Reklama:

Charitativní shybování už potřetí v Blansku

5.308 zhlédnutí
Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Ostatní

[Text: Veronika Jelínková] Letos budou v Blansku shybovat a pomáhat hendikepovaným už potřetí. Charitativní akce Světový den shybu Blansko se uskuteční 7. září od 11 hodin na náměstí Republiky. Do 6 hodin večer budou sportovci shybovat, aby podpořili sen Terezky, která trpí mozkovou obrnou. Tato nemoc sice vyléčit nejde, ale díky intenzivnímu cvičení a hipoterapii dosahuje dívka znatelných pokroků v pohybu.

Z utržených peněz z akce zaplatí Terezčina rodina další lekce hipoterapie, aby se dívka mohla v budoucnu sama najíst nebo napít. Pomoci k dalším krůčkům může každý. I ten, kdo nezvládne udělat shyb.

Pomohou peníze z prodeje triček, stačí se registrovat

Do 15. srpna se mohou sportovci a maximálně desetičlenné týmy registrovat do shybovací soutěže, která proběhne během trvání akce. Každý, kdo se stihne zaregistrovat do tohoto data, zaplatí poplatek a dostane tričko nebo tílko s logem akce. Oproti minulým ročníkům tvoří letos konečnou částku pro Terezku jen tržby z prodeje triček, registrací a propagačních materiálů Světového dne shybu.

Na místě si zájemci o shybování trička už nekoupí. Mohou se ale stále registrovat bez nároku na tričko a pustit se do shybování. Na nejlepší shybaře z jednotlivých kategorií navíc čekají odměny včetně ručně vyrobených medailí, pro 5 nejlepších týmů je připravena upomínková plastika od výtvarnice Mariky Zouharové, pro ten nejlepší poukázky do wellness a posilovny.

Návštěvníci a sportovci mohou pomáhat při vybírání částky za každého počasí, pořadatelé totiž počítají i s jeho nepřízní. "Když bude pršet, celá akce proběhne v blanenské tělocvičně v hale ASK v Mlýnské ulici," říká hlavní organizátor Martin Matuška ze spolku Prosen.

Nebude se jen shybovat!

Pořadatelé připravili bohatý doprovodný program pro děti i dospělé. Návštěvníci, kterým bude shybování málo, si mohou zacvičit s mladou instruktorkou aerobiku Karolínou Jarošovou. Ta navíc pomůže s rozcvičkou před samotným začátkem shybování.

Celá sobotní akce nebude jen o sportu, ale především o dobré náladě. Návštěvníci se mohou těšit na taneční vystoupení dua Reborn Brothers, které se věnuje originálnímu stylu tance. Svoji rapovou tvorbu představí blanenská dvojice Flegma T a Deny Owl. Příchozím ukážou, že písně tohoto hudebního stylu nemusí být jen o drogách a násilí, ale i o běžných radostech života a jeho smyslu. Stejně jako rapper Suvereno ze slovenské hudební scény, který v Blansku na akci také vystoupí.

Kromě těchto interpretů se mohou návštěvníci těšit na hendikepované sportovce Lukáše Polčáka nebo Denise Kučeru a další.

Blanenská akce s celorepublikovým dosahem

Každý rok vyberou pořadatelé hendikepované dítě nebo děti, kterým se snaží uspořádáním akce pomoci. Poprvé předloni vybrali při shybování skoro čtyřicet tisíc korun. Peníze pomohly hendikepovaným chlapcům Čendovi a Matýskovi. Loni pak výtěžek přes padesát pět tisíc putoval k Ivetce, která trpí syndromem krátkého střeva.

Rok od roku navíc roste počet provedených shybů. Ty si každý účastník počítá sám. Při prvním ročníku sportovci udělali více než šestnáct tisíc přítahů, loni to bylo více než čtyřicet šest tisíc. "Snad se letos přehoupneme přes padesát tisíc shybů," doufá Matuška s tím, že si nechce dávat nereálné cíle.

Matuška už od čtrnácti let toužil pořádat nějakou akci. V sedmnácti letech se mu to povedlo a s podporou spolku Prosen zorganizoval první ročník akce Světový den shybu v Blansku. Inspiroval se světovou akcí World Pull-up Day, chtěl ale pomáhat druhým. Jeho nápad podporují nejen blanenští sportovci, ale i ti z druhé strany republiky. "Přijel i shybař z Karlových Varů. Osm hodin cestoval, aby mohl pomoci," dodává Matuška, který se podílí například i na organizaci největší sportovní charitativní akce v republice You Dream We Run.


Foto:
Kateřina Štefková (Stefi Foto)


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
Víte, že...
...poslední objednávka v obchodě
Ronnie.cz byla před 105 sekundami?
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínPatrick Moore: exhibice na NPC Fox Ci...
Zodiak411 (21:39) • Ten široký zádový zepředu je parádní. Jsem zvědavý, kolik toho na něm zůstane po dietě....
magazínSedm profesionálů v přípravě na květn...
Neutralni typ (18:51) • Mostafa ma totane predimenzovane nohy
magazínTréninkový videolog: Jan Turek (04/20...
ironfighter (23:34) • 2x covid, pekne, hlavne ze s normalnim prubehem. Honzovi drzim palce a at se dari nejen...
magazínMonika Špačková - trénink nohou 6 týd...
eSko (12:52) • Nízký počet spálených kalorií při silovém tréninku je zcela správně. Odborné studie s k...
magazín"Big Ramy" vystoupil na slavnostním o...
md (13:42) • No cvičení mu jde evidentně lépe jak zpěv, ale i tak 💪😁👍Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2021 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2021 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra