Reklama:

NPC USA 2019: sedm nových
profesionálních kulturistů!

6.491 zhlédnutí
Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Soutěže

NPC USA od roku 1982 představuje jednu z nejvýznamnějších amerických amatérských soutěží v kulturistice a fitness. O tom, jakou má klání úroveň a prestiž, asi nejlépe napoví výčet jeho absolutních vítězů v kulturistice mužů. Patří mezi ně Mike Matarazzo, Flex Wheeler, Chris Cormier, Dennis James, Melvin Anthony, Phil Heath, Brandon Curry nebo Derek Lunsford, a to jsme řadu známých jmen ještě vynechali. Jak již pravděpodobně víte, anebo z textu výše minimálně tušíte, NPC USA závodníkům slouží k boji o profesionální karty, které se zde v posledních letech kulturistům udělují za vítězství v kategorii. A nejinak tomu bylo i během letošního posledního červencového víkendu, kdy ze závodů pořádaných v proslulém Las Vegas vzešel ze sedmi kulturistických hmotnostních kategorií stejný počet nových profíků.

Zach Merkel


NPC USA 2019:
top 5 v kulturistice mužů nad 102 kg
1. Zach Merkel
2. Nicholas Walker
3. Brandon Barrow
4. Vincenzo Masone
5. Jossue Plascencia


Soutěž, která se řadí mezi národní kvalifikační klání pro přestup do profesionální ligy IFBB Jima Maniona, letos měla pravděpodobně vyšší úroveň než vloni a alespoň ve třech nejtěžších hmotnostních kulturistických kategoriích platilo, že by si zde profi kartu možná zasloužil získat více než pouze jeden borec. Pravidla stanovená v propozicích se ale v NPC dodržují do puntíku, k výjimkám v posledních letech nedochází, a tak si další závodníci na svou šanci budou muset ještě počkat.

S naším představováním nových profesionálů začneme u kulturistiky mužů nad 102 kg, tedy kategorie, ze které vzešel i pozdější absolutní vítěz Zach Merkel. Stále pouze šestadvacetiletý borec si jméno udělal už v roce 2016, kdy se probojoval k celkovému prvenství z NPC Pittsburgh Championships, za nímž v roli roli pořadatele stojí samotný prezident organizace NPC a profesionální ligy IFBB Jim Manion. Přibližně 183 cm vysoký kulturista se od té doby řadil mezi horké kandidáty na zisk profi karty a nyní se mu ji podařilo vybojovat. K úspěchu tohoto závodníka, který ještě tři týdny před vstupem na pódium vážil 121 kg, dovedla v porovnání s jeho dnešními největšími soupeři nejkompletnější postava. Zároveň je evidentní, že se v Zachovi skrývá zajímavý potenciál. Aby jej naplnil a mezi profíky mohl usilovat o ty nejvyšší příčky, bude muset pracovat zejména na svalovém rozvoji zad, detailech v oblasti břišních svalů a svalové vyzrálosti, která ale přichází spíše s věkem a lety tréninku.

Více fotografií z NPC USA 2019 naleznete zde na stránkách Npcnewsonline.com.

Nathan Epler


NPC USA 2019:
top 5 v kulturistice mužů do 102 kg
1. Nathan Epler
2. Mariano Grajeda
3. Scott Holliday
4. Jay Bednar
5. Martin Fitzwater


Pokud je celkový šampión NPC USA v kulturistice mužů mladý, vítěz kategorie do 102 kg Nathan Epler je ještě mladší. Vždyť letos v únoru oslavil teprve pětadvacáté narozeniny. Závodník, který se přes svůj nevysoký věk už stihl oženit, se letos probojoval k titulu absolutního vítěze NPC Jr. Nationals a díky tomu se zařadil mezi borce, s nimiž bylo, co se týká boje o profi kartu, potřeba počítat. Svěřenec profi kulturisty a trenéra Matta Kouby přitom o tom, že na NPC USA o tomto víkendu profesionální kartu získá, už dopředu příliš nepochyboval. Věřil, že mu jeho symetrie, tvary a plnost svalů zkrátka v Las Vegas umožní zvítězit, a povedlo se mu to!

Více fotografií z NPC USA 2019 naleznete zde na stránkách Npcnewsonline.com.

Tonio Burton


NPC USA 2019:
top 5 v kulturistice mužů do 90 kg
1. Tonio Burton
2. Michael Kleeves
3. Casey Castro
4. Samuel Cunado
5. Jose Belteton


Nathana Eplera na soutěžních pódiích můžeme vídat od září 2015 a podobně jako v případě Zacha Merkela o něm platilo, že jeho jméno opravdu zanícený fanoušek bodybuildingu už mohl slyšet. Takřka odnikud se ovšem zjevil vítěz devadesátky Tonio Burton. Pro Tonia NPC USA představovalo teprve jeho čtvrtou soutěž v kariéře, když se vloni a letos stačil probojovat k absolutnímu vítězství ze dvou regionálních soutěží organizace NPC a představil se také na Vancouver Pro Qualifier 2018, kde mu v kategorii do 90 kg patřila třetí příčka. Ačkoliv by se Burton dal označit za kulturistickou rychlokvašku, tak se na soutěži k profi kartě nejspíše probojoval zaslouženě. Od loňska se totiž opravdu výrazně zlepšil, a pokud se takto rychle bude dopředu posouvat i dál, může pro soupeře v kategorii do 212 liber v Manionově profesionální lize představovat problém.

Více fotografií z NPC USA 2019 naleznete zde na stránkách Npcnewsonline.com.

Jeff Hallenbeck


NPC USA 2019:
top 5 v kulturistice mužů do 80 kg
1. Jeff Hallenbeck
2. Travis Ely
3. Justin Jacoby
4. Adam Alkusari
5. Evelio Ledesma


Zatímco u závodníků, kteří profi kartu získali ve třech nejtěžších váhovkách, zřejmě nebude připadat v úvahu nic jiného, než že v Manionově profesionální lize budou nastupovat mezi kulturisty, vítězové dalších kategorií si pravděpodobně budou vybírat mezi dvěstědvanáctkou a classic physique. Platí to také o šampiónovi kategorie do 80 kg Jeffu Hallenbeckovi, jenž ostatně už v minulosti classic physique s kulturistikou střídal. Ať už ale tento svěřenec trenéra Dominicka Cardoneho bude nastupovat v jakékoliv kategorii, bude se muset zaměřit na jedno, a to, aby se výbornému svalovému rozvoji dolní poloviny těla přiblížil i co se týká objemů v oblasti hrudníku a zad.

Více fotografií z NPC USA 2019 naleznete zde na stránkách Npcnewsonline.com.

Ronald Poe


NPC USA 2019:
top 5 v kulturistice mužů do 75 kg
1. Ronald Poe
2. Todd Akers
3. Richard Marandola
4. Zachary Dawson
5. Peter Burmester


Vítěz kategorie do 75 kg Ronald Poe na rozdíl třeba od Tonia Burtona patří k závodníkům, kteří o profi kartu museli usilovat delší dobu. Blízko získání statusu profesionála Ronlad byl už v letech 2015 a 2016, kdy mu nejtěsnějším způsobem unikla na NPC Nationals. Tehdy ovšem ještě nastupoval v kategorii do 70 kg. Kulturista, který sám na soutěže připravuje další závodníky, se letos na soutěžní pódia vrátil po tříleté odmlce, a tak je jeho dnešní úspěch ještě o to cennější, že se vlastně jedná i o vydařený comeback.

Více fotografií z NPC USA 2019 naleznete zde na stránkách Npcnewsonline.com.

Brian Watters


NPC USA 2019:
top 5 v kulturistice mužů do 70 kg
1. Brian Watters
2. Farris Brown
3. Kevin Valenciano
4. Leon Torres


Zmínili jsme se o tom. že profíci, kteří vzešli na NPC USA z lehčích kulturistických hmotnostních kategorií, zřejmě budou zvažovat, zda do budoucna nezávodit v classic physique, ve kterém je potřeba splňovat hmotnostní limit ve vztahu k výšce sportovce. Právě v classic physique v minulosti působil i vítěz sedmdesátky Brian Watters. Povoláním chiropraktik, jenž se na závody připravoval pod vedením trenéra Jamese Browna, ovšem se závoděním začínal v době, kdy classic physique ještě neexistovalo. Jeho soutěžní začátky spadají až totiž do roku 2008.

Více fotografií z NPC USA 2019 naleznete zde na stránkách Npcnewsonline.com.

Eríc Salazar


NPC USA 2019:
top 5 v kulturistice mužů do 65 kg
1. Eric Salazar
2. Keith Fischer
3. Steven Dearborn
4. Austin Phillips
5. Samuel Basch


V kategorii do 65 kg se letos na NPC USA představilo hned několik poměrně kvalitních závodníků. Někteří zaujali svými tvary a objemy, připraveností je ovšem zastínil pětatřicetiletý Eríc Salazar, jenž nakonec i zvítězil. Eric si ziskem profi karty pochopitelně splnil sen, který snil od sedmnácti let, kdy se začal pročítat magazíny Flex a Muscular Development a začal si z internetu stahovat tréninková videa Leeho Priesta a dalších hvězd dané doby. Na cestě za dnešním triumfem musel překonat i několik pořádně velkých překážek. V roce 2010 se stal účastníkem dopravní nehody, a ačkoliv si původně myslel, že to odneslo pouze rameno a předloktí, ve chvíli, kdy po několika dnech pozbyl cit v pravé paži, se ukázalo, že má ještě zlomený obratel v oblasti krční páteře. Ten začínal nebezpečně tlačit na míchu. Naštěstí se díky péči lékařů dokázal dát dohromady natolik, že se mohl vrátit nejenom do běžného života, ale také k tréninku.

Více fotografií z NPC USA 2019 naleznete zde na stránkách Npcnewsonline.com.


Foto:
www.npcnewsonline.com / Dan Ray


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

01.08.12:0070mMyW!53 - souhlas jedine co se mu po roce 2007 zlepsilo tak poza dvo..
31.07.19:49Blaster - Wolf vyzeral najlepsie v rokoch 2006-2007.... ale to mal t..
31.07.14:1870mMyW!53 - proste Wolf mel jednoduse lepsi kostru nez Merkel, to pozn..
31.07.14:0270mMyW!53 - prave ze typ pasu ala Buchanan nebo Patrick Moore se mi ab..
31.07.13:48Blaster - Merkel ma podla mna pas akuratny.... Ber to tak, ze je kom..
31.07.13:4670mMyW!53 - jen aby nebyl do trojice McCarver-Compton...
31.07.13:2770mMyW!53 - V nekteych pozach pripomina Wolfa az na to ze Wolf mel del..
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
Víte, že...
...poslední objednávka v obchodě
Ronnie.cz byla před 46 sekundami?Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2020 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2020 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra