Reklama:
100% Whey Protein od Extrifitu v akci 2000 g + 2000 g!
Nejprodávanější v ČR. 4 kila špičkového proteinu za skvělou cenu! Nové příchutě! Více zde.

MadGames 2019
- výsledky a reportáž

2.963 zhlédnutí
Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Soutěže

MadGames 2019
- fotogalerie

O víkendu 29. - 30. června proběhl v Brně druhý ročník crossfitového závodu MadGames 2019, pořádaný brněnskou tělocvičnou CrossFit MadMan v čele s Michalem Merganičem. Závod v letošním roce opět ujistil domácí crossfitovou komunitu o tom, že má Česko opět velký individuální závod, který svou kvalitou dokáže nalákat i ty české atlety, kteří už obvykle vyhledávají spíše zahraniční závody.

O tom, že se závod skutečně líbil, svědčí i četné pozitivní ohlasy na sociálních sítích. "Dle toho, kolik lidí nás všude označuje, mi přijde, že nás chválí každý," těší hlavního organizátora Michala Merganiče, který dodává, že si cení chvály skutečně od každého. "Jsem nesmírně rád za každého atleta, který si závody užil od začátku až do konce a nic mu nechybělo. Důležité je pro mě samozřejmě i ocenění borců, kteří mají za sebou desítky závodů, a tak mají srovnání. U nich vím, že kdyby se jim něco nelíbilo, dají nám to vědět," je si dobře vědom Michal alias "Mergi".

Již první ročník závodu se vydařil velice, užili si jej individuální atleti v kategoriích elite i sport, o to víc bylo líto závodníkům masters, že jejich kategorii závod postrádal. Letos ale vyšli organizátoři poptávce masters závodníků vstříc a kategorii otevřeli. "Trochu jsem se toho bál," přiznává Michal Merganič. "Nakonec jsme ale měli tři heaty a myslím, že hodně našlapané."

Na soutěži se tedy oproti loňsku objevili masters, ovšem loňský vítěz elitní kategorie Erik Tóth tentokrát chyběl. "Erik se 2 týdny před MadGames rozhodl, že kvůli přípravě na Games naše závody radši vynechá, aby se mohl soustředit na svůj vysněný cíl. Nebudu lhát, zamrzelo mě to, ale nikdo nechce, aby se Erik v této fázi zranil. Bylo to rozhodně rozumné rozhodnutí,“ chápe pohnutky loňského šampióna a zároveň kamaráda Michal Merganič.

Co se týče organizace závodu, byly zkušenosti z minulého roku opravdu znát. "Už jsem věděl, co vše je potřeba zařídit, v tom tedy bylo plánování jednodušší, mnoho věcí šlo zařídit s předstihem," pochvaluje si Michal a dodává, že lepší zvládání organizace se projevilo i na množství jeho spánku během příprav. "Před závodem jsem například z pátku na sobotu spal 4 hodiny, což je o hodinu víc než před rokem, takže i tady posun," směje se ředitel závodu.

Soutěž MadGames 2019 odstartovala v sobotu ráno u brněnské přehrady pro CrossFit nezvyklým triatlon workoutem, na který je jeho tvůrce nejvíce hrdý. "Sice to bylo krátké, ale myslím, že takové zpestření je na závodech třeba. Zkoušel jsem tři různé varianty workoutu a nakonec byly samé pozitivní ohlasy. I voda snad byla příjemná všem," těší Michala.

WOD 1

 • 60/40 cal Assault Bike
 • 1 km běh
 • 150 m plaváni

WOD 2
18-12-6

 • overhead squat 50/35 kg
 • chest to bar pull-up

9-6-3

 • power snatch 50/35 kg
 • bar muscle-up

Další workouty už byly klasickým CrossFitem, ovšem úkoly byly promyšleny jak s ohledem na soutěžící, Michal při jejich tvorbě těžil ze svých bohatých zkušeností crossfitového závodníka, tak s ohledem na diváky. "Chtěl jsem, aby to nebyla nuda a aby byly workouty zajímavé i pro publikum, protože ruku na srdce, koho by bavilo dívat se 4 - 6 hodin na stejné workouty? Toho jsem se chtěl vyvarovat," vysvětluje tvůrce workoutů, proč měly kategorie sport a elite rozdílné úkoly.

Snad jedinou nepříjemností, se kterou se účastníci sportovního víkendu museli potýkat, byly právě panující tropické teploty. V areálu Rugby Clubu Bystrc sice bylo možné zchladit se u kohoutků a sprch, stín se tu dal také najít, ale nic se nedalo dělat s rozpálenými hrazdami, na kterých řada závodníků nechala kůži. Alespoň malé pofoukání bolístky i příjemné zchlazení mohli takto postižení najít v přítomném, téměř kouzelném pojízdném stánku se zmrzlinou, který nabízel různé netradiční příchutě a zmrzlinu tak božskou, že nechala na chvíli na všechnu bolest i únavu zapomenout. Studená lahůdka také skvěle doplnila energii, která směrem ke konci závodu přirozeně ubývala.

WOD 3

 • 2x 48 m tahání saní pozpátku 45/25 kg
 • 50x double unders
 • 40x hang kettlebell snatch 24/16 kg
 • 30x box jump over
 • 20x toes to bar
 • 10x strict / kipping handstand push-up

WOD 4

 • 3x shoulder to overhead (ze země, maximální váha)

1 minuta pauza

WOD 5

 • 2 minuty na maximální počet pistol squats

WOD 6
21-15-9

 • power clean 60/40 kg
 • ring dip / ring push-up

Finále

 • 20/15 cal kolo
 • 10x hang squat clean 60/40 kg
 • 20/15 cal kolo
 • 10x shoulder to overhead 60/40 kg
 • 20/15 cal kolo
 • 20 m handstand walk

Soutěžní workouty si závodníci obecně pochvalovali, ale při 6. WODu si někteří neodpustili poněkud drsnější výrazy. Ring dipy, pro ženy ring push-ups, v kombinaci s power cleany nejednoho atleta skutečně potrápily a některé ženy dokonce přivedly k slzám. Svou roli tu jistě sehrála jak narůstající únava, tak zapálené povzbuzování diváků, kteří závodníky dotlačili až na samé hranice jejich možností.

Ti, jejichž hranice byly nejdále, se stali vítězi závodu MadGames. V kategorii elite to byli Petr Špaček a Patricie Ježková, sport kategorii dominovali Filip Kozub a Lenka Cichrová, první příčky kategorie masters vybojovali František Heribán a Ivana Šejnohová.

Ovšem i závodníci, kteří se nepostavili na stupně vítězů, odjížděli z Brna spokojení s příjemně prožitým víkendem. Kdo všechno se o něj zasloužil? "Z finanční stránky jsme 95 % závodu pokryli ze startovného, ale přispěl nám i Jan Matoušek a skupina AG training. Co se vlastních příprav týká, tam byla mým největším pomocníkem přítelkyně Mary Aquilarová, která mi mnoho věcí pomohla zařídit a k dalším mě přinejmenším dokopala," rozděluje zásluhy Michal a pokračuje s lidmi z tělocvičny. "Musím říct, že je to velká radost, když se lidé, které trénujeme v gymu, rozhodnou, že nám se vším pomohou a že ten víkend stráví spolu. Na MadGames bylo aktivně zapojeno zhruba 80 - 90 lidí z naší tělocvičny. Byli tam jako závodníci, jako judges, dobrovolníci, fanoušci... A to je věc, která mě hřeje nejvíc u srdce. Že jsou rádi, že pomohli a vytvořili spolu s námi něco, co oslovilo celou republiku."

A závod MadGames skutečně zaujal. Že by se chystal převzít štafetu po zaniklých velkých českých závodech, jakými byly například závody Czech Beast? "Pravda je, že MadGames vznikly kvůli tomu, že v ČR momentálně chyběl velký individuální závod. Nechci se srovnávat s Czech Beast, ale rozhodně jsme chtěli, aby lidé pohlíželi na MadGames jako na kvalitní závod, který si užijí, a budou mít dobrý pocit z celého víkendu v Brně. Pro mě je Brno Mekkou CrossFitu v ČR a největší čistě individuální závod sem prostě patří," uzavírá Michal Merganič.


Výsledky soutěže MadGames 2019

Kategorie elite
pořadí muži pořadí ženy
1. Petr Špaček 1. Patricie Ježková
2. Jakub Brichta 2. Blanka Plačková
3. Áron Lisý 3. Adriana Máchová

Kategorie sport
pořadí muži pořadí ženy
1. Filip Kozub 1. Lenka Cichrová
2. Denis Mudřík 2. Petra Běhalová
3. Werner Hartman 3. Agáta Szturcová

Kategorie masters
pořadí muži pořadí ženy
1. František Heribán 1. Ivana Šejnohová
2. Jan Ošlejšek 2. Eliška Růžička
3. Miroslav Skála 3. Petra JuskováLíbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínŠokující zpráva: Zemřel profesionální...
dzordn2 (04:54) • Tipl bych kolem třiceti nebo něco málo přes třicet. Ale přesně jsem to z nějakého důvěr...
magazínŠokující zpráva: Zemřel profesionální...
vlkodav (23:29) • To nejdulezitejsí, věk????
magazínNominace závodníků na mistrovství svě...
LeToucan (21:05) • Počty jsou neuvěřitelný a složení hodně zajímavé (v tom horším slova smyslu) :)
magazínNominace závodníků na mistrovství svě...
Hockey1000 (18:58) • Ty počty lidí jsou až neuvěřitelný*79* (v tom nejlepším slova smyslu)
magazínŠokující zpráva: Zemřel profesionální...
Zodiak411 (14:09) • Chudák. Jen doufám, že se toho nechytne jistý osvícenec a nebude zase psát, jak s ním m...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2019 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2019 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra