Reklama:

Excalibur Race (Vranov u Brna) 2019 - reportáž a fotografie

3.177 zhlédnutí
Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Soutěže

Překážkové závody: Excalibur Race
- představení
Kalendář překážkových závodů pro rok 2019
V sobotu 3. srpna 2019 se motokrosový areál u Vranova (a jeho přilehlé okolí) přeměnil na extrémní zázemí pro překážkový závod Excalibur Race. Měl to být kratší závod, ale nakonec se z toho vyklubala pěkná dřina. V sobotu dopoledne se konal delší závod Hell, který měl 10+ km a 32 překážek. Odpoledne pak navázal kratší závod Sky s tratí přes 6 km a 23 překážkami.

Na Excalibur Race jsem se vydala s představou, že se bude jednat o lehčí závod. Hned při dojezdu na místo konání jsem ale byla vyvedena z omylu. Při pohledu na motokrosovou trať, která se kopcovitě vlnila jako nějaká tanečnice u tyče, mě začaly přepadat určité obavy, že to bude větší hardcore, než jsem čekala. Trochu mě uklidnila myšlenka, že na mapce, kterou jsem zkoukla před závodem, byla znázorněna alespoň delší trasa lesem, která by mohla být o něco příjemnější a rovinatější. Tento klid ovšem rázem opadl, když přesně v čase mého startu začalo pršet jako z konve.

Startuji ve 14:09 a schyluje se k pěkné bouřce. Vybíhám z areálu směrem k pneumatikám, proskáču je a mířím do kopce. Druhou překážkou je čtvercová lanová síť, která je v odpoledních hodinách už hodně prověšená, tak je hodně obtížné se dostat vůbec nahoru, natož dolů. Běžím dál do lesa osvěžit se trochu "wellness" procedurou bahenní koupele. Zajímavou překážkou je "ježek v kleci", který připomíná něco na způsob Ninja Warrior. Musíte se zavěsit na kolo s příčkami uprostřed konstrukce a postupným ručkováním se dostat až na druhou stranu. Trasa navádí zpátky k místu startu k ostnatému drátu. Sotva pod něj plácnu, spustí se prudký déšť. Jeden by řekl, že dobrovolník s hadicí vody si dá v tu chvíli pohov, ale ono ne, takže přísun vody pod ostnáčem je hned dvojí. Po urputně dlouhém plazení se pod ostnáčem do kopce a z kopce vbíhám do lesa, kde mě ovšem nečeká příjemná cestička, ale rozbahněný potok plný klacků a bahna. Běžím potokem, ze všech stran na mě prší a dostávám facky od větví, tak si v hlavě začínám zpívat písničku od Pokáče "Dneska jsem v lese byl a už tam nepudu". Terén se navíc střídá stále s kopci a nohy mi začínají velmi rychle tuhnout. Balanc na dřevěné skluzavce v dešti je pak pro mnohé závodníky oříšek. Mně se podaří jen díky štěstí, kdy mi v půlce podklouzne noha a sklouznu rovně až přímo do cílové části.

Úžasnou chuťovkou je brodění se bahnem, které sahá až po pás, a se svou šikovností tam házím placáka. Dává mi práci se z toho dostat, ale nakonec se to podaří. S dvaceti kilogramy bahna se mám teď ale dostat do strmého kopce. Tak to je výzva. Chytit se za tenké lanko na dopomoc taky nejde. Klouže to a padám jako švestka ze stromu, zkouším se dostat o něco výše alespoň po kolenou a plazím se po zemi, ať chytím provaz o něco výše. Podaří se to a lezu. Sice se houpu do strany sem a tam jako na houpačce, ale s vypětím všech sil se dostávám konečně nahoru. Musím se tam chvíli vydýchat, zbavit se alespoň deseti kil bahna a běžím dál do kopce. A hurá, občerstvovačka. Za občerstvovací stanicí hned fasujeme kládu na okruh nošení dřeva. Vypadá to, že už trasa povede spíše mírně z kopce nebo rovinatě. Než se dostanu zpátky na motokrosovou trať, překvapí mě na trati ještě tyrolský traverz, speciální slack line na rovnováhu těla a dobitá kolena při plazení se rourou. Konečně už slyším z dálky zvuk hudby a vybíhám z lesa zpátky do motokrosového areálu. Tam nosíme kameny do kopce a z kopce, kdy už tedy spíše kloužeme, protože stále prší. Překážky jsou postavené v kopcích, proto se v posledních kilometrech běží pořád nahoru a dolů, a běh je proložen překážkami. Skvělý způsob, jak totálně vyšťavit závodníky a přimět je k překonání jejich limitů (trasa od začátku byla dost náročná). Překvapením je letos uměle vytvořená skluzavka, která se mi opravdu líbí, je to příjemné zpestření. O dost horší je následující oštěp, který si u mě vysloužil trestné angličáky. Ráda bych to sice svedla na prudký vítr a déšť, ale nebudu si nic nalhávat.

Překážka "rak" - tady asi nebudou podávat krabí hambáče, co dělá Spongebob. Tak lezeme všichni pozpátku, zády k zemi do strmého kopce a zpátky. Ruce dodřené do krve, protože jsou všude ostré kameny a půda je celá mokrá. Myslím, že tato překážka je v takovém počasí dost na pováženou. Jestli si někdo i z organizátorů myslí, že je to sranda, tak ať si to sám v dešti zkusí. "Rak" byl totiž trestnou překážkou i u dalších překážek, a to hned u následující - konstrukce z příček, které musí závodníci vždy podlézt a pak přelézt. Zde pro mě tedy opět dlouhá trestná trasa "raka". Poslední dvě překážky jsou velmi náročné a trest je opět "rak". První z nich je speciální konstrukce typu monkey bar a druhou je kombo na konstrukci, které představuje vylezení na konstrukci, poté závodník musí sjet na šikmé kládě, podlézt vodorovnou příčku, vyšplhat na laně, znovu sjet na druhé šikmé kládě a pak přelézt síť a doběhnout do cíle. Netřeba říkat, že obě překážky (nebo alespoň jedna z nich) byly velmi náročné a všem závodníkům, kteří je před cílem i přes celkové vyčerpání v dešti zvládli, patří ohromný respekt. V cíli dostávám medaili a občerstvuji se vodou a melounem. Jsem trochu zklamaná, že jsem nezvládla poslední překážku, ale na druhou stranu jsem celkově v závodu trestů moc nedělala. Trasa závodu Sky měla kolem 6 km a byla propletena mezi obtížným motokrosovým areálem a tamějším lesem, ze kterého se opět vracela do areálu. Terén byl v době startu značně rozbahněný, což ztěžovalo celou situaci všem závodníkům. Po závodě byla možnost se jít omýt do sprch a také něco zakousnout ve stánku s občerstvením, který nabízel steaky i jídla se zeleninou, za což dávám palec nahoru.

Závod jsem si užila díky novým překážkám, které mi daly místy viditelně zabrat. Bahna bylo na trati požehnaně, kvůli čemuž jsem se musela rozloučit se svými mnohaletými věrnými běžeckými boty. Prostředí závodu se mi líbilo, jen škoda, že nevyšlo hezké počasí. Trasa byla dobře a viditelně značena. Ačkoliv běhám překážkové závody už nějaký čas a letos jsem se sice účastnila jen kratšího závodu Sky, byla to pro mě skutečně výzva a odnesla jsem si spoustu modřin a šrámů. Nicméně to byl parádní závod a rozhodně si zaslouží své označení "extrémní".

Excalibur Race Sky (Vranov u Brna) 2019 - nejlepší jednotlivci
p. muži ženy
1. Petr Dorňák - 49:00,01 Barbora Stejskalová - 01:05,03
2. Josef Babák - 51:36,02 Vendula Soukupová - 01:06,54
3. Milan Linka - 52:47,60 Veronika Dvořáková - 01:10,53

Excalibur Race Hell (Vranov u Brna) 2019 - nejlepší jednotlivci
p. muži ženy
1. Petr Dorňák - 01:02,22 Vendula Soukupová - 01:23,20
2. Roman Šinkovský - 01:05,16 Barbora Stejskalová - 01:25,00
3. Milan Linka - 01:06,07 Bronislava Chrappa - 01:28,22


Excalibur Race (Vranov u Brna) 2019 - fotogalerieLíbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínAntoine Vaillant za 10 týdnů přípravy...
ironfighter (23:12) • Zada zaostavaji, jinak slusny ...
magazínJosef Květoň: záda a prsa 6 dní před...
ZdenekRazic (22:39) • ygg: no vidis.. shodneme.. celou dobu ti pisu,ze to je jednodusse cely nahlavu. k posle...
magazínJosef Květoň: záda a prsa 6 dní před...
jari (22:34) • Yggu, ty sis myslel, že se nějak testuje ve velkém. Ti čtyři, co zmiňuješ, byli pravděp...
magazínJosef Květoň: záda a prsa 6 dní před...
ygg (21:19) • Jinak technická ... u toho Hájka to bylo v první chvíli i o tom, že Dalibor byl přesvěd...
magazínJosef Květoň: záda a prsa 6 dní před...
ygg (21:16) • Já mám pocit, že my se v jednom shodneme ... že je to jednoduše levá. Jen u tebe mi při...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2020 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2020 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra