný přístup k jídlu, tréninku a odpočinku, jak to správná příprava vyžaduje, aniž bych zanedbával své povinnosti vůči mé službě, misi, mým vojákům a mé zemi."

Institut speciálního pozvání mají funkcionáři někdejší profesionální divize IFBB a dnešní profesionální ligy IFBB Jima Maniona k dispozici od nepaměti. Letos bylo nabídnuto i Kaiovi Greenovi, který jej však už takřka jistě nevyužije. "Cedricovy vojenské povinnosti jsou na prvním místě a my tomu zcela rozumíme. Letos mu udělíme speciální pozvání, protože tyto okolnosti představovaly něco, co nebylo pod jeho kontrolou. V úvahu jsme přitom brali i jeho pozoruhodné úspěchy v profesionální lize IFBB," uvedl na McMillanovu adresu prezident zmíněné organizace Jim Manion.

Cedric, jenž za sebou má účast i na misi v Iráku a součástí armády Spojených států je už čtyřiadvacet let, mezi profíky nastupuje od sezóny 2010. Vybojoval celkem sedm profesionálních vítězství, včetně toho z Arnold Classic 2017. Na Mr. Olympia závodil dosud čtyřikrát, jeho výsledkovým maximem na této vrcholné události sezóny je sedmá příčka z roku 2016. "Až budu závodit, budu reprezentovat svou zemi, všechny ty, kteří pracují na plný úvazek a snaží se plnit si své sny, a všechny úžasné lidi v mém charitativním rozvojovém programu pro mládež," okomentoval věc McMillan, když se dozvěděl, že speciální pozvání získal.

Samozřejmě se nabízí spekulace, že Cedric speciální pozvání nezískal ani tak díky své službě v armádě, anebo dosavadním výsledkům, ale především proto, že letos mají pořadatelé Mr. Olympia o závodníky tak trochu nouzi. Shawn Rhoden byl společností American Media, Inc., stoprocentním vlastníkem a provozovatelem Olympie, zbaven práva účasti, Mamdouh Elssbiay letos kvůli zranění vůbec nezávodil, Phil Heath by se pravděpodobně na soutěž po loňské operaci kýly ani nestihl připravit a o Kaiovi Greenovi jsme se již zmínili. V ohrožení je také účast Joshuy Lenartowicze, jenž se potýká s blíže nespecifikovanými zdravotními problémy, a navíc se mu před několika dny narodil syn. V úvahu přes veškeré úsilí pořadatelů už zřejmě takřka definitivně nepřipadá ani start íránského profíka Hadiho Choopana, který od amerických úřadů zkrátka nezíská vízum potřebné pro vstup do země.

Závodníci kvalifikovaní na Mr. Olympia 2019
jméno stát soutěž um.*
Shawn Rhoden USA Mr. Olympia 2018 1.
Phil Heath USA Mr. Olympia 2018 2.
Roelly Winklaar Curaçao Mr. Olympia 2018 3.
William Bonac Nizozemsko Mr. Olympia 2018 4.
Brandon Curry USA Mr. Olympia 2018 5.
Dexter Jackson USA Mr. Olympia 2008 1.
Clarence DeVis Belgie George Farah Classic 2018 1.
Max Charles USA WoS Romania M. Fest Pro 2018 1.
Steve Kuclo USA Indy Pro 2019 1.
Juan Morel USA Arnold Classic S. America 2019 1.
Joshua Lenartowicz Austrálie Bigman Weekend Pro 2019 1.
Patrick Moore USA California Pro 2019 1.
Jonathan Delarosa USA Puerto Rico Pro 2019 1.
Nathan De Asha Velká Británie The Battle of Britain Pro 2019 1.
Michael Lockett USA Wings of Strength Chicago 2019 1.
Hadi Choopan Írán Vancouver Pro 2019 1.
Mohamed Shaaban Egypt Portugal Pro 2019 1.
Lukáš Osladil Česká republika z žebříčku 1.
Luke Sandoe Velká Británie z žebříčku 2.
Akim Williams USA z žebříčku 3.
Cedric McMillan USA speciální pozvání

* um. = umístění dosažené na příslušné soutěži nebo v žebříčku

Na výsledky Mr. Olympia 2019 si na Ronnie.cz
budete moci krátce před závody vsadit v tipovací soutěži.
Ve hře budou ceny od Extrifitu v celkové hodnotě přes 32.000 Kč!


Použité elektronické zdroje:

 • Military Veteran Cedric McMillan Receives Mr. Olympia Special Invitation [online] [cit 2019-08-10]. Dostupné na http://www.ifbbpro.com

 • Líbil se Vám článek?
  Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

  Související články:

  Diskuse k článku:
  Reklama:
  Uživatelské jméno:
  Heslo:
  Text:
  ...
  Upozornit na novou odpověď e-mailem.
  Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

  Zobrazit všechny příspěvky  Jméno: pamatovat
  Heslo:
  Víte, že...
  ...poslední objednávka v obchodě
  Ronnie.cz byla před 12 sekundami?  Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
  Copyright © 2010-2020 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2020 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
  Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
  Vyhledávání:
  RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra