Reklama:

CrossFit Games 2019
- den první

7.903 zhlédnutí
Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Soutěže

Start CrossFit Games 2019 již zítra!

Největší crossfitová událost roku - CrossFit Games 2019 - byla zahájena včera v americkém Madisonu ve státě Visconsin ve velkém stylu. Všichni atleti, kteří si vysloužili účast na Games, se představili na stadiónu ve slavnostním defilé pod vlajkou své země, vedeni národními šampióny. Bylo radostí vidět mezi vlajkami více než stovky zemí i tu českou, kterou nesli čeští národní šampióni Soňa Karásková a David Stroupek.

Jelikož se jednotlivé země představovaly postupně a každá dostala svůj prostor, muselo to být pro diváky poněkud zdlouhavé, ovšem na druhou stranu celý ceremoniál působivě demonstroval sílu crossfitové komunity i fakt, že CrossFit už dávno přerostl svou rodnou Ameriku a nyní je záležitostí skutečně celosvětovou. Letošní slavnostní zahájení Games také více než kdy jindy připomínalo olympijské hry a jejich myšlenku spojit při jedinečné sportovní události národy celého světa.

Na jedné soutěžní ploše se u příležitosti CrossFit Games setkají sportovci rozdílného věku, rozdílných kultur i náboženství, lidé s odlišnými životními podmínkami i nestejnými životními příležitostmi, lidé s různou sportovní výkonností... Všechny ale bude spojovat jeden cíl: podat co nejlepší výkon a naplno si tuto výjimečnou životní zkušenost užít.

Čtvrtek

First Cut

Časový limit: 20 minut
4 kola:

  • 400 m běh
  • 3 legless rope climbs
  • 7 squat snatches 130/185 lb. (56/84 kg)

Dál pokračuje 75 nejlepších atletů.

Second Cut

Časový limit: 10 minut

  • 800 m veslování
  • 66 kettlebell jerks (12/16 kg)
  • 132 ft (40 m) handstand walk

Dál pokračuje 50 nejlepších atletů.

O své maximum se snažili i národní šampióni, přestože většině z nich bylo jasné, že přes první eliminaci nejspíš neprojdou. Hned úvodním workoutem totiž bylo startovní pole o 148 mužích a 134 ženách zúženo na 75 závodníků v každé kategorii. V průběhu dalších workoutů se počet soutěžících atletů bude dále snižovat na 50, 40, 30, 20, až zbyde jen posledních 10 závodníků, kteří se spolu utkají ve finále.

Jak si v Madisonu vedli čeští závodníci? David Stroupek se prvním soutěžním úkolem zapsal pro Českou republiku zlatým písmem na 101. příčku čtvrtečního žebříčku, česká národní šampiónka Soňa Karásková vybojovala v konkurenci světových top atletek 82. místo. Obrovskou radost mohou mít i slovenští crossfitoví fanoušci. Jejich Erik Tóth si včera došel pro 59. místo a Karin Freyová pro fantastické 33.!

Nejlepším mužem prvního dne Games 2019 se stal devětadvacetiletý Američan a trojnásobný držitel titulu The Fittest Man on Earth Mathew Fraser, z žen si se čtvrtečními úkoly poradila nejlépe také Američanka, a to třicetiletá Karissa Pearce.

Kompletní výsledkovou tabulku naleznete na oficiálních stránkách soutěže Reebok CrossFit Games. Seznam všech kanálů, na kterých můžete sledovat přímý přenos ze soutěže CrossFit Games 2019, naleznete zde.


First Cut - 1. workout, ženy


First Cut - 1. workout, mužiLíbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ INZERÁTYbazar Prodam vybaveni fitness studia
Prodam vybaveni studia. Vse nove. Trampoliny, bosu, kettlebelly. Idealne vse jednomu zajemci.
služby Osobní Trenér Praha - Adam Špulá...
Chceš se naučit základy boxu, thaiboxu, nabrat svalovou hmotu, zlepšit si kondici anebo už prostě...
práce Osobní trenér pro VIP klientelu
Do týmu BodyBody Home & Office hledáme osobního trenéra se zkušenostmi, vynikajícím přístupem ke klientům a ochotou učit se nové věci. Hledáme trenéra, který bude jezdit za klienty domů nebo do kanceláře.
práce Trenér do domu
Hledáme nové kolegy na spolupráci v projektu „Trenér do domu“. Přidejte se do našeho týmu a začn...
práce Trenerku pro stretching
Hledam Fitness Trenerku v Praze ktera by pomohla se stretchingem, normalne placene jako hodina tr...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2021 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2021 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie