Reklama:
100% Whey Protein od Extrifitu v akci 2000 g + 2000 g!
Nejprodávanější v ČR. 4 kila špičkového proteinu za skvělou cenu! Nové příchutě! Více zde.

French Throwdown 2019 očima účastnice Lucie Drahošové

3.617 zhlédnutí
Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Soutěže

CrossFit French Throwdown je mezi crossfitovými atlety pojem. Jde snad o nejprestižnější evropskou crossfitovou soutěž, která je věhlasná skvělou organizací a i vysokou úrovní účastníků. Vzhledem k tomu, že v letošním roce se stal závod i kvalifikačním závodem na Games, nabyl ještě na lesku a nechyběla tu známá jména naprosté světové crossfitové elity.

Soutěže se zúčastnila i česká závodnice Lucie Drahošová, která v kategorii intermediate získala krásné 10. místo a v rozhovoru se s námi podělila o zážitky z této výjimečné sportovní události.

Luci, French Throwdown je závod vyhlášený svou kvalitou, atmosférou, ale i nabitou konkurencí. Z jakého důvodu sis ho vybrala ty a byla to tvá první zkušenost s tímto závodem, nebo už jsi jej absolvovala někdy dřív?

French Throwdown je vnímán jako jeden z nejprestižnějších evropských závodů a s letošní změnou systému kvalifikace na CrossFit Games jeho význam ještě stoupnul.

Já se na něj přihlásila letos poprvé, protože jsem chtěla zažít atmosféru tzv. "sanctional event", a také proto, že jsem věděla, že projít kvalifikací je samo o sobě velikou výzvou.

Cestovala jsi do Francie sama, nebo jsi s sebou měla nějaký svůj podpůrný tým? Potkala ses tam ještě s nějakými dalšími českými závodníky?

Do Francie jsem cestovala se svým trenérem Karlem Polzerem, protože účast na závodech tohoto formátu si bez něj jednoduše nedokážu představit. Připravuje mě celou dobu prakticky z bodu nula. (smích) Pomáhá mi se strategií pro jednotlivé workouty a taky držet nervy na uzdě, protože jsem celkem trémista.

Závodila zde i Míša Pálová v týmech, takže jsme se během závodu potkávaly. O dalších českých nebo slovenských závodnících ale nevím.

Závod otevřel celou řadu kategorií různých obtížností. Jak se to odrazilo na organizaci závodu? Musela jsi ty osobně absolvovat mezi jednotlivým workouty dlouhá čekání?

Kategorií zde bylo opravdu hodně. Pro jednotlivce byly k dispozici divize scaled, intermediate, RX, elite a pak věkové divize teens a masters. Čtyřčlenné smíšené týmy zde mohly závodit v intermediate, RX a elite.

Organizace šlapala jako hodinky, rozpisy kategorií pro jednotlivé workouty byly uvedeny v manuálu pro závodníky, který jsme dostaly e-mailem už 14 dní před závody. V mé kategorii se závodilo 3 dny vždy dvakrát denně (plus finále pro prvních 5), a to s odstupem cca 1,5 hodiny, takže odpočinku sice moc nebylo, ale měla jsem dřív hotovo.

Ty jsi na French Throwdown startovala v kategorii intermediate. Jak bys zhodnotila nastavenou obtížnost?

Kategorie intermediate je o stupeň výš než kategorie sport. Zvlášť zde se dle kvalifikace předpokládalo, že umíte všechny gymnastické cviky, i když třeba v menších počtech opakování ve srovnání s elite, a taky se dala předpokládat menší váha na ose. Nakonec jsme měli WOD 2 (GHD Annie s heavy rope) stejný jako elite a ve WODu 4 jsme pro swing používaly stejně těžké kettlebelly (2x 16 kg), takže se s námi zase tak nemazlili. (smích)

Zkoumala jsi, jaký typ workoutů se na FT obvykle objevuje, a vzala jsi to nějak v potaz při své přípravě?

Zkoumání přenechávám výhradně trenérovi, beztak je přesvědčen, že mi to, co se CrossFitu týče, moc nemyslí. (smích) Mezi koncem kvalifikace a závody samotnými byly asi dva měsíce na přípravu, ale po prvním měsíci jsem se bohužel zranila. Měsíc před závody jsme se tedy soustředili na léčbu a hledání způsobů, jak se i přes omezení hýbat, abych úplně neztratila výkonnost.

Co francouzské workouty? Objevil se tam nějaký neotřelý nebo opravdu krásně poskládaný či krutě sadistický?

Já myslím, že nejvíc emocí napříč kategoriemi vzbudilo zveřejnění WODu 1, který pro elitu obsahoval 1,5 km běh + 500 m paddleboard + 8 km běh. Ne všichni crossfitteři rádi běhají. (smích) V mé kategorii se mělo jen běžet, ale kvůli extrémně teplému počasí v poledních hodinách organizátoři přistoupili ke zkrácení trasy z 8,5 km na 2,5 km. Pro mě z konkurenčního hlediska veliká škoda, ale co se dá dělat.

Jakého nejlepšího umístění ve workoutu se ti podařilo dosáhnout a co tento workout obsahoval?

Nejlepšího umístění jsem dosáhla právě v běhu, ze kterého vzešly dva výsledky - první za celkový čas (3.) a druhý za sprint na posledních 100 metrů (5.).

Jak bys zhodnotila konkurenci ve své kategorii?

Úroveň soupeřek byla nejlepší ze všech závodů, na kterých jsem kdy byla, ale to je celkem logické. Do kvalifikace bylo přihlášených 170 holek, na místo nás brali 20. Celkovou úroveň určitě pozvedla účast Američanek a Kanaďanek, přičemž jedna z nich v mojí divizi drtivě zvítězila. Například se svým výsledkem ve WODu 2 (tzv. GHD Annie) by byla 5. v elitě.

Jsi spokojená se svým celkovým výkonem?

Něco se mi povedlo lépe, něco hůř, ostatně jako vždy. Na druhou stranu kvůli mému zranění nebylo jisté, jestli vůbec nastoupím, takže jsem neskutečně vděčná za příležitost na takových závodech startovat.

Jaký celkový dojem na tebe udělal tenhle francouzský závod? Odvezla sis nějaký extra zážitek? Nové PR, zajímavé setkání či nějaký výjimečný intenzivní prožitek?

Dojem mám skvělý, nedivím se, že kdo jednou startuje na FTD, dělá vše pro to, aby se sem příští rok vrátil. Starají se tu o vás jako o hvězdu. (smích) Celý realizační tým vám fandí, všechny divize vysílají během závodu živě na Facebooku i YouTube, při nástupu na závodní plochu moderátor zmíní, z jaké jste země a gymu, fotí zde x profesionálních fotografů, k dispozici je několikačlenný tým fyzioterapeutů, doktorů a v neposlední řadě musím zmínit velký zájem o závody ze strany fanoušků, kterých dorazilo přes 2500.

French Throwdown byl letos zároveň tzv. sanctionals soutěží, na které mohli ti nejlepší z elitní kategorie získat postup na Games. Měla jsi prostor sledovat výkony těchto top atletů? Pokud ano, koho jsi sledovala s největším obdivem?

Sledovat elitu při závodech byl zážitek, jsou to nadlidi. (smích) Přijelo sem několik týmů z USA, které se v minulosti zúčastnily Games, v jednotlivcích závodili Lucas Parker, Jonne Koski, Willy Georges, Eik Gylfadottir, Jacqueline Dahlstrom, Amanda Goodman aj.

Co dalšího tě čeká a jaké máš ambice, co se tvé CF kariéry týká?

Cíl je jasný - pokračovat v tréninku a příští rok se vrátit na FTD lepší. (smích)


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
Víte, že...
...poslední objednávka v obchodě
Ronnie.cz byla před 67 sekundami?
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínŠokující zpráva: Zemřel profesionální...
Zodiak411 (14:09) • Chudák. Jen doufám, že se toho nechytne jistý osvícenec a nebude zase psát, jak s ním m...
magazínArnold Strongman Classic Europe Amate...
lipkofil (09:05) • pred chvilou som slecnu videl na czechcastingu a dnes sutazi na arnold classic
magazínŽeny, nehoňte se za nereálnými ideály...
maymilton (20:37) • Moc krásně napsaný článek hned se mi udělalo líp Děkuji 😊
magazínIFBB Elite Pro Madrid 2019 - kompletn...
amoresPE (05:41) • Turek mozno o priecku vyssie, slusna forma mu vysla. Roman potrebuje hmotu, inac forma...
magazínPartner Cup 2019 - výsledky
PavelV (15:13) • Je to přesně naopak. Díky za Matěje, Vláďu Žižku a další, že na tu pohárovku jdou a uká...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2019 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2019 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra