Reklama:

The Battle of Britain Pro 2019 očima Ládi Kurčíka

9.633 zhlédnutí
Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Soutěže

The Battle of Britain Pro 2019: výsledky
a fotografie
The Battle of Britain Pro 2019: zprávy
z místa dění!
[Text: Ladislav Kurčík] Tenhle výlet na The Battle of Britain Pro neboli British Grand Prix 2019 jsme naplánovali s Davidem Burešem, mým klientem a kamarádem, před měsícem s tím, že by bylo fajn vidět české kluky na profi pódiu i jinde než jen na EVLS tady v Praze. K tomu přibyl nápad udělat z té cesty report pro Ronnie.cz, a tak o důvod víc, proč vyrazit na první konaný profesionální IFBB Pro event v open divizi na území Anglie od roku 2012! Věřili byste, že British Grand Prix 2019 bylo skutečně prvním anglickým závodem těžkotonážních profíků po dlouhých 7 letech?

Watford Colosseum

Watford není vůbec městskou čtvrtí Londýna. Je to město, které je součástí té gigantické londýnské aglomerace, nějakých 28 km severozápadně od centra. Watford Colosseum, kde se závody odehrávaly, je pak honosná koncertní síň s kapacitou určitě přes 1000 míst se svažitým hledištěm, ze kterého je perfektní rozhled do celého prostoru.

Nepředstavujte si velkokapacitnost prostoru EVLS, které pro mne, především v holešovické hale, nemá obdoby místem ani atmosférou, ale i tak je Watford Colosseum pro kulturistiku naprosto výborné místo. Měl jsem místo v první řadě s naprosto skvělým výhledem na pódium!

Město Watford je opravdu úžasné, hotely všude v okolí v centru jsou dostupné pěšky. Centrum je plné restaurací a obchodů a pulsuje životem a zábavou dlouho do noci. My jsme bydleli v Jurrys Inn, ve kterém byl ubytovaný i Slavoj Bednář, Milda Šádek s rodinou měli ubytování v soukromí, jak to dělají vlastně vždycky na Mildových závodech.

Lukas Wyler, Nathan De Asha, Samson Dauda, James Hollingshead, Milan Šádek

Závody a závodníci

Show IFBB Pro, která proběhla v neděli odpoledne po celovíkendovém maratonu amatérských soutěží, byla rozhodně očekávána fanoušky s napětím, které se neslo celým Colosseem a nepokrytě se týkalo několika konkrétních jmen. Domácí fandové byli nadržení na vystoupení De Ashi, Hollingsheada, Daudy, ale taky rozhodně na vystoupení Milana Šádka!

Tady mi dovolte se trochu pozastavit a sdělit několik dojmů, které Milanovo působení v IFBB Pro vyvolává z mého pohledu. Připomenu, že Milan závodí v profi od roku 2015 a od té doby jsme ho na české půdě závodit neviděli. Češi ho tak v soutěžním módu znají až na několik výjimek jen z videí a fotek. Co se u Milana za ty 4 roky v profi změnilo vedle nesporného progresu a posunu mezi elitu, tak můžete vidět, jen když vyjedete ven a vidíte na vlastní oči, jak na něj dnes reagují diváci - fandové v zahraničí.

Milan Šádek už opravdu není pro fanoušky kulturistiky, a tím myslím i ty nečeské, nějaký "no name" kluk bůhví odkud. Míla Šádek už je prostě respektovanou mezinárodní star, o které oni dobře vědí, že vyniká výjimečnou proporcionalitou, estetičností a symetrií. A mají od něj už i určitá očekávání.

Možná jsou trochu překvapeni, když ho míjejí v zákulisí, jak jsem měl možnost vidět, že působí vedle řady "bouchačů" z profi v tričku pod pódiem tak nějak drobnější, ale to už je ohraná písnička, a taky vědí, že na pódiu je vše jinak. Když ho míjejí, tak si ho prohlížejí s takovým tím: "To je on, to je ten Šádek!" A nikoho neslyšíte říct "Sadek, Sa dek, Majlan Sadek" nebo jinak komolit jeho jméno! Když vyjde na pódium, tak i velký Bob Cicherillo jako moderátor, stejně jako hlavní rozhodčí v panelu, ohlásí "Milan Šádek". Je to prostě tak, že Milan vede svoji profi karieru naprosto cílevědomě, systematicky, úspěšně, a když to vidíte z pohledu českého příznivce kulturistiky, tak Vás to prostě těší.

Slavoj Bednář si respekt a uznání, kterým disponuje "Šáďa", teprve získává a nikdy nelze říct, že se to musí podařit. Vždyť to nedokázali mnozí jiní. Ale způsob, jakým to Slavoj dělá, jeho vynikající forma, bojovnost na pódiu, sympatické vystupování mezi diváky, takový ten celkový dojem, který z něj máte, když ho vidíte v prostředí takových závodů, je fakt super. A přesto, že výsledek mohl a měl u Slavoje být určitě o nějaká 2 místa výš, on se ve Watford Colosseu v neděli určitě neztratil a svoji IFBB Pro premiéru na zahraniční půdě (debutoval vloni na EVLS) rozhodně zvládl se ctí.

Výsledky

Tak už jsem se posunul k tomu, o čem závod je, tedy k výsledkům. Nathan De Asha si první místo zasloužil jednoznačně. Byl vážně v parádní formě a hnalo ho skvělé publikum. Mimochodem, ten dojem v zákulisí, o kterém jsem mluvil v souvislosti s Milanem Šádkem, ve mně vyvolával právě i Nathan.

Samson Dauda na 2. místě, ano, je to v pořádku. Byl nachystaný, namotivovaný, a i když během soutěže jakoby "odcházel v tvrdosti" v horní polovině těla, 2. místo si zasloužil. James Hollingshead - 3. místo. Vyřknu kacířskou myšlenku, že Milan nebyl v Anglii úplně na 100 %, čeho je schopen, a bylo to v těch detailech znát na tvrdosti. Nicméně Hollingshead Šáďu neměl porazit ani přes lepší tvrdost a takovou tu hustotu! Ostatně myslím si, že být Milan ve své úplně top formě, měl by problém i De Asha. Bylo to cítit už před závodem i během prvních rozřazování, jak se mu ulevilo, když si rozhodčí vytvořili dvojice De Asha - Dauda a Hollingshead - Šádek a Nathan viděl, že dnes soupeřit s Milanem nemusí. Za nimi byla pak už určitá výkonnostní mezera.

Lukas Wyler, Nathan De Asha, Samson Dauda, James Hollingshead

Slavoj skončil osmý, když se mu naprosto nesprávně a nefér nepodařilo proniknout do prvního šestičlenného calloutu. Ale byl ve skvělé formě a měl úplně v klidu na 6. místo. Za tím si stojím!

Show skončila, show musí pokračovat a IFBB Pro League cirkus pokračuje o víkendu dalším eventem v Chicagu, kde budou na pódiu zase Češi - Slavoj Bednář a sezónu zahajující dosavadní český hegemon Lukáš Osladil. Přeji klukům co nejlepší formy a výsledky.

A Vy? Jezděte se dívat na naše profesionální bodybuildery, je to zážitek, když máte ten sport rádi. Je super, že takové borce máme. Tak zase někdy. Počkejte si ještě na videoreportáž z Anglie, která vyjde v nejbližších dnech.


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

02.07.23:48Arnold Strong - A to rozhodčí byli jen z Anglie nebo.i z ostatních států?
02.07.17:46ALKAPONE - Super report *79*
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
Víte, že...
...poslední objednávka v obchodě
Ronnie.cz byla před 22 sekundami?Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2020 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2020 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra