Reklama:

Štěpán Domorád překonal rekord. Na Sněžku vynesl 170 kg!

7.799 zhlédnutí
Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Osobnosti

V pátek 19. července 2019 jsme Vás informovali o tom, že celoživotní sportovec a majitel vrchlabského fitness centra Nautilus Štěpán Domorád se následující den, tedy v sobotu 20. července, pokusí překonat rekord ve vynášení zátěže na Sněžku. Na celé akci byla velmi zajímavá nejen obrovská zátěž, kterou se Štěpán chystal na vrchol hory dopravit, jeho krosna s nákladem měla vážit 170 kg, ale i fakt, že se tento silák v minulosti po dlouhých deset let potýkal s těžkými bolestmi zad, nad kterými ale nakonec dokázal zvítězit. Jeho záda prý ustála i tuto tvrdou zkoušku a Štěpán Domorád se nyní může pyšnit čerstvě dobytým rekordem.

Štěpánův záměr se setkal s mnohými pozitivními ohlasy našich čtenářů, a proto jim čerstvý rekordman vzkazuje: "Chtěl bych pozdravit všechny čtenáře Ronnie.cz a poděkovat za reakce a zájem. Vážím si toho." Silný muž z Vrchlabí je vděčný také všem lidem, kteří mu na cestě za jeho cílem aktivně pomáhali. "Rád bych poděkoval hlavně Marcelovi Šteincovi, který se mnou absolvoval vše od začátku až do konce, Zdeňkovi Páchovi za pomoc s organizací a za jeho výjimečně srdečný přístup k celému pokusu. Dále pak všem, kteří se na pokusu podíleli (Filip a Jarča Krausovi, Roman Janeček), a díky také za podporu od Luční boudy a České poštovny na Sněžce."

Nyní už si nechte vyprávět o tom, jak se nový rekord zrodil.

Štěpáne, jak jste se cítil fyzicky a psychicky v sobotu ráno, bezprostředně předtím, než jste si vzal na záda 170kg krosnu, abyste se pokusil překonat rekord ve vynášení zátěže na Sněžku?

Nervozitu jsem si odbyl již v úterý při mém posledním tréninku s krosnou naloženou na 150 kg. Ušel jsem sotva 300 metrů a skončil. Vše se kazilo. Musel jsem si sednout a vše si nejdříve rozebrat v hlavě. Pak jsem si jel zacvičit k mému kamarádovi Romanovi Maršálkovi do Mladé Boleslavi, cestou si vyčistil hlavu a začal vše plánovat od začátku. Od středy jsem již byl psychicky v pohodě a na výkon se neskutečně těšil. To mi vydrželo až do startu.

Měl jste s sebou na svahu Sněžky podporu v podobě přátel nebo rodiny?

Bude to znít zvláštně, ale i když mám nejlepší rodiče na světě, jejich podporu jsem neměl. Ale já to chápu, celý život se o mě bojí. Nemohou se ani koukat na to, jak zvedám činky. Můj bratr je to samé, ten by mi to nejraději rozmluvil. (smích) Ale víte co, tohle je můj život, překonávat nové výzvy a limity. Nikdy nebudu nejlepší na světě v ničem, ale v mém malém soukromém světě stoupám každým splněným snem výš a výš. Mně samotnému se pak se sebou samým lépe žije. (smích) I přes to všechno na mě v sobotu večer doma čekal dort od mojí mamky. Ona totiž věděla, že to zvládnu a nikdy to nevzdám. To byla pro mě obrovská odměna.

Předpokládal jste, že výstup by Vám měl trvat kolem 3 hodin. Byl Váš odhad správný, nebo jste musel řešit nějaké nečekané situace či krize?

V polovině kopce jsem si promluvil s Marcelem Šteincem, který se mnou vše od začátku do konce absolvoval, a dohodli jsme se, že jdeme příliš pomalu, že by výstup trval přes 5 hodin a že by to nemuselo tělo dobře snášet. Takže jsme zrychlili, Marcel mi hlásil časy a já jsem začal bojovat. Asi půl kilometru před cílem to začalo být už drsné. Dlážděná cesta z velkých kamenů je více a více rozbitá a vy nesmíte udělat jediný špatný krok. Následky by byly fatální. Pomalu mi začínala odcházet koordinace a občas jsem, hlavně při zvedání krosny ze země, zavrávoral. I tak jsem se cítil, že mám vše pod kontrolou, ale byl to boj. Posledních 100 metrů už jsem šel za obrovské podpory publika, které mi aplaudovalo, a tak jsem šel delší úseky i přes velmi prudké stoupání - byla to euforie.

Cestou jste se setkával s lidmi, kteří samozřejmě vůbec nevěděli, co se děje. S jakými reakcemi jste se setkával, když viděli Váš nadměrný náklad?

Lidé si mě fotili a natáčeli. Ptali se hlavně, kolik je to kilo a odkud jdeme. Zdeněk Pácha neustále vtipkoval, že jdeme z Karpacze z Polska už od pátku a že nesu 270 kg. (smích) S pár zajímavými lidmi, které jsem potkal, jsem se ještě ten den spojil přes sociální sítě. Po překonání rekordu se se mnou lidé chtěli vyfotit u krosny. Chvíli jsem si připadal jako celebrita. (smích)

Než přišla euforie v závěru, užil jste si určitě během výstupu dost krušných chvil. Co bolelo nejvíc?

V hlavě jsem si již před výkonem nastavil, že to bude bolet, ale že se tím nenechám rozhodit. Všechno to byly svalové bolesti, které se dají velmi rychle do pořádku. Klouby a páteř jsem necítil, což pro mě bylo rozhodující. Zbytek bolesti zapudíte v hlavě.

Jednu svou výzvu jste si splnil. Máte už v hlavě nějakou další?

Teď vyřizuji spousty gratulací, dotazů atd. Za pár týdnů se uvidí, jestli budu mít motivaci k dalším výkonům. (smích)


Foto:
Radek Drahný


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínFoto: neskutečná osmiměsíční proměna...
Arnold Strong (09:53) • Co mel za zraneni?jinak proměna klobouk dolů
magazínJaké byly kondiční soutěže 2019 očima...
jr.e (14:29) • V popisování pravá a levá strana asi velká chyba že.?..nemělo to být obráceně.?..:) Na...
magazínTereza Luchesi - jak na stojku
havlic (13:32) • jako klidně jsem pro, aby se na ronnie dělaly i tyhle navody, rozhodně to tu má vedle č...
magazínTipovací soutěž 2019 - konečné pořadí
Pekami (08:54) • No... co na to říct. Gratulace vítězům :) Parádní výhry.
magazínJaké byly kondiční soutěže 2019 očima...
plynar (02:49) • Na pravo krásna zdravo vyzerajúca slečna s príťažlivými ideálnymi ženskými krivkami.. n...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2019 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2019 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra