Reklama:

CrossFit Games - den čtvrtý

7.559 zhlédnutí
Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Soutěže

Poslední soutěžní den Reebok CrossFit Games 2019 už většina původního startovního pole prožívala v poklidu, ovšem nejlepších deset mužů a deset žen čekalo vyvrcholení celého soutěžního klání.

Na úvod dne poslali tvůrci workoutů závodníky do vody. Nejdříve je čekal kilometrový plavecký úsek, což je pro crossfitery poměrně dlouhá vzdálenost, posléze si museli stejnou vzdálenost odpádlovat na paddleboardu. V plavecké části startovnímu poli dominovali Australané Matt Mcleod a Tia-Clair Toomey, kteří získali během této části workoutu náskok 50 m, ve vedení zůstali i na paddleboardu, kde si byli dokonce schopní během závěrečných 250 m povídat! Oba závodníci potřebovali na splnění prvního soutěžního úkolu dne něco málo přes 25 minut z vyhrazeného padesátiminutového časového limitu. Pro Matta to bylo druhé workoutové vítězství na Games, pro Tiu-Clair čtvrté.

Swim Paddle

  • 1000 m plavání
  • 1000 m pádlování

Časový limit: 50 minut


Čtvrtý den CrossFit Games 2019 - Swim Paddle


Druhý workout dne byl složen ze dvou částí, z kombinace AirBiku s toes to rings a zákeřného dua angličáků a dřepů s činkou nad hlavou. Z vítězství v Ringer 1 se radovali James Newbury a Katrin Tanja Davidsdottir, Ringer 2 zkompletovali nejdříve Mathew Fraser a opět Islanďanka Katrin Tanja Davidsdottir.

Ringer 1 & Ringer 2

Ringer 1
30-20-10 opakování:

  • AirBike (calorie)
  • toes to rings

Časový limit: 7 / 6 minut

Ringer 2
15-10-5 opakování:

  • burpees
  • overhead squats 95 / 135 lb (43 / 61 kg)

Časový limit: 5 minut


Čtvrtý den CrossFit Games 2019 - Ringer 1 & Ringer 2


The Standard

  • 30 clean and jerks (Grace)
  • 30 muscle-ups
  • 30 snatches (Isabel)

95 lb (43 kg) / 135 lb (61 kg)

Časový limit: 12 minut

Závěrečný workout dne i celých Reebok Crossfit Games přinesl krásný souboj Mathewa Frasera a Noaha Ohlsena. Třicet clean and jerks zkompletoval jako první Fraser, který tedy jako první začal s muscle-upy. První desítku zvládl celou bez přestávky, ovšem v dalších sériích už musel trojnásobný šampión Games odpočívat více, takže ve třetí sérii muscle-upů převzal vedení Ohlsen, který jako první začal s trhy. Jakmile se k němu ale přidal Fraser, bylo jasné, že tenhle chlapík je jako bývalý vzpěrač na čince prostě doma. Zatímco Ohlsen byl schopen už jen jednotlivých opakování, Fraser dokázal jít chvílemi ve stylu touch and go. Doběhnutím do cíle pak Mathew Fraser vyhrál nejen finálový workout, ale i čtvrtý titul The Fittest Man on Earth v řadě, čímž se vyrovnal legendárnímu čtyřnásobnému vítězi Games Richi Froningovi.

I Tia-Clair Toomey dokázala v posledním workoutu efektivně rozložit síly. Na činku nastoupila s rozvahou, postupně se ale dostávala dopředu a na muscle-upy nastoupila druhá po Katrin Davidsdottir. Během druhé série muscle-upů se ovšem Toomey probojovala do vedení, které udržela až do konce. Finálový workout byl jejím čtvrtým workoutovým vítězstvím v letošních Games, které zároveň potřetí vyhrála. Tia-Clair Toomey se stala první ženou v historii, která dokázala na Games třikrát zvítězit.


Čtvrtý den CrossFit Games 2019 - The StandardLíbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ INZERÁTYbazar Prodam vybaveni fitness studia
Prodam vybaveni studia. Vse nove. Trampoliny, bosu, kettlebelly. Idealne vse jednomu zajemci.
služby Osobní Trenér Praha - Adam Špulá...
Chceš se naučit základy boxu, thaiboxu, nabrat svalovou hmotu, zlepšit si kondici anebo už prostě...
práce Osobní trenér pro VIP klientelu
Do týmu BodyBody Home & Office hledáme osobního trenéra se zkušenostmi, vynikajícím přístupem ke klientům a ochotou učit se nové věci. Hledáme trenéra, který bude jezdit za klienty domů nebo do kanceláře.
práce Trenér do domu
Hledáme nové kolegy na spolupráci v projektu „Trenér do domu“. Přidejte se do našeho týmu a začn...
práce Trenerku pro stretching
Hledam Fitness Trenerku v Praze ktera by pomohla se stretchingem, normalne placene jako hodina tr...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2021 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2021 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie