Reklama:

Zemřel bývalý profesionální
kulturista Kent Kuehn

6.040 zhlédnutí
Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Osobnosti

V neděli 30. června zemřel bývalý profesionální kulturista Kent Kuehn. Bylo mu 83 let. Informaci přinesl americký novinář věnující se oblasti kulturistiky a fitness Jerry Brainum, jehož s Kentem pojilo dlouholeté přátelství. Kent Kuehn na svět přišel v Lansingu, hlavním městě amerického státu Michigan. Během studií na Central Michigan University se věnoval gymnastice, po promoci však jeho sportovní aktivity ustaly a rychle se dostal z formy. Začal tedy hledat něco, co by jej do ní vrátilo, a objevil kulturistiku.

Kent Kuehn na Night of Champions 1979

S kulturistickým tréninkem Kuehn začal tedy poměrně pozdě, bylo mu v té době už šestadvacet let. Pár let nato se pustil i do závodění, přičemž na AAU Mr. Michigan 1964 hned dokázal zvítězit. Na soutěžních pódiích se od té doby objevoval poměrně pravidelně, k vidění byl jak na regionálních, tak i na celonárodních amerických amatérských kláních. V roce 1970 obsadil třetí místo na AAU Mr. World, kde tehdy v kategorii profesionálů nastoupil i pozdější sedminásobný šampión Mr. Olympia Arnold Schwarzenegger.

Krátce poté, kdy Kent začal svou soutěžní kariéru, se tento 171 cm vysoký a v soutěžní formě asi 80 kg vážící kulturista přestěhoval na Floridu, kde trénoval pod vedením Arthura Jonese na jeho slavné řadě strojů Nautilus. Začátkem sedmdesátých let se pak Kent stěhoval znovu, tentokrát do Los Angeles. V sezónách 1973 a 1974 sbíral bronzové či stříbrné medaile z IFBB Mr. America a IFBB Mr. International, přičemž dokázal porazit i skvělého Rogera Callarda. Na vítězství z opravdu velké soutěže Kuehn ovšem stále čekal.

Dočkal se ho v roce 1975, kdy absolutně zvítězil na IFBB North American Championships, a zařadil se tak do vybrané společnosti celkových šampiónů této soutěže. Těmi kromě něj jsou třeba i Clancy Ross, Frank Zane, Mike Mentzer, Paul Dillett nebo Dexter Jackson. V sezóně 1979 se Kent už jako čtyřicátník rozhodl zkusit štěstí i mezi tehdejšími profesionály mezinárodní federace IFBB. Zřejmě nejlépe se mu ve zmíněném roce vydařil start na Night of Champions, kde dosáhl na deváté místo. Poslední záznam o jeho soutěžním startu se datuje do sezóny 1980, kdy nastoupil ke Grand Prix Miami. S kulturistikou zůstal ovšem spjat i poté, kdy soutěžní plavky pověsil na hřebík. Několik let pracoval na recepci v Gold's Gymu ve Venice, jako personál podílející se na jejich hladkém průběhu se objevoval také na nejrůznějších kulturistických soutěžích.

Kent Kuehn při slavnostním uvedení do Síně slávy Muscle Beach

V posledních letech se při pohybu po většinu času neobešel bez pomoci vozíku, na němž si v roce 2017 přebíral i skleněnou plaketu jako upomínku na své uvedení do Síně slávy Muscle Beach. Nechť odpočívá v pokoji.


Kent Kuehn v době soutěžní kariéryLíbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínDvanáct profesionálů 4 týdny před Win...
Turakam (00:12) • No, no, no, klasika, rýchlo rétoriku otočiť, inak, chabý pokus. Neodpovedal si a neprev...
magazínDvanáct profesionálů 4 týdny před Win...
Lukas107 (23:12) • Co musí profi závodník splnit, aby závodil v profi? Že by?
magazínDvanáct profesionálů 4 týdny před Win...
Turakam (20:11) • Tak schválne, čo musí čitateľ splniť, aby mohol slobodne komentovať. Pokojne rozpíš v b...
magazínDvanáct profesionálů 4 týdny před Win...
Lukas107 (17:55) • Nevím, zda se díváme na stejný článek. Ale dle tvých příspěvků na fóru jsi asi poslední...
magazínRadikální změna (23.): Z šílených 138...
Arnold Strong (12:25) • A co zavody v kulturistice treba do 80 kilo to te neláká?kolik kardia jsi jel kazdy den...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2020 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2020 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra